نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: خودمو گم کردم

3191
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10715
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy خودمو گم کردم

سلام.من 25 ساله و متاهل هستم. من دچار یه بحران شخصیتی شدم. اعتقاداتم رو گم کردم و نمیدونم باید چطور رفتار کنم. قضیه اینه که من تو یه خانواده ای بزرگ شدم که مذهب ،حجاب و پوشش یکی از ارکان اون به شمار میومد اما برعکس تو افکار بقیه ی فامیل این یه محدودیت بیخود بود که باعث شد کم کم همه رو از دست بدم. ارتباط با دیگران بخصوص جنس مخالف، حتی اعضای فامیل برام بسیار محدود بود .در سن 18 سالگی وقتی وارد محیط خوابگاه و دانشگاه شدم تغییرات زیادی در ظاهرم به وجود اومد تاجاییکه خیلی از دوستان قدیمم شاید اگه الان ببیننم نشناسنم .در آخر بعد از 4 سال کشمکش با خودم و عقایدم ، دوباره حجاب رو انتخاب کردم و حس کردم اینطوری آرومتر هستم از جهت اینکه حس میکنم خدا ازم راضیه اما از طرفی به حدی در مقایسه خودم با هم سن و سالهام دچار بی اعتماد به نفسی شده بودم که روزها و هفته ها خودم رو در خونه حبس میکردم دچار اختلال بدریختی شده بودم واز خودم و چهرم متنفر بودم (البته همه سرزنشم میکردن و میگفتن تو خودت این فکر رو میکنی و حتی با حجابم جذابی اما من جز این رو میدیدم). آینه تنها همدم من بود تو خونه که حجاب نداشتم، آرایش میکردم و به مدلهای مختلف از خودم عکس میگرفتم .به حدی ظاهرم زیبا میشد که وقتی عکسهارو به دوستام نشون میدادم باور نمیکردن خودم باشم و اینطوری سعی میکردم اعتماد به نفسم رو حداقل در خفا تقویت کنم. تا اینکه دانشگاه تموم شد و وارد محیط کار شدم. تو همون ماه اول با همسرم آشنا شدم و خیلی زود نامزدی و عقد. حتی همکارامم باورشون نمیشد اون پسر بازیگوش و خوش خنده چی شد که اونهمه دختر دور و برش رو رها کرده و با یه دختر تازه وارد محجبه ازدواج کرده. از همون ابتدا همسرم اینقدر از زیباییم تعریف میکرد که به کل افسردگیم از بین رفت اما یه مشکل وجود داشت همسرم اصلا رو حجاب سختگیر نیست که هیچ،به امروزی گشتن تشویقم میکنه البته روی لباس حساسه ولی روی مو، رقص ،مصاحبت با مردای فامیل که بهشون اعتماد داره ،اجتماعی بودن خیر.حالا من دوباره برگشتم به جای اولم یعنی همون 6 سال پیش.تازه شدم مثل بقیه ی فامیل و دوستام. از طرفی با یه مقدار آرایش و برخورد اجتماعی و لباسای جدید دارم با کمال تعجب میبینم که بیشتر مورد توجه هستم .واقعا گیج شدم .حتی پدر و مادرم هم بهم ایرادی نمیگیرن.اما اگه کارم خوبه چرا ته قلبم عذاب وجدان دارم . تو رو خدا کمکم کنید نمیدونم با این دوگانگی چیکار کنم کاش خدا برمیگشت میگفت عیب نداره یه ذره موهات بیرونه کارهای خوب دیگت میپوشونتش و من دلم آروم میگرفت.حالا شاید با خودتون بگید مسخره اینکه چیزی نبود یه ساعت وقت مارو گرفتی . ولی بخدا این بزرگترین دغدغه ی من شده . هربار که یه مهمون میاد یا میخوام از خونه بیرون برم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : خودمو گم کردم

سلام
    اطاعت از حرف همسر واجبه تا زمانی ک حرفش با دستور خدا در تضاد نباشه...
    حفظ حجاب واجبه ,حتی اگه ی تار موت باشه ,با همسرتان صحبت کنید و از عقایدتان بگویید.

3. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10395
    تشکـر
    1,130
    تشکر شده 1,749 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    11

یقینا انتخاب حجاب بهتره.من خودم دلم میخواد ی همسر فوق العاده با حجاب داشته باشم ولی توجه اینکه چرا فکر میکنیم حجاب یعنی چادر و معلوم بودن بینی فقط.روسری سایز120 بخر و روسریتو لبنانی و عربی ببند.حجاب زیبا بزار.بااین کارا مطمین باش ب ی سرمشق تو خانواده تبدیل میشی.شک نکن.تو گوگل سرچ کن روسری لبنانی میتونی نمونه هاشو ببینی.البته افکار و عقاید همسر خیلی مهمه ولی نه مهمتر از آخرت خودت...

5. 2 کاربران زیر از خليلي بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8512
    تشکـر
    2
    تشکر شده 10 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

حجاب خوبه خیلی خوب حالا اگه چادر سرکردن برات سخته کافیه پوشش کامل داشته باشی زیباییت رو هم فقط برای همسرت عرضه کن
    به نظرم این یه امتحان الهی واسه توئه حتمن خیلی هم سخته اما طوری رفتار کن که نهایتا خدا ازت راضی باشه رضایت خدا همه چیز رو درست میکنه
    موفق باشی

7. 2 کاربران زیر از farzane_m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10769
    تشکـر
    27
    تشکر شده 104 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

به نظر من از هد رنگی استفاده کن و به شوهرتم جریانو بگو که من فقط زیباییمو برای تو میخوام

9. 2 کاربران زیر از sloves بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10715
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا از نظراتتون متشکرم. من خیلی به این حرفها فکر کردم . خودمم چندین بار اینارو امتحان کردم .حتی یه بارم با تلویزیون سر اینکه ما الگوی زیبایی برای پوشش در جامعه ندارم مصاحبه کردم. بله حجاب لبنانی فوق العاده زیباست. یا هدبندی که دوست عزیزم گفتند اما فکر نمیکنید این نوع حجاب مخصوصا تو شهرهای کوچکتر که تقریبا میشه گفت کسی ازشون استفاده نمیکنه باعث جلب توجه بیشتر، حتی بیشتر از مو میشه...به نظرم اگه بتونم به یه دلیل محکم پیش خودم برسم دیگه هر لحظه دچار تضاد و خود کم بینی نمیشم

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن عرض سلام و احترام خدمت تمامی بزرگواران

تمامی نظراتی که عزیزان در بالاتر اشاره کردند کاملا مفید و درست هست و تایید میشه...

و تقریبا پاسخ شما بطور کلی داده شد...همونطور که دوستان اشاره کردند سعی کنید حجاب همیشه اولین و آخرین انتخاب شما باشه و حتی فکر به شک افتادن و دوراهی رو هم از سرتون بیرون کنین

با همسرتون کاملا محترمانه و صمیمی صحبت کنید و بگید که اعتقادت و خواستتون این هست که زیبایی خودتون رو فقط برای همسر و در محیط منزل داشته باشید. و حجاب کامل رو برای محیط بیرون

گذشته از اینها تمامی تفکرات خودکم بینی یا تضاد با دیگران و اینهارو بریزید دور و ذرّه ای به این موارد اهمیت ندید.در هر زمینه ای که کار و تلاش میکنید در زندگیتون و یا برای انسانی بهتر بودن تمامیه

تلاش و تمرکز و ارادتون رو خرج همون هدف کنید و ابدا" به مسائل کوچک و بی اهمیت مثل حرف یا نگاه یا حسادت دیگران ارزشی قائل نباشید و توجهی نکنید.راه خودتون رو برید و وقتی اینکارو کردید

وقتی که خودتون رو از تمام این بندها و تفکرات رها کردید و در هدفتون به موفقیت رسیدید و اونرو در وجودتون چه روحی چه جسمی کاملا احساس هم کردید.اونوقت هست که چشم باز میکنید و

میبینید که تمامی کسانی که زمانی به شما چپ نگاه میکردند یا ازتون دوری میکردند الان دنبالتونن.یا میخوان به یه نحوی با شما رابطه اجتماعی داشته باشن.یا به موفقیت شما حسادت میکنند..

اونوقت هست که میفهمید به هیچ وجه نیازی نبوده برای موازی بودن با دنیا خودتون رو به شکل اون در بیارید.بلکه این دنیاست که اینبار جلوی شما زانو میزنه. و فراموش نکنید که تنها خداست که

ما باید در چشم اون از نظر گفتار و رفتار درست دیده بشیم.اگر خداوند راضی بود مخلوقات عاقل اون هم راضی هستند.اگر بعضیها نبودند مشکل از اونهاست نه از شما.پس ذره ای شک نداشته باشید

شاد و سلامت و سربلند باشید.
    ویرایش توسط YAshin.SAhAkiyAn : 03-01-2015 در ساعت 07:10 PM
    امضای ایشان
    If You Always Put Limits On Everything You Do
    Physical Or Anything Else
    It Will Spread Into Yor Work And Into Yor Life
    There Are No Limits
    There Are Only Plateaus , And You Must Not Stay There

You Must Go Beyond Them

12. 2 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10715
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

متشکرم. تصمیممو گرفتم. حق کاملا با شماست و همچنین دوستان دیگه که نظر گذاشتند.ممنونم

14. 2 کاربران زیر از sarabi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد