نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عدم تعادل رفتاری شوهر

1937
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17066
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم تعادل رفتاری شوهر

سلام، من حدود یکسال و نیم که با همسرم آشنا شدم، و حدود هشت ماه که باهم ازدواج کردیم، همه با ازدواج ما مخالف بودند، ولی من فکر می کردم عشق همه چیز رو درست می کنه، توی دوران دوستی هم باهم اختلاف های روشن و واضح زیادی داشتیم و دائماً باهم دعوامون می شد، ولی باز هم اصرار به ادامه رابطه داشتم، توی دوران دوستی یکبار بهم خیانت کرد، بعد از ازدواج هم یکبار، توی دوران دوستی توی یک هفته سه بار باهم قهر می کردیم، الان توی هفته پنج بار باهم قهر می کنیم، بعد از ازدواج تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم، و هنوز یک ماه از ازدواجمون نگذشته بود خدا لطف کرد و دخترمون رو بهمون داد، الان هفت ماهه هستم، در حال حاضر مشکل اساسیم با همسرم، عدم تعادل رفتاریش، بعضی وقت ها اینقدر خوبه که من فکر می کنم خوشبخت ترین زن دنیام، و بعضی وقت ها اینقدر بد می شه که من احساس می کنم، بدبختی از سر و روم سرازیر شده، یه مشکل دیگه هم که دارم دست درازی همسرم، وقتی عصبانی می شه شروع می کنه به کتک زدن، از این که اینقدر ناتوانم که نمی تونم به زندگیم سرو سامون بدم از خودم و زندگیم ناراضیم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : عدم تعادل رفتاری شوهر

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz.h نمایش پست ها
    سلام، من حدود یکسال و نیم که با همسرم آشنا شدم، و حدود هشت ماه که باهم ازدواج کردیم، همه با ازدواج ما مخالف بودند، ولی من فکر می کردم عشق همه چیز رو درست می کنه، توی دوران دوستی هم باهم اختلاف های روشن و واضح زیادی داشتیم و دائماً باهم دعوامون می شد، ولی باز هم اصرار به ادامه رابطه داشتم، توی دوران دوستی یکبار بهم خیانت کرد، بعد از ازدواج هم یکبار، توی دوران دوستی توی یک هفته سه بار باهم قهر می کردیم، الان توی هفته پنج بار باهم قهر می کنیم، بعد از ازدواج تصمیم گرفتیم بچه دار بشیم، و هنوز یک ماه از ازدواجمون نگذشته بود خدا لطف کرد و دخترمون رو بهمون داد، الان هفت ماهه هستم، در حال حاضر مشکل اساسیم با همسرم، عدم تعادل رفتاریش، بعضی وقت ها اینقدر خوبه که من فکر می کنم خوشبخت ترین زن دنیام، و بعضی وقت ها اینقدر بد می شه که من احساس می کنم، بدبختی از سر و روم سرازیر شده، یه مشکل دیگه هم که دارم دست درازی همسرم، وقتی عصبانی می شه شروع می کنه به کتک زدن، از این که اینقدر ناتوانم که نمی تونم به زندگیم سرو سامون بدم از خودم و زندگیم ناراضیم
    عزیزم شما یک اشتباه رو با اشتباه دیگه ای خواستید جبران کنید و این وضعی که هست رو به وجود اوردید

در وهله اول باید حساسیت های شوهرتون رو ببینید و سعی کنید در این محدوده وارد نشید

در مورد عدم تعادل باید با مشاوری مجرب مشورت کنید اونم حضوری تا در مورد رفتارهایی که همسرتون ازش سر میزنه به نتیجه گیری برسید

چون این طور که شما گفتید باید در مورد اختلال دو قطبی صحبت کرد ...

اختلال دو قطبی یک ناراحتی با شیوع زیاد است وافراد زیادی را در تمام دنیا از جمله ایران رنج میدهد.

آسیبی که این بیماری در زندگی انسان بر پیکرۀ جسمی واجتماعی و فرهنگی -روانی او وارد میکند بسیار شدیدتر از بیماریهای جسمی دیگر است.

اختلال دو قطبی در مراحل مختلف عوارض مختلفی در بر دارد:

درمحله افسردگی این اختلال بی انگیزگی و بی علاقگی وخلق تنگ باعث میشود که فرد اشتغال و....خود را از دست بدهد و بسیار از زندگی وهمقطارانش عقب بیفتد.

گاهی شدت افسردگی به حدیست که حتی باعث اقدام به خودکشی میشود.

در مرحله شیدائی رفتارهای معطوف به هدف فرد افزایش می یابد، از جمله اینکه میل جنسی او افزایش یافته و همراه با کاهش قدرت قضاوتی که در این شرایط بر او مستولی میشود،

باعث بی بندو باری و بوجود آمدن رفتارهای دور از شاَََُن از وی میشود ، که خیلی وقتها آبروی وی را زیر سوال می برد.ولخری ودست ودلبازی های وی باعث از دست دادن اموال و....میشود.

بیخوابی ، عصبانیت، پرخاشگری، پرحرفی، بی مبالاتیها، واقدامات ناگهانی ضربات شدیدی برسلامت شخص وارد میکند.

لذا درمان قاطع اختلال دو قطبی ضروریست.

اختلال دو قطبی یک بیماری درازمدت است لذا درمانی طولانی مدت را میطلبد.اختلال دو قطبی میتواند بسیار نوساندار باشد

(از افسردگی به شیدائی یا برعکس) بنابراین ممکن است مرتبا نوع درمان عوض شود.گاهی درمان ضد افسردگی وگاهی ضد شیدائی.انچه در ای درمان ثابت میماند درمان تثبیت کنندۀ خلق است.

درمان داروئی

مهمترین داروهای تثبیت کننده خلق شامل : لیتیوم، سدیوم والپروئات، وکاربامازپین و لاموتریژین است که توسط روانپزشک با توجه به خصوصیات بیماری و خود بیمار انتخاب میشود.

ممکن است همزمان داروهای دیگری نیز استفاده شوند ازجمله داروهای کاهنده یا افزایندۀ میل جنسی، داروهای ضد افسردگی(از جمله SSRIs,TCAs,bupropion,...)،

خواب آورها، ضداضطرابها، وداروهای ضدسایکوز(OLANZAPINE,RISPERIDONE,ZIPRASIDON E,...) در مواردیکه روانپریشی نیز بر دردهای بیمار افزوده شده باشد.

از نقش روان درمانی در درمان نباید غافل شد چه بسا بسیاری از علائم تشدید کننده، مشکلات بوجود آمده از بیماری،

کاهش اعتماد به نفس، اضطراب داشتن این بیماری، سایکواجوکیشنpsychoedjucation برای ادغام این ناراحتی در زندگی بیمار بسیار حائز اهمیت است.

مدت درمان
    درمان ابتدائی اگر شدت اختلال دو قطبی شدید نباشد معمولاَ 9 ماه تا یکسال میباشد ، ولی در رواندرمانی ها باید به او آموزش داده شود که مترصد علائم آغازین بیماری باشد

(علائمی مثل : کاهش نیاز به خواب، پر حرفی، ولخرجی، افسردگی، افزایش انرژی ومیل جنسی و......).

پس از آن بسیاری از روانپزشکان درمان را پس از دادن اطلاعات فوق قطع میکنند ولی در مواردیکه اختلال دو قطبی شدید بوده باشد

این درمان را حداقل برای 2/5 تا 5 سال ادامه میدهند. در موارد عود کننده درمان طولانی مدت لازم است.( درمان پیشگیری کننده از موارد عو د اختلال دو قطبی).

متاسفانه بسیاری از بیماران به علت توجیه نشدن یا اشکالات فرهنگی درخصوص مصرف دارو پساز بهبود اولیه با ایت تفکر که: بیماری درمان شده ودیگر عود نمیکند،

درمان نگهدارنده را رها می کنند ونهایتاَ دوباره عوارض اختلال دو قطبی گریبانگیرشان میگردد.

به طور کلی درما شامل 4 قسمت است:

1. درمان حاد بیماری (اختلال دو قطبی)
    2. درمان نگهدارنده maintainance
    3. درمان پیشگیری کنندهprophylactic
    4. درمان عوارض

مبارزه با افکار و باورهای غلط از جمله اعتیاد دار بودن داروهای روانپزشکی، بعضی از داروهای عطاری (وبه اصطلاح درمانهای گیاهی بدون مجوز از وزارت بهداشت)،

لای کتاب باز کردن، رمّالی، دعانویسی و احضار ارواح و..... قسمت بزرگی از درمان به حساب می آید .

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864

3. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)