نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: کابوس های شبانه

2093
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کابوس های شبانه

سلام خدمت مشاوران محترم من مشکلی دارم که دیگه داره به ستوهم میاره. من 24 سالمه و میتونم بگم هر شب خواب بد می بینم بیشتر شبها محتوای خوابم اینه که در حال فرار هستم یا از دست یه نفر یا یه عده!! در شکل های مختلف!!
    اگه شب شام سنگین بخورم که شدت این خوابای بد بیشتر شده و همراه خفگی هست اما در حالت معمولی هم محتوای خوابم با تنش فراوانی همراهه جوری که حتی یادم نمیاد ی خواب معمولی دیده باشم حتی از زمان 5-6 سالگیم هم چنتا کابوسو به یاد دارم.
    زمانی هم که دانشجو بودم و خونه دانشجویی داشتم بخاطر نداشتن آرامش و ترس اندکی که بخاطر امنیت نداشتن در وجودم بود دچار فلج خواب شدم که الان تقریبا رفع شده.
    لطفا پاسختون این نباشه که چون زیاد بش فکر میکنی ... چون اینطور نیست و ضمنا تقاضا دارم مشاوران گروه بهم پاسخ بدن نه کاربران

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : کابوس های شبانه

نقل قول نوشته اصلی توسط asaloxinian نمایش پست ها
    سلام خدمت مشاوران محترم من مشکلی دارم که دیگه داره به ستوهم میاره. من 24 سالمه و میتونم بگم هر شب خواب بد می بینم بیشتر شبها محتوای خوابم اینه که در حال فرار هستم یا از دست یه نفر یا یه عده!! در شکل های مختلف!!
    اگه شب شام سنگین بخورم که شدت این خوابای بد بیشتر شده و همراه خفگی هست اما در حالت معمولی هم محتوای خوابم با تنش فراوانی همراهه جوری که حتی یادم نمیاد ی خواب معمولی دیده باشم حتی از زمان 5-6 سالگیم هم چنتا کابوسو به یاد دارم.
    زمانی هم که دانشجو بودم و خونه دانشجویی داشتم بخاطر نداشتن آرامش و ترس اندکی که بخاطر امنیت نداشتن در وجودم بود دچار فلج خواب شدم که الان تقریبا رفع شده.
    لطفا پاسختون این نباشه که چون زیاد بش فکر میکنی ... چون اینطور نیست و ضمنا تقاضا دارم مشاوران گروه بهم پاسخ بدن نه کاربران
    سلام

چه کارهایی در جهت درمان کرده اید؟

لطفا نقل قول کنید

سپاس
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

چه کارهایی در جهت درمان کرده اید؟

لطفا نقل قول کنید

سپاس
    مشکلمو توی سایت مشاوران مطرح کردمd:
    شبا شاممو زودتر میخورم و برنامه خوابمو تنظیم کردم.
    درمورد فلج خواب هم دوره خونه دانشجویی که تموم شد و آرامش خاطرمو مجددا بدست اوردم مشکلم حل شد.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

مشکلمو توی سایت مشاوران مطرح کردمd:
    شبا شاممو زودتر میخورم و برنامه خوابمو تنظیم کردم.
    درمورد فلج خواب هم دوره خونه دانشجویی که تموم شد و آرامش خاطرمو مجددا بدست اوردم مشکلم حل شد.
    عزیز منظورم. دکتر و قرص و مشاوره؟؟
    امضای ایشان

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    3829
    تشکـر
    954
    تشکر شده 1,186 بار در 691 پست
    میزان امتیاز
    11

بعضي از كابوس ها ممكن است به علت مصرف دارو يا درمان توام با دارو يا ناشي از تحرك سريع آن ها...

و يا به علت شرايط جسماني نظير بيماري و تب باشد.بعضي افراد بعد از اينكه دچار سانحه ي ترس آوري مي شوند

كابوس ها را تجربه مي كنند نظير عمل جراحي،از دست دادن عزيزي،مورد حمله ي كسي قرار گرفتن و تصادف شديد.

ديگر افرادي هم وقتي در ساعات بيداري دچار فشار عصبي مي شوند،نظير مشكلات شغلي يا تغيير شغل

يا مشكلات حاصله در رابطه با از دست دادن عزيزي،نقل مكان،بارداري،نگراني مالي و...

در نهايت،بعضي افراد دچار كابوس هاي مكرر مي شوند كه با استرس هاي ساعات بيداري زندگي روزمره شان ربطي ندارد.

اگر کابوس مکررا رخ ندهد خیلی مشکل جدی نیست و جزو روند طبیعی زندگی هر کس هست.

بعضي راه حل ها در كاهش اثر سوء كابوس موثراند،مانند نوشتن شرحي از كابوس يا رسم و نقاشي كردن آن،

مجسم كردن شخصيت ها بطور خيالي،با شخصيت هاي كابوس صحبت كردن،تجسم يك پايان لذت بخش تر

يا صرفا بازگو كردن آن به دفعات.در حاليكه از اين روش ها استفاده مي كنيد،خواب بيننده هرچه آسوده خاطرتر باشد

بهتر است گاهي اوقات كابوس ها به فشار عصبي(استرس) شديد يا تعارض هيجاني،عاطفي ارتباط دارند

که برای حل اونها راهکارهای مقابله با استرس و تنش زدایی و ریلکسیشن لازمه کار هستند

در ضمن محققان ژاپنی در مطالعات خود دریافتند احتمال دیدن کابوس و خواب های پریشان در افرادی

که در طول روز بیش از یک فنجان چای می نوشند، در مقایسه با کسانی که چای نمی نوشند، 50 درصد کمتر است.
    امضای ایشان
    خدا آن حس زيباييست كه در تاريكي صحرا
    زمانيكه هراس مرگ ميدزدد سكوتت را
    يكي همچون نسيم دشت مي گويد
    كنارت هستم اي تنها...

6. کاربران زیر از mahsa42 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9838
    تشکـر
    590
    تشکر شده 390 بار در 180 پست
    میزان امتیاز
    10

هیچ خوابی بی دلیل اتفاق نمی افته،

خواب ها ناراحت کننده بر اثر دو عامل روانی و جسمانی اتفاق می افتن، البته شما چون در خواب در حالت فراری احتمالا بر اثر عوامل روانی اتفاق می افته.

این خواب ها از چه زمانی شروع شده؟ اتفاق خاصی باعث شروعش شده؟

جزئیات خواب خیلی اهمیت دارند. اینکه شما در خواب معمولا از دست چه کسانی فرار می کنی. علت این فرار کردن در خواب چیه، منظورم اینه که در خواب می تونی دلیل ترست رو تشخیص بدی.
    ویرایش توسط prv : 02-07-2015 در ساعت 07:35 PM

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    عزیز منظورم. دکتر و قرص و مشاوره؟؟
    فقط همینی که گفتم...

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    میزان امتیاز
    11

فقط همینی که گفتم...
    سلام

نه عزیز اینها که به تنهایی کار نمیکنه!

مسئله رو جدی بگیرید. اول یک متخصص مغز و اعصاب و بعد سپس یک روانپزشک. موفق باشید
    امضای ایشان

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همه کسانی که راهنمایی کردن
    ویرایش توسط asaloxinian : 02-09-2015 در ساعت 05:29 PM

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa42 نمایش پست ها
    بعضي از كابوس ها ممكن است به علت مصرف دارو يا درمان توام با دارو يا ناشي از تحرك سريع آن ها...

و يا به علت شرايط جسماني نظير بيماري و تب باشد.بعضي افراد بعد از اينكه دچار سانحه ي ترس آوري مي شوند

كابوس ها را تجربه مي كنند نظير عمل جراحي،از دست دادن عزيزي،مورد حمله ي كسي قرار گرفتن و تصادف شديد.

ديگر افرادي هم وقتي در ساعات بيداري دچار فشار عصبي مي شوند،نظير مشكلات شغلي يا تغيير شغل

يا مشكلات حاصله در رابطه با از دست دادن عزيزي،نقل مكان،بارداري،نگراني مالي و...

در نهايت،بعضي افراد دچار كابوس هاي مكرر مي شوند كه با استرس هاي ساعات بيداري زندگي روزمره شان ربطي ندارد.

اگر کابوس مکررا رخ ندهد خیلی مشکل جدی نیست و جزو روند طبیعی زندگی هر کس هست.

بعضي راه حل ها در كاهش اثر سوء كابوس موثراند،مانند نوشتن شرحي از كابوس يا رسم و نقاشي كردن آن،

مجسم كردن شخصيت ها بطور خيالي،با شخصيت هاي كابوس صحبت كردن،تجسم يك پايان لذت بخش تر

يا صرفا بازگو كردن آن به دفعات.در حاليكه از اين روش ها استفاده مي كنيد،خواب بيننده هرچه آسوده خاطرتر باشد

بهتر است گاهي اوقات كابوس ها به فشار عصبي(استرس) شديد يا تعارض هيجاني،عاطفي ارتباط دارند

که برای حل اونها راهکارهای مقابله با استرس و تنش زدایی و ریلکسیشن لازمه کار هستند

در ضمن محققان ژاپنی در مطالعات خود دریافتند احتمال دیدن کابوس و خواب های پریشان در افرادی

که در طول روز بیش از یک فنجان چای می نوشند، در مقایسه با کسانی که چای نمی نوشند، 50 درصد کمتر است.
    ممنون از پاسخ کاملتونون
    از بین دلایل دیدن کابوس که مطرح کردید از دست دادن عزیزان در مورد من صدق میکنه شاید تاثیر این امر باعث دیدن کابوس های مکررم میشه و جالب اینکه همونطور که بازگو کردنش رو جز درمان ها مطرح کردید از وقتی مشکلم رو اینجا نوشتم خواب بدی ندیدم... بقیه پیشنهاداتون رو هم انجام میدم امیدوارم که رفع بشه مچکرم

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

همونطور که گفتم از بچگی هم کابوس زیاد میدیدم مثلا یه کابوس رو چنبار ...
    ولی این موضوع که همیشه یه عده دنبالمن و در حال فرار ازشون هستم رو دقیقا نمیدونم از چه زمانی شروع شد ولی چند سالی هست که بخاطر از دست دادن چنتا عزیزان روحم آزرده ست شاید از اون زمان بیشتر شده باشه...
    علت فرار اینه که دنبالمن دیگه مثلا با اسلحه ... یا مثلا خواب میبینم تعداد زیادی مار یا گربه و زنبور احاطه ام کردن !!! که همشون ب طرزی ترس آور هستن هرچند وقتی هم خواب این حیونا رو میبینم

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط prv نمایش پست ها
    هیچ خوابی بی دلیل اتفاق نمی افته،

خواب ها ناراحت کننده بر اثر دو عامل روانی و جسمانی اتفاق می افتن، البته شما چون در خواب در حالت فراری احتمالا بر اثر عوامل روانی اتفاق می افته.

این خواب ها از چه زمانی شروع شده؟ اتفاق خاصی باعث شروعش شده؟

جزئیات خواب خیلی اهمیت دارند. اینکه شما در خواب معمولا از دست چه کسانی فرار می کنی. علت این فرار کردن در خواب چیه، منظورم اینه که در خواب می تونی دلیل ترست رو تشخیص بدی.
    ولی این موضوع که همیشه یه عده دنبالمن و در حال فرار ازشون هستم رو دقیقا نمیدونم از چه زمانی شروع شد ولی چند سالی هست که بخاطر از دست دادن چنتا عزیزان روحم آزرده ست شاید از اون زمان بیشتر شده باشه...
    علت فرار اینه که دنبالمن دیگه مثلا با اسلحه ... یا مثلا خواب میبینم تعداد زیادی مار یا گربه و زنبور احاطه ام کردن !!! که همشون ب طرزی ترس آور هستن هرچند وقتی هم خواب این حیونا رو میبینم

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9838
    تشکـر
    590
    تشکر شده 390 بار در 180 پست
    میزان امتیاز
    10

عزیزم شما باید به یک روان شناس مراجعه کنی تا دلیل خواب ها تو برات ریشه یابی کنه. و اگر صلاح دونست به روانپزشک هم مراجعه کنی تا شاید نیاز به دارو هم داشته باشی.

خوب هر کسی در دوره ای از زندگی اش ممکنه بنابر شرایطش یه موضوع تکراری رو در خواب ببینه، در دوران کودکی کابوس دیدن یه مسئله معمولی و در بیشتر بچه ها وجود داره.

اما احتمالا این خواب ها به شرایط زندگی شما مربوطه، که بایستی توسط یک روان پزشک یا روان شناس تحلیل بشه،

شاید ترس شما، ترس از مرگ باشه که با از دست دادن عزیزانتون بیشتر شده.

در هر صورت شما سعی کن، حتما به متخصص مراجعه کنی.

امیدوارم که موفق باشید.

15. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12005
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط prv نمایش پست ها
    عزیزم شما باید به یک روان شناس مراجعه کنی تا دلیل خواب ها تو برات ریشه یابی کنه. و اگر صلاح دونست به روانپزشک هم مراجعه کنی تا شاید نیاز به دارو هم داشته باشی.

خوب هر کسی در دوره ای از زندگی اش ممکنه بنابر شرایطش یه موضوع تکراری رو در خواب ببینه، در دوران کودکی کابوس دیدن یه مسئله معمولی و در بیشتر بچه ها وجود داره.

اما احتمالا این خواب ها به شرایط زندگی شما مربوطه، که بایستی توسط یک روان پزشک یا روان شناس تحلیل بشه،

شاید ترس شما، ترس از مرگ باشه که با از دست دادن عزیزانتون بیشتر شده.

در هر صورت شما سعی کن، حتما به متخصص مراجعه کنی.

امیدوارم که موفق باشید.
    مرسی از راهنمایی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)