نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: حساسیت و زودرنجی

1406
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14704
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حساسیت و زودرنجی

سلام دوستان عزیز ممنون که توجه می کنید ....واقعا دیگه نمیدونم چیکار باید بکنم...

من یه دوستی دارم که با هم صمیمی نبودیم و اخلاقش جوریه که خیلی چیزا مهم نیست واسش و ممکنه گاهی اوقات حرفی بزنه که طرف مقابلش ناراحت شه ولی ندونه...کلا زیاد با هم بحث و دعوا داشتیم که چند ماه پیش یه بحثی پیش اومد که و حرفایی زد که من خیلی ناراحت شدم و یه مدت حرف نزدیم ولی از ذهنم بیرون نرفت و کلا من ادمی ام که زیاد فکر میکنم ...خیلی فک میکنم که چرا فلان کارو نکردم یا فلان چیزو نگفتم .......خیلی زیاد فکر میکنم جوری که اذیتم میکنه ...در حدی که هر وقت به گوشیم پیام میاد میبینم اونه اصلا حالت بدی بهم دست میده و فکرم پرت میشه حتی با اینکه چند وقت پیش عذرخواهی کرد ولی من هنوز همون حالت دارم...من چون امسال کنکوری ام و مشغول درس برای همین فکر کردم که شاید چون بحث داشتیم و یه مدت اعصابم خورد شده بود و تمرکز برای درس نداشتم برای همین حس بدی به رفیقم پیدا کردم و فکر میکنم که هر دفعه پیام میاد میخواد اعصابم خورد کنه و تمرکزم بهم بریزه برای همین همش با خودم میگم : الان جوابش بدم یا ندم؟ چی بدم که دعوا نشه؟ یا مثلا یه حرفی میزنه که شاید منظور خاصی نداشته ولی من کلی فکر میکنم که چرا این حرف رو زد...
    دوستان تورو خدا کمک کنید ...افکارم در حدیه که هرکار میکنم و بیشتر موقع درس خوندن به طرز عجیبی همش اون میاد تو ذهنم و یه جورایی واسم یه ویروس شده تو مغزم که مزاحم تمرکزمه و همین طور درس خوندنم...دیگه نمی دونم چکار کنم!!!!!!به نظر شما به خاطر کنکورمه ؟ چون امسال خیلی حساس شدم نسبت به این مسیله و احساس میکنم واسم یه راه فرار از درس شده...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13337
    تشکـر
    1,752
    تشکر شده 1,447 بار در 412 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : دیگه نمیدونم چی کار کنم؟!؟!

سلام رضا جان
    آره احتمالش هست که بخاطر تنش کنکور حساس تر شده باشی.
    خب این سوءتفاهمیه که بینتون پیش اومده و سوءتفاهم به غیر از صحبت کردن در مورد موضوع حل نمیشه.
    رضا همیشه بدون که موقع هیجانات هیچ وقت صحبت نکنی یا جواب پیامک رو ندی چون تو این حالت ها کرتکس مغز به کمترین حد خودش می رسه و ممکنه حرفهایی بزنیم که بعد ها پشیمون بشیم.
    سر فرصت مناسب با آرامش با دوستت صحبت کن و حست رو بهش بگو تا خالی شی وگرنه با سرکوب کردن این افکار همچنان به سراغت میان.
    امضای ایشان

3. کاربران زیر از e.v بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14704
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون دوست عزیز ...خودمم خیلی سعی میکنم که جدی نگیرم این چیزا رو ....ولی مشکل این جاست که هر بار که می خوام کاری بکنم( بیشتر اوقات البته موقع درس) اون میاد تو ذهنم انگار که شرطی شدم که هروقت رفتم سراغ درس اونم بیاد تو ذهنم یا هر وقت پیام داد حس بدی بگیرم ...چه کنم به نظرت که انقدر فکر نکنم؟ ..من خیلی به مسایل الکی زیاد فکر میکنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    تشکر شده 1,280 بار در 640 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز ...خودمم خیلی سعی میکنم که جدی نگیرم این چیزا رو ....ولی مشکل این جاست که هر بار که می خوام کاری بکنم( بیشتر اوقات البته موقع درس) اون میاد تو ذهنم انگار که شرطی شدم که هروقت رفتم سراغ درس اونم بیاد تو ذهنم یا هر وقت پیام داد حس بدی بگیرم ...چه کنم به نظرت که انقدر فکر نکنم؟ ..من خیلی به مسایل الکی زیاد فکر میکنم
    سلام. بنظر من گوشیتو خاموش کن موقع درس خوندن یا اصلا بزار رو سایلنت و اصلا هم سراغش نرو وقتی درست تموم شد ی نگا بنداز من ک اینجوری درس میخونم فقط رو سالنت میزارم حالا هرکی میخاد ز بزن اس بده تمرکزمو از دست میده ک ک بخای هی به گوشی نگا کنی . راسی اصلا هم به اون پسر اس نده بهش بگو داداش گلم من مثلا یه ماه دیگه کنکور دارم و اصلا ج کسی رو نمیدم چون تمام تایم روز درس میخونم پس اگر اس دادی ج ندادم ناراحت نشو چطور؟؟

6. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14704
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط satare نمایش پست ها
    سلام. بنظر من گوشیتو خاموش کن موقع درس خوندن یا اصلا بزار رو سایلنت و اصلا هم سراغش نرو وقتی درست تموم شد ی نگا بنداز من ک اینجوری درس میخونم فقط رو سالنت میزارم حالا هرکی میخاد ز بزن اس بده تمرکزمو از دست میده ک ک بخای هی به گوشی نگا کنی . راسی اصلا هم به اون پسر اس نده بهش بگو داداش گلم من مثلا یه ماه دیگه کنکور دارم و اصلا ج کسی رو نمیدم چون تمام تایم روز درس میخونم پس اگر اس دادی ج ندادم ناراحت نشو چطور؟؟
    ممنون ///البته خودشم کنکوریه ولی همون طور که گفتم مشکل اصلیم اینه که زیادی حساسم و مسایل رو بزرگ می کنم و بهشون الکی فکر میکنم در حدی که موقع انجام کاری هی میاد تو ذهنم و تمرکزم به هم میریزه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    ممنون ///البته خودشم کنکوریه ولی همون طور که گفتم مشکل اصلیم اینه که زیادی حساسم و مسایل رو بزرگ می کنم و بهشون الکی فکر میکنم در حدی که موقع انجام کاری هی میاد تو ذهنم و تمرکزم به هم میریزه
    خب هر وقت به چیزی فکر میکنی ک ازارت میده سریع یه حرکت ورزشی انجام بده که از یادت بره یا مثلا ی نفس عمیق بکش یا یه تنبیه برا خودت در نظر بگیر مثلا اگر خیلی ب چیزی فکر کردی ی وعده غذایی نباید مصرف کین یا مثلا هرچیزی ک خودت میدونی انجامش بدی بهتره تا اروم بشی سعی کن مسائل برای خودت بزرگ نکی

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14704
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خب هر وقت به چیزی فکر میکنی ک ازارت میده سریع یه حرکت ورزشی انجام بده که از یادت بره یا مثلا ی نفس عمیق بکش یا یه تنبیه برا خودت در نظر بگیر مثلا اگر خیلی ب چیزی فکر کردی ی وعده غذایی نباید مصرف کین یا مثلا هرچیزی ک خودت میدونی انجامش بدی بهتره تا اروم بشی سعی کن مسائل برای خودت بزرگ نکی
    راه حل خووووبیه...لطفا اگه راه های دیگه هم هست راهنماییم کنید چون گاهی از فکر کردن دیگه دیوونه میشم دیگه

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : حساسیت و زودرنجی

پیاده روی خیلی موثر هس ب همراه موزیک بی کلام هنس فری نزار برا گوش ضرر داره و ی چیز دیگه چرا تست نمیزنی جای فکر کردن مگه کنکور نداری هان؟؟؟ هر وقت از چیزی ناراحتی اون رو روی کاغذ بنویس انقد تکرارش کن تا بتونی فراموشش کنی اخرشم انتهای کاغذ امضا کن انقدر انرژی بهت میده من اینکارو انجام دادم خب بود

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14704
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پیاده روی خیلی موثر هس ب همراه موزیک بی کلام هنس فری نزار برا گوش ضرر داره و ی چیز دیگه چرا تست نمیزنی جای فکر کردن مگه کنکور نداری هان؟؟؟ هر وقت از چیزی ناراحتی اون رو روی کاغذ بنویس انقد تکرارش کن تا بتونی فراموشش کنی اخرشم انتهای کاغذ امضا کن انقدر انرژی بهت میده من اینکارو انجام دادم خب بود
    خب اومدم فکرم رو ازاد کنم که بتونم تست بزنم دیه ....یعنی چیزای منفی رو رو کاغذ بنویسم ؟؟؟تکرارش کنم بدتر نمیشه ؟ (ولی بازم ممنون)

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

عاقا رضا ناراحت شدی شوخیدم منظورم اینکه فکرتو مشغول درس کن . ن ی بار امتحان کن من همیش اینکارو انجام میدم از هر چیزی ک ناراحتی به زبون اوردن یا فکر کردن درست نمیش باید ی جا ثبتش کنی اینجوری ی سند میمون برات که همه چی رو فراموش کنی خواهش میکنم

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14704
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عاقا رضا ناراحت شدی شوخیدم منظورم اینکه فکرتو مشغول درس کن . ن ی بار امتحان کن من همیش اینکارو انجام میدم از هر چیزی ک ناراحتی به زبون اوردن یا فکر کردن درست نمیش باید ی جا ثبتش کنی اینجوری ی سند میمون برات که همه چی رو فراموش کنی خواهش میکنم
    ن بابا ناراحت نشدم همین الانش که این راه کار هارو گرفتم خیلی خوب بوده ....منتهی این روزا هرکی مارو میبینه میگه بخون

14. کاربران زیر از rezza بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7052
    تشکـر
    6,692
    میزان امتیاز
    11

راس میگن دیگه بخون والا چه معنی میده ادم تست نزن واس کنکورش من روزی 150 تا تست مرور میکنم بازم میگم کم

16. کاربران زیر از satare بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد