نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: همسرم فکر میکنه بدبخت ترین آدم دنیاست

844
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16789
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

همسرم فکر میکنه بدبخت ترین آدم دنیاست

با سلام
    من و همسرم(خانمم) 2 سال و 9 ماه است که زیر یک سقف زندگی میکنیم.
    با توجه به اینکه هر دو شاغل هستیم با مشکل مالی روبرو هستیم. همسرم همش این قضیه را تو سر من می کوبه و میگه تو باعث شدی من بدبخت شدم و از این حرفا با توجه به اینکه قبل از ازدواج هم بهش گفته بودم شرایط اقتصادی خوبی ندارم. در ضمن همه مشکلات محل کارش رو هم از چشم من میبینه. میگه من اگه از کار بیکار بشم ما از گرسنگی میمیریم و از این حرفها.در حالی که همین الان بره دنبال بیمه بیکاریش تا دو سال حقوقش ادامه خواهد داشت.
    من هر کاری که فکر کنم بتونه اونو خوشحال کنه انجام میدم ولی باز هم به چشمش نمیاد و اگه یکی دیگه یه چیز کوچیکی براش کادو بگیره همش تکرار می کنه.
    همین کارهاش هم باعث میشه همیشه مریضه و مشکل گوارشیش دوباره برگشته و هر ماه کلی هزینه پزشک و دارو میده. همه دکترها هم بهش میگن تو باید خودتو آروم کنی گوش نمیکنه و از یه چیز کوچیک برای خودش کوه درست میکنه. اصلا هم به حرف دکتر ها گوش نمیکنه.مثلا دکترش گفت برو یوگا میگه من پول باشگاه ندارم در حالی که هر دفعه دو یا چند برابر هزینه باشگاه فقط پول دوا دکتر میده
    تو روابط زناشویی هم خیلی سرد برخورد میکنه به طوری که منم دیگه رقبتی ندارم طرفش برم چون باید خیلی غرولند بشنوم و آخرش هم منو پس میزنه.
    من دیگه دارم از این وضعیت خسته میشم.
    لطفا کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : همسرم فکر میکنه بدبخت ترین آدم دنیاست و عامل بدبختیش هم منم

این اخلاقایی که ایشون پیدا کرده یه عکس العمل به اتفاقیه که افتاده و اصل مشکل نیست. مثل چراغ بنزین که چشمک میزنه تا نشون بده بنزین تموم شده و مثل تب که دمای بدن بالا میره تا نشون بده که یه جایی عفونت وارد خون شده و ...
    به نظر من شما به جای تغییر دادن ایشون یه مقداری روی برطرف کردن مشکل اصلی(مشکل مالیتون) کار کنید. سعی کنید وضع مالیتونو بهتر کنین تا ایشون فشار اقتصادی رو روی خودش احساس نکنه. در این صورت خواهید دید که این مشکلاتشون هم برطرف خواهد شد و رابطه شما بهبود خواهد یافت.
    من فکر می کنم که این اخلاقای ایشون یه جورایی تذکر غیر مستقیم به شماست. میخوان به شما تلنگر بزنن که یه مقدار تلاشتونو بیشتر کنین و یه مقدار توجه بیشتری به همسرتون و رفاهش و خوشبختیش داشته باشین. اما خب روشی که انتخاب کردن اینطوریه!
    مثلا اینکه هدیه دیگرانو مدام یادآوری می کنن میخوان بگن که از دریافت هدیه خوشحالی میشن و چه خوبه که شما هم برای نشون دادن عشق و علاقتون به ایشون هدیه ای مناسب بدین. یا کارهایی اینطوری
    حتی اگه میتونید به ایشون بگید که یه مدت تو اصلا سر کار نرو خودم هزینه همه چی رو تامین می کنم تو فقط استراحت کن تا خوب بشی و نگران هزینه های زندگی نباش با من. این حرکت خیلی مردونه هستش و اگه بتونین از پسش بربیاین همسرتونو چندبرابر عاشق شما می کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)