نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: تغییر رشته دانشگاهی

15401
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11292
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

تغییر رشته دانشگاهی

با سلام .سربع میرم سراغ اصل مطلب
    دانشجوی ترم 5 رشته فیزیک حالت جامد دانشگاه دولتی یکی از شهرستانهای نزدیک تهران هستم. به دلیل سختی دروس و نیز بی انگیزگی فراوان, دو ترم متوالی مشروط شدم و احتمال خیلی زیاد این ترم هم مشروط میشم که میشه سه ترم متوالی و اخراج میشم مگر اینکه توو یکی دو تا از درسهام بهم نمره بدن و مشروط نشم. که بازم تاثیری توو حال من نداره چون من باید از ین رشته انصراف بدم. طبق این تفاسیر من باید انصراف بدم و برم . اما برای انصراف باید پول بپردازم به دانشگاه به میزان 5میلیون و 400هزار تومان. که در صحبتی که با مسوولان اموزش داشتم ,گویا اگر من انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم دوباره و روزانه قبول بشم در هر رشته ای هزینه رو میبخشن. حال سوال من اینه با توجه به اینکه الان تقریبا اوایل بهمن 93 هستیم و من هیچی نمیدونم از کنکور و اینکه به شدت بی انگیزه شدم از زندگی و تحصیلم, بهترین کار خوندن کنکور هستش از الان{در ضمن من اصلا نمیدونم کی هست زمان ثبت نام واینکه واسه ثبت نام کنکور چیکارها باید بکنم} یا اینکه پاشم برم سربازی و به24 ماه خدمت یا هر تعداد ماه خدمتی که هست بکنم و بعدش بیام دوباره کنکور بدم .یعنی در حین سربازی درسای کنکورمو بخونم. ( اینو بگم که با درسای این ترمم 53 واحد پاس میکنم. و اکثرا هم عمومی پاس کردم. و الان همه دروس سخت تخصصی میمونه واسه این ترم و یه موضوع دیگه هم هست میشه کاردانیمو بگیرم که حدودا 20 واحد دیگه باید پاس کنم که من مطمئنم کار خیلی سختیه برام و از کجا معلوم مشروط نشم دوباره)
    حال با توجه به این تفاسیر بهترین راه , اینه که این ترم بهمنو مرخصی بگیرم و شهریور انصرافمو بدم ( چون انگار از زمان انصراف از دانشگاه تا زمانی که خودتو سرباز معرفی کنی, انگار یک سال وقت داری) و بعدش واسه کنکور 95 بخونم بلکه روزانه قبول بشم در یه رشته دیگه یا اینکه اوایل این ترم سریعا انصراف بدم (انتخاب واحد بکنم یا نکنم؟) و برم سربازی و در حین سربازی بخونم واسه کنکور 95 تا توو اون کنکور قبول بشم.
    شرمنده که طولانی شد. خواهشا هرچه سریعتر اگر لطف کنید و منت بذارید پاسخ من حقیر رو بفرمایید . ب شدت بی انگیزه شدم از زندگیم. ممنون

2. کاربران زیر از el shahabi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : تغییر رشته دانشگاهی

نقل قول نوشته اصلی توسط el shahabi نمایش پست ها
    با سلام .سربع میرم سراغ اصل مطلب
    دانشجوی ترم 5 رشته فیزیک حالت جامد دانشگاه دولتی یکی از شهرستانهای نزدیک تهران هستم. به دلیل سختی دروس و نیز بی انگیزگی فراوان, دو ترم متوالی مشروط شدم و احتمال خیلی زیاد این ترم هم مشروط میشم که میشه سه ترم متوالی و اخراج میشم مگر اینکه توو یکی دو تا از درسهام بهم نمره بدن و مشروط نشم. که بازم تاثیری توو حال من نداره چون من باید از ین رشته انصراف بدم. طبق این تفاسیر من باید انصراف بدم و برم . اما برای انصراف باید پول بپردازم به دانشگاه به میزان 5میلیون و 400هزار تومان. که در صحبتی که با مسوولان اموزش داشتم ,گویا اگر من انصراف بدم و در کنکور شرکت کنم دوباره و روزانه قبول بشم در هر رشته ای هزینه رو میبخشن. حال سوال من اینه با توجه به اینکه الان تقریبا اوایل بهمن 93 هستیم و من هیچی نمیدونم از کنکور و اینکه به شدت بی انگیزه شدم از زندگی و تحصیلم, بهترین کار خوندن کنکور هستش از الان{در ضمن من اصلا نمیدونم کی هست زمان ثبت نام واینکه واسه ثبت نام کنکور چیکارها باید بکنم} یا اینکه پاشم برم سربازی و به24 ماه خدمت یا هر تعداد ماه خدمتی که هست بکنم و بعدش بیام دوباره کنکور بدم .یعنی در حین سربازی درسای کنکورمو بخونم. ( اینو بگم که با درسای این ترمم 53 واحد پاس میکنم. و اکثرا هم عمومی پاس کردم. و الان همه دروس سخت تخصصی میمونه واسه این ترم و یه موضوع دیگه هم هست میشه کاردانیمو بگیرم که حدودا 20 واحد دیگه باید پاس کنم که من مطمئنم کار خیلی سختیه برام و از کجا معلوم مشروط نشم دوباره)
    حال با توجه به این تفاسیر بهترین راه , اینه که این ترم بهمنو مرخصی بگیرم و شهریور انصرافمو بدم ( چون انگار از زمان انصراف از دانشگاه تا زمانی که خودتو سرباز معرفی کنی, انگار یک سال وقت داری) و بعدش واسه کنکور 95 بخونم بلکه روزانه قبول بشم در یه رشته دیگه یا اینکه اوایل این ترم سریعا انصراف بدم (انتخاب واحد بکنم یا نکنم؟) و برم سربازی و در حین سربازی بخونم واسه کنکور 95 تا توو اون کنکور قبول بشم.
    شرمنده که طولانی شد. خواهشا هرچه سریعتر اگر لطف کنید و منت بذارید پاسخ من حقیر رو بفرمایید . ب شدت بی انگیزه شدم از زندگیم. ممنون
    در وهله اول باید بگم زمان ثبت نام کنکور سراسری سال94 از 17بهمن و به صورت اینترنتی انجام میشه

خب اینکه صبر کنید تا معادل فوق دیپم رو بگیرید که تاثیری برای شما نداره چون شما از این رشته متنفر هستید

پس راه دیگه ای که برای شما هست تلاش برای قبولی در کنکور سال دیگه است که باید بپرسید آیا شامل شما میشه یا نه

چون قوانیی هست که اگر در روزانه قبول بشید و انصراف بدید محدویت شرکت در آزمون رو دارید ..

پس از گروه اموزشی دانشگاه در این مورد سوال کنید

پس تمام این مشکلات شما بستگی به قبول شدن در سال دیگه رو داره...

که امیدواریم موفق باشید
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

4. 3 کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11292
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    در وهله اول باید بگم زمان ثبت نام کنکور سراسری سال94 از 17بهمن و به صورت اینترنتی انجام میشه

خب اینکه صبر کنید تا معادل فوق دیپم رو بگیرید که تاثیری برای شما نداره چون شما از این رشته متنفر هستید

پس راه دیگه ای که برای شما هست تلاش برای قبولی در کنکور سال دیگه است که باید بپرسید آیا شامل شما میشه یا نه

چون قوانیی هست که اگر در روزانه قبول بشید و انصراف بدید محدویت شرکت در آزمون رو دارید ..

پس از گروه اموزشی دانشگاه در این مورد سوال کنید

پس تمام این مشکلات شما بستگی به قبول شدن در سال دیگه رو داره...

که امیدواریم موفق باشید

با تشکر از پاسختون مهسا خانم. اما یه مسئله ای هست اونم اینکه من که دو سال ونیم تا الان خوندم . بهتر نیسبا یه مدرک بیام بیرون تا هم حیف نشه این دو سال و هم اینکه سربازیم نسبت به دیپلمه ها راحتتر باشه؟

میشه یه خواهشی از همه شما مشاورین عزیز داشته باشم که لطفا منت بذارید و با دقت متن زیر و پست اولیم رو که گذاشته بودم بخونید و کمکم کنید.... میدونم طولانیه اما به بزرگی خودتون ببخشید چرا که زندگیمو میخوام از اول بسازم ... ممنونم از مهر و محبتتون..

یک موضوعی رو متوجه شدم , هم وقتی توو سایت ها میخوندم هم وقتی رفتم سازمان نظام وظیفه.اینکه مدت مجاز تحصیل برای دوره کاردانی حداکثر 2.5 سال هستش. خب الان که من بیش از 2.5 سال گذشته از درسم و با این ترمم که میشه ترم 5, حدودا 52 واحد پاس کردم. و برای کاردانی گرفتن گویا باید 72 واحد پاس کنم,یعنی میشه 20 واحد دیگه . که من این 20 تا رو نمیتونم توو یه ترم پاس کنم. مسول نظام وظیفه بهم گف باید بری درخواست تمدید سنوات بدی واسه کاردانیت و گرنه اخراج میشی.تا بتونی کاردانیتو بگیری . بعد از اون که کاردانیتو از دانشگاه گرفتی وقتی خواستی بیای سربازی درخواست تمدید سنواتی رو که دادی به دانشگاه بررسی میکنیم اگر موافقت بشه با مدرک کاردانی میای سربازی. اگر هم نشه با مدرک دیپلم میای سربازی .یعنی مدرک کاردانی شما در سربازی موثر نیست...

طبق این تفاسیر: 1. من یا باید درخواست تمدید سنوات بدم که باهاش موافقت بشه و من در دو ترم آتی( بهمن 93 و مهر 94 ویا حتی تابستان 94) واحدای موندمو پاس کنم تا کاردانیمو بگیرم . و با کاردانی بیام برم سربازی. { توو این حالت بعد سه سال حداقلش یه مدرک کاردانی رو میگیرم که حتی از این رشته هم نخوام پول در بیارم ولی لااقلش هر اداره ای برم , یه کاردانی توو جیبمه. ولی معلوم نیس نظام وظیفه قبول کنه و ممکنه با دیپلم برم سربازی.

2. راه دوم اینه که همین ماه انصرافمو بدم و دفترچمو بفرستم واسه نظام وظیفه تا قبل از پایان سال تا 21 ماهه محسوب بشم و بعدش واسه کنکور 95 آماده بشم {در حین خدمت بخونم} و کنکور بدمو یا روزانه دولتی تهران قبول بشم یا اگرم نشد آزاد تهران قبول بشمو 6 میلیون به دانشگاه فعلیم بدمو در کنارش خرج آزادمم بدم و کار کنم در کنارش.( اگر روزانه دولتی قبول نشم , باید هزینه ی حدود 6 میلیون تومنی تحصیل رایگان در دوره روزانمو بپردازم)

3. راه سوم اینه که همین ماه انصرافمو بدمو اما سربازی ندم و به جاش واسه کنکور آزاد 94 بخونمو ( 6 میلیون شهریه تحصیل روزانه دولتی وشهریه آزاد رو بپردازمو ) و آزاد تهران قبول شم و بعدا سربازیمو برم.{ که این مورد رو با توجه به اینکه کنکور سراسریو آزاد یکی شده , نمیدونم میشه این کار رو عملی کرد یا نه میشه اگه قانونشو میدونید بهم بگید؟؟ }
    .
    .
    .
    حالا با توجه به این تفاسیر تورو خدا منو زوود راهنمایی کنید و بگید کدومش بهتره... ممنون

6. کاربران زیر از el shahabi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12707
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12707
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلاممن کاردانی رشته مکانیک خودرو تموم کدم والان از سربازیم دو ماه مونده وبه دلیل ترس از کمی پول دانشگاه ازاد و اینکه چه میشه کرد ایا نتیجه میده یا نه توی رشته انسانیتو کنکور ثبت نام کردم کهشاید بتونم تو رشته تربیت معلم قبول بشم ولی از این طرف رشته خودم هم فکرکو خرابکرده حالا موندم توی دو راهی

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12535
    تشکـر
    98
    تشکر شده 88 بار در 48 پست
    میزان امتیاز
    10

حالا چرا تربیت معلم؟ مگه همه فارغ التحصیل هاش استخدام میکنن؟حداقل از رشته های انسانی میرفتی مدیریت یا حسابداری و...... رشته هایی که بازار کار بیشتری داشته باشن.بعدشم رشته خودت فنیه از درسهای انسانی سر در میاری؟باید وقت بیشتری بزاری واسه فبول شدن .منم رشته فنی خوندم که اشتباه کردم

10. کاربران زیر از مادرانه بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13198
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام دانشجوی کاردانی نقشه کشی معماری که در هنرستان های فنی حرفه ای درس خوانده ام ایا میتوانم در دوره کارشناسی در کنکور دروس انسانی شرکت کنم

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14044
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام .من سال چهارم دبیرستان رشته ی ریاضی هستم ک امسال باید کنکورشو بدم .ثبت نام هم کردم واسه کنکور دولتی رشته ی ریاضی ام الان تصمیمم عوض شده و میخام دانشگاه را برم رشته ی دندانپزشکی ک زیر شاخه ی رشته ی تجربیه .باید چیکارکنم؟؟؟ مرسی
    حتی اگه هم بشه ازاد میرم ولی دوست ندارم یک سال بمونم پشت کنکور

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16867
    تشکـر
    37
    تشکر شده 29 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام.من سال سوم دبیرستان رشته ی تجربی هستم.اما میخوام برم دانشگاه ازاد کامپیوتر.اما حالا چند سوال دارم ممنون میشم جواب بدید
    1-من اگ با مدرک سال سوم برم دانشگاه ازاد قبول میکنن؟از چند نفر که پرسیدم میگن میشه اما نمیدونم میشه یا نه؟اگه بشه چجوری هس؟
    2-من خودم علاقه زیاد دارم به رشته ی کاپیوتر اما خونواده اصرار میکنن که نرم کامپیوتر چون بازار کار نداره!!اما من وقتی ی نگاهی به آمار مکنم درامدش واقعا خوبه.مخصوصا توسعه ی نرم افزاری .از طرفی من در تجربی بعید میونم موفق بشم رشته های پزشکی بیارم چون هم معدل در حد 16 هس و هم تراز قلم چیم 4500 هس.
    3.چوم من تجربی بودم اصلا با ریاضی کامپیوتر اشنایی ندارم.با کلاس جبران میشه؟ با مشکل بر نمیخورم؟
    4-شما چه نظری میدید؟

14. کاربران زیر از sina a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

خوشی زده زیر دلت ؟ به چه مناسبت درس نمیخونی؟؟؟؟ بخون تمومش کن...حیف نیست رشته به این خوبی رو ول کنی و این همه مصیبت بکشی ؟؟؟ بشین درستو بخون ..بعدش که تموم شد ایشالا کار پیدا میکنی و سربازی هم میری ...از این شاخه ب اون شاخه نپر ...درستو بخون...همه رشتها همینه هیچجا هیچ خبری نیست ...شما باید درستو بخونی

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33035
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

به مشکل بر نمیخوری ولی تجربی رو ول نکن برو کامپیوتر ...خب تجربی کلی رشته دیگ هم داره ...من خودم کامپیوترم
    ولی از این شاخه ب اون شاخه نپر برو همون تجربی رو ادامه بده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)