نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: انتخاب رشته دبیرستان

1394
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13222
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question انتخاب رشته دبیرستان

​سلام :)
    من اول دبیرستانم و مدرسه فرزانگان درس میخونم. معدل ترم اولم هم 19.98 شد.
    من در انتخاب رشته تردید دارم. یعنی نمیدونم بین ریاضی و تجربی کدوم رو انتخاب کنم.در هر دو درس فعالم و خدارو شکر مشکل درسی زیادی ندارم. اما اینجا 2 تا مشکل هست. یکی اینکه من نمیدونم دقیقا به کدوم رشته علاقه دارم :(
    یه سری تست از ما گرفته شد اما متاسفانه ما زمان کافی برای جواب دادن به سولات رو نداشتیم. پس نمیتونم روی اون حساب کنم.
    مشکل دوم اینه که من توی لحظه اول از زخم و عفونت و .. میترسم اما نمیدونم چرا با اینکه بدم میاد اما خیره میشم بهش و این ناخواسته اتفاق میافته. اما نمیدونم توی تشریح چه جوری عمل میکنم.
    از طرفی هم به بازار کار فکر میکنم. با توجه به اینکه توی کشور ما به رشته های خدماتی(که مربوط میشه به تجربی) برای دختر ها بیشتر از رشته های مهندسی بها داده میشه و بازار کار برای ریاضی زیاد جالب نیست من توی دو راهی گیر کردم.
    البته این رو هم باید بگم که من فعالیتم در زمینه ریاضی بیشتر سر کلاس درس و حل تمرین ها خوبه یعنی سوالات سخت رو خیلی زود جواب میدم و یه جورایی دست راست معلمم d: اما توی آزمون های تستی با اینکه سوالات رو بلدم اما درصدم از درسهای دیگه پایین تره.
    تا پارسال هرکس ازم میپرسید میخوای بری کدوم رشته میگفتم ریاضی اما الان...
    تخمین رتبه هم زدم توی رشته ریاضی، سهمیه 1 1500تا 2000 و تجربی 2000 تا2500
    نظرتون راجع به تغییر رشته از ریاضی سال دوم به تجربی چیه؟؟

ممنون میشم به سوال من هم پاسخ بدین... سایتتون هم خیلی عالیه!
    روز خوش :)
    ویرایش توسط Behnaz.b : 03-04-2015 در ساعت 06:19 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : انتخاب رشته دبیرستان

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnaz.b نمایش پست ها
    ​سلام
    من در انتخاب رشته تردید دارم. یعنی نمیدونم بین ریاضی و تجربی کدوم رو انتخاب کنم.در هر دو درس فعالم و خدارو شکر مشکل درسی زیادی ندارم. اما اینجا 2 تا مشکل هست. یکی اینکه من نمیدونم دقیقا به کدوم رشته علاقه دارم
    یه سری تست از ما گرفته شد اما متاسفانه ما زمان کافی برای جواب دادن به سولات رو نداشتیم. پس نمیتونم روی اون حساب کنم.
    مشکل دوم اینه که من توی لحظه اول از زخم و عفونت و .. میترسم اما نمیدونم چرا با اینکه بدم میاد اما خیره میشم بهش و این ناخواسته اتفاق میافته. اما نمیدونم توی تشریح چه جوری عمل میکنم. از طرفی هم به بازار کار فکر میکنم. با توجه به اینکه توی کشور ما به رشته های خدماتی(که مربوط میشه به تجربی) برای دختر ها بیشتر از رشته های مهندسی بها داده میشه و بازار کار برای ریاضی زیاد جالب نیست من توی دو راهی گیر کردم.البته این رو هم باید بگم که من فعالیتم در زمینه ریاضی بیشتر سر کلاس درس و حل تمرین ها خوبه یعنی سوالات سخت رو خیلی زود جواب میدم و یه جورایی دست راست معلمم d: اما توی آزمون های تستی با اینکه سوالات رو بلدم اما درصدم از درسهای دیگه پایین تره.
    تا پارسال هرکس ازم میپرسید میخوای بری کدوم رشته میگفتم ریاضی اما الان...تخمین رتبه هم زدم توی رشته ریاضی، سهمیه 1 1500تا 2000 و تجربی 2000 تا2500
    نظرتون راجع به تغییر رشته از ریاضی سال دوم به تجربی چیه؟؟ممنون میشم به سوال من هم پاسخ بدین... سایتتون هم خیلی عالیه!
    روز خوش
    قبل از هر فکری باید به علاقه خودتون توجه کنید ...

چون تا به رشته ای علاقه نداشته باشید مسلما" موفقیتی هم در اون کسب نخواهید کرد

پس به جای اینکه روی بازار کار و .... توجه کنید روی علاقه خودتون متمرکز بشید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    9665
    تشکـر
    20
    تشکر شده 97 بار در 46 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnaz.b نمایش پست ها
    ​سلام
    من در انتخاب رشته تردید دارم. یعنی نمیدونم بین ریاضی و تجربی کدوم رو انتخاب کنم.در هر دو درس فعالم و خدارو شکر مشکل درسی زیادی ندارم. اما اینجا 2 تا مشکل هست. یکی اینکه من نمیدونم دقیقا به کدوم رشته علاقه دارم
    مشکل دوم اینه که من توی لحظه اول از زخم و عفونت و .. میترسم اما نمیدونم چرا با اینکه بدم میاد اما خیره میشم بهش و این ناخواسته اتفاق میافته. اما نمیدونم توی تشریح چه جوری عمل میکنم.
    از طرفی هم به بازار کار فکر میکنم. با توجه به اینکه توی کشور ما به رشته های خدماتی(که مربوط میشه به تجربی) برای دختر ها بیشتر از رشته های مهندسی بها داده میشه و بازار کار برای ریاضی زیاد جالب نیست من توی دو راهی گیر کردم.
    البته این رو هم باید بگم که من فعالیتم در زمینه ریاضی بیشتر سر کلاس درس و حل تمرین ها خوبه یعنی سوالات سخت رو خیلی زود جواب میدم و یه جورایی دست راست معلمم d: اما توی آزمون های تستی با اینکه سوالات رو بلدم اما درصدم از درسهای دیگه پایین تره.
    تا پارسال هرکس ازم میپرسید میخوای بری کدوم رشته میگفتم ریاضی اما الان...
    تخمین رتبه هم زدم توی رشته ریاضی، سهمیه 1 1500تا 2000 و تجربی 2000 تا2500
    نظرتون راجع به تغییر رشته از ریاضی سال دوم به تجربی چیه؟؟

ممنون میشم به سوال من هم پاسخ بدین... سایتتون هم خیلی عالیه!
    روز خوش
    علاقه حرف اول رو میزنه پس فقط باید بفهمی به چی علاقه داری...در مورد محیط های کاری که به دو رشته مربوط میشه بیشتر تحقیق کن و برای خودت یک معیارهایی و ضریب برای معیارها در نظر بگیر....بعد از اشنا شدن با محیط های کاری دو رشته به معیارات امتیاز بده و در ضریب اهمیتی که برای ان در نظر گرفتی ضرب کن و مجموعش رو حساب کن ببین کدوم برات مناسبتره.......چون ریاضیت خوبه ریاضی وار بهت گفتم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23125
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من درسته که علاقه خیلی مهمه ولی بازار کار ازون مهم تره . مثلا شما درس خوندی هم نیروی انسانی گذاشی هم زمان و هزینه خرج کردی اما وقتی بازا کار نباشه عملا یعنی هیچ به نظرم علاقه به پول وموفقیت میتونه در اولویت باشه وقتی بخوای به جاهایه بالا برسی حتی سنگم جابه جا میکنی چه برسه درس خوندن پس دنبال رشته ای برو که بازار کار داشته باشه همه ی تمرکزتو نزار رو علاقه. هیچ کس عاشقه درس نیست فقط تو بعضی درسا حس میکنیم موفق تریم. و حتی این موفقیتم همیشگی نیست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)