نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: بیماری لک وپیس

2849
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16946
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بیماری لک وپیس

می خاوهم باکسی ازدواج کنم اما روی دودست او آثاری از لک وپیس مشاهده کردم آیا امکان زیاد شدن دارد یا خیر؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    13463
    تشکـر
    204
    تشکر شده 881 بار در 415 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بیماری لک وپیس

نقل قول نوشته اصلی توسط 13659188 نمایش پست ها
    می خاوهم باکسی ازدواج کنم اما روی دودست او آثاری از لک وپیس مشاهده کردم آیا امکان زیاد شدن دارد یا خیر؟
    درود تخصصی زیاد دراین مورد ندارم صرف اطلاعات عرض کنم همین پیسی یا لکه هایی که مشاهده کردین با نام غلمی ویتیلیگو و یا همون برص گفته میشه .
    حالا این که میگید بیشتر میشه - ببینید بستگی به مدت و شدت از دست رفتن رنگدانه پوست دریک فرد مشخص واتفاق میفته که باید با متخصصین دراین زمینه مشورت کنید راه درمانم داره که یا یک سرچ ساده اطلاعات یدادهمیشه حالا شما اینکه اینده چی میشه وقصد ازدواج بایدباچزشکشون ملاقات کنید وفکر نکنم این مورد خاصی باشه. موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بیماری لک وپیس

نقل قول نوشته اصلی توسط 13659188 نمایش پست ها

"برص در تمام دنیا به عنوان بیماری ای که باید درمان شود, شناخته نمی شود.

زیرا نه مسری است و نه کشنده, اما به لحاظ اجتماعی و مراودات افراد مبتلا در سطح جامعه و همچنین مشکلاتی که از نظر زیبایی برای این افراد ایجاد می کند, این بیماری بهتر است درمان شود.

یکی از درمان های بیماری لک و پیس, سلول درمانی است که در حال حاضر مراحل تحقیقی و آزمایشی خود را می گذراند و هنوز قطعیت پیدا نکرده است.

یعنی از پوستی که رنگدانه دارد, رنگدانه ها را برداشته و روی پوست تخریب شده می گذارند.

یکی دیگر از درمان ها استفاده از لیزر اگزایمر است که هنوز استفاده و تاثیر مثبت آن قطعیت پیدا نکرده است.

" با این وجود مبتلایان به این بیماری خیلی نگران نباشند زیرا به گفته دکتر نیکبخت, درمانی برای لک و پیس وجود دارد که بهترین نوع درمان است و بهترین پاسخ نیز از آن گرفته شده است.

این درمان استفاده از اشعه یو.وی.بی (فوتوتراپی) است و در مراکز متعددی انجام می شود.

این متخصص پوست و مو به نکته جالبی در خصوص درمان لک و پیس اشاره می کند:

"حال اگر گسترش لکه ها بسیار زیاد باشد و بین ۵۰ تا ۸۰ درصد پوست بدن را درگیر کرده باشد, از موادی استفاده می کنیم که رنگ کل پوست بدن را سفید کند."

آیا باید از پوست برصی مراقبت خاصی شود؟

بله, کسانی که پوستشان درگیر لک و پیس است, با اینکه خطر خاصی تهدیدشان نمی کند ولی بهتر است از کرم های پوشاننده و همچنین ضد آفتاب استفاده کنند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد