نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: چه نوع خانمی برای ازدواج مناسب است؟

1844
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14502
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

چه نوع خانمی برای ازدواج مناسب است؟

سلام دوستان پیشاپیش از همه کسایی که این مطلب رو میخونن تشکر می کنم و اونایی هم که نظراتشونو میگن تشکر ویژه میکنم چون منو از گمراهی در میارن
    مردی هستم سی و پنج ساله متاسفانه همسرم سابقم از محل کار من که دور از محل زندگی بوده و اختلافاتی که داشتیم سوء استفاده کرده و به صورت غیابی ازم طلاق گرفته و با یه نفر دیگه در حال زندگی کردنه
    و من و دختر 9 ساله ام با پدر و مادرم زندگی میکنم چند سالیه که اینجوری زندگی می کنیم
    ولی دخترم خیلی خیلی اصرار میکنه که من ازدواج کنم منم به خاطر ایشون تا حالا ازدواج نکردم ولی حالا که میبینم دختر م اصرار میکنن و راضی هستند منم دوست دارم که زندگی متاهلی داشته باشم
    ولی نمی دونم دنبال چه نوع فردی باشم دختر، مطلقه بچه دار بی بچه و یا شوهر مرده سنش چی باشه تا حالا با چند نفر آشنا شدم بعضی ها میگن دختر تو نگه می داریم ولی بهم ثابت شد که دارن دروغ میگن چون امتحانشون کردم دیدم از روی بیشوهریه و نیاز هایی هم که دارن مجبورن رول بازی کنن و فقط حرف میزنن میترسم ازدواج کنم و زن آینده ایشون رو نتونن تربیتش کنن ییا نخوان این کار رو بکنن
    در ضمن شدیدا از زنها میترسم چون زن اولم خیلی اذیتم کرده ممنون میشم نظاتتون رو بفرمایید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : چه نوع خانمی مناسب است

شما باید کسیو انتخاب کنید که اکثریت تاییدش کنن
    و فک میکنم اگه یکی از خانم های اقوام پیدا کنید بهتر باشه چون بیشتر میتونید طرف رو بشناسید
    دخترتون بنظر خیلی عاقل میاد
    باید کسیو انتخاب کنید که دلسوز باشه که دخترتون با جون و دل قبول کنید اگه یه زن مطعلق باشه بهتره ..زن هایی هستن که بچه دار نشدن از همسرشون جدا شدن میتونن مادر خوبی برا بچتون باشه

واقعا سخته راهنمایی کردن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. 8 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام دوست عزیز
    خب شما تقصیری نداری ، این بدبینی که در شما پیش اومده به خاطر شکستن اعتمادتون بوده . . .
    تصمیم خوبیه که میخواین ازدواج کنید ،شما هنوز جوونین فرقی نمیکنه شخصی که قراره باهاش ازدواج کنید دختر باکرس یا مطلفه و . . . مهم اینه که بتونه با شما تفاهم داشته باشه و سازگار بشه مهم شباهات های فرهنگی اجتماعی، سن و در کل ارزش هاتونه
    و در کنار معیار های خودتون باید شخصی باشه که بتونه فرزند شما رو که دختر خونی خودش نیست رو بعنوان دخترش قبول کنه و بهش محبت خالصانه داشته باشه . . .
    هر فردی رو انتخاب کردین به دخترتون هم اجازه بدین تا باهاش کمی صحبت کنه و اونم نظرشو بگه به نحوی به اونم اجازه مشورت بدین دختره 9 ساله ای که از پدرش درخواست کنه ازدواج کنه حتماً درک اینم داره که بدونه میتونه اون فرد رو کنار پدرش بپزیره یانه
    شما دو نفر الان یک خانواده هستین که میخواین یک شخص دیگه رو به خانواده تون اضافه کنید پس مشورت در مورد اون شخص با هم خوبه
    صحبت های فرد مقابل هم آنالیز و برسی کنید ببیند آیا میتونه با شما زندگی کنه یا نه ، به دور از احساسات
    در هر حال ازدواج شما هم برای خودتون خوبه هم برای دخترتون کم کم داره بزرگ میشه و مخصوصاً دختر بیشتر به یک مادر برای راهنمای نیاز داره تا پدر ، پس به نظر من حتماً ازدواج کنید
    یک فرد مناسب رو انتخاب کنید که هم بتونه به شما عشق بورزه هم دخترتون ، آروم و مهربون باشه
    نظر شخصی من بود برای شما و خانواده تون آرزوی خوشبختی دارم
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

5. 5 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : چه نوع خانمی برای ازدواج مناسب است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط azizi538 نمایش پست ها
    سلام دوستان پیشاپیش از همه کسایی که این مطلب رو میخونن تشکر می کنم و اونایی هم که نظراتشونو میگن تشکر ویژه میکنم چون منو از گمراهی در میارن
    مردی هستم سی و پنج ساله متاسفانه همسرم سابقم از محل کار من که دور از محل زندگی بوده و اختلافاتی که داشتیم سوء استفاده کرده و به صورت غیابی ازم طلاق گرفته و با یه نفر دیگه در حال زندگی کردنه
    و من و دختر 9 ساله ام با پدر و مادرم زندگی میکنم چند سالیه که اینجوری زندگی می کنیم
    ولی دخترم خیلی خیلی اصرار میکنه که من ازدواج کنم منم به خاطر ایشون تا حالا ازدواج نکردم ولی حالا که میبینم دختر م اصرار میکنن و راضی هستند منم دوست دارم که زندگی متاهلی داشته باشم
    ولی نمی دونم دنبال چه نوع فردی باشم دختر، مطلقه بچه دار بی بچه و یا شوهر مرده سنش چی باشه تا حالا با چند نفر آشنا شدم بعضی ها میگن دختر تو نگه می داریم ولی بهم ثابت شد که دارن دروغ میگن چون امتحانشون کردم دیدم از روی بیشوهریه و نیاز هایی هم که دارن مجبورن رول بازی کنن و فقط حرف میزنن میترسم ازدواج کنم و زن آینده ایشون رو نتونن تربیتش کنن ییا نخوان این کار رو بکنن
    در ضمن شدیدا از زنها میترسم چون زن اولم خیلی اذیتم کرده ممنون میشم نظاتتون رو بفرمایید

به‌نظر من در ازدواج دوم كسي موفق‌تر است كه بتواند فارغ از ازدواج اول با انگيزه‌هاي سالم و بهتري دست به انتخاب بزند.

آنچه تجربه من از مراجعانم نشان مي‌دهد اين است كه بسياري از افراد در ازدواج دوم برای فراراز تنهايي، فشار‌هاي خانوادگي و اجتماعي يا براي رو كم كني

همسر سابق و خانواده‌اش يا رفع نياز‌هاي عاطفي، جنسي، مالي و..

بدون درنظر گرفتن معيارهاي مناسب فقط براي فرار از شرايط موجود تن به ازدواج مجدد مي‌دهند...

تجربه نشان داده، بسياري افراد بعد از طلاق بيشتر به‌دنبال بيان عيب و ايراد‌هاي طرف مقابل هستند

و به نقش و سهم خود و كم و كاستي‌هايي كه در انتخاب همسر و در زندگي مشترك داشته‌اند توجه چنداني نمي‌كنند...

به اصطلاح بيشتر نقش قرباني و كسي كه مظلوم واقع شده به‌خود مي‌گيرند و همين موضوع باعث مي‌شود، دوباره در انتخاب خود دچار اشتباه شوند...

فارغ از اين مسئله اگر بخواهيم بگوييم كه مردان در ازدواج دوم موفق‌ترند يا زنان، معتقدم با درنظر گرفتن مسائل فرهنگي و اجتماعي كنار آمدن

با مسئله طلاق براي مردان بسيار راحت‌تر از زنان است. زيرا جامعه با يك مرد طلاق گرفته بسيار راحت‌تر از يك زن مطلقه كنار مي‌آيد...

برچسب زن مطلقه محدوديت زيادي براي ازدواج مجدد يك زن ايجاد مي‌كند و احتمال پيشنهاد‌هاي مناسبي كه دريافت مي‌كند

تا از ميان آن‌ها دست به انتخاب بزند به‌طور قابل ملاحظه‌اي كاهش مي‌يابد.

درصورتي‌كه در مردها نه تنها نيازي به انتظار كشيدن براي دريافت پيشنهادي نيست كه حتي به راحتي مي‌توانند از ميان دختران مجرد هم امكان انتخاب داشته باشند.

بنابراين اگر انگيزه‌هاي سالم و معيارهاي مناسبي براي انتخاب بعدي داشته باشند مي‌توان اين احتمال موفقيت آن‌ها را بيشتر در نظر گرفت.

پس دوست عزیز ا وقتی که ترس دارید نمیتونید انتخاب درستی داشته باشید چون اعتماد و شناختی رخ نمیده ...

به همین خاطر تا وقتی که نتونستید در این مورد به نتیجه درستی برسید عجله نکنید و با مشاوری مجرب در این رابطه صحبت کنید

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

7. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14502
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز و گرامی از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی خیلی خیلی ممنونم اما دلیل این جمله برام نامفهومه "
    شما باید کسیو انتخاب کنید که اکثریت تاییدش کنن "
    منظور از اکثریت کیا هستن و چرا اونا بایستی تاییدش بکنن؟ مگه اونا می خوان زندگی بکنن؟

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14502
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط reza1 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    خب شما تقصیری نداری ، این بدبینی که در شما پیش اومده به خاطر شکستن اعتمادتون بوده . . .
    تصمیم خوبیه که میخواین ازدواج کنید ،شما هنوز جوونین فرقی نمیکنه شخصی که قراره باهاش ازدواج کنید دختر باکرس یا مطلفه و . . . مهم اینه که بتونه با شما تفاهم داشته باشه و سازگار بشه مهم شباهات های فرهنگی اجتماعی، سن و در کل ارزش هاتونه
    و در کنار معیار های خودتون باید شخصی باشه که بتونه فرزند شما رو که دختر خونی خودش نیست رو بعنوان دخترش قبول کنه و بهش محبت خالصانه داشته باشه . . .
    هر فردی رو انتخاب کردین به دخترتون هم اجازه بدین تا باهاش کمی صحبت کنه و اونم نظرشو بگه به نحوی به اونم اجازه مشورت بدین دختره 9 ساله ای که از پدرش درخواست کنه ازدواج کنه حتماً درک اینم داره که بدونه میتونه اون فرد رو کنار پدرش بپزیره یانه
    شما دو نفر الان یک خانواده هستین که میخواین یک شخص دیگه رو به خانواده تون اضافه کنید پس مشورت در مورد اون شخص با هم خوبه
    صحبت های فرد مقابل هم آنالیز و برسی کنید ببیند آیا میتونه با شما زندگی کنه یا نه ، به دور از احساسات
    در هر حال ازدواج شما هم برای خودتون خوبه هم برای دخترتون کم کم داره بزرگ میشه و مخصوصاً دختر بیشتر به یک مادر برای راهنمای نیاز داره تا پدر ، پس به نظر من حتماً ازدواج کنید
    یک فرد مناسب رو انتخاب کنید که هم بتونه به شما عشق بورزه هم دخترتون ، آروم و مهربون باشه
    نظر شخصی من بود برای شما و خانواده تون آرزوی خوشبختی دارم
    سلام دوست عزیز و گرامی از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی خیلی خیلی ممنونم اما اینکه می فرمایید فرقی نداره با چه کسی ازدواج بکنین در عمل دیدم که خیلی فرق داره مثلا اگه طرف دختر باشه متاسفانه همشون دنبال یه اسب سفید میگردن که بیاد و اونا رو خوشبخت بکنه و اونا هم به واسطه دختر بودنشون شروطشونو سخت میکنن مثل مهریه بالا و امتیازاتی جانبی که می خوان یه جورایی آدم فکر می کنه اگه این درخ واستها رو قبول بکنه داره غلام حلقه به گوششون میشه چون اختیار تمام زندگیت میوفته دستش و اگه بخواد میتونه اذیت بکنه هم منو و هم دخترمو اونوقته که پشیمونی سودی نداره
    اما فردی که مطلقه هست و بچه داره نی دونم آیا بچه ها بتونن با هم بسازن یا نه و با اومدن بچه جدید مشکلات هزار برابر میشه اینو از افرادی که این نوع زندگی رو دارن پرسیدم هر چند دلیل من دلیل علمی نیست
    اما فردی که مطلقه هستش اینا طبق تجربه من خوبن تا موقعی که بچه دار بشن اون موقع کلا رفتارا شون عوض میشه این فرضیه در مورد دختر باکره نیز صادقه اما اینا یه عیب دیگه هم دارن مثال مودبانه ای نیست و معذرت می خوام به قول معروف گرگ بارون دیده شدن با گوچیکترین مشکلی پاتو به دادگاه باز می کنن البته مطلقه ها یه حسنی هم دارن اونم اینه که یه جورای قدر زندگی رو میدونن

10. کاربران زیر از azizi538 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

سلام دوست عزیز و گرامی از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی خیلی خیلی ممنونم اما دلیل این جمله برام نامفهومه "
    شما باید کسیو انتخاب کنید که اکثریت تاییدش کنن "منظور از اکثریت کیا هستن و چرا اونا بایستی تاییدش بکنن؟ مگه اونا می خوان زندگی بکنن؟
    منظورم این تاییدش کنن که این خانم خوب هستش اکثریت قبول کنن مهربون و دلسوزه و میتونه برای شما و دخترتون همسر و مادر خوبی باشه پدر و مادر و خود دخترون تایدش کنن
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

12. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام دوست عزیز و گرامی از اینکه وقت گذاشتی و جواب دادی خیلی خیلی ممنونم اما اینکه می فرمایید فرقی نداره با چه کسی ازدواج بکنین در عمل دیدم که خیلی فرق داره مثلا اگه طرف دختر باشه متاسفانه همشون دنبال یه اسب سفید میگردن که بیاد و اونا رو خوشبخت بکنه و اونا هم به واسطه دختر بودنشون شروطشونو سخت میکنن مثل مهریه بالا و امتیازاتی جانبی که می خوان یه جورایی آدم فکر می کنه اگه این درخ واستها رو قبول بکنه داره غلام حلقه به گوششون میشه چون اختیار تمام زندگیت میوفته دستش و اگه بخواد میتونه اذیت بکنه هم منو و هم دخترمو اونوقته که پشیمونی سودی نداره
    اما فردی که مطلقه هست و بچه داره نی دونم آیا بچه ها بتونن با هم بسازن یا نه و با اومدن بچه جدید مشکلات هزار برابر میشه اینو از افرادی که این نوع زندگی رو دارن پرسیدم هر چند دلیل من دلیل علمی نیست
    اما فردی که مطلقه هستش اینا طبق تجربه من خوبن تا موقعی که بچه دار بشن اون موقع کلا رفتارا شون عوض میشه این فرضیه در مورد دختر باکره نیز صادقه اما اینا یه عیب دیگه هم دارن مثال مودبانه ای نیست و معذرت می خوام به قول معروف گرگ بارون دیده شدن با گوچیکترین مشکلی پاتو به دادگاه باز می کنن البته مطلقه ها یه حسنی هم دارن اونم اینه که یه جورای قدر زندگی رو میدونن
    خواهش میکنم دوست عزیز
    منظورم از اینکه فرقی نداره مطلقه باشه یا دوشیزه به این معنیه که باید معایر هاتون رو چیز های دیگه قرار بدین ، نه اینکه افردا مطعلقه چنین ویژگی های دارن و دوشیزه ها چنین ویژگی ، آدما همه با هم فرق میکنن و خوب بد توی همه هست ، شما هم باید شخصی رو پیدا کنید که با شما و دخترتون سازگار باشه و از زندگی قبلی که داشتین درس بگیرید تا انتخاب درست تری کرده باشید .
    دلیلی قاطع ای نیست که فرد دوشیزه شما رو بیشتر اذیت کنه یا فرد مطلقه کمتر ، درسته هر کودوم انتظاراتی متفاوت دارن اما بستگی به شخص داره .
    اگه قرار باشه بخواید بگید با مطلقه یا دوشیزه ازدواج کنم به خاطر چنین ویژگی های مثبت یا منفی کمتر یا بیشتر داره ، امکان داره آینده از شخصیت خود فرد خوشتون نیاد و یا اون از زندگی با شما و از زندگی کردن با هم آرامش نداشته باشین . ویکی از طرفین احساس پشیمانی از انتخاب کنه.
    نمیشه افراد رو به خاطر مطلقه بودن یا دوشیزه بودن معیار قرار داد، آدما شخصیت ، افکار و اعقاید مخطلف دارن ، باید دنبال فرد مناسب باشید ، که با صحبت کردن و شناخت میفهمین بدرد هم میخورید یا نه ، همونطور که آقا فرخ گفتن میتونید مشاوره ازدواج هم برین .
    فرد مطلقه حتماً دلیلی برا جدای داشته که باید بدونید ، فرد دوشیزه هم اولین زندگی مشترکشه که هیجان بیشتری داره . . . این چیز ها رو میتونید برسی کنید برای انتخاب اما نباید معیار اصلی تون باشه ، باید خودتون انتخاب کنید که کودوم براتون بهتره و کودوم رو بیشتر دوست دارید ، مشاوره حضوری برین تا بهتر کمکتون کنن.
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)