نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: التهاب لگن

778
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15518
    تشکـر
    98
    تشکر شده 77 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    9

التهاب لگن

سلام
    من متاسفانه مدت طولانی مبتلا به عفونت واژینال بودم و برای درمان اقدام نکردم و الان حدود ده روزه که درد در ناحیه لگن دارم که فکر میکنم دچار التهاب لگن شدم البته اول درد به صورت مقطع بود ولی الان دو سه روزه بهصورت ممتد در اومده
    الان هم به خاطر مصرف کرم واژینال امکان مراجعه به متخصص رو ندارم
    مى خواستم بدونم تا زمانیکه بتونم برم دکتر برای درمان چیکار میتونم بکنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : التهاب لگن

نقل قول نوشته اصلی توسط mary.aylin نمایش پست ها
    سلام
    من متاسفانه مدت طولانی مبتلا به عفونت واژینال بودم و برای درمان اقدام نکردم و الان حدود ده روزه که درد در ناحیه لگن دارم که فکر میکنم دچار التهاب لگن شدم البته اول درد به صورت مقطع بود ولی الان دو سه روزه بهصورت ممتد در اومده
    الان هم به خاطر مصرف کرم واژینال امکان مراجعه به متخصص رو ندارم
    مى خواستم بدونم تا زمانیکه بتونم برم دکتر برای درمان چیکار میتونم بکنم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    دوست عزیز در هر صورت بهترین راه مراجعه و مشورت با پزشک متخصص زنانه ...

مسلما" تا مراجعه بعدی تجویزی از انتی بوتیک میتونه روند بیماری رو کند کنه

بیماری التهاب لگن یک بیماری حاد است که بر اثر ورود میکروب از دستگاه تناسلی زنان به قسمت‌های فوقانی، بدون ارتباط به بارداری یا جراحی رخ می‌دهد. بیماری التهابی لگن شامل عفونت رحم، عفونت تخمدان، لوله‌های رحمی (لوله فالوپ) و کلیه ارگان‌های تولید مثلی می‌باشد.

ابتلا به این عفونت اغلب در زنان جوان تر از 25 سال رخ می‌دهد و به ندرت پیش از اولین قاعدگی، در حین بارداری یا پس از یائسگی بروز می‌کند.اگر بیماری التهابی لگن درمان نشده باقی بماند، بیمار در معرض خطر ناباروری، بارداری خارج رحمی، زخم شدن و درد مزمن لگن قرار می‌گیرد.

علل بیماری التهاب لگن
    - این بیماری با انواع مختلفی از باکتری‌ها ایجاد می‌شود اما شایع‌ترین آن‌ها میکروب‌هایی هستند که عفونت‌های سوزاک یا قارچ کلامیدیا را ایجاد می‌کنند که هر دو، از گروه بیماری‌های مقاربتی هستند.
    - بیماری التهاب لگن می‌تواند توسط لوازم جراحی آلوده نیز ایجاد شود.

علایم بیماری
    -تب
    -درد دوطرفه قسمت تحتانی شکم یا لگن
    -ترشح واژینال
    -خونریزی قاعدگی غیرطبیعی
    -درد در حین ادرار کردن
    -درد در حین مقاربت
    البته در برخی زنان این علایم تا حدی خفیف می‌باشد که تشخیص داده نمی‌شوند.

عوامل خطر
    - سن کم (زیر 25 سال). دهانه رحم زنان جوان، تکامل نیافته و در نتیجه انتقال عفونت‌ها از راه جنسی و بیماری التهابی لگنی افزایش می‌یابد.
    - وضعیت اجتماعی - اقتصادی پایین
    - اعتیاد
    - بهداشت سطح پایین
    - قاعدگی
    - مصرف سیگار
    - دارا بودن وسیله داخل رحمی مثل IUD . اگر قبل از استفاده از IUD، از نظر بیماری جنسی بررسی شوید و در صورت ابتلا به بیماری درمان شوید، این خطر کم می‌شود.

عوارض
    - در صورت عدم درمان، به دستگاه تولید مثل آسیب دائمی وارد می‌شود.
    - باکتری مولد بیماری، آرام آرام به لوله رحمی آسیب می‌رساند و بافت سالم آن را به بافت اسکار (آسیب دیده) تبدیل می‌کند.
    - این بافت اسکار در حرکت طبیعی تخمک به طرف رحم اختلال ایجاد می‌کند.
    اگر لوله رحمی زن به طور کامل توسط بافت آسیب دیده بسته شود، اسپرم نمی‌تواند تخمک را بارور کند و در نتیجه بیمار نازا می‌شود
    - انسداد نسبی یا آسیب خفیف لوله رحمی می‌تواند منجر به باقی ماندن تخم بارور در لوله رحمی شود. اگر این تخم بارور شروع به رشد در لوله کند، حاملگی خارج رحمی رخ می‌دهد.

- در اثر رشد تخم ممکن است لوله رحمی پاره شود و منجر به درد شدید شکم، خونریزی داخلی و حتی مرگ بیمار شود. اسکار داخل لوله رحمی یا سایر ارگان‌های لگنی می‌تواند منجر به درد مزمن لگنی شود.

تشخیص
    - حساسیت زیاد در ناحیه تحتانی شکم و حساسیت در حرکات گردن رحم
    - تب بالاتر از 3/38 درجه سانتیگراد
    - آزمایش خون برای وجود یا عدم وجود عفونت
    - سونوگرافی لگن برای بررسی بزرگی لوله‌های رحمی و یا وجود آبسه لگنی
    - بیوپسی و یا نمونه برداری از اندومتر
    - به منظور تشخیص عفونت، لاپاراسکوپی انجام می‌شود. لاپاراسکوپی از طریق وارد کردن یک لوله نازک انعطاف پذیر با یک پایانه نوری (لاپروسکوپ) از شکاف کوچکی در شکم به منظور مشاهده اعضای تناسلی و نمونه‌های بافتی به دست آمده انجام می‌شود.

پیشگیری
    * موثرترین روش، پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مقاربتی است.
    * زنانی که در معرض خطر بالای ابتلا به بیماری التهاب لگن قرار دارند، باید معاینات منظم داشته باشند و در عین حال اطمینان از آزمایش همسر بیمار و درمان بیماری مقاربتی بسیار مهم است. این کار به پیشگیری از وقوع مکرر بیماری التهاب لگن و بیماری‌های مقاربتی کمک خواهد کرد.

* هر علامت تناسلی از قبیل زخم غیرطبیعی، ترشح بودار، سوزش ادرار و لکه بینی بین دوره‌های قاعدگی می‌تواند به معنای یک عفونت منتقله از راه جنسی باشد. اگر شخصی هر یک از این علائم را داشته باشد، بایستی از تماس جنسی خودداری کرده و سریعاً به پزشک مراجعه کند.

* همسر شخص نیز بایستی معاینه شود و در صورت وجود بیماری تحت درمان قرار گیرد.

رژیم غذایی
    بیمار باید تا فروکش کردن التهاب حاد، از خوردن هر گونه غذا یا آشامیدنی خودداری کند تا لوله گوارشی بتواند استراحت کند. مایعات و مواد مغذی از طریق وریدی برای شما تجویز می‌شود. هنگامی که دستگاه گوارشی تحمل خوراکی را پیدا کرد، می‌توانید تغذیه دهانی را از سر بگیرید.

درمان
    1- درمان بیماری التهاب لگن شامل مصرف دو یا تعداد بیشتری آنتی‌بیوتیک است. در بیشتر موارد، داروی خوراکی می‌تواند بیماری التهابی لگن را درمان کند. اغلب پس از شروع مصرف آنتی بیوتیک، علایم به سرعت ناپدید می‌شوند، اما به منظور اطمینان از درمان مناسب مهم است که دوره کامل درمان به پایان برسد.

2- در موارد شدید بیماری التهاب لگن، آنتی بیوتیک ها به صورت وریدی تجویز می‌شوند.

3- در صورت بیماری شدید، باردار بودن بیمار و یا در صورتی که بیمار به ایدز مبتلا باشد
    یا سیستم ایمنی او در اثر بیماری‌های دیگر تضعیف شده باشد، ممکن است بستری شدن در بیمارستان ضروری باشد.

4- افزایش اندازه آبسه یا عدم قطع تب ظرف 72 ساعت بعد از شروع آنتی بیوتیک، نشانه شکست درمان است و نیاز به جراحی دارد.
    بیمارانی که به صورت سرپایی درمان می‌گردند، باید در عرض 72 ساعت دو بار ویزیت شوند و در صورت عدم پاسخ مطلوب، بستری گردند.

درمان خانگی
    - مصرف مایعات کافی
    - استراحت کردن در موقعیت خاصی که semi fowler نامیده می‌شود که در آن لگن پایین تر از سطح بدن قرار می‌گیرد و علت استراحت، محدود کردن عفونت به لگن و تسکین درد می‌باشد.
    - IUD باید خارج گردد.
    - بیمار باید تا بهبودی کامل، از تماس جنسی خودداری نماید.
    - همسر از 60 روز قبل باید بررسی شده و عفونت گنوکوک و کلامیدیا درمان شوند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15518
    تشکـر
    98
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز در هر صورت بهترین راه مراجعه و مشورت با پزشک متخصص زنانه ...

مسلما" تا مراجعه بعدی تجویزی از انتی بوتیک میتونه روند بیماری رو کند کنه
    مان شوند.
    ممنون از راهنمائی خوبتون
    راستش من امروز انقدر نگران شدم که رفتم به اورژانس چند تا بیمارستان تا متخصص زنان رو ببینم اما هیچ کدوم از دکترها ویزیتم نکردن
    گفتن چون مشکل اورژانسی نداری و خارج از وقت اداری اومدی ویزیتت نمیکنیم
    میخواستم بدونم کارشون قانونیه یا میشه به نظام پزشکی شکایت کرد؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mary.aylin نمایش پست ها
    ممنون از راهنمائی خوبتون
    راستش من امروز انقدر نگران شدم که رفتم به اورژانس چند تا بیمارستان تا متخصص زنان رو ببینم اما هیچ کدوم از دکترها ویزیتم نکردن
    گفتن چون مشکل اورژانسی نداری و خارج از وقت اداری اومدی ویزیتت نمیکنیم
    میخواستم بدونم کارشون قانونیه یا میشه به نظام پزشکی شکایت کرد؟
    مسلما" غیر قانونیه ولی خودتون بهتر میدونید کارهای غیرقانونی در کشورما حسابی قانونیه

میتونید با شماره 1690 وزارت بهداشت تماس بگیرید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15518
    تشکـر
    98
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    مسلما" غیر قانونیه ولی خودتون بهتر میدونید کارهای غیرقانونی در کشورما حسابی قانونیه

میتونید با شماره 1690 وزارت بهداشت تماس بگیرید

خیلی خیلی ممنون
    حتما اینکارو میکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد