نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بد بینی و بد دهنی

1373
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14413
    تشکـر
    1
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

بد بینی و بد دهنی

باسلام از مشاوره های خوبتون ، من موردی را میخواستم باهاتون درمیان بذارم البته به صورت خصوصی
    خواهر من 33 سالشه و یه دختر 7 ساله داره با همسرش به مشکل خوردن ،این آقا علنا به خواهرم بی احترامی میکنه و میگه من زن دارم تودر حد من نیستی من تورو نمیخوام و من حتی پاشو از حد بیشتر برده و به خواهرم دست درازی کرده و کتک کاری کرده و خواهرم از این بابت خیلی پیش جاری ها و برادر ها و خواهرهای این آقا خرد شده و تصمیم گرفته از این آقا جدا بشه چون نه شب خونه میره نه خرجی میده فقط اذیت میکنه و مدام با حرفاش خواهرمو داغون میکنه ،تهمت و حرفهای نادرست میزنه بدبین هست هر دفعه سر یه مسئله کوچیک کل کیف و موبایل و وسایل خواهرمو بهم میزنه و میگه من بهت شک دارم تو دوست پسر داری ؟پدرو مادرم پارسال بابت این رفتاراش رفتن خونشون این آدم که چه عرض کنم حیوان به خانوادم بی احترامی کرد و خواهرم با پدرم نیومد گفت بدتر میشه الان من از شما کمک میخوام ببینم چطوری میتونیم طلاق خواهرمو بگیریم با حق حضانت بچه رو ؟میشه یا نه ؟البته بگم چند سال پیش اعتیاد هم داشت و ترک کرده و من خانوادش هم میدونن که این ادم زن بازه و کاری نمیکنن و خواهرم این دفعه ازش شکایت کرده و پیگیره ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

پاسخ : بد بینی و بد دهنی

سلام
    مگه نمیگن به خواهرشما دست درازی کرده و کتکش زده بره پزشکی قانونی نامه بگیره البته اگه کبودیش معلومه
    وگرنه باید از رفتارهاش فیلمی چیزی بگیره ک به دادگاه ثابت کنه ک سلامت روحی روانی یا اخلاقی نداره

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بد بینی و بد دهنی

نقل قول نوشته اصلی توسط taranom baran نمایش پست ها
    باسلام از مشاوره های خوبتون ، من موردی را میخواستم باهاتون درمیان بذارم البته به صورت خصوصی
    خواهر من 33 سالشه و یه دختر 7 ساله داره با همسرش به مشکل خوردن ،این آقا علنا به خواهرم بی احترامی میکنه و میگه من زن دارم تودر حد من نیستی من تورو نمیخوام و من حتی پاشو از حد بیشتر برده و به خواهرم دست درازی کرده و کتک کاری کرده و خواهرم از این بابت خیلی پیش جاری ها و برادر ها و خواهرهای این آقا خرد شده و تصمیم گرفته از این آقا جدا بشه چون نه شب خونه میره نه خرجی میده فقط اذیت میکنه و مدام با حرفاش خواهرمو داغون میکنه ،تهمت و حرفهای نادرست میزنه بدبین هست هر دفعه سر یه مسئله کوچیک کل کیف و موبایل و وسایل خواهرمو بهم میزنه و میگه من بهت شک دارم تو دوست پسر داری ؟پدرو مادرم پارسال بابت این رفتاراش رفتن خونشون این آدم که چه عرض کنم حیوان به خانوادم بی احترامی کرد و خواهرم با پدرم نیومد گفت بدتر میشه الان من از شما کمک میخوام ببینم چطوری میتونیم طلاق خواهرمو بگیریم با حق حضانت بچه رو ؟میشه یا نه ؟البته بگم چند سال پیش اعتیاد هم داشت و ترک کرده و من خانوادش هم میدونن که این ادم زن بازه و کاری نمیکنن و خواهرم این دفعه ازش شکایت کرده و پیگیره ؟

در یکی از گزارش‌های این شماره درباره زنی می‌خوانید که با ادعای اینکه همسرش او را کتک می‌زند به دادگاه خانواده رفت و تقاضای طلاق کرد.

حالا حتما می‌پرسید که آیا یک زن در این شرایط می‌تواند یکطرفه از همسرش جدا شود و قانون در این زمینه چه می‌گوید؟

قاضی عموزادی، رئیس شعبه 268 دادگاه خانواده، به این سوال‌ها جواب می‌دهد.

آقای قاضی اگر زنی ادعا کند که همسرش او را کتک می‌زند، دادگاه چه حکمی در خصوص پرونده می‌دهد؟

دادگاه صرف ادعا در هیچ موردی حکمی صادر نمی‌کند و در چنین مواردی هم قاضی باید روی این مساله کاملا علم پیدا کند و به او ثابت شود که مرد زنش را کتک زده است.

این اطمینان چطور حاصل می‌شود؟

تنها در صورتی که زن قبل از مراجعه به دادگاه خانواده، همسرش را به علت ضرب و شتم در دادسرا محکوم کرده باشد.

یعنی ارائه گواهی پزشکی از سوی پزشکی قانونی در این مورد برای دادگاه خانواده کافی نیست؟

خیر. به دلیل اینکه زن گواهی پزشکی قانونی را برای اثبات ضرب و شتم باید برای قاضی دادسرا بگیرد نه برای دادگاه خانواده.

قاضی دادگاه خانواده تنها در صورتی مرد را محکوم کرده و حکم طلاق را صادر می‌کند که مرد قبلا در دادسرا به دلیل کتک زدن همسرش محکوم شده باشد.

در واقع تشخیص این مورد از محدوده اختیارات قاضی دادگاه خانواده خارج است و ما تنها به نظر قاضی دادسرا استناد می‌کنیم نه به ادعای فرد شاکی.

آقای قاضی حالا اگر مرد، محکوم شده باشد و این برای دادگاه خانواده محرز شود تکلیف پرونده چه می‌شود؟

در این صورت اگر زن تقاضای طلاق داشته باشد حکم طلاق به درخواست او صادر می‌شود.

اگر مرد در این شرایط با طلاق راضی نباشد چه؟

در این شرایط رضایت یا عدم رضایت مرد اهمیتی ندارد.

تکلیف زنانی که از کتک خوردن به تنگ آمده‌اند اما دادسرا در خصوص همسرانش حکم صادر نکرده چیست؟

گاهی بعضی‌ها از من می‌پرسند حالا که ما حکم دادسرا نداریم؛ یعنی باید دوباره برگردیم و کتک بخوریم و آن وقت حکم دادسرا بگیریم.

من می‌گویم که نگرفتن حکم دادسرا تقصیر خود این افراد است.

وقتی در همان بار اول زن در مورد خودش کوتاهی می‌کند و از همسرش شکایت نمی‌کند، نباید از قاضی و دیگران توقع داشته باشد قانون را در مورد او نقض کنند.

حالا اگر مردی پیدا شود که بچه‌هایش را کتک بزند، زن می‌تواند این موضوع را ثابت کند و طلاق بگیرد؟

حتی در صورت اثبات این موضوع هم حکم طلاق صادر نمی‌شود.

زن در این مورد فقط می‌تواند با مراجعه به دادسرا به دلیل کودک‌آزاری از همسرش شکایت کرده و او را محکوم کند.

اما این به هیچ وجه سبب صدور حکم طلاق نمی‌شود.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد