نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: اطمینان از بارداری

1992
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15150
    تشکـر
    2
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

Question اطمینان از بارداری

سلام دوستان من يه سوالي دارم من حدودا ده روز پيش رابطه با همسرم داشتم كه سه روز بعد از رابطه طبق محاسبه من (سي روزه) بايد پري ميشدم ، از همون روز رابطه كه همسرم شك داشت كه مايع خودش يا من كه به من اين اطمينان رو داد كه براي من ولي من از همون روز شروع كردم به شربت زعفرون خوردن و تا اينكه اون روز سي ام نشدم حالا يه هفته گذشته و من باز هم نشدم ، از يه پزشكيار تو اينترنت پرسيدم اونم قرص مدركسي پروژسترون رو توصيه كرد روزي سه بار تو سه روز بعد گفت چند روز بعد ميشي كه دوروزش گذشت
    سوالم اينه كه اول اينكه من از چك كردن و تست و غيره ميترسم و واقعا الان وقتش نيست ما تازه سه ماه ازدواج كرديم و نميخوام سوژه بشيم، ميشه بدون اينكه مطمئن بشم قرص سقط بخورم؟ خيلي استرس دارم و دارم ديوونه ميشم
    خواهشا نگيد بيبي چك بخر و اينا اخه خريدم ولي چون ميترسم استفاده نميكنم
    اخه علائمي مثل جوش زدن يا گه گاه شكم درد دارم ك شبيه پريودي ولي خب هنوز نشدم خواهشششش ميكنم جوابمو زود بديد ميشه الان با قرص اچ دي كاري كرد؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17016
    تشکـر
    11
    تشکر شده 17 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چطور بعد از يك رابطه و شك در بارداري ميتوان جلوگيري كرد؟؟؟

سلام دوست عزیز
    خب اگه بیبی چک خریدین بنظرم اول بخدا توکل کنین بعد خودتون رو چک کنین وگرنه این استرس شمارو از درون نابود میکنه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16010
    تشکـر
    4
    تشکر شده 29 بار در 19 پست
    میزان امتیاز
    0

به پزشک زنان مراجعه کنبد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    به نظرتون از همسرتون بچه دار بشید ، اونم این نعمتی که خدا وند توفیقش رو به هر کسی نمیده سوژه شدنه؟؟

خانوم عزیز هیچ وقت هدیه ای که از طرف خداوند اومده رو به سخره نگیرید.
    در ضمن هر چه سریع تر قرص هاتون رو قطع کنید.
    اول بی بی چک رو استفاده کنید و اگر جواب مثبت بود خدا رو شکر کنید.
    و دیگه از قرص ها استفاده نکنید که خدایی نکرده بچه اسیب جسمانی و یا روانی پیدا نکنه.
    چون این ضربه های به جنین مخصوصا توو دوران اولیه و سه ماهه اولیه بارداری ضربات بد هست و باعث معلولیت بچه خواهد شد.
    بذارید هر کسی هر چی می خواد بگه.
    مگه گناه کردید؟
    یکی از دلایل ازدواج بچه دار شدن و ادامه نسل هست.
    پس با دست خودتون استرس ندید به خودتون که اگر باردار باشید این استرستون به جنین هم انتقال پیدا میکنه.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : اطمینان از بارداری

نقل قول نوشته اصلی توسط hasti66 نمایش پست ها
    سلام دوستان من يه سوالي دارم من حدودا ده روز پيش رابطه با همسرم داشتم كه سه روز بعد از رابطه طبق محاسبه من (سي روزه) بايد پري ميشدم ، از همون روز رابطه كه همسرم شك داشت كه مايع خودش يا من كه به من اين اطمينان رو داد كه براي من ولي من از همون روز شروع كردم به شربت زعفرون خوردن و تا اينكه اون روز سي ام نشدم حالا يه هفته گذشته و من باز هم نشدم ، از يه پزشكيار تو اينترنت پرسيدم اونم قرص مدركسي پروژسترون رو توصيه كرد روزي سه بار تو سه روز بعد گفت چند روز بعد ميشي كه دوروزش گذشت
    سوالم اينه كه اول اينكه من از چك كردن و تست و غيره ميترسم و واقعا الان وقتش نيست ما تازه سه ماه ازدواج كرديم و نميخوام سوژه بشيم، ميشه بدون اينكه مطمئن بشم قرص سقط بخورم؟ خيلي استرس دارم و دارم ديوونه ميشم
    خواهشا نگيد بيبي چك بخر و اينا اخه خريدم ولي چون ميترسم استفاده نميكنم
    اخه علائمي مثل جوش زدن يا گه گاه شكم درد دارم ك شبيه پريودي ولي خب هنوز نشدم خواهشششش ميكنم جوابمو زود بديد ميشه الان با قرص اچ دي كاري كرد؟
    عزیزم بهتره خودت رو با این حرفها گول نزنی ... ترس چیه ؟

بدون هیچ تعللی تست بتا بارداری در یکی از ازمایشگاه های تشخیص طبی بدید

چون فقط این ازمایش میتونه 100 درصد به شما بگه حامله هستید یا نه ... وگرنه مثل کبک نمیشه سر رو زیر برف کرد به امید رفع اون فکر و خیال

شما یک ماه هست که در اضطراب هستید خب یک بار برای همیشه خودتون رو از این افکار رها کنید

علائم اولیه بارداری :

• · نفس کم آوردن :

دفعه ی آخر که داشتید از پله ها بالا میرفتید ، ناگهان نفس کم آوردید و احساس کمبود اکسیژن کردید ؟

جنین در حال رشد نیاز به اکسیژن داره برای همین اکسیژن قابل استفاده برای شما کم میشه . متاسفانه باید خدمتتون بگم که این نشانه بارداری ( به نفس افتادن )

ممکنه در سرتاسر این ۹ ماه بارداری با شما همراه باشه و هرچه به زمان موعود نزدیک تر میشید و نوزاد شما بزرگ تر میشه ، فشار بیشتری به ریه و دیافراگم شما وارد میشه

و نفس کشیدن و برای شما سخت تر میکنه .

• · درد سینه ها:

امروز که داشتید سوتین همیشگی تون رو می پوشیدید این کار براتون درد آور و عذاب آور شده بود ؟ این از نشانه های اولیه بارداری در زنان است .

شب ها سوتینی راحت تر بپوشید تا کمتر اذیت بشید .

بیشتر :

· خستگی و کسلی :

همش احساس بی حالی و خواب آلودگی دارید ؟

اگر ناگهان احساس خستگی شدید می کنید می تونه بخاطر افزایش شدید هورمون ها در بدنتون باشه .

در بسیاری از خانم ها ، کسلی و بی حالی در طول سه ماه اول بارداری ادامه پیدا میکنه و بعد از آن در سه ماهه ی دوم بارداری رو به کاهش میره .

• · حالت استفراغ و تهوع :

بیشتر خانم های باردار از هفته ی ششم بارداری شروع به احساس استفراغ می کنند . ولی بعضی از خانم ها هم زودتر از هفته ی ششم احساس تهوع و استفراغ می کنند .

به احتمال زیاد این احساس بهم خوردن حال با وارد شدن به سه ماهه ی دوم بارداری کاهش پیدا میکنه .

بیشتر :

سوالات جنسی شما: امکان بارداری نامزدم در اولین نزدیکی جنسی

• · تکرر ادرار :

اگر نصف شب مجبور میشید که از خواب ناز خودتون بلند شید و برید دستشویی برای ادرار کردن و یا در طول روز زیاد به دستشویی سر می زنید ، شما یکی دیگه از نشانه های بارداری را دارید .

• · سر درد :

یکی دیگه از نشانه های اولیه حاملگی سر درد هایی است که باز هم بخاطر تغییر میزان هورمون در بدن شما ایجاد شده .

حواستون باشه که در دوران بارداری از ایبوپروفن و سایر قرص های معمولی که برای کاهش سر درد میخورید استفاده نکنید

و قبل از استفاده از هر گونه قرصی با دکتر متخصص خودتون صحبت کنید .

بیشتر :

سوال شما: عدم تمایل به برقراری رابطه ی جنسی در دوران بارداری

• · کمر درد :

آیا کمرتون درد میکنه ؟

اگر شما معمولاً دچار کمر درد نمیشید ، این درد میتونه یک نشانه ی دیگه برای بارداری باشه که ممکنه در سرتاسر دوران بارداری همراه شما باشه.

دلیلش هم اینه که با شکل گیری جنین و بزرگ شدن اون ، مرکز ثقل بدن شما از حالت عادی خارج میشه

و رباط ها و ماهیچه ی بدنتون بیش تر از حالت عادی کشیده میشند تا تعادل بدن شما رو حفظ کنند .

بیشتر :

· گرفتگی ماهیچه ای :

شاید براتون سخته باشه ولی رحم و زهدان شما در حال تمرین و کش و قوس بخاطر آماده شدن برای انبساط و گشاد شدن در هنگام زایمان هستش تا نوزاد شما راحت تر از رحم شما خارج بشه .

به این میگن یک آمادگی همه جانبه !

• · گشنگی یا بی میلی زیاد نسبت به غذا :

اگر قبلاً اینطوری نبودید ، خیلی سادس ، بدنتون داره به شما میگه که باردارید !

• · یبوست و نفخ کردن :

حاضرید قسم بخورید که شلوارتون هفته پیش اندازتون بوده و الان تو تنتون نمیره !

پف کردن بدن یکی از نشانه های افزایش پروجسترون بخاطر حاملگیست که در زنان رخ میده .

پروجسترون باعث میشه که سیستم هضم غذا کندتر عمل بکنه .

• · یک دقیقه خوش اخلاق و یک دقیقه بد اخلاق :

اگر مدام حالتون دگرگون میشه و بی خودی به شوهرتون گیر میدید ، باز هم علتش تغییر هورمون های بدن شماست .

بهتره که به همسرتون بگید که این حالت گذراست و بزودی با عادت کردن به این تغییر هورمون حالتون دوباره خوب میشه و شما همون خانم مهربونش میشید !

بیشتر :

احتمال حاملگی بعد از استفاده ی روش ارژانسی قرص های ضد از بارداری

• · افزایش دمای بدن در صبحگاه :

البته تعریف خانم ها از صحبگاه فرق میکنه . بعضی ساعت ۸ رو سحر میدونند و بعضی ها هم ساعت ۱۲ رو کله صبح می دونند !

دمای بدن خانم ها از زمان تخمک گذاری ( یعنی تغریباً یک هفته بعد از تمام شدن پریود ) بالا میره و تا پریود شدن ادامه پیدا میکنه .

حالا اگر شما ۲ هفتس که پریودتون عقب افتاده و دمای بدنتون هم حس می کنید که بالا رفته ، احتمالاً شما باردار هستید .

• · قوی شدن حس بویایی :

اگر این روزها براحتی با بوی زباله ها هم حالت تهوع بهتون دست میده و کوچکترین بوهایی مشام شما رو اذیت میکنه ، باز هم یکی دیگه از نشانه های بارداری رو دارید .

• · سر گیجه و غش :

این نشونه ی حاملگی رو تو فیلم ها زیاد دیدید . طرف می خواسته جدا بشه ولی یوهویی غش می کنه و میفهمه که بارداری !!

این غش کردن برای شما و شوهرتون میتونه نشانه ی خوبی از بارداری باشه .

برای بهبود این حالت باید آب زیاد بنوشید و غذا های مقوی زیاد بخورید.

• لکه بینی :

لعنتی . پریود شدم ؟

یا نشدم ؟

پس چرا اینقدر خفیفه ؟

اگر چند روز قبل از موعد پریودتون دچار لکه بینی خفیف شدید ، باید خدمتون بگم که تخمک باردار شده ی شما در حال لانه گزینی در دیواره رحم است و این اتفاق باعث لکه بینی در شما شده .

• تاخیر در پریود :

خیلی از نشانه هایی که تا الان گفتم برای تمام مردم در حالت عادی رخ میده ولی تاخیر پریود فقط دو تا دلیل میتونه داشته باشه .

۱. عفونت ۲

. بارداری .

اگر تا حالا تمام دوره های شما بصورت منظم رخ میداده و همیشه سر موعد پریود میشدید ولی اینبار چند روزی میشه که پریودتون به تاخیر افتاده ، باید هرچه سریعتر برید داروخانه و یک بیبی چک بگیرید !

• تست آزمایش بارداری مثبت :

تا اینجا هیچ کدوم از این نشانه ها ۱۰۰ درصد حاملگی شما رو مشخص نمی کردند و برای اینکه شما با اطمینان ۹۵ درصدی بفهمید که باردار هستید یا نه ، باید از بی بی چک استفاده کنید .

اگر استفاده کردید و جواب بی بی چک منفی بود ولی هنوز پریود نشده بودید ، ممکنه که هنوز برای تشخیص از طریق بی بی چک زود باشه . در این جور مواقع شما دوتا راه دارید .

راه اول اینه که برید آزمایش خون یا سونوگرافی بدید که دیگه جوابش ۱۰۰ درصد درسته . راه دوم اینه که چند روز صبر کنید و دوباره از بی بی چک استفاده کنید .

تقریبا دو هفته بعد از زمان عقب افتادن پریود ، دیگه بی بی چک با اطمینان ۹۸ درصدی حاملگی شما رو مشخص میکنه .

یادتون باشه که اطمینان ۱۰۰ درصدی فقط با تست آزمایش خون حاملگی یا همون bhcg مشخص میشه .

6. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24523
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از راهنماییهاتون.من بیبی چک استفاده کردم و مثبت بود.ازمایش نشون میده که چند وقتمه یا سونوگرافی؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

با توجه به میزان بتای خونتون ازمایش مشخص میکنه که هفته چندم بارداری هستید .

سونوگرافی پایان هفته ششم برای سلامت قلب جنین و اطمینان از این که جنین در داخل رحم قرار گرفته(بارداری خارج از رحم نباشد)

توصیه میشه .

خودتون هم اگر از روز شروع اخرین دوره عادت ماهیانه حساب کنید .هفته دقیق حاملگی رو به شما میده .

در اولین فرصت به پزشک یا ماما مراجعه کنید و تشکیل پرونده بدین .

حتما باید تاریخ شروع اخرین عادت ماهیانه رو داشته باشید برای تشکیل پرونده .

اگر قبل از بارداری اسید فولیک مصرف نکردید .تا قبل از این که به پزشک مراجعه کنید حتما اسد فولیک رو روزی یک دونه مصرف کنید .

چون اسید فولیک در تشکیل سیستم عصبی جنین نقش بسزایی داره .

امیدوارم بارداری موفق داشته باشید .
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد