نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: قوانین خرید و فروش زمین

2037
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14753
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

قوانین خرید و فروش زمین

با سلام. بنده دوسال قبل زمینی رو که بهم به ارث رسیده بود فروختم. این زمین جز پلاک ثبتی مدرک دیگه ای نداره یعنی سند نداره. ضمن قرارداد قید کردم پس از فروش زمین هیچ گونه مسئولیتی رو در مقابل ارگان های دولتی تقبل نمی کنم. خریدار با اطلاع از این موضوع پاپیش گذاشت. پس از دوسال شخص خریدار از بنده بابت دخالت شهرداری شکایت کردن. آیا طبق قوانین خرید و فروش ملک بنده مسئولم یا خیر؟ باتشکر

2. کاربران زیر از sapna بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : قوانین خرید و فروش زمین

سلام.
    اول اینکه منظورتون از دخالت شهرداری چی هست؟
    زمین خارج از بافت هست؟
    اگر اطلاعات دقیقی بدید بنده هم دقیقتر راهنماییتون میکنم.ولی
    طبق قانون مدنی بایع ضامن درک مبیع هست.یعنی هرگونه کشف فساد یا سند معارض پیدا بشه که ملک مال شخص دیگه ای هست بایع باید پاسخگو باشه.اما شما به عنوان بایع ضمن عقد شرط کردید که هیچ گونه مسعولیتی ندارید بنابراین ایشون قبول کردن که مراحل ثبت و اخذ سند رو خودشون طی کنن و به تبع مراجعتهایه شهرداری رو هم خودشون باید حل کنن.

مگر اینکه زمین ایراد ثبتی یا اداری دیگه ای داشته باشه که شما عنوان نکرده باشید و تو قرار داد هم نیاورده باشید که در این صورت ایشون حق فسخ عقد بیع رو دارند و ثمن قابل استرداده
    .

4. 2 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14753
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

Question پاسخ : قوانین خرید و فروش زمین

نقل قول نوشته اصلی توسط sr1494 نمایش پست ها
    سلام.
    اول اینکه منظورتون از دخالت شهرداری چی هست؟
    زمین خارج از بافت هست؟
    اگر اطلاعات دقیقی بدید بنده هم دقیقتر راهنماییتون میکنم.ولی
    طبق قانون مدنی بایع ضامن درک مبیع هست.یعنی هرگونه کشف فساد یا سند معارض پیدا بشه که ملک مال شخص دیگه ای هست بایع باید پاسخگو باشه.اما شما به عنوان بایع ضمن عقد شرط کردید که هیچ گونه مسعولیتی ندارید بنابراین ایشون قبول کردن که مراحل ثبت و اخذ سند رو خودشون طی کنن و به تبع مراجعتهایه شهرداری رو هم خودشون باید حل کنن.

مگر اینکه زمین ایراد ثبتی یا اداری دیگه ای داشته باشه که شما عنوان نکرده باشید و تو قرار داد هم نیاورده باشید که در این صورت ایشون حق فسخ عقد بیع رو دارند و ثمن قابل استرداده
    .
    سلام مجدد.زمین جزو بافت شهریه و اتفاقا جای مناسبی از شهرم هست. این زمین متعلق به پدر خدابیامرزم بوده که سال 42 از شخصی به مبلغ شونزدن هزار تومن خریده. متراژ زمین بالاست و فقط بنده موفق شدم قسمت موروثی خودمو سند کنم اما ارث بقیه خواهر برادرام بدون سنده و چون شهر ما شهر کوچیکیه همه این موضوعو میدونن. شهرداری سالهاست نسبت به این زمین ادعا داره و حالا با قانون جدید دولت (اراضی بالا 500 متر باید درصدی از زمین رو به شهرداری بدن یا تفکیک سند کنن) شهرداری دست روی قطعه زمین برادر مرحومم گذاشته که بخشی از اون رو ایشون به من بخشیدن و من فروختم. آقای خریدار از همه ی ماجرا باخبر بودن و توی قولنامه هم قید شده و ایشون امضا کردن اما در حال حاضر از بنده شکایت کردن که باید پاسخگوی شهرداری باشم. باتشکر

6. کاربران زیر از sapna بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : قوانین خرید و فروش زمین

نقل قول نوشته اصلی توسط sapna نمایش پست ها
    سلام مجدد.زمین جزو بافت شهریه و اتفاقا جای مناسبی از شهرم هست. این زمین متعلق به پدر خدابیامرزم بوده که سال 42 از شخصی به مبلغ شونزدن هزار تومن خریده. متراژ زمین بالاست و فقط بنده موفق شدم قسمت موروثی خودمو سند کنم اما ارث بقیه خواهر برادرام بدون سنده و چون شهر ما شهر کوچیکیه همه این موضوعو میدونن. شهرداری سالهاست نسبت به این زمین ادعا داره و حالا با قانون جدید دولت (اراضی بالا 500 متر باید درصدی از زمین رو به شهرداری بدن یا تفکیک سند کنن) شهرداری دست روی قطعه زمین برادر مرحومم گذاشته که بخشی از اون رو ایشون به من بخشیدن و من فروختم. آقای خریدار از همه ی ماجرا باخبر بودن و توی قولنامه هم قید شده و ایشون امضا کردن اما در حال حاضر از بنده شکایت کردن که باید پاسخگوی شهرداری باشم. باتشکر
    بله متوجه شدم.نصف این اراضی رو شهرداری برمیداره و بعد اجازه صدور سند رو میده.

با این اوصاف ایشون خودشون باید با شهرداری توافق کنن.

و با وجود شرط ضمن عقدی که قبول کردن دعوی ایشون علیه شما رد خواهد شد و جای نگرانی نیست.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد