نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: زنم خیلی عجوله

7210
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14360
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

زنم خیلی عجوله

سلام ... من نزدیک به 2 ماهه که ازدواج کردم من 28سال و همسرم 21 سال سن داره ... خدارو شکر همدیگه رو خیلی دوست داریم ولی این وسط یه مشکله خه خیلی هردومونو آزار میده ...
    من معمولآ ادم خونسردی هستم ولی همسرم برعکس من خیلی توی کاراش تند و عجوله ... قبل اینکه فکر کنه عمل میکنه، کارای با صبر و حوصله رو خراب یا نیمه کاره ولش میکنه، همیشه میدوه(حتی چند بار با در اتومانیک مرکز مشاوره(قبل ازدواج) برخورد کرد)،موقع انجام یه کاری ذهنش همه جا هست و به همه چیز فکر میکنه ختی توی رابطمون هم از کارای انجام داده تا کارایی که انجام نداده یا میخواد انجام بده فکر میکنه که من فکر میکنم این جور بودنش داره به رابطمون صدمه میزنه اینم بگم که خودش هم واقعآ از این رفتارش ناراحته و چندیر بار هم از من بخاطر این اخلاقش عذرخواهی کرده ولی نمیدونم چرا تلاشی که برای اصلاحش میکنه به 1 ساعت نمیکشه ... شما بگید من چکار باید بکنم که دیگه اینقدر اشفته نباشه ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : زنم خیلی عجوله

نقل قول نوشته اصلی توسط somethink نمایش پست ها
    سلام ... من نزدیک به 2 ماهه که ازدواج کردم من 28سال و همسرم 21 سال سن داره ... خدارو شکر همدیگه رو خیلی دوست داریم ولی این وسط یه مشکله خه خیلی هردومونو آزار میده ...
    من معمولآ ادم خونسردی هستم ولی همسرم برعکس من خیلی توی کاراش تند و عجوله ... قبل اینکه فکر کنه عمل میکنه، کارای با صبر و حوصله رو خراب یا نیمه کاره ولش میکنه، همیشه میدوه(حتی چند بار با در اتومانیک مرکز مشاوره(قبل ازدواج) برخورد کرد)،موقع انجام یه کاری ذهنش همه جا هست و به همه چیز فکر میکنه ختی توی رابطمون هم از کارای انجام داده تا کارایی که انجام نداده یا میخواد انجام بده فکر میکنه که من فکر میکنم این جور بودنش داره به رابطمون صدمه میزنه اینم بگم که خودش هم واقعآ از این رفتارش ناراحته و چندیر بار هم از من بخاطر این اخلاقش عذرخواهی کرده ولی نمیدونم چرا تلاشی که برای اصلاحش میکنه به 1 ساعت نمیکشه ... شما بگید من چکار باید بکنم که دیگه اینقدر اشفته نباشه ممنون

1- دسته‌ای از افراد به دلیل عجول بودن، انرژی مضاعف می‌گیرند و این عجله باعث پیشرفت آنها می‌شود و یا عجله را عاملی می‌دانند

که شاید آنهارا از بلا و یا اتفاقی که ممکن است برای آنها بیفتد، نجات دهد؛ در نتیجه به مرور زمان، این افراد در خود این طور تلقی می‌کنند

که این رفتار برایشان بسیار خوشایند است.

2- دسته‌ای دیگر عمدتاً افرادی هستند که در تمام امور عجله دارند و معمولا به این افراد«الف شخصیتی» می‌گویند.

این افراد معمولا سعی می‌کنند کارهای خود را خیلی سریع و با عجله انجام داده و یا در آن واحد دو یا سه کار را با همدیگر انجام ‌دهند.

در نتیجه این افراد به دلیل استرسی که دارند به مشکلات و بیماریهای قلبی و عروقی مبتلا می شوند.

3- برخی افراد کسانی هستند که متاسفانه واقعیت این است که جامعه هم، نگاه مثبتی نسبت به این افراد دارد

و آنها را بعنوان کسانی که زرنگ هستند و در زمان کم به کارهای بیشتری می‌رسند، می شناسد.

4- برخی از افراد کسانی هستند که معمولا به دلیل اینکه تعجیل در کارها باعث می‌شود

آنها از لحاظ اقتصادی و مادی و از نظر کارایی، نسبت به هم سن و سال‌های خود پیشی بگیرند

به این رفتار خود ادامه می‌دهند، اما این افراد به دلیل اینکه خود را در وقت معین و مقرر در هر شرایطی آماده کرده و یا زودتر از آن وقت مقرر هم آمادگی خود را نشان

می‌دهند، ضربه‌های روانی بسیاری به آنها وارد می‌شود.

علت تعجیل کردن:

علت این رفتارها معمولا به الگوهای رفتاری فرد برمی‌گردد؛ مثلا پدر و یا مادری که در کارها، با طمانینه رفتار نمی‌کنند و همیشه در رفتارها و کارهای روزمره خود عجله

می‌کنند. آنها فکر می‌کنند که اگر رفتارشان با آرامش باشد، از نظر جامعه مورد پسند نیست.

معمولا تعجیل در رفتار افراد، باعث بالا‌رفتن هیجان شده و در افراد قدرت تفکر کاهش پیدا می‌کند

و با کاهش قدرت تفکر، معمولا در دراز مدت، افراد احساس خوشایندی در زندگی خود ندارند.

نقطه مقابل عجله، “تثبت” و “تأّنى” یعنى درنگ کردن، و با تفکر و تأمل و بررسى همه جوانب کاری انجام دادن است.

توجه به پیامدهای زیان بار عجله سبب می شود که ما از این صفت دوری کنیم و آرامش و وقار که نقطۀ مقابل آن است را سر لوحۀ زندگی مان قرار دهیم.

در حدیثى از رسول خدا (ص) نقل شده است:

مردم را عجله هلاک مى‏کند، اگر مردم با تأمل بیشتری کارها را انجام مى‏دادند کسى هلاک نمى‏شد.

از این روایت استفاده مى‏شود که بیشترین ضرر و زیان هایی که متوجه انسان ها می شود، در اثر عجله است.

راه علاج شتابزدگی آن است که ضررهایی که بدان اشاره شد را به یاد آورده و آن گاه ارزش و نیکویی نقطۀ مقابل آن یعنى وقار و آرامش را که از ویژگی­های پیامبران و نیکان است

به خاطر آورد، پس تصمیم بگیرد که کارى را جز با تأمّل و اندیشه انجام نداده و بردباری را در هیچ وضعیتی از دست ندهد.

بعد از آن که شخصی با زحمت و تلاش، مدّتى را به این شیوه عمل کرد، وقار و آرامش، عادت او شده و از عجول بودن دور خواهد شد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14360
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : زنم خیلی عجوله

بسیار ممنون
    من میدونم که زنان قدرت این رو دارند که در ان واحد به چند موضوع فکر کنند همونطور که گفتم این مساله برای همسر من غیر قابل کنترل شده ایا این هم به عجله و شتاب زدگی میتونه ارتباط داشته باشه ؟؟؟؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد