نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: چطوری ساعات مطالعه را بیشتر کنیم؟

23037
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3638
    تشکـر
    207
    تشکر شده 216 بار در 138 پست
    میزان امتیاز
    10

چطوری ساعات مطالعه را بیشتر کنیم؟

سلام دوستان

به نظر شما چطور میشه ساعت مطالعمو زیاد کنم؟
    دلم میخاد پیوسته بشینم درس بخونم ولی نمیشه

2. کاربران زیر از M@hta بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9665
    تشکـر
    20
    تشکر شده 97 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : چطوری ساعات مطالعه را بیشتر کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M@hta نمایش پست ها
    سلام دوستان

فقط وقتی میتونی دیوانه وار درس بخونی که عاشق درست باشی...علاقه خودبخود تو رو به سمت درست میکشونه..اگر رشته درسیت اونی نباسشه که نخای سعی برای بیشتر خوندن بی فایدس.

4. 2 کاربران زیر از nard_121 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3638
    تشکـر
    207
    تشکر شده 216 بار در 138 پست
    میزان امتیاز
    10

ممنونم

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12122
    تشکـر
    3
    تشکر شده 14 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان

اول باید تمرکز داشته باشی
    2.محیطی آرام برای درس خوندن
    3.مطلاعه کن چون یادبگیری .مطالعه نکن برای نمره
    بنظرم برای مقدمه این سه مورد عالین
    این سه موردو امتحان کن برای من که جواب داده
    یاعلی

7. کاربران زیر از Parsa_sh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

بستگی به این داره که واقعا چند ساعت می خواید مطالعه کنید. 2 ساعت؟ 3 ساعت؟ 4 ساعت؟ 5 ساعت؟ 10 ساعت؟
    بالاخره انجام هر کاری یه حد وسطی داره. که چه کمش و چه زیادش سودی نداره.
    توی مطالعه کردن هم نباید زیاد به خودتون فشار بیارید و از روی اجبار مطالعه کنید. چون کیفیت مطالعه به شدت پایین می یاد.
    بالاخره نمی دونیم واسه شما کیفیت مهمه یا کمیت؟
    یعنی واسه شما مهم اینه که فقط ساعت مطالعه رو بیشتر کنید؟ اصلا موضوع کیفیت و فهمیدن واسه شما مهم نیست؟؟
    در درجه اول هم باید به محتوا و هدف مطالعتون علاقه مند باشید. یا شوید.

9. کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20107
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشاوره تحصیلی

سلااااام به همه دوستان کنکوری من امسال کنکور دادم رتبم 26 شد امیدوارم این حال خوش نصیب همه شما بشه، اما چیکار کردم که رتبم شد 26؟ میگم براتون
    در ابتدای کار منم مثل شما بودم نمیدونستم از کجا بخونم چطور بخونم هرچی برنامه ریزی میکردم نمیرسیدم درصد تستهام پایین بود مطالب زود یادم میرفت نمیدونستم کدوم منبع خوبه و ....
    همیشه دنبال یکی میگشتم که کمکم کنه چندین تا
    مشاورکنکور عوض کردم انقدر استرس داشتم که به مغزم خطور نمیکرد تحقیق کنم ببینم این مشاورای متعدد من سابقه کاریشون چیه چی خوندن؟ بعدها کاشف بعمل اومد که همشون از دانشگاه های یالغوز آباد سفلی و جاهای اینچنینی مدرک گرفتن از زور بیکاری اومدن دنبال کار
    مشاورهتا اینکه با یه مشاور توووووپ به اسم " دکتر حسین رونقی " آشنا شدم وقتی سوابق ایشونو زیر و رو کردم دیدم آقا اینکارس سه تا دانشجوی پزشکی هستن با رتبه های 56- 82 -124 بیشتر کنجکاو شدم و مشتاق که باهاشون کار کنم در ابتدای کار تعیین سطحم کردم که ببینن اوضاع علمیم چطوره چه زمانهایی حال درس خوندن دارم چه زمانهایی کلاس میرم کی وقت دارم و..، که برنامم کاملا شخصی و خصوصی بشه، بعد از اون با حوصله نحوه صحیح مطالعه تک تک دروس رو به من آموزش دادن، بعد از اون فهمیدم چقققققدر اشتباه درس میخوندم میرفتم آزمون میدادم قبل از آشنایی با ایشون فیزیکم 23درصد بالاتر نمیشد ولی بعد آموزشهای دکتر رونقی فیزیکم شد 85 درصد!!!!! مگه داریم؟ مگه میشه ؟
    حالا که شده، خلاصه سرتونو درد نیارم رتبه 26 کنکورمو و پزشک شدنمو مدیون دکتر حسین رونقی هستم برنامه هاشونم که حرف نداشت هم به آزمونهام میرسیدم هم ازش جلوتر بودم کلی مرور کردم درسهامو، کلی تست زدم، میدونستم هر روز چه سرفصلی رو بخونم و چطور بخونم، من چون راهم دور بود
    مشاورهغیر حضوری میگرفتم بصورت تلفنی همیشه در ارتباط بودیم برنامه هم هر هفته برام ایمیل میشد یا تلگرام یا واتساپ میشد،به شما دوستان مثل من سردگم توصیه میکنم گول تبلیغات این بیسوادان به ظاهر دکتر رو نخورید هرکی اومده جلوی اسمش زده دکتررررر فلانی دکتررررر بسانی، اینا اگه سوادشو داشتن خودشون توو زندگیشون یه دستاوردی کسب میکردن،

در گوگل سرچ کنید ادکتر حسین رونقی، آدرس سایتشونو میاره شماره تلفنشون هم در سایت هستش
    بچه ها بخدا قسم تمام حرفهام عین حقیقت بود فقط یه نصیحت خواهرانه بود که گول تبلیغاتو نخورید سال کنکور زمانی برای آزمون و خطا نداره
    موفق باشید بچه ها

11. 2 کاربران زیر از gole_gandom بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21082
    تشکـر
    44
    تشکر شده 106 بار در 51 پست
    میزان امتیاز
    9

من خودم محصلم
    یه زمانی 4 ساعت درس میخوندم به ساده ترین سوال نمیتونستم جواب بدم
    یه زمانی 1ساعت درس میخوندم سوالایی که نتونستن دوستای تیزهوشم جواب بدن رو تونستم توشون موفق بشم
    نتیجه>>>>>الکی به خودت سخت نگیر....سعی کن دقت در خوندن درست رو بالا ببری الان یه مثال فیزیکی میزنم متوجه بشی اگه زیاد درس بخونی موفق نشی <خیلی پیش اونده برای دوستام>
    که تو عید کتابُ تموم کردن ولی پایان ترم همه برگه ها سفید تازه به من سرکوفتم میزدن.....ولی من به بهترین شکل امتحانو دادم
    راستی مثاله رو بگم مثله دستگاهی میشی که نسبت وات مصرفی بیشتر از کارکردته و این باعث میشه بعد ها دچار مشکل بشه
    اگرم میخوای درس زیاد بخونی بستگی به هدفت داره
    امکان نداره ادم بخواد ولی نتونه......
    برو کتابخونه اونجا خیلی خوبه چون وقتی دارن همه درس میخونن میفهمی خیلی عقبی و یه انگیزه در درونت رخ میده
    ویرایش توسط bad boy : 08-27-2015 در ساعت 06:54 AM
    امضای ایشان
    GIRL.S LIKE PANDAD
    THEY FAT
    THEY ARE UGLY
    THEY ARE HEART LESS

13. کاربران زیر از bad boy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24917
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط nard_121 نمایش پست ها
    فقط وقتی میتونی دیوانه وار درس بخونی که عاشق درست باشی...علاقه خودبخود تو رو به سمت درست میکشونه..اگر رشته درسیت اونی نباسشه که نخای سعی برای بیشتر خوندن بی فایدس.
    من درس خوندن رو خیلی دوس دارم ولی اصلا نمیتونم از دو ساعت بیشتر درس بخونم

15. کاربران زیر از maryam1579 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39327
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من با تایید حرف همه دوستان میخوام از تجربه خودم بگم من امسال کنکوری هستم از اول تابستون که شروع کردم به درس خوندن آزمون هم شرکت میکنم رشتم تجربه.بعد از هرآزمون درصدامو میام توی نرم افزار تخمین رتبه هیوا وارد میکنم میزنه رتبم چند میشه توی کنکور.بعد دوباره درصدایی که برای آزمون بعدی برام هدفه رو میزنم اختلاف رتبه ام رو میبینم انگیزه میگیرم که خودمو برسونم به اونجا از اول تابستون تا الان 1700 تا توی ترازم رشد داشتم توصیه میکنم شما هم استفاده کنید و بیاید تا تجربیاتش رو با هم به اشتراک بذاریم.امیدوارم همگی موفق باشید

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

خیلی از چیز هایی که مطالعه رو سخت میکنه و خسته آور میکنه عدم آموختن تکنیک های مطالعه هست
    مطالعه تکنیک هایی دارد که یاد بگیرید برایتان لذت بخش هست و حتی ممکن است ساعت هم از دستتان در برود

