نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: آرایش زنان و دختران و آسیب های اجتماعی

968
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    تشکر شده 5,258 بار در 1,556 پست
    میزان امتیاز
    12

آرایش زنان و دختران و آسیب های اجتماعی

۴ گروهی که با “آرایش” به آنها لطمه می‌زنیم
    حجت الاسلام ماندگاری به سوال یکی از بینندگان برنامه سمت خدا درباره آرایش کردن پاسخ جالبی داده است که در ادامه می‌خوانید.

سؤال: من دختری هستم که عاشق آرایش کردن هستم و آرایش هم برای دل خودم است. و آرایش من، برای جلب توجه دیگران نیست. من وقتی بیرون می روم به سر و وضع خودم می رسم تا دلم شاد بشود. آیا این کار من ایرادی دارد؟

پاسخ: کار ایشان اشکالی ندارد ولی کمال نامهربانی، بی انصافی و ناسپاسی به حضرت حق است. قرار نیست که هر کس به دل خودش عمل کند. قرار است که همه به امر خدا عمل کنند.
    موتورسواری که در پیاده رو موتورسواری می کند و امنیت مردم را به خطر می اندازد، می گوید: دلم می خواهد به پیاده رو بروم و در واقع به خواسته دلش عمل کرده است. کسی که در دم بیمارستان بوق می زند می گوید که من می خواستم شاد باشم بوق زدم و اِلا قصد کار دیگری ندارم. اگر این حرف ها عاقلانه است حرف این خانم هم عاقلانه است.
    وقتی ما کاری می کنیم که به دیگران آسیب و ضرری می رسد، باید روی دل خودمان پا بگذاریم. اگر شما به حرف خدا گوش بدهید و حق کسی را ضایع نکنید می توانید به حرف دل تان عمل کنید. این خانم حرف خدا را ضایع کرده است زیرا در قرآن داریم که زنها نباید زینت و آرایش خودشان را آشکار کنند مگر برای همسران و محرم هایشان. در اینجا شما نمی توانید به دل تان عمل کنید زیرا ناسپاسی خدا می شود. این خانم به چهار گروه لطمه می زند:

۱- در خیابان جوان عفیف نمی خواهد به چهره ی این خانم نگاه کند بنابراین به خودش فشار می آورد و سرش را پایین می اندازد. پس این فرد اذیت می شود و حقش ضایع می شود زیرا می توانست راحت در خیابان راه برود. مثل فردی که وقتی آلودگی هوا وجود دارد مجبور است که ماسک بزند.

۲- به جوان بی بند و بار هم ظلم می شود زیرا این جوان وقتی خانم را در خیابان می بیند ازدواجش عقب می افتد چون مجانی دارد نیازش را برطرف می کند. فرد باید نیازش را با ازدواج تامین کند نه با هرزگی و چشم چرانی.

۳-چنین خانم هایی به ما می گویند که چرا ازواج های مان عقب افتاده است. متاعی که باید گران بفروشند دارند مفت در خیابان حراج می کنند یعنی دارند به خودشان ظلم می کنند.

۴- به متأهل‌ها هم ظلم می شود زیرا آقایان متأهل چشم شان به این خانم می افتد که خیلی مرتب است ،وقتی به خانه می روند خانم را درآشپزخانه می بینند که خیلی مرتب نیست و بخاطر همین، قیافه ها را مقایسه می کند و شروع به بهانه گیری می کند و زندگی بهم می ریزد. پس بی حجابی حق الناس است و باید این خانم ها تغییر رویه بدهند.

ویرایش توسط Reepaa : 01-26-2015 در ساعت 03:13 AM
    امضای ایشان
    عشق مهمترین امتحان خداست ..
    فرزندان آدم و حوا چندهزار سال است که عشق را حل میکنند
    اما فقط کسانی قبول می شوند که عشق را زیبا بکِشند
    بقیه فقط عشق را می کِشند و می کُشند(ReePaa)

2. 7 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    10630
    تشکـر
    345
    تشکر شده 969 بار در 321 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : آرایش زنان و دختران و آسیب های اجتماعی

من یه پسرم...

یه پسر مجرد...

وقتی با این صحنه ها مواجه میشم خودتون میدونین چه اتفاقی برام میفته

اصلا به دین و مذهب و اینا کاری ندارم

اصلا به گناه بودن کارشما کاری ندارم

آبجی گلم...

کاری که شما میکنین چندتا پیامد داره:

1-اولیش واسه خودتونه وقتی لباس تنگ میپوشین بیماری ها پوستی میگیرین خدایی نکرده

2-برا ما پسرا خیلی مشکل درست میکنین آخرش هم مقصر ما میشیم

3-(اینو نباید بگم ولی میگم)با اینکارتون چندین پسر رو مجبور به خودارضایی و زنا میکنین اصلا کاری ندارم که اینها گناهه از لحاظ علمی بش نیگا میکنم باعث عقیم شدن میشه نسلمون کم میشه و1000تامشکل دیگه

توی کلوب هم که نمیشه اصلا چرخید عکساتونو میزارین والا به خدا اونایی که براتون کامنت میزارن از روی شهوتشون تحسینتون میکنن(به خاطر این جملم معذرت میخوام دیه نمیتونم جلوی خودمو بگیرم)

به چن نفر گفتم عکساشونو بردارن بعضیها برداشتن ،بعضی ها هم مودبانه درخواستمو رد کردن ولی بعضیا علاوه بر اینکه مودبانه درخواستمو رد نکردن بلکه هزاران انگ هم بهم زدن دلم میخواد بگم بهم چی گفتن ولی به قول دوستان اینجا خونواه زندگی میکنه و نمیگم

شمارو به خدا یکم رعایت کنین

قبلا(البته من که نبودم ولی شنیدم)میگن خانمها بیرون نمیرفتن تا یه وقت چشم مردی بهشون نیفته
    شاید باورتون نشه من واصه اینکه چشم به شماها نیفته و برای خودمو شما گناه ننویسن شاید هفته ای دوبارهم از خونه بیرون نرم(میدونم باورش براتون سخته ولی به باور کنین راست میگم)

شمارو مرگ من یکم رعایت کنین به خدا براما پسرا خیلی سخته خیلیییییییییی

ببخشید سرتون رو درد آوردم

(این نوشته ی خودمه ولی کپی آزاد)

اینو توی پیجم گذاشته بودم کامنتهای مختلفی گذاشتن ولی این یکی نظرمو جلب کرد:

من یه دخترم وبه جرأت میگم خانومایی که توخونه توسط شوهراشون تأییدنشن ودخترایی که زیباییشون روتوخونه برادروپدرتحسین نکنن این شکلی میادبیرون بایه پوشش افتضاح,بی تارف میگم چون ماهابه تأییدوتحسین شدن ازطرف جنس مخالف نیازداریم پس وقتی توخونه تحسین نشن توخیابون دنبالش میگردن, وآهاااای پسری که توخونه وقتی میبینی خواهرت یانه زنت زیباشده وتحسینش نمیکنی ولی وقتی میری بیرون هزارتابدترازخواهرتوبهش لبخندمیزنی یاتحسینش میکنی ,باعث بدحجابی خواهروزنت خودتی

4. 6 کاربران زیر از @RY@ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

آلان اوضاع جامعه جوری شده که این حرفاروبه هر کسی بزنی میگه :"" دیگران به درک مهم خودمم ""

ولی همین دختر با این طرز فکر نمیفهمه پسری که بهش تجاوز یا خیانت و .... میکنه تو دلش همین حرف و میزنه "دیگران به درک مهم خودمم"

تو این دنیا هر کاری بکنی به خودت برمیگرده
    دلت بسوزه برای کسی دلشون برات میسوزه
    ب فکر باشی به فکرتن
    کمک کنی کمکت میکنن
    آتیش بزنی آتیشت میزنن
    بشکنی میشکننت
    هرچی بکاری همون و درو میکنی
    این قانون طبیعته (عوض شدنی نیست )
    امضای ایشان

6. 6 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    حرفایی که زدین یه جورایی قابل درکه منم قبول دارم که دخترابه خاطرزیباییشون بایدبیشترحجاب بگیرن پسرام یه حسایی دارن که کنترل کردنش براشون سخته ولی یه سوال.این پسرااگه تویه کشورغیرمسلمون برم میخوان چیکارکنن؟؟
    فکرنمیکنیداگه به جای اینکه انقدرنگران رفتاردرست یاغلط دیگران وبعدم تاثیرش روی خودتون باشید روی اراده ی خودتون وکنترل کردن احساسات وغریزهاتون کارکنین بهترباشه؟
    به نظرمن پسراوقتی میرن بیرون بهتره به جای اینکه نگاهشونو نگه دارن وخودشونوازاربدن سرشونوبالابگیرن وخوب ببینن که وضع ادمای شهرشون چطوریه مسلمه که ادمارونمیشه عوض کردهرکسی فقط اختیارخودشوداره- به خاطرهمینه که همیشه خودش بایدجوابگوی رفتاراش باشه نه کس دیگه یانه شرایط-
    ولی خودشومیتونه قوی ترکنه وبی اعتناتر.....

8. کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8203
    تشکـر
    1,983
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    سلام
    حرفایی که زدین یه جورایی قابل درکه منم قبول دارم که دخترابه خاطرزیباییشون بایدبیشترحجاب بگیرن پسرام یه حسایی دارن که کنترل کردنش براشون سخته ولی یه سوال.این پسرااگه تویه کشورغیرمسلمون برم میخوان چیکارکنن؟؟
    فکرنمیکنیداگه به جای اینکه انقدرنگران رفتاردرست یاغلط دیگران وبعدم تاثیرش روی خودتون باشید روی اراده ی خودتون وکنترل کردن احساسات وغریزهاتون کارکنین بهترباشه؟
    به نظرمن پسراوقتی میرن بیرون بهتره به جای اینکه نگاهشونو نگه دارن وخودشونوازاربدن سرشونوبالابگیرن وخوب ببینن که وضع ادمای شهرشون چطوریه مسلمه که ادمارونمیشه عوض کردهرکسی فقط اختیارخودشوداره- به خاطرهمینه که همیشه خودش بایدجوابگوی رفتاراش باشه نه کس دیگه یانه شرایط-
    ولی خودشومیتونه قوی ترکنه وبی اعتناتر.....
    طبیعیه خوب
    شما سیستم جنسی مردان و درک نمیکنید
    چون عوامل تحریک دختران احساسه
    ولی پسران اندام جنسی هست
    شما اگر یه نفر بهتون بگه دوستت دارم میتونید بی اعتنا باشید ؟؟؟
    اگر میتونید ماهم میتونیم تو خیابون نسبت به دخترا بی اعتنا باشیم
    مسئله بعدی تاثیر آدما رو همدیگه است
    که نمیشه منکرش شد
    شما یه ماه با یه آدم بزرگ و آروم نشست و برخواست کن
    بعدش برو یه ماه با یه آدم دیوونه و یه جورایی شیرین عقل و با هزارن مشکل شخصیتی نشست و برخواست کن
    مطمعناا خودت میبینی چ تاثیری روت میزاره (کاملا قابل پیش بینی هست )
    ما نسبت به همدیگه حق و حقوقی داریم

درضمن اصلا درست نیست ایران و با خارج مقایسه کنید
    چون اونجا قوانین و رسم و رسومات مسخره ایران در جریان نیست
    (لازم به ذکر است تو خارج نیازی به کنترل کردن نیست )

شما گفتید غریزه خودمون و کنترل کنیم ؟؟؟
    حرفتون خیلی جالبه
    میدونید چرا ؟؟؟
    چون غریزه دیده شدن در دخترا هزاران بار ضعیف تر از غریزه جنسی در پسران است

وقتی یه دختر نمیتونه غریزه خودشو کنترل کنه چجوری انتظار دارید یه پسر با اون همه عوامل تحریک کننده خودش و نگه داره ؟؟؟

انصافا پسرای که خودشون و نگه داشتن تو این زمونه
    یعنی به معنای واقعی کلمه عذاب کشیدن تا به این کنترل رسیدن
    ویرایش توسط Reepaa : 01-26-2015 در ساعت 04:24 AM
    امضای ایشان

11. 4 کاربران زیر از Reepaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    میزان امتیاز
    0

گفتین ادمانسبت به هم حق وحقوق دارند درسته منم اول حرفام گفتم که دخترابایدحجاب بگیرن ولی همه این کارومیکنن؟؟یامثلایه دخترم شایدانتظارداشته باشه پسرابه چشم یه ادم کامل بهش نگاه کنن وبهش حس امنیت بدن نه اینکه به چشم یه عامل تحریک ببیننش وهمه ی کاراشونسبت به تاثیری که روی اونامیزاره قضاوت کنن یه دختروقتی ارایش میکنه دوس داره زیبابودنشوبه بقیه نشون بده حتماازخیلی چیزام خبرنداره_مثلااینکه پسراروتحریک میکنه_دلیل این کارشم_ارایش کردن_ فقط یه سری حسای دخترونست حالااونم انتظارداره بقیه درکش کنن ولی همه این کارومیکنن؟
    اگه یه پسربه یه دختربگه دوست دارم اگه اونم دوسش داشته باشه مطمئناحاضره همه ی زندگیشوبزاره تافقط دوست داشتن اون پسروبرای خودش نگه داره حتی حاضرخیلی چیزاروازدست بده چون حس یه دخترقوی ترین چیزیه که تووجودشه ولی این رفتاردرست نیست مگه نه؟این موضوع ضعف یه دختره که همیشه ام بایدبه خاطرش خودشو کنترل کنه وخیلی وقتااحساسشوبکشه این کارم خیلی سخته ولی چاره چیه
    گفتین غریزه مرداهزارباراززنابیشتره این ازکجااومده؟؟؟؟غریزه مردااززنابیشترنیست فقط ساده تره وبرای اتفاق افتادنش فاکتورای کمتری لازمه نسبت به زناکه میل جنسیشون پیچیده تره و معمولابرای تحریک شدن زمینه چینی میخوان
    درموردتاثیرادماروی همم حرفت قبول ولی میدونی تاثیروتحریک واین چیزاهمه عاملای بیرونین درسته که خیلی خیلی مهمن ولی ازون مهم تردرون خودادماست چون خیلی وقتاعاملای بیرونیونمیشه عوض کردمثل شماکه نمیتونید پوشش خیلیاروعوض کنیدیامثل مادختراکه نمیتونیم پسرارومجبورکنیم درکمون کنن
    اگه یه پسرایرانی بااین طرزفکربره خارج خب خودش اذیت میشه چون اونجاعامل تحریکش بیشتره غیرازاینه؟
    ببین من جای پسرانیستم ولی حداقل اونقدری که لازم باشه ازسیستم بدنشون خبردارم . هیچ کاری غیرممکن نیست حتی اگه اون کارکنترل کردن غریزه جنسی باشه که همیشه باادمه وخیلی وقتابه همه چیزادم مسلط میشه
    اینم بدون که دخترام این میل جنسیودارن شایدازخیلی ازمردام بیشتر ولی این موضوع توجامعه ی ماحتی خیلی وقتاباورم نمیشه یعنی یه دختریه حس داره که بش مسلطه وبایدیابهش جواب بده یاکنترلش کنه وکنارهمه ی ایناحس شهوت اون تاحدی انکارم میشه پس گاهی بیشترازپسراسختی میکشه واسه کنترل کردن خودش
    ولی اگه به جای کنترل کردن بخوادنیازشوجواب بده واینوحق خودش بدونه مجبورمیشه کارایی بکنه که ازنظرهیچ کس درست نیست اونوقت خودشماچه اسمی روی این ادم میزارین؟؟؟
    به نظرمن یه دختربایدخودشوکنترل کنه اونم نه ازترس _ترس حرف کسی یاگناه وجهنم واین چیزا_به خاطرخودش بایداین کاروبکنه به خاطرنگه داشتن عزت نفسش پاکیش وغرورش واسه اینکه بدونه میتونه حتی جلوی حسای خودشم بایسته
    پسرام بایدبه خاطرخودشون این کاراروبکنن چون همونطوری که دختراپاکیشونوتواین رابطه هاازدست میدن پسرام دقیقاهمین طورن حالاهرچندشایدهیچ وقت کسی نفهمه ولی هم خودشون میدونن هم خدا همینم کافیه
    ویرایش توسط ملکه شیشه ای : 01-26-2015 در ساعت 05:42 AM

13. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10779
    تشکـر
    314
    تشکر شده 360 بار در 123 پست
    میزان امتیاز
    10

چند روز پیش یکی از نزدیکانم گفت میرم تو خیابون حالو.هوام عوض شه
    یه لحظه فکرم رفت به چند سال پیشش که می گفت خسته شدم بریم خونوادگی پارک

یه لحظه نیش خند زدم و نمیدونستم چی بگم واقعا.

من تو یه شهری زندگی.می کنم که اکثرا بجز مرکز شهرمون اکثرا چادر میزنند.

ولی با این اوضاع گمونم تا چند سال دیگه شهر خودمم نشناسم.

به نظرتون دلیلش چیه؟

من فکر می کنم از بچه های مدرسه و دبیرستان باشه دانشگاهم که مستمع آزادن.

از باور های ما امروزی هاست.

بعضی از همین سایت ها یه رمان که نوشته باشه به قلم خودم نوشته (جزرمان الهام) ببینید چه تفکراتی دارند.

چجور همه چیزو واضح می گن. چجور از پارتی وجشن می گن.

مشکل اصلیمون خودمون امروزی ها هستیم.

پسرا در کل دنبال دختر محجبن واسه ازدواج ولی اگه یکی از همینا از کنارش رد شه می گن خانمی خفه نشی.

بعضی ازما زنا ودخترا هم که قربونشون برم حرفشونو نزنیم بهتره.

من که میگم مشکل خودمونیم حالا اونی که نسبت به خودش تعهد داره و غیرت نیازی به این صحبتا ندارن اونی هم که براش مهم نیست حالا هزار حدیث و ایه و نظر بدیم تو گوشش نمی ره.

(ممنون)
    امضای ایشان
    . وقتی به کسی،به طور کامل
    وبدون هیچ شک وتردیدی
    اعتماد
    می کنید درنهایت دونتیجه کلی خواهد داشت. :
    یا شخصیبرای زندگی
    یادرسیبرای زندگی

15. 3 کاربران زیر از n@jmeh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)