نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: دستورات مادرشوهر

3873
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13347
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

دستورات مادرشوهر

یک ساله ک عقد کردیم.توو این مدت هروقت ک خونه مادرشوهرم میرم بهم دستور میده ک مثلا برو سفره رو بنداز، چایی بیار ، فلان چیز توو اتاق عه واسم بیار...درحالی ک خودش سرپا داره میچرخه یا خواهرای شوهرم اونجا حضور دارن.توو خانواده ما اصلن اینطوری نیس ک کسی ب کسی دستور بده.من هم اونجا رفتنم رو کم کردم.بارها سر این موضوع با شوهرم بحث کردیم و شوهرم یکی دوبار با مادرش حرف زده ک دستور نده ولی فایده نداره.منم خوشم نمیاد انگار منو میبینه کارگرشو دیده...دیگه موندم باهاش چه برخوردی بکنم ک متوجه رفتار زشتش بشه؟!

2. کاربران زیر از saaaamira بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16010
    تشکـر
    4
    تشکر شده 29 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دستورات مادرشوهر

دوست خوبم به قول خواهرم توایران هردختر خانمی که با اقایی ازدواج میکنه درواقع با خواهرو مادر اون پسر هم ازدواج میکنه نمیگم با مادر شوهرت دعوا کنی چون ممکنه زندگیت ازهم بپاشه خودت سعی کن به مادر شوهر وخواهرشوهرت زیاد رو ندی به نظر من کار خوبی میکنی که کمتر میری خونه مادر شوهرت.وقتی هم میان خونه شما پذیرایی نکن .و با مادر شوهر وخواهرشوهرت کمتر صحبت کن تا رو نبینند که ازت سو استفاده کنند ولی با این همه اگر هم مادر شوهرت بهت امرونهی کرد با سردی و کمی اخم حرفشو گوش بده تا متوجه بشه.ولی با این همه این چیزا برات مهم نباشه وروی امرونهی مادر شوهرت حساس نشو چون هر چی حساس بشی اونا پا رو نقطه ضعفت میذارند .

4. کاربران زیر از fatemeh-s بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16010
    تشکـر
    4
    تشکر شده 29 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

ولی با این همه سعی کن در این مورد با شوهرت بحث نکنی با مادر شوهروخواهر شوهرت هم بد رفتار نکنی چون اونا برات تصمیم میگیرند که طلاق بگیری یا زندگیت ادامه پیدا کنه.منظورم از پذیرایی نکردن این بود که توخونتون بذار مادرت یا خواهرت از اونا پذیرایی کنند خودت سنگین وبا وقار رفتار کن حتی اخم هم نکن چون میترسم خدای نکرده بر سر این موضوع کوچیک زندگیت از هم بپاشه الان اول زندگیته بذار پایه های زندگی مشترکت خوب محکم بشه بعدا بهشون رونده که برات تصمیم بگیرند یا امرونهی کنند با سردی به حرف مادر شوهرت گوش کن من اشتباه کردم اخم هم نکن ولی زیاد باهاشون نجوش.

6. 2 کاربران زیر از fatemeh-s بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh-s نمایش پست ها
    دوست خوبم به قول خواهرم توایران هردختر خانمی که با اقایی ازدواج میکنه درواقع با خواهرو مادر اون پسر هم ازدواج میکنه نمیگم با مادر شوهرت دعوا کنی چون ممکنه زندگیت ازهم بپاشه خودت سعی کن به مادر شوهر وخواهرشوهرت زیاد رو ندی به نظر من کار خوبی میکنی که کمتر میری خونه مادر شوهرت.وقتی هم میان خونه شما پذیرایی نکن .و با مادر شوهر وخواهرشوهرت کمتر صحبت کن تا رو نبینند که ازت سو استفاده کنند ولی با این همه اگر هم مادر شوهرت بهت امرونهی کرد با سردی و کمی اخم حرفشو گوش بده تا متوجه بشه.ولی با این همه این چیزا برات مهم نباشه وروی امرونهی مادر شوهرت حساس نشو چون هر چی حساس بشی اونا پا رو نقطه ضعفت میذارند .
    درود خواهر گرامی به مشاور خوش اومدین
    عرض کنم بارها این مورد مبحث مشابه مشکل شما درانجمن گفتگو شده و جواب دادیم ناپیکها هست سرچ کنید قطعا به خیلی از جوابا میرسید.

شما اول باید دیدتون رونسبت این موضوع عوض کنید چون درخانواده ایی متفاوت و فرهنگی متفاوت بزرگ شدید و طبیعیه اینحا با این خانواده کمی مشکل بتونید وفق و کنار بیان اما منطق وعقل حکم میکنه جای مفابله و این رفتار و طرز تفکر یا محدودیت ارتباطی باسیاست زنانگیتون بهشون نزدیک بشید وحکومت کنید چون تازمانی که شما این حس روداشته و چنین دیدی قطعا ن ایشون به شما نزدیک و نه شما سعی دربهبود روابطتت باایشون کاری از پیش نمیبرید

بنظرم از در دوستی و زبان ب ایشون نزدیک و وارد بشید تا خودتون وقق داده و رگ خوابشو بدست بیارید مطمئنا بهتر میتونید کنار بیان وقلبشونوبدست وجایگاه بهتری پیدا کنید .
    درسته؟

درنتیجه نمیشه شما همچنان یکطرفه به این قضیه نگاه کنید چون نمیشه اینجوری اصلاحاتی کرد پس میطلبه باشون ازدر دوستی وارد بشید ودلبری کنید وتفکرتون روکمی تغییر بدین تا بتونید این مشکل رو مصالحه امیز حل وفصل کنید .
    موردسوال ویاابهامی بود درخدمتتونم یاحق

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط saaaamira نمایش پست ها
    یک ساله ک عقد کردیم.توو این مدت هروقت ک خونه مادرشوهرم میرم بهم دستور میده ک مثلا برو سفره رو بنداز، چایی بیار ، فلان چیز توو اتاق عه واسم بیار...درحالی ک خودش سرپا داره میچرخه یا خواهرای شوهرم اونجا حضور دارن.توو خانواده ما اصلن اینطوری نیس ک کسی ب کسی دستور بده.من هم اونجا رفتنم رو کم کردم.بارها سر این موضوع با شوهرم بحث کردیم و شوهرم یکی دوبار با مادرش حرف زده ک دستور نده ولی فایده نداره.منم خوشم نمیاد انگار منو میبینه کارگرشو دیده...دیگه موندم باهاش چه برخوردی بکنم ک متوجه رفتار زشتش بشه؟!
    بهش بگو نمیتونم بیارم
    یا بگو به خواهرشوهرت بگه
    وقتی اون باهات رودروایسی نداره تو چرا داری
    توهم راحت بگو به یکی دیگه بره یا خودتون وایستاده هسین بیارین
    خودت را الکی مشغول ی کاری یا تلویزیون و گوشی نشون بده

9. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15848
    تشکـر
    16
    تشکر شده 34 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    رابطه عروس و مادر شوهر همیشه ی تاریخ و درهمه جای این کره خاکی جای حرف و حدیث فراوان داشته است.
    همه ما طالب آزادی هستیم و دوست نداریم از کسی اطاعت محض کنیم. اما احترام گذاشتن، مدارا کردن و توجه کردن به خواسته های مادر همسر ، اطاعت و بردگی نیست.
    بنابراین برای داشتن آرامش در زندگی بعد از ازدواج باید تفاوتهای بین مادر خود و همسر را بفهمید و بپذیرید
    آگاهی پیدا کردن نسبت به خلق و خوها، خواسته ها ونیازهای مادر همسر از بروز بسیاری از مشکلات نه تنها جلوگیری می کند بلکه رعایت کردن هرکدام از این موارد می تواند به شکل گیری یک رابطه مثبت نیز بیانجامد.
    اگر هرکدام از طرفین(عروس و مادر شوهر) نسبت به یکدیگر شناخت و آگاهی پیدا کنند از بروز رفتارهای حساسیت برانگیز خودداری می کنند.
    رابطه میان عروس و مادر شوهر در بسیاری از اوقات آغشته به پیش داوری است. شاید اگر دختران جوان طوری تربیت نشوند که ذهنیت بدی از مادر شوهر داشته باشند بسیاری از مشکلات میان آنها و مادر شوهرشان بوجود نخواهد آمد.
    برای اینکه درست قضاوت کنید هردفعه که قرار است مادر همسرمان را ببینیم باید ذهنمان را از رفتارها و حرفهای آنها پاک کنیم، فکر کنیم هر بار اولین باری است که آنهارا می بینیم . گذشته با تمام خوبی ها و بدی هایش تمام شده است.
    واینکه هیچ وقت با همسرتون بخاطر این مسئله دعوا نکنید و احترام همسرتون رو حفظ کنید، و مدام بر سر همسرتون نکوبید ، ایشون از رفتار مودبانهو محترمانه شما متوجه میشود که مادرش اشتباه می کند پس شما دیگر تکرار نکنید.

11. کاربران زیر از s@mira بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    13931
    تشکـر
    108
    تشکر شده 35 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    10

شما رفتارتو باهاش خوب کنه بعد مدتی خودش میفهمه
    بعضی ها قصدی ندارن شما به دل نگیر
    زمان مشکلتو حل میکنه

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18480
    تشکـر
    5
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

ارتباط رو باهاشون کم کن.وقتی هم کاری گفت بهانه بیار.در این مورد با همسرت صحبت کن تا باهات هماهنگ باشه

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18816
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستم من دو ساله ک عقدم
    مادرشوهرم هم بم دستور میده ماهم تو خونواده مون اینجوری نیسیم
    اما مادرم میگه قدیمیا چون عروسشون بیششون زندگی میکرده حکم دخترشون داره و هر کاری دارن ازاون میخان
    مثلا ماله من اینجوریه ک 6تا خاهرشوهرام وایسادن با شوهراشون وهم عروسمم وایساده اما مادرشوهرم بمن کارمیگه
    من کاری ک تصمیم گرفتم بکنم و نتیجه هم داده این بوده ک موقع غذا خوردن خونشون نرم
    وموقعی ک فکرمیکنم کاردارم کشش میدم وبعدش میرم
    دیگه هم خودش میفهمه
    باهاش هم بد نشدم
    با اخلاق خوب
    اولاش ب شوهرم غر میزدم بعدفهمیدم همش دسه خودمه.

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام خواهر گلم
    اگه شوهرت رو دوست داری وعاشقشی به مادرش احترام بزار وبه همسرت هم غر نزن .مادره دیگه یه عمر زحمت کشید ۲۵ _۳۰سال برای فرزندش زحمت کشیده .به شوهرت هم غر نزن به خدا این نصیحت ها رو از یه مادر ۳۷ ساله بپذیر .جلو مادر شوهرت هم به پسرش احترام بزار .همسرت رو تحقیر نکن .اصلا فکر کن مادرخودته .به خدا اگه شوهرت هر ویژگی مثبتی داشته باشه تربیت یافته اون مادره .یه نگین انگشتر وفتی زیباست که روی انگشتر باشه شوهرت هم وقتی خوبه که تو مادرش رو هم بپذیری .شما یه مدت امتحان کن.قول میدم از دختراش عزیزتر بشی . من سه سالم بوده که مادرشوهرم فوت شده فقط تصویری نامشخص تو ذهنم از ایشون دارم .ولی براشون یه بار قران رو ختم کردم .روز عید بچه ها رو اولین جایی که میبرم بهشت زهراست .بچه ها با این مسایل درس زندگی در اینده رو دریافت می کنن .دخترمن اینجوری یاد میگیره که به مادر شوهرش احترام بزاره چه در قید حیات باشه چه نباشه .
    خواهر گلم اجرای دستور یه بزرگتر که خودت میدونی چند سال عشق همسرت بوده بردگی نیست .من جای شما باشم قبل از اینکه ایشون بگن شما به خواهر شوهرت بگو بیا منو شما سفره رو بچینیم .ظرف ها هم برای بقیه باشه یا موقع ظرف شستن بگو واسه این که زودتر کارمون تموم بشه بیا خواهر شوهر مهربون با هم بشوریم .خودت دست به کار شو به شوهرت هم اصلا اجازه نده دخالت کنه .اینجوری دل مادرش می شکنه سر شما تلافی می کنه .
    خانواده همسر جزیی از وجود شوهرتن اگه باهاشون قطع رابطه کنی حتما همسرت بعد از ازدواج مقابله می کنه .
    ویرایش توسط ستیلا : 07-08-2015 در ساعت 05:42 PM

16. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12584
    تشکـر
    737
    تشکر شده 206 بار در 120 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ستیلا نمایش پست ها
    سلام خواهر گلم
    اگه شوهرت رو دوست داری وعاشقشی به مادرش احترام بزار وبه همسرت هم غر نزن .مادره دیگه یه عمر زحمت کشید ۲۵ _۳۰سال برای فرزندش زحمت کشیده .به شوهرت هم غر نزن به خدا این نصیحت ها رو از یه مادر ۳۷ ساله بپذیر .جلو مادر شوهرت هم به پسرش احترام بزار .همسرت رو تحقیر نکن .اصلا فکر کن مادرخودته .به خدا اگه شوهرت هر ویژگی مثبتی داشته باشه تربیت یافته اون مادره .یه نگین انگشتر وفتی زیباست که روی انگشتر باشه شوهرت هم وقتی خوبه که تو مادرش رو هم بپذیری .شما یه مدت امتحان کن.قول میدم از دختراش عزیزتر بشی . من سه سالم بوده که مادرشوهرم فوت شده فقط تصویری نامشخص تو ذهنم از ایشون دارم .ولی براشون یه بار قران رو ختم کردم .روز عید بچه ها رو اولین جایی که میبرم بهشت زهراست .بچه ها با این مسایل درس زندگی در اینده رو دریافت می کنن .دخترمن اینجوری یاد میگیره که به مادر شوهرش احترام بزاره چه در قید حیات باشه چه نباشه .
    خواهر گلم اجرای دستور یه بزرگتر که خودت میدونی چند سال عشق همسرت بوده بردگی نیست .من جای شما باشم قبل از اینکه ایشون بگن شما به خواهر شوهرت بگو بیا منو شما سفره رو بچینیم .ظرف ها هم برای بقیه باشه یا موقع ظرف شستن بگو واسه این که زودتر کارمون تموم بشه بیا خواهر شوهر مهربون با هم بشوریم .خودت دست به کار شو به شوهرت هم اصلا اجازه نده دخالت کنه .اینجوری دل مادرش می شکنه سر شما تلافی می کنه .
    خانواده همسر جزیی از وجود شوهرتن اگه باهاشون قطع رابطه کنی حتما همسرت بعد از ازدواج مقابله می کنه .
    اگه یه نظر مقبول خوندم فقط نظر شما بود احسنت
    امضای ایشان

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)