مطالعه تکنیک هایی دارد که اگر یاد بگیرید و عملی کنید غرق درس خوندن میشوید و علاقتون بیشتر و خستگیتون بیشتر

در مورد تکنیک های مطالعه تحقیقی داشته باشید انشاا... که مشکل همه دوستان حل بشود و بتونن تایم های مطالعشون و بیشتر کنن
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

18. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

سلام دوستان

دغدغه ی بسیاری از دانش آموزان ساعت مطالعه پایین باشد که دلزدگی از درس را برای آنها به همراه می آورد.
    با راهکارهای زیر تا میزان زیادی می توانید این احساس را از خود دور کرده و با اشتیاق درس بخوانید به طوری که ساعت مطالعه شما روز به روز بالاتر برود.

1.اولین و مهم ترین شرط موفقیت در این راه پر کردن صادقانه دفتر برنامه ریزی می باشد(با خودتان رقابت کنید).
    یک هفته را به عنوان پایه قرار دهید و بدون هیچ وسواسی هر مقدار که درس خوانده اید .
    به طور دقیق در دفتر برنامه ریزی خود بنویسید. معمولا در هفته ی پایه ساعت درسی بالا نیست اما اصلا نگران نباشید .
    شما می خواهید شروع کنید و برای شروع به یک نقطه احتیاج دارید که هفته ی اول همین نقطه ی شروع شما است .

2. در مرحله ی بعد وقتی ساعت درسی کل هفته و هر درس را به صورت مجزا مشخص شد , برای هفته ی بعد خود هدف گذاری کنید.

توجه: هدف گذاری تان نباید غیر واقعی و آرمانی باشد.
    پیشنهاد می شود که اگر این هفته 20 ساعت درس خواندید در هفته ی بعد آن را تبدیل به 25 ساعت کنید نه 40 ساعت.
    این 5 ساعتی را که می خواهید اضافه کنید در درس هایتان خورد کنید.
    اگر ریاضی این هفته 1 ساعت خوانده اید 1 ساعت از آن 5 ساعت را در درس ریاضی تان هدف گذاری کنید.
    (یعنی هدف 2 ساعت می شود) برای برخی از درس های عمومی حتی می توانید یک ربع اضافه کنید.

3. قبل از شروع هفته ی دوم این ساعات هدفگذاری شده را در کنار ستون نام درسهایتان در صفحه ی هفته ی دوم با مداد یادداشت کنید.
    که در مقابل چشمتان باشد و بتوانید پاک کنید.

4. با شروع هفته ی دوم حتی اگر یک ربع از ادبیاتتان را خوانده اید از ساعت هدفگذاری شده کم کنید.
    مثلا هدفتان 2 ساعت ادبیات در هفته بوده است که کنار جدول نوشته اید.
    با خواندن یک ربع در روز شنبه و در ضمن وارد کردن آن در جدول عدد 2 کنار جدول را پاک کرده و به 45/1 تبدیل کنید.
    با این کار در واقع شما یک تایمر معکوس دارید که هرچقدر بخوانید از آن عدد کسر می شود.
    با این کار اشتیاقتان برای صفر کردن همه ی هدفگذاری هایتان بیشتر می شود.
    و وقتی در آخر هفته بی حوصله هستید ولی می بینید .
    که مثلا برای ریاضی تنها 5/0 ساعت مانده تا رسیدن به هدفتان مشتاق می شوید که بخوانید و عدد را صفر کنید.

5. با فرا رسیدن روز جمعه باید به حساب و کتاب بپردازید.
    آخرین فرصت است که اگر در برخی از دروس به صفر نرسیده اید تلاش خود را بکنید.
    در آخر ساعات را دوباره جمع بزنید و ببینید که چقدر با ساعت کل هدف گذاری شده تان فاصله دارید.
    مطمئن باشید که تفاوت چندانی ندارید و با اشتیاق و انگیزه ی بیشتر می توانید هفته سوم خود را با هدف گذاری های جدید آغاز کنید.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

021-88422495

021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

19. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38058
    تشکـر
    382
    تشکر شده 245 بار در 157 پست
    میزان امتیاز
    7

من موندم چراهیچکس به تاریخ تاپیک نگاه نمی کنه؟!.فکرکنم استارترتاحالادرسش تموم شده باشه.

21. کاربران زیر از daryak بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41076
    تشکـر
    12
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1579 نمایش پست ها
    من درس خوندن رو خیلی دوس دارم ولی اصلا نمیتونم از دو ساعت بیشتر درس بخونم
    دقیقا منم مثل توام

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد