نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: عاشق همکلاسیم شدم

1686
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16788
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عاشق همکلاسیم شدم

سلام دوستان من پسری 18 ساله هستم که عاشق یکی از دوستان هم جنسم شدم به قدری که روش خیلی حساس شدم نمی تونم ازش دور باشم و فکرش داره عذابم میده خیلی خیلی بهش وابسته شدم.لطفا کمکم کنید ترنس هم نیستم و اصلا به رابطه ی جنسی بااون فکر نمیکنم واقعا دوستش دارم.کمکم کنید.ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : عاشق عشق ممنوعه شدم!

نقل قول نوشته اصلی توسط asd1375 نمایش پست ها
    سلام دوستان من پسری 18 ساله هستم که عاشق یکی از دوستان هم جنسم شدم به قدری که روش خیلی حساس شدم نمی تونم ازش دور باشم و فکرش داره عذابم میده خیلی خیلی بهش وابسته شدم.لطفا کمکم کنید ترنس هم نیستم و اصلا به رابطه ی جنسی بااون فکر نمیکنم واقعا دوستش دارم.کمکم کنید.ممنون
    دوست گرامی اصولا ایجاد علاقه شدید در روابط افراد جوان به علت ویژگی هایی مثل وفاداری، تعهد، و نیاز به فردی که برای جوان نقش یک همراز و صندوق اسرار را بازی کند،

طبیعی و در بعضی موارد لازم و ضروری است. علاقه تا وقتی که در چهارچوب رفع نیاز بزرگ انسان ها یعنی دوستی باشد، پسندیده و غیر آسیب زاست.

اما در صورتی که سبب وقوع آسیب شود، باید یا این گونه روابط را ترک نمود و یا شیوه تآمل و برخورد خود با دوستان را تغییر داد.

علاقه ناسالم به همجنس که با اصطلاح همجنسگرایی شناخته می شود:

برخی از همجنسگرایان از ابتدا این گونه نبوده و در اثر تربیت های ناصحیح ، محیط ناسالم و عوامل دیگر به همجنس تمایل بیش تری پیدا کرده اند .

بیش تر کسانی که از آنان به عنوان همجنسگرا نام برده می شود، از این دسته بوده و می توانند

با به کار بستن راهکارهایی از این خوی ناپسند جدا شده و همانند دیگر انسان ها زندگی سالم و معقولی را داشته باشند و با ازدواج به زندگی عادی برگردند.بهتر است

برای پیشگیری و درمان هر گونه گرایشی به روانشناس مراجعه نمایید.موید باشید

براي پي بردن به علت لزوم برگرداندن اين ارتباط لازم است به اين سوالات جواب دهيد كه:
    1. علت و مقدمه اين دوستي چه بوده است؟
    2.در اين دوستي بدنبال چه هستيد؟
    3.راه رسيدن به اهداف را درست انتخاب نموده ايد يا دچار سرگرداني شده اييد؟
    4.آيا اين دوستي از مسير و حد شرعي خارج شده است و ...؟ گاهي ممكن است جاذبيت يك فرد از جهت ويژگي هاي ظاهري يا شخصيتي يا پاره اي از صفات اخلاقي توانسته است در روح و روان ديگري تأثير عميقي بگذارد و خلأ عاطفي اش را به وسيله آن پر كند. ماهيت اين دوستي ها گرچه در ابتدا دوستانه، پاك و بي شائبه است ولي زماني كه اين علاقه به اوج خود مي رسد، آنها را دچار سرگرداني مي كند كه اكنون چه بايد بكنند؟ اين سرگرداني ممكن است با بعضي آثار مخرب ديگري مانند مشكلات تحصيلي، يا حتي تحريك غريزه جنسي و...همراه شود.
    براي رهايي و برگرداندن اين ارتباط راهكارهاي زير را توصيه مي‌كنيم:

1- براي شبانه روز خود برنامه دقيق و مشخصي داشته باشيد. از بيكاري اجتناب كنيد و اوقات خود را بيهوده نگذرانيد.در اين برنامه ريزي زماني را براي همراهي با ايشان در نظر داشته باشيد و سعي نماييد در غير اين زمان از ارتباط با ايشان خودداري نماييد. اساسي ترين و در عين حال آسان ترين كار اين است كه سعي كنيد ارتباط خود را با آن فرد محدودتر كنيد.سعي نماييد فاصله ديدارهايتان را به تدريج افزايش دهيد يعني زمان را در طول روز، هفته و ماه به حداقل برسانيد.مثلا در ابتداي هفته اول 2 ساعت و در انتهاي هفته اول به 30/1 ساعت برسانيد و همين طور ابتداي هفته دوم تا انتهاي هفته دوم اين زمان را كمتر نماييد.. اما براي اين كه خلأ عاطفي به جود آمده از آن را پر كنيد لازم است به فعاليت هاي هنري، فكري و عملي روي بياوريد و خود را به آنها مشغول كنيد تا به تدريج اين فعاليت ها جايگزين آن روابط قبلي شود. امام علي(ع) در اين باره مي فرمايد: «نفس خود را اگر مشغول نكني، او تو را مشغول مي كند» (غررالحكم). شما بايد از همين الان اين كار را هر چند برايتان سخت باشد انجام دهيد.

2.فعاليت هاي ورزشي به شرطي كه متناسب با سن و جنس شما باشد، علاوه بر اين كه موجب پرورش جسم و صحت آن مي شود، روحتان را نيز پاكيزه مي كند. شما با ورزش كردن و خصوصا اگر سعي كنيد به صورت شركت در مسابقات و تيم هاي ورزشي باشد، دل و انديشه و بدن خود را به آن مشغول مي كنيد و انرژي هاي متراكم خود را به شكلي سالم برون ريزي و تخليه مي نماييد. بدين ترتيب چيزهايي كه اكنون شما را به اين دوستي افراطي جذب كرده، كشش و جذابيت خود را از دست خواهد داد.

3.يكي از نيازهاي عاطفي و رواني دوران بلوغ، ازدواج است. ازدواج به دليل اين كه در آن ارتباط عاطفي دو طرفه است و با ويژگي هاي رواني انسان تناسب دارد، راه حل مناسبي براي حل اين مسئله مي تواند باشد.

4. تقويت بعد معنوي و ايمان قلبي: اگر سعي كنيد همراه ورزش و تحصيل و پرداختن به فعاليت هاي هنري و علمي، به عبادت و ايجاد رابطه قلبي با خداي مهربان و بزرگ، يعني كسي كه همه زيبايي ها از اوست، اهميت بيشتري دهيد، بسياري از دغدغه هاي فكري آزاردهنده شما برطرف خواهد شد. در حديثي آمده: «شخصي از امام صادق(ع) پرسيد: علت گرفتار شدن برخي دل ها به عشق چيست؟ فرمود: دل هايي كه از ياد و محبت خدا خالي است گرفتار اين گونه عشق ها و دوستي هاي بي ارزش مي شود». بنابراين هر چه انسان خود را به خدا و معنويت نزديك تر كند، از اين دلبستگي هاي دردآور دورتر مي شود. پيشنهاد ما در اين باره اين است كه سعي كنيد برنامه اي منظم براي عبادت و خلوت كردن با خدا داشته باشيد. برنامه هايي مثل قرائت منظم قرآن در شب ها و صبح ها، نماز اول وقت و با حضور قلب، دعا براي امام زمان(ع) و ايجاد رابطه قلبي با آن حضرت (مانند اين كه هر روز صبح دعاي عهد را كه در پايان مفاتيح الجنان آمده بخوانيد) . توسل به اهل بيت(ع) خصوصا امام زمان(ع) و به ياد آنها بودن تأثيرات مثبتي در همه ما مي گذارد. با انجام دادن اين راه كارها به تدريج مي توانيد از دست اين مشكل رهايي يابيد و خود را از بند آن آزاد كنيد.

5- دوستان مختلف و متعددي را براي خود شناسايي كنيد و با آنها طرح دوستي بريزيد و با فرد مورد نظر يا فرد ديگري به عنوان تنها دوست خود ارتباط نداشته باشيد.

6- به عواقب سوء و پيامدهاي ناگوار اين گونه ارتباط ها كه گاه خارج از محدوده شرع مي‌باشند بيانديشيد. اين نكته مهم را فراموش نكنيد كه در روزها و موقعيت هاي نخستين عمل كردن به اين راهكارها و دل بريدن از اين حالت سخت و چه بسا ناممكن جلوه كند اما بايد توجه داشته باشيد كه به گفته ي امام علي(ع) با ارزش ترين كارها دشوارترين آنهاست پس اين حالت نشان از ارزشمندي و اهميت تصميم شما دارد و بايد در مسير عمل كردن به اين تصميم بجا و ارزشمند گامهاي بهتر و بلندتر برداريد.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

3. 3 کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16788
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم ازتون خیلی جامع

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

پسرا خیلی براشون رفیقشون مهمه مسلما دوستش دارید فک نکنم مشکلتون اونقدرا خاص باشه کلا پسرا تو سن شماها بیشتر وابسه رفیق هاشون هستند

ولی بعد به مرور زمان هی کم و کمتر میشه

فکرتو. سرگرم چیزای دیگه کن که فک کردن. ببه این موضوع اذیتت نکنه
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)