نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل شرایط کاری و ازدواج

2601
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12308
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل شرایط کاری و ازدواج

سلام. از دوستان صاحب نظر میخوام که من را راهنمایی کنن. یازده ماهه با پسری آشنا شدم که هر دو در شهرهایی هستیم که خیلی از هم دورن. ایشون هفت بار برای دیدن من به شهر ما اومدن. آشنایی ما به قصد ازدواج بود. ایشون بعد ۵ ماه در مصاحبه قبول شد و رفت بندرعباس سرکار. گفتم دیگه همه چی درست شده و ازدواج میکنیم ولی بخاطر شرایط سخت اونجا و دوری راه و کم بودن مرخصی ماهیانه ایشون گفتن اگر با این شرایط ازدواج کنیم عملا زتدگی مشترکی نداریم. البته بیراه نمیگفت ۲۲ روز کار سخت و طولانی و هشت روز مرخصی و فاصله چند صد کیلومتری. میگفت نمیخوام بیارمت اینجا توی این شرایط جهنمی. دوست داشت یه کاری براش پیدا بشه که اقلا توی شهر ما باشه یا درآمد انقدی باشه که به این همه سختی بیارزه. خلاصه که اصلا گفت دیگه از من انتظار ازدواج نداشته باش. نومید شده بود. الان ۶ ماهه که در بندر کار میکنه. من بهش گفتم حاضرم از همه چی صرف نظر کنم و فقط کنارت باشم ولی از ازدواج نمیگذرم. خونه و ماشین و طلا و جشن عروسی و ...... نمیخوام. بیا با توکل به خدا ازدواج کنیم توکلمون واقعی باشه خدا کمک میکنه ولی همچنان نومیده و به حرفم گوش نمیده. از طرفی دوستش دارم و در این مدت چند خواستگار جدی را رد کردم. و از طرفی میدونم که شاید هرگز بهش نرسم. من توکل به خدا دارم ولی نومیدی اون را نمیتونم درست کنم. بنظر شما امیدی بهش هست.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل شرایط کاری و ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط سپینود نمایش پست ها
    سلام. از دوستان صاحب نظر میخوام که من را راهنمایی کنن. یازده ماهه با پسری آشنا شدم که هر دو در شهرهایی هستیم که خیلی از هم دورن. ایشون هفت بار برای دیدن من به شهر ما اومدن. آشنایی ما به قصد ازدواج بود. ایشون بعد ۵ ماه در مصاحبه قبول شد و رفت بندرعباس سرکار. گفتم دیگه همه چی درست شده و ازدواج میکنیم ولی بخاطر شرایط سخت اونجا و دوری راه و کم بودن مرخصی ماهیانه ایشون گفتن اگر با این شرایط ازدواج کنیم عملا زتدگی مشترکی نداریم. البته بیراه نمیگفت ۲۲ روز کار سخت و طولانی و هشت روز مرخصی و فاصله چند صد کیلومتری. میگفت نمیخوام بیارمت اینجا توی این شرایط جهنمی. دوست داشت یه کاری براش پیدا بشه که اقلا توی شهر ما باشه یا درآمد انقدی باشه که به این همه سختی بیارزه. خلاصه که اصلا گفت دیگه از من انتظار ازدواج نداشته باش. نومید شده بود. الان ۶ ماهه که در بندر کار میکنه. من بهش گفتم حاضرم از همه چی صرف نظر کنم و فقط کنارت باشم ولی از ازدواج نمیگذرم. خونه و ماشین و طلا و جشن عروسی و ...... نمیخوام. بیا با توکل به خدا ازدواج کنیم توکلمون واقعی باشه خدا کمک میکنه ولی همچنان نومیده و به حرفم گوش نمیده. از طرفی دوستش دارم و در این مدت چند خواستگار جدی را رد کردم. و از طرفی میدونم که شاید هرگز بهش نرسم. من توکل به خدا دارم ولی نومیدی اون را نمیتونم درست کنم. بنظر شما امیدی بهش هست.

به هرحال به ایشون تا مدت مشخص مهلت بده تا بتونه در این بازه زمانی فکر کنه و جواب قطعی و نهایی رو به شما بگه

اگر باز هم با ازدواج مخالفت میکرد بهتره تصمیم خودتون رو در زندگی جدی بگیرید و بیشتر از این خودتون رو معطل نکنید

به هرحال وقتی فرصت بدید و بدونه که رفتن شما قطعیه شاید بتونه روی تصمیمش تاثیرگذار باشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

با توجه به شرایط که گفتید
    دوستی شما مربوط یه زمان بلاتکلیفی کاری پسر بوده ؛ معمولا دخترها خیلی زود عاشق میشن وپسرها هم با بوجود آمدن شرایط جدید مردد میشن ؛ و این یه قانون تقریبا" کلیه والان شامل حال روابط شما شده .
    همین مسائل باید توسط اکثر دختر خانوما جهت عدم دل دادگی مد نظر باشه تا دچار عشقهای شکست خورده نشن .
    اگر او به شما گفته که اصلا" دیگه انتظار ازدواج نداشته باش ؛ حرفشو با احترام به شما زده و اصرار شما ناشی از سردرگمیه که پیش اومده و باید فراموشش کنید ودچار خود فریبی نشید ؟!!

5. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23293
    تشکـر
    9
    تشکر شده 17 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

به نام خدا
    دوست گرامی سلام
    من این درس و از زندگی خودم گرفتم که همیشه قبل از توکل باید تعقل کرد.
    امیدوارم به معنای این جمله درست فکر و عمل کنید
    در پناه حق باشید

7. کاربران زیر از خوش اخلاق بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد