نمایش نتایج: از 1 به 15 از 15

موضوع: بی انگیزگی در زندگی

2525
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13749
    تشکـر
    79
    تشکر شده 25 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    0

بی انگیزگی در زندگی

سلام.....نمیدونم از چی بگم از کجا شروع کنم فقط میتونم بگم حالم خیلی بده . شدم مثل یک مرده ی متحرک هیچ انگیزه یی ندارم هیچ امیدی ندارم هیچ هدفی ندارم ...دارم این روزا به زور خودمو کنترل میکنم که کار احمقانه یی نکنم و دست به خودکشی نزنم...توروخدا کمکم کنید....

2. کاربران زیر از elahee بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مثل مرده ی متحرک شدم

سلام دوسم
    عیدت مبارک
    به نظر من خیلی کلی گفتی مشکلتو
    شاید اگه بگی این ناامیدی از کجا شروع شد و دلیلش چی بود هم برای خودت مرور شه هم بقیه بتونن بهتر کمک کنن
    بعضی وقتا ما فقط لازم داریم گدشته رو مرور کنیم تا بدونیم چی باعث حال بد الانمونه

4. 4 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13749
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

[quote=ملکه شیشه ای;73773]سلام دوسم
    عیدت مبارک
    به نظر من خیلی کلی گفتی مشکلتو
    شاید اگه بگی این ناامیدی از کجا شروع شد و دلیلش چی بود هم برای خودت مرور شه هم بقیه بتونن بهتر کمک کنن
    بعضی وقتا ما فقط لازم داریم گدشته رو مرور کنیم تا بدونیم چی باعث حال بد الانمونه
    [/quot
    خودمم نمیدونم چی باعث نامیدیم شد...ننه میدونم ربطی به گذشتم نواره...من فقط امیدی به اینده ندارم....هرادمی برای ادامه زندگی باید یه دلخوشی داشته باشه اما من پوچم هیچی ندارم هیچی...
    E]

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    11159
    تشکـر
    4,306
    تشکر شده 2,986 بار در 1,492 پست
    میزان امتیاز
    0

یعنی هیچ هدفی نداری که بخای تو اینده بهش برسی؟
    هیچ چیزی نیست که اگه در اینده برات اتفاق بیفته تورو خوشحال کنه؟

7. 3 کاربران زیر از ملکه شیشه ای بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13749
    تشکـر
    79
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ملکه شیشه ای نمایش پست ها
    یعنی هیچ هدفی نداری که بخای تو اینده بهش برسی؟
    هیچ چیزی نیست که اگه در اینده برات اتفاق بیفته تورو خوشحال کنه؟
    شاید اگه قبلا اینو میپرسیدی میگفتم میخوام مهندس معمار شم میخوام یه روز به جاهای بلندی برسم ...میخوام یه روز پرورشگاه بزنم....اما الان هیچی هیچ انگیزه یی ندارم
    هیچی نمیتونه کمکم کنه...هیچ هدفی ندارم...دیگه هیچی نمیخوام...فقط مرگ و میخوام

9. کاربران زیر از elahee بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    تشکر شده 386 بار در 165 پست
    میزان امتیاز
    0

بخاطر اینکه تو کارات جدی نیستی ( البته اینو از شناخت چند روزه تو انجمن از شما فهمیدم )

11. 2 کاربران زیر از Taghi Titan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Taghi Titan نمایش پست ها
    بخاطر اینکه تو کارات جدی نیستی ( البته اینو از شناخت چند روزه تو انجمن از شما فهمیدم )
    خب تقی جان، دقیقا باید چی کار کنه!؟
    خوشحال می شم واضح بیان کنی.
    امضای ایشان

13. کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6140
    تشکـر
    159
    تشکر شده 386 بار در 165 پست
    میزان امتیاز
    0

خب تقی جان، دقیقا باید چی کار کنه!؟
    خوشحال می شم واضح بیان کنی.
    ببین وقتی که بحث نبوده انگیزه و هدف میاد وسط یه آیتم دیگه هست که بهش میگیم تلاش . اون تلاش وقتی نباشه امید و انگیزه از بین میره

من خودم یه برهه ای خیلی بی انگیزه و بی هدف بودم . اما یه کاریو شروع کردم ( این یعنی هدفمم مشخص کردم ( ایشون هم باید یه استارتی بزنه

و تکلیف خودشو معلوم کنه ) ) و تلاش کردمو بعد یه مدت به اون چیزی که میخواستم رسیدم ( البته نه کاملا ولی واسه شروع خوب بود )

اما محیط و جو خانواده هم ارتباط نزدیکی با این امید و نا امیدی داره . شاید از داخل خانواده پشتیبانی نشه ( کلی گفتم منظورم به الهه نیست )

که این کارو خیلی سخت میکنه . اینیم که گفتم جدی نیست بخاطر اینه که تا تو کارت جدی نباشی به هیج جایی نمیرسی حالا کار خلاف باشه یا غیر خلاف

15. 3 کاربران زیر از Taghi Titan بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

دلیل اصلی احساس بیهودگی و پوچی اینه که روند جاری زندگی ما را راضی نمیکنه

برای جلوگیری از این احساس، موارد زیر را مد نظر داشته باشین و به آنها عمل کنین:

1- محرک ها را بشناسید.
    کی و کجا این احساس به شما دست می دهد؟ آیا یک موقعیت خاص و یا یک فرد خاص، احساس پوچی شما را تحریک می کند؟ هر زمانی که آن محرک برای شما پیش آمد، آن را در ذهن خود ثبت کنید. از آن زمان به بعد، می توانید با توجه به نیازهایتان، تغییرات را بوجود آورید.

2- احساسات خود را بشناسید.
    چشمان خود را ببندید و راجع به بدترین زمانی که احساس پوچی داشتید، فکر کنید. به احساس خود چه رنگی می دهید و آن را به چه شکلی می بینید؟

3- به کسی بگویید.
    برخی اوقات وقتی راجع به احساسات خود با کسی صحبت می کنید، آن احساس یا کم می شود و یا از بین می رود. با کسی حرف بزنید که شما را می فهمد و با شما صادق است.

4- بیرون بروید.
    بسیاری از افراد وقت زیادی را صرف کار می کنند و وقت کافی برای لذت بردن از طبیعت ندارند. بیرون رفتن و چرخیدن در طبیعت، احساس خوبی برایتان بوجود می آورد.

5- کمک کنید.
    اگر افکاری را که باعث افسردگی می شود، دوباره مرور کنید، باعث می شود احساس پوچی کنید. رفتن به مکان های مذهبی (مثل مسجد، زیارتگاه ها و ...)، شرکت در کارهای گروهی و اجتماعی و کمک به افراد محروم می تواند به شما احساس ارزشمندی بدهد.
    کمک کردن به دیگران باعث می شود که فرد دریافت کننده کمک، سپاسگزار باشد و فرد کمک کننده، در قلب خود احساس خوبی داشته باشد. علاوه بر آن باعث آزاد شدن هورمون اندروفین می شود که همانند سروتونین نشاط آور می باشد و باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب می شود و آرامش بیشتری را به شما می دهد.

دید مثبت راجع به زندگی داشته باشید و سعی کنید نکات خوب را بیشتر ببینید
    6- کمک بگیرید.
    افرادی که دائما احساس پوچی می کنند، دچار افسردگی هستند. کمک خواستن از دیگران به معنای ناتوانی نیست.
    در زندگی همه افراد پست و بلندی وجود دارد. کسی که در زندگی دچار نزول شده، اگر از فردی کمک بخواهد، زودتر می تواند در زندگی صعود داشته باشد.
    مشاوره، مصرف دارو و درمان های طبیعی همه خوب هستند و شما می توانید با کمک این ها، از نزول کردن در زندگی جلوگیری کنید.

7- اجازه ندهید افکار ناراحت کننده در ذهن شما جای بگیرد و همیشه آرام باشید.

8- عشق بورزید.

9- در جمع خانواده باشید.
    اگر در محلی زندگی می کنید که خانواده تان در آنجا نیست، دنبال دوستانی بگردید که افکار مثبتی دارند و از شما حمایت می کنند.

10- خود را سرزنش نکنید.
    این یکی از ساده ترین و مهم ترین روش های مقابله با افسردگی می باشد.

11- سعی کنید نیمه پر لیوان را ببینید.
    دید مثبت راجع به زندگی داشته باشید و سعی کنید نکات خوب را بیشتر ببینید. برای مثال اگر باران می بارد، به این فکر کنید که باران باعث می شود احساس خوبی به شما دست دهد، زیرا با آب باران، گیاهان سبز می شوند.

12- در شب خوب بخوابید.
    همه افراد نیاز یکسانی به خوابیدن ندارند. برای مثال یک فرد ممکن است 5 ساعت بخوابد و بعد از آن با انرژی زیادی از خواب بلند شود، ولی فردی دیگر بعد از 8 ساعت خواب، باز هم نیاز به خواب داشته باشد.
    رابطه بین خواب و افسردگی هنوز مشخص نیست، اما محققان پیشنهاد می کنند که افراد افسرده، برنامه منظمی برای خواب و بیداری داشته باشند.

13-
    اجازه دهید نورخورشید به داخل خانه تان بیاید.
    هنگامی که از خواب بلند می شوید، اگر اتاقتان با نور خورشید روشن شود، در تمام طول روز احساس شادمانی می کنید. پرده ها را کنار بزنید و اجازه دهید نورخورشید، خلق و خوی شما را بهتر کند.

14- لامپ خانه تان را عوض کنید!
    یکی از مهم ترین علل اختلال خلقی فصلی، کمبود نورخورشید است.
    اگر فکر می کنید افسردگی شما به علت کمبود نورخورشید است، در آشپزخانه و یا در اتاقی که خانواده دور هم جمع می شوید، لامپ های فلورسنت آفتابی قرار دهید. نور این لامپ ها شبیه نورخورشید هستند و بهتر از نور لامپ های رشته ای می باشند.

15- لبخند بزنید.
    در یک مطالعه، به یک گروه از شرکت کنندگان گفته شد لبخند بزنند و به گروه دیگر گفته شد اخم کنند.
    بعد از آن، هر دو گروه را به تماشای کارتون دعوت کردند و مشاهده کردند، گروهی که گفته شده بود لبخند بزنند، در مقایسه با گروه مخالف، بیشتر می خندیدند.
    لبخند زدن و خندیدن هر چند مصنوعی باشد، باعث می شود مراکز شادی در مغز فعال تر شوند.

16- خلاق باشید.
    نقاشی بکشید، مقاله بنویسید و هر هنری را که دارید انجام دهید تا به این وسیله افکار منفی را از خود دور کنید و شادتر باشید.

17- رنگ آبی رنگی تسکین دهنده و کاهش دهنده اضطراب است. پس به آسمان، دریا و هر چیز آبی رنگ نگاه کنید.

18. کاکائو بخورید!
    افرادی که افسرده اند، کاکائو بخورند، زیرا تریپتوفان موجود در آن باعث افزایش هورمون سروتونین می شود و این هورمون، خلق و خو را بهتر می کند

19- مراقب سلامتی خود باشید.
    افسردگی می تواند بیماری های دیابت و قلبی را تشدید کند. عدم مراقبت از سلامتی می تواند علائم افسردگی را بدتر کند.

20- داشتن برنامه منظم
    برنامه های روزانه را در ساعت های معین انجام دهید.

21- برنامه غذایی مناسب
    ماهی های چرب دارای امگا3 و آجیل دارای سلنیوم است و آب پرتقال منبع فولات است که همه اینها باعث آزاد شدن سروتونین و احساس شادی می گردند.
    کربوهیدرات و غذاهای دارای ویتامین d نیز باعث افزایش سروتونین می شوند.
    افسردگی و اضافه وزن با هم ارتباط دارند، پس سعی کنید وزن اضافی خود را کم کنید.

22- ورزش روزانه را انجام دهید.
    ورزش کردن، احساس خوبی به شما می دهد. هنگامی که 30 دقیقه و یا بیشتر ورزش می کنید، علائم افسردگی را از خود دور می کنید.
    ورزش کردن باعث می شود خلق و خوی شما بیش از 12 ساعت بهتر گردد.
    امضای ایشان

17. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14222
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بنده از اون آدمای نفهم سایت مشاور تعجب میکنم که چطور برای سوالات روانشناسی فروم راه انداتن!!!! مگه مشکلاتی که مربوط به روان انسانه، افرادی مثل این بنده خدا باید بیان توی فرومی مطرح کنن که پاسخ دهندش متخصص این حوزه نیست!! ؟؟؟؟؟؟؟؟ شما میدونی حتی یک پاسخ کوتاه نامربوط یا اشتباه میتونه وضعیت کسی که مشکل روان داره رو بدتر کنه!!!؟؟ مگه هر آدمی میتونه توی هر حوزه ای راه حل ارائه بده!!!؟؟؟

19. کاربران زیر از fof_gof بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط fof_gof نمایش پست ها
    بنده از اون آدمای نفهم سایت مشاور تعجب میکنم که چطور برای سوالات روانشناسی فروم راه انداتن!!!! مگه مشکلاتی که مربوط به روان انسانه، افرادی مثل این بنده خدا باید بیان توی فرومی مطرح کنن که پاسخ دهندش متخصص این حوزه نیست!! ؟؟؟؟؟؟؟؟ شما میدونی حتی یک پاسخ کوتاه نامربوط یا اشتباه میتونه وضعیت کسی که مشکل روان داره رو بدتر کنه!!!؟؟ مگه هر آدمی میتونه توی هر حوزه ای راه حل ارائه بده!!!؟؟؟
    آروم باش!
    قضاوت رو واگذار کن به کسی که مشاوره می گیره، فکر نکنم قضاوت از جانب افراد دیگه درست باشه...
    هر کس به نوبه خودش و اطلاعات و تجربیاتی که داره کمک می کنه. در ضمن تو این تالار مشاور های فرهیخته کم وجود نداره.

مشخصه که این اولین پست شماست، چرا مشکل خودت رو با ما درمیون نمیزاری تا کمکت کنیم!؟
    امضای ایشان

21. 5 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی انگیزگی در زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط elahee نمایش پست ها
    سلام.....نمیدونم از چی بگم از کجا شروع کنم فقط میتونم بگم حالم خیلی بده . شدم مثل یک مرده ی متحرک هیچ انگیزه یی ندارم هیچ امیدی ندارم هیچ هدفی ندارم ...دارم این روزا به زور خودمو کنترل میکنم که کار احمقانه یی نکنم و دست به خودکشی نزنم...توروخدا کمکم کنید....
    خب تا هدفی در زندگی نداشته باشید پس برنامه ریزی هم ندارید و اینطور سردرگم هستید

یکی از بهترین الگوها برای ترک این حالت رفتن به طبیعته

باید ببینید که چطور با تغییر دادن خودش به طراوت میرسه و وقتی که به سختی و پاییز میرسه

با یک باد تمام زردی و خشکی رو از خودش دور میکنه و صبر میکنه تا تغییر دیگه در زندگیش بده

پس نه حرفی از خودکشی میزنه و نه ناامید میشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

23. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

24. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14222
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین عزیزم اگه هرکس در مورد هر موضوعی **اطلاعات ناکافی** و تجربیاتی داشته باشه و بیاد مشاوره بده (نه اظهار نظر) که داره طرف مقابل رو گمراه میکنه، بحث بنده اینه که در رابطه با موضوع روان که زندگی یک فرد رو میتونه تحت تاثیر قرار بده، کسی که تخصص این کار رو نداره نه باید مشاوره بده نه اظهار نظر بکنه! گرچه بنده حتی مشاور که فقط تخصص داشته باشه رو قبول ندارم، بنده مشاور خردمند رو قبول دارم! چه بسا بعضی متخصص باشن اما فهم و عقل کافی نداشته باشن

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14222
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط e.v نمایش پست ها
    آروم باش!
    قضاوت رو واگذار کن به کسی که مشاوره می گیره، فکر نکنم قضاوت از جانب افراد دیگه درست باشه...
    هر کس به نوبه خودش و اطلاعات و تجربیاتی که داره کمک می کنه. در ضمن تو این تالار مشاور های فرهیخته کم وجود نداره.

مشخصه که این اولین پست شماست، چرا مشکل خودت رو با ما درمیون نمیزاری تا کمکت کنیم!؟
    پاسخ داده شد

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14222
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بی انگیزگی در زندگی

دوستان معذرت میخوام که تند صحبت کردم من دیگه این سایت سر نمیزنم ولی براتآن چند تا لینک میذارم، لینک اولی رو شاید تابحال جایی نخونده باشین
    هشت نشانه دستکاری عاطفی: چطور متوجه بشویم که در زندگی و کار، شخص یا اشخاصی با این شیوه‌ها قصد سوء استفاده و بهره‌برداری از ما را دارند؟ - یک پزشک

طبقه بندی تیپ های شخصیتی افراد سلطه جو

مشکلات و اختلالات روانی | شهر سوال

خدانگهدار

27. کاربران زیر از fof_gof بابت این پست مفید تشکر کرده اند

e.v

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)