نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: هیچ دوستی ندارم و افسرده ام

23916
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14439
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

هیچ دوستی ندارم و افسرده ام

راستش من مشکلم اینه که هیچ دوست صمیمی ندارم همه دوستام در حد سلام علیک هستن و خیلی احساس تنهایی میکنم تو 23 سالگی افسرده شدم

2. کاربران زیر از عبدالله بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : هیچ دوستی ندارم و افسرده ام

سلام عبدالله خان عزیز.
    این که مشکل نست.
    خب ببین با همین افرادی که سلام علیک میکنی چندتاشون که اخلاق و رفتارشون بیشتر شبیه شماست رابطه ت رو بیشتر کن و خودت رو بهشون بیشتر نزدیک کن.
    فقط مواظب باش که شبیه خودت باشن چون باعث تغییرت میشن.
    البته اگر اون افرادی که انتخاب میکنی از نظر اخلاق و رفتاری از خودت بهتر باشن که چه بهتر و باعث میشه که شما تغیرات مثبت در خودت بدی.
    و اینکه یه مورد شما احتمال بسیار قوی اینکه شما شخصیت درون گرایی باید داشته باشید.
    افرادی که درون گرا هستند سخت دوست پیدا میکنن اما زمانی که با کسی ارتباط خوبی پیدا میکنن خیلی وابسته میشن به رابطه.
    این هم مد نظرت باشه که یه موقع خیلی ضربه نخوری از ارتباط خیلی زیاد .

4. 4 کاربران زیر از mahdianshakib بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

با سلام
    ممنون از آقای مهدیان بابت راهنمایی مناسبشون

راستش من مشکلم اینه که هیچ دوست صمیمی ندارم همه دوستام در حد سلام علیک هستن و خیلی احساس تنهایی میکنم تو 23 سالگی افسرده شدم
    سلام دوست عزیزم
    اگه واقعا احساس تنهایی می کنی و می خوای از این حالت خارج بشی باید بهاش رو بپردازی.
    بهاش بیشتر کردن فعالیت های اجتماعی نظیر کلاس و تفریح با دوستانه، سعی کن دنبال علایق مشترک باشی، برای پیدا کردن دوست باید برای دوست وقت گذاشت. برای شروع می تونی از پیامک و تماس استفاده کنی و کم کم وارد فعالیت های بیشتر بشید. این کار در وهله اول ممکنه سخت و مصنوعی انجام بشه ولی کم کم راهش رو پیدا می کنی.
    امضای ایشان

6. 2 کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13325
    تشکـر
    31
    تشکر شده 87 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .
    راستش عبداالله عزیز من خودم مثل تو هستم . و الان 25 سالمه و راهی عملی پیدا نکردم . البته مشکل من ریشه در شرایط و محیط زندگیم داره.
    اما یه تجربه کوچیک از زندگیم :
    هیچوقت به خودت نگو افسرده شدم چون از نظر من افسردگی یه دروغ بزرگه . حتی اگه هزارتا نشونه از افسردگی تو کتابا و نت گردیات خوندی و اون نشونه ها را توی خودت دیدی هیچکدومو باور نکن . در واقع نذار که باورت بشه .
    چون این باور افسرده بودنه که افراد رو افسرده میکنه و این خودش تو رو از آدمای اطرافت دورتر میکنه چون کسی آدمای افسرده را دوست نداره و فقط و فقط ممکنه برای این آدما دل بسوزونند .
    خب پس
    اول با لفظ " افسرده شدم " خداحافظی کن

دوم برو جلو آینه و لبخند بزن و سعی کن دلنشین ترین لبخند را روی چهرت پیدا کنی و ازش توی جامعه استفاده کنی . آینه

درمانی محبوبترین فعالیت زندگیه منه چون میتونم بفهمم اطرافیان از من چی میبینند .

سوم سعی کن بین مردم باشی حتی اگه بینشون تنهایی. چون معمولا آدمایی که مثل من دوستی ندارند از بین آدم بودن ها ترس دارن چون میترسن مزاحم اون جمع باشند به عبارتی اعتماد به نفس اجتماعی شدن را ندارن .
    چهارم .حرفی که یکی از دوستان در همین انجمن دیدم زد ." ببین چطوری دوست دادی بقیه باهات رفتار کنند تو هم همونطور باهاشون رفتار کن .

حالا حتما با خودت میگی تو که لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمیبره .
    آره دوست من حق داری ولی جوابم به این سوال اینه که من جمعی دور و برم نیست که برم بینشون . توی دوراهی هایی موندم که منو از جامعه خیلی دور کرده .
    امیدوارم با کمک دوستای این انجمن هیچوقت تنها نباشی و صمیمی ترین ها نصیبت بشه .

8. 3 کاربران زیر از mehranjo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله نمایش پست ها

قدم اول :
    به این فکر کنید که یک دوست واقعی چه مفهومی برای شما دارد. به آن مشخصی و واضحی که فکر می‌کنید هم نیست. ممکن است شما به کسی احتیاج داشته باشید که خلاق و هنری باشد، درحالی‌که برای یک نفر دیگر، دوستی خوب است که سرزنده و فعال باشد.

قدم دوم :
    وقتی با کسی هستید، به میزان راحتی خود با او دقت کنید. یک دوست واقعی باعث می‌شود که شما با او احساس راحتی کنید. کسی که شما را با نظرات منفی خود بمباران می‌کند و به جای تشویق کردن شما نسبت به انجام کارهایی که دوست دارید، فقط از شما انتقاد می‌کند، هیچ‌وقت یک دوست خوب و واقعی برایتان نخواهد بود.

قدم سوم :
    تفاوت‌های عقیدتی خود را شناسایی کنید. بحث دوستی را سالم می‌کند، چون شما را مجبور می‌کند در مورد همه چیز متفاوت فکر کنید. اما همه ما حد و ظرفیتی داریم. اگر کسی به خود جرأت می‌دهد به خاطر پشتوانه قومی و نژادی خود، در مورد چیزهایی که برای شما مهم هستند، بدگویی کند، احتمالاً بهتر است جای دیگری دنبال دوستی باشید.

قدم چهارم :
    ببینید طرف مقابلتان برای سلامتی شما نگران می‌شود؟ وقتی در مورد مشکلاتتان با او صحبت می‌کنید، ببینید که خوب و به دقت به حرف‌هایتان گوش می‌دهد یا نه؟ دوستان واقعی، کسانی هستند که همیشه برای درددل‌های دوستشان، حی و حاضرند.

قدم پنجم :
    در مورد اینکه آیا فرد مقابلتان می‌تواند دوست خوبی برایتان باشد یا نه، صادق باشید. یک دوست واقعی کسی است که می‌تواند شما را در راه رشد و پیشرفت فردی همراهی کند. کسی که فقط هرچه شما می‌گویید را تصدیق می‌کند، یا باعث می‌شود احساس کمبود کنید، یا قادر نیست به شما برای رسیدن به اوج توانایی‌هایتان کمک کند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0
    خب با عرض سلام خسته نباشی نمیدونم از کجا شروع کنم ولی دیگه حس میکنم اخر خطم من الان 17 سالمه و دوست صمیمیم که هم دیگرو خیلی دوست داشتیم دیگه منو نخواست گذاشت رفت من راستش تدی زندگیم شکست های دیگه ای هم خوردم مثل از دست دادن مادرم من با دوست صمیمیم 4 سال دوست بودم تا امسال که احساس میکردم یه چند مدته دار ارتباط کم میکنه ولی من نمیخواستم اینطوری بشه دوست داشتم ارتباطمون بیشتر شه تا یک روز اعصبانی شدم رفتم بهش پیام دادم گفتم بسه دیگه تا کی میخوای اینطوری پیش بری من تورو دوست خودم انتخاب کردم که اوقات خوبمو با تو بگذرونم بعد حرفای دیگه شدو من الگی بهش گفتم که من نمیتونم اینطوری ادامه بدم ولی من این حرفو بخاطر این زدم فکر میکردم با این کارم میتونم خوبش کنم که بامن بیشتر باشه ولی نشد اونم عصبانی شد همچیو تموم کرد.
    راستش من همیشه دوست داشتم بهم یه زنگی بزنه یک رو از خواب بیدار میشم ببینم بهم صبح بخیر یا سلام داده باشه ولی هیچ وقت نبود من همیشه باید زنگ پیام میدادم الانم مه ازدستش دادم هرچقدر منتش میکنم برگرد برنمیگرده و جوابمو نمیده از همهجا بلاکم کرده خیلی واقعا سخت برام داره تموم میشه
    ویرایش توسط Benyamin_p : 11-28-2020 در ساعت 12:55 PM

