نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: کنجکاوی پسرم در موارد جنسی

5023
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14530
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کنجکاوی پسرم در موارد جنسی

دیشب گوشی پسرم رو چک کردم و فهمیدم با دوستاش توی واتس آپ گروهی دارن که توی اون فقط فحش میدن و فیلمک سوپر هم بود پسرم 13 سالس و نمیدونم باید چکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

پاسخ : کنجکاوی پسرم در موارد جنسی

شما خیلی خیلی خیلیییی اشتباه کردید که تو این سن کم برا این اقا پسر گوشی گرفتید
    وقتی گوشی گرفتید باید فکر اینجا ها هم ازش میکردید

با محبت و و مهربونی باهاش صحبت کنید و راجب همین مسائل باهاش صحبت کنید

یا گوشی رو از پسرتون بگیرید

یا ازش بخواید که برنامه های ارتباطش رو قطع کنه

این فیلم هارو ببینه فردا با یه دختر دوس میشه
    و دلش میخواد رابطه جنسی برقرار کنه
    و مطمعناا عاقبت خوشی نداره
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

3. 2 کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14530
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنماییتون . من همیشه گوشیشو چک میکردم و موردی ندیده بودم این اتفاق این اواخر افتاده و دیشب هم گوشیشو گرفتم . اما نمیدونم این مساله را با مدرسه مطرح کنم یا نه چون گروهی که توش این مساله بود همکلاسیاش هستن . و در ضمن من خیلی با گوشی مخالف بودم اما چون از پدرش جداشدم اوئن واسه لجبازی با من براش خرید

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

اره بهنظر من به مدرسه اطلاع بدید و اسم بچه هایی که این چیزا رو فرستادن بدید تا با والدینشون صحبت شه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3033
    تشکـر
    1,448
    تشکر شده 2,948 بار در 1,084 پست
    میزان امتیاز
    12

مسائل جنسی غالباً فکر نوجوان را مشغول می کند و سوالاتی را در ذهن او ایجاد می کند. رفتارهای جنسی برای نوجوان، والدین و کسانی که به نوعی با نوجوان ارتباط دارند مسائل و مشکلاتی تولید می کند، این مسئله باعث می شود برای حل و کاهش این مشکل به دنبال چاره باشند تابتوانند تا اندازه ای از ناراحتی های نوجوان کم کنند و راه صحیح را به او نشان دهند.
    عدم اطلاع و آشنایی با مسائل جنسی در نوجوانان خطرات زیادی دارد. باید به طریقی نوجوانان را قبل از بلوغ در جریان تغییرات جسمی و اتفاقات درونی قرار داد و همین طور بعد از بلوغ هم آن ها را هدایت و راهنمایی کرد. بهترین راهی که برای جلوگیری از انحرافات جنسی و عواقبی که برای نوجوان ممکن است پیش آید، آموزش جنسی و آگاهی دادن در خانواده و محیط های آموزشی است.

معمولا طرز تفکر نوجوان درباره مسائل جنسی بستگی به رفتار و واکنش های والدینش در دوران کودکی دارد. نوجوان در اوائل دوران نوجوانی به علت کنجکاوی می خواهد در مورد رشد جسمی بدن خود و اعضای تناسلی و مسائل جنسی اطلاعاتی کسب کند و حتی بفهمد که آیا وضعیت جسمی و جنسی اش طبیعی است یا خیر.

اگر اطلاعات لازم در این موارد را والدین در اختیار نوجوان قرار ندهند او مجبور می شود که در مورد مسائل جنسی اطلاعاتش را از همسالان و همکلاسان خود به دست آورد، و چه بسا که این اطلاعات صحیح نباشد.

اگر پدر و مادر از همان دوران کودکی رابطه عمیق و دوستانه ای با فرزندان خود برقرار کنند می توانند در دوران نوجوانی به سادگی و راحتی با هم صحبت کنند، و اطلاعات صحیح و درستی نیز درباره مسائل جنسی به آن ها بدهند.

برای آموزش جنسی بهتر است که اموری به کودک آموخته شود که مورد علاقه و تمایل اوست نه آن چیزی که مورد علاقه بزرگسالان است. آموزش جنسی به هیچ وجه نباید به تاخیر افتد بلکه باید اطلاعات و آگاهی کودک و نوجوان همزمان با احتیاجات اجتماعی و رشد او پیش برود.
    به عبارتی شاید بهتر باشد اطلاعات جنسی زمانی به نوجوان یا کودک داده شود که او کنجکاو شده است و دوست دارد در این مورد اطلاعاتی کسب کند.

والدین باید به خواسته های نوجوان خود احترام بگذارند و دغدغه خاطر نوجوان را با برخورد صحیح و منطقی کاهش دهند تا او بتواند خود را با شرایط جدید تطبیق دهد. نوجوان سعی دارد تا جایی که ممکن است اطلاعات لازم را به دست آورد، والدین نباید با شنیدن یا دیدن چیزهایی از فرزند خود نگران شوند و این عمل او را غیر اخلاقی تلقی کنند. این کشش و هیجانات و علاقه به امور و اطلاعات جنسی طبیعی است و تا مرحله ازدواج و تشکیل خانواده ادامه پیدا می کند.

بسیاری از والدین از صحبت کردن با فرزند خود درباره مسائل جنسی ناراحت می شوند ، و نمی دانند که چگونه این اطلاعات را در اختیار فرزند خود بگذارند.

** قاعدگی در دخترها
    ** چگونگی انزال شبانه در پسرها
    ** استمناء و اثرات مخرب آن
    ** بیماری های مختلف مربوط به مسائل جنسی
    ** مسائل اخلاقی پیرامون مسائل جنسی
    ** انحراف جنسی
    ** نزدیکی جنسی
    ** ازدواج
    ** حاملگی و چگونگی بارداری و زایمان و....

نبودن کانون گرم خانوادگی و کمبود محبت، بی ثباتی و درگیری خانوادگی و بی کفایتی والدین برای راهنمایی فرزندان از عواملی هستند که باعث انحرافات جنسی در نوجوان می شوند. همین طور وجود وسائل و کتاب ها و سی دی های تحریک کننده باعث انحرافات جنسی در نوجوانان می شود.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14530
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از پاسختون . من براش توضیح داده بودم تمام مسائل را ولی نه به صورت تصویری از این که اون این قضیه رو دیده ناراحتم میترسم که اثر مخربی روی فکر و ذهنش گذاشته باشته البته هنوز هم نمیدونم با وجود اینکه اینقدر به هم نزدیکیم و میتونه هر چی خواست از من بپرسه ( البته من با تاخیر و بعد از تحقیق در مورد اینکه چطور براش توضیح بدم و مشورت با روانشناس جوابش رو میدادم ) چرا باز هم به طرف این قضیه کشیده شده من و پسرم 18 سال با هم تفاوت سنی داریم و بیشتر با هم دوست هستیم تا مادر و پسر

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11777
    تشکـر
    50
    تشکر شده 65 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام خوبه که شما به فکر پسرتونید
    ولی جای نگرانی نیست بهتره ی به جای شما پدرشون این مسائل رو مطرح کنند
    این یه دوره است که در اغلب افراد وجود داره چون میخوان در مورد بدنشون بیشتر بدونند
    در مورد گوشی باید بگم که کار اشتباهی کردین که براشون گوشی تهیه کردین
    حالا که این مورد اتفاق افتاده باهاشون حرف بزنید و مضرات برنامه های مجازی براشون بگید
    و این برنامه ها رو از گوشی شون پاک کنید با رضایت خودش
    پسرتون رو تو خونه تنها نزارید حتی تو اتاقش و یه قانون تو خونه طرح کنید که درها باید باز بمونند تو خونه
    و هیچ کس حق بستن در اتاقشو نداره
    پسرتون تشویق به ثبت نام در کلاس های اموزشی و ورزشی کنید تا بیکار نمونند و وقت خالی نداشته باشند

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19031
    تشکـر
    4
    تشکر شده 35 بار در 24 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط pegahkia نمایش پست ها
    دیشب گوشی پسرم رو چک کردم و فهمیدم با دوستاش توی واتس آپ گروهی دارن که توی اون فقط فحش میدن و فیلمک سوپر هم بود پسرم 13 سالس و نمیدونم باید چکار کنم
    سلام خدمت شما و پریماه خانوم !

جوری کنترل و محدودش نکنید که یه جورایی از شما زده بشه !

فریماه خانوم هم که توضیحات رو خیلی کامل دادن ( واقعا دستش درد نکنه )
    امضای ایشان
    بهترین مشاور و دوست شما کسی
    جز اونی نیست که در یک هزارم ثانیه هزاران
    فرمان حیاتی بدنتون رو صادر میکنه
    .
    آره درست فهمیدی ضمیر ناخوداگاهت بهترین مشاور توئههههههه
    پس بیخودی توی این سایت دنبال یه راه حل کامل نباشششش

10. کاربران زیر از fredrick.francis1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط pegahkia نمایش پست ها

به هر حال باید آموزش این مسایل رو به فرزندتون تحت نظر مشاوران کودک و نوجوان شروع کنید

در این سن اتفاقاتی میفته که باید بهش توجه ویژه کنید و به جای مخفی کاری سعی در برخورد مناسب باشید

1- جنسيت را به عنوان بخشي طبيعي از زندگي درک کنند.

2- با تغييرات طبيعي دختران و پسرها در دوران بلوغ (عادت ماهيانه و احتلام) آشنا شوند.

3- بتوانند با ديگران دوست شوند و دوستي‌هايشان را حفظ کنند. (معمولاً با هم جنس‌هاي خودشان)

4- روند توليد مثل و از جمله مفاهيمي چون: آميزش جنسي، پدر و مادرشدن، سقط جنين و جلوگيري از بارداري را درک کند.

5- بدانند سوء استفاده جنسي چيست؟ چگونه مي‌توان آن را تشخيص داد و در موقعيت‌هاي بالقوه خطرناک چگونه بايد رفتار کرد.

با توجه به مراحل رشد کودک، به پرسشهاي او پاسخ دهيد. هر چه سن او کمتر است پاسخ‌ها را عيني‌ تر و با لحن جدي بگوييد.

جواب آنها را حداکثر در دو تا سه جمله بدهيد. بچه‌هاي ده- دوازده ساله به اطلاعات بيشتري نياز دارند که مي‌توان از طريق کتاب‌ها، جزوه‌ها و کلاس‌هاي آموزي به آنها دست يافت.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)