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Benyamin_p نمایش پست ها
    خب با عرض سلام خسته نباشی نمیدونم از کجا شروع کنم ولی دیگه حس میکنم اخر خطم من الان 17 سالمه و دوست صمیمیم که هم دیگرو خیلی دوست داشتیم دیگه منو نخواست گذاشت رفت من راستش تدی زندگیم شکست های دیگه ای هم خوردم مثل از دست دادن مادرم من با دوست صمیمیم 4 سال دوست بودم تا امسال که احساس میکردم یه چند مدته دار ارتباط کم میکنه ولی من نمیخواستم اینطوری بشه دوست داشتم ارتباطمون بیشتر شه تا یک روز اعصبانی شدم رفتم بهش پیام دادم گفتم بسه دیگه تا کی میخوای اینطوری پیش بری من تورو دوست خودم انتخاب کردم که اوقات خوبمو با تو بگذرونم بعد حرفای دیگه شدو من الگی بهش گفتم که من نمیتونم اینطوری ادامه بدم ولی من این حرفو بخاطر این زدم فکر میکردم با این کارم میتونم خوبش کنم که بامن بیشتر باشه ولی نشد اونم عصبانی شد همچیو تموم کرد.
    راستش من همیشه دوست داشتم بهم یه زنگی بزنه یک رو از خواب بیدار میشم ببینم بهم صبح بخیر یا سلام داده باشه ولی هیچ وقت نبود من همیشه باید زنگ پیام میدادم الانم مه ازدستش دادم هرچقدر منتش میکنم برگرد برنمیگرده و جوابمو نمیده از همهجا بلاکم کرده خیلی واقعا سخت برام داره تموم میشه
    سلام

یه دوست دیگه پیدا کن.

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45814
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خب اولا ندارم بعد اینکه دوستو اینقدر دوست داشتم خیلی بهش عادت کردم مثل دوست واقعی بود خوبیمو میخواست یه چیزایی بهم یاد میداد من اینقدر سرگرم دوست صمیمیم بودم دوست دیگه ای ندارم بتونم بهش تکیه کنمو دوستش داشته باشم

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست عزیز .
    روابط دوستی و اجتماعی از جمله نیاز های هرفرد محسوب میشه که بهش نیاز داره و در مسیر پاسخ نیازش طبیعتا باید وارد روابط اجتماعی و دوستانه بشه و برای حفظ این رابطه تلاش کنه ،
    در زمانی که این تلاش یک طرفه و این تمایل یکطرفه باشه تنها فردی که مایل به ادامه دوستی هست آسیب و وابستگی بیشتری رو تجربه میکنه
    دقت کن که منظور از تلاش برای روابط تحمیل کردن خود یا نظرات و خواسته ها نیست و باید کشش دوطرفه وجود داشته باشه درغیر این صورت برای فرد وابسته مشکل آفرین و آسیب زاست
    به تصمیم دوست تون مبنی بر جدایی از ادامه دوستی احترام بگذراید و اجازه بدین مسیری که انتخاب کرده ادامه بده
    به شما پیشنهاد میشه به روانشناس مراجعه کنید تا در این مسیر وابستگی های شما ارزیابی و بررسی بهتری صورت بگیره و بتونیم به شما کمک کرده باشیم

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48704
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آقا بنیامین درکت میکنم خودمم تجربه کردم این شرایطو خیلی وقتم هست دنبال یه دوست خوب و صمیمی میگردم اگه قابل میدونی با هم در ارتباط باشیم.

16. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48704
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام آقا بنیامین درکت میکنم خودمم تجربه کردم این شرایطو خیلی وقتم هست دنبال یه دوست خوب و صمیمی میگردم اگه قابل میدونی با هم در ارتباط باشیم.

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48704
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اینم آیدیمه اگه قابل دونستی Ordo_80

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)