نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: پشت کنکور موندن

6236
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17128
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پشت کنکور موندن

سلام.دختری هستم ۱۹ ساله.رشتم تحربیه.من امسال دومین باری که میخام کنکور بدم....با وجود اینک یه سال وقت داشتم و از مهر پارسال شروع کردم به درس خوندن.ولی خیلی درسارو تموم نکردم.و همش به خودم میگفتم بازم وقت دارم بخونم و هی درسارو مینداختم واسه فردا.ریاضی و فیزیکم ک خیلی کم تست میزدم چون واقن میترسیدم طرفش برم.با شناختی که از خودم دارم به نظرم عمومیارو رو بهتر خواهم زد.ولی میدونم اگه فقط بخوام عمومی و زیست وشیمی با درصد کم بزنم.نمیتونم رشته ی دلخواهم یعنی دندونپزشکی قبول شم.
    واقعا عاشق این رشته ام و شناخت خوبیم در مورد این رشته دارم.یعنی الکی یه چیزی نشنیدم درموردش.همش حسرت اینو دارم کاش اون موقع ک وقت داشتم بیشتر میخوندم.همش افسوس میخورم و ب خودم لعنت میفرستم و بعضی موقعها گریه میکنم.چون فک میکنم به غیر از دندونپزشکی هیچ رشته ی دیگه ای دلم نمیخواد که برم
    .خانوادم اصرار دارن که امسال به دانشگاه برم و زیاد تمایلی هم ندارن برم دندون .و میگن برو یه رشته ی دیگه و سال دیگه بازم کنکور بده.ولی دیگه پشت کنکور نمون.چون با شناختی که ازم دارن میدونن که حتما امسالم تنبلی میکنم.و ترس اینو دارن ک قبول نشم.ولی خودم احساس میکنم اگه یک سال دیگه هم بمونم حتما میتونم ب هدفم برسم ولی دلشوره ترس و نگرانی مثل خوره افتاده ب جونم.از یه طرف دیگه هم نگران حرف فامیل که فک کنن من یه احمقم منو واقعا عصبی میکنه
    خودم فک میکنم یکی از دلایلی ک نتونستم سال گذشته درست و حسابی بخونم این بود که فوری انگیزه و هدفه خودم و از دست میدادم.ولی امسال اگه بمونم میخوام رو این مشکل کار کنم.و حتما امسال از تابستون شروع میکنم
    اما چطوری خانوادمو راضی کنم و در جواب پرسشهاشون که میگن اگه تو بخون بودی چرا همین امسال نخوندی چی بگم؟؟؟؟
    ویرایش توسط selin95 : 06-04-2015 در ساعت 05:16 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16568
    تشکـر
    164
    تشکر شده 286 بار در 181 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : نمیدونم امسالم پشت کنکور بمونم؟

دوست عزیز اینکه انتخاب رشته کنی یا دوباره پشت کنکور بمونی بستگی به خودت داره، خودت باید تصمیم بگیری

ولی هیچوقت بخاطر حرف فامیل و دوست و اشنا کاری رو انجام نده

چون فامیل همیشه در حال حرف دراوردن و نظر دادن هستن و هیچوقت دهنشونو نخواهند بست! حیفه اینده تو بر اساس این حرفای بی ارزش بنا کنی
    امضای ایشان
    سختی ها باعث میشوند که بعضی ها بشکنند و بعضی ها رکورد بشکنند

3. کاربران زیر از کیانا94 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    5400
    تشکـر
    99
    تشکر شده 657 بار در 378 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : پشت کنکور موندن

نقل قول نوشته اصلی توسط selin95 نمایش پست ها
    سلام.دختری هستم ۱۹ ساله.رشتم تحربیه.من امسال دومین باری که میخام کنکور بدم....با وجود اینک یه سال وقت داشتم و از مهر پارسال شروع کردم به درس خوندن.ولی خیلی درسارو تموم نکردم.و همش به خودم میگفتم بازم وقت دارم بخونم و هی درسارو مینداختم واسه فردا.ریاضی و فیزیکم ک خیلی کم تست میزدم چون واقن میترسیدم طرفش برم.با شناختی که از خودم دارم به نظرم عمومیارو رو بهتر خواهم زد.ولی میدونم اگه فقط بخوام عمومی و زیست وشیمی با درصد کم بزنم.نمیتونم رشته ی دلخواهم یعنی دندونپزشکی قبول شم.
    واقعا عاشق این رشته ام و شناخت خوبیم در مورد این رشته دارم.یعنی الکی یه چیزی نشنیدم درموردش.همش حسرت اینو دارم کاش اون موقع ک وقت داشتم بیشتر میخوندم.همش افسوس میخورم و ب خودم لعنت میفرستم و بعضی موقعها گریه میکنم.چون فک میکنم به غیر از دندونپزشکی هیچ رشته ی دیگه ای دلم نمیخواد که برم
    .خانوادم اصرار دارن که امسال به دانشگاه برم و زیاد تمایلی هم ندارن برم دندون .و میگن برو یه رشته ی دیگه و سال دیگه بازم کنکور بده.ولی دیگه پشت کنکور نمون.چون با شناختی که ازم دارن میدونن که حتما امسالم تنبلی میکنم.و ترس اینو دارن ک قبول نشم.ولی خودم احساس میکنم اگه یک سال دیگه هم بمونم حتما میتونم ب هدفم برسم ولی دلشوره ترس و نگرانی مثل خوره افتاده ب جونم.از یه طرف دیگه هم نگران حرف فامیل که فک کنن من یه احمقم منو واقعا عصبی میکنه
    خودم فک میکنم یکی از دلایلی ک نتونستم سال گذشته درست و حسابی بخونم این بود که فوری انگیزه و هدفه خودم و از دست میدادم.ولی امسال اگه بمونم میخوام رو این مشکل کار کنم.و حتما امسال از تابستون شروع میکنم
    اما چطوری خانوادمو راضی کنم و در جواب پرسشهاشون که میگن اگه تو بخون بودی چرا همین امسال نخوندی چی بگم؟؟؟؟
    راستش مام فکر میکنیم اگر امسال رو هم پشت کنکور بمونید کار زیادی نتونید انجام بدید

هر سالی که پشت کنکور می مونید کارتون سخت تر میشه چون ترستون هم بیشتر میشه و به همین خاطر میطلبه که زحمت و وقت بیشتری رو صرف کنید

به هر حال اگر تصمیم به پشت کنکور گرفتن داشتید باید کتبا" تعهد بدید که قراره بدون وقت تلف کردن بخونید تا اینطوری لااقل مجبور به بخوندن بشید

شاید از این طریق خانواده راضی بشه که فرصت دوباره ای به شما بده

5. کاربران زیر از Bita moein بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15384
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام عزیزم
    اولین قدم اینه که تو خودتو (هم جسمی و هم روحی) محافظت کنیو استوار نگه داری ... دوم اینکه من یکسال پشت کنکور بودم رشته ام هم تجربی بود خیلیامون ناامید دلسرد یا خسته میشیم حق هم داریم 12 سال هر روز رفتیم مدرسه هر روز کلی معلم و دوست هم سن و هم دغدغه دیدم حالا یکسال که میشینیم انگار تنها شدیم انگار تمام اون 12 سال سوخته یا حتی دنیا به آخر رسیده ....امااااااا

اصلا نگران نباش تا روزی که فرصت داری بخشایی که دوست داریو بخون و مطمئن شو از پس تستاش برمیای بعد هم برو سر جلسه اگر رتبه ات برای انتخاب رشته (هر رشته ای)مناسب بود رشته ای رو انتخاب کنو شروع کن خوندن اما ترم های اول و دوم دروس عمومی بردار که هم سبک هستن می تونه درسای دبیرستانتو بخونی هم بعدا هم توی همه رشته ها به دردت می خورن و دیگه لازم نیست دوباره بخونیشون . خلاصه در طول ترم های اول و دوم خودتو برای کنکور بعدی هم به امید دندون آماده کن . البته توی همون یکی دو ترم در مورد رشته خودت و آینده ات بیشتر فکر کن شاید همون رشته ای که قبول میشی رو بیشتر ترجیح بدی .... تو چیزی رو از دست ندادی امیدوار باش و ادامه بده

7. کاربران زیر از رزیتا 69 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17128
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

چجوری باید کتبا تهعد بدم .دقیقا باید چیکار کرد؟

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17128
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیزم بیشتر دوستانم که به دانشگاه رفتن و قرار بودن برای کنکور سال آیندشون بخونن.خیلی زود منصرف شدن.هیچ کدوم حاضر نیستن دوباره کنکور بدن.نمیدونم شاید منم برم دانشگاه همه چیز از یادم بره

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38692
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38387
    تشکـر
    26
    تشکر شده 18 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام دوست عزیز.سما یقینا پارسال ام با این هدف موندی پست کنکور که امسال را عالی میخونم و...
    من بدبخت خودمم هدفم دندون پزسکیه و عیر این نمیتونمممممم ولی توی کانال دکتر یعقوبی خوندم نوسته بود چرا موندن پست کنکور را انتخاب میکنید در حالی که میتونید از رسته های پیراپزسکی به پزسکی برسید.یه جای دیگه ام خوندم از رسته پروتز های دندانی میتونی توی ارسد وارد تخصص های دندان بسی.
    بعدم عمومی ها خیلی تاثیر دارن سما تو همین یک هفته باقی مانده رو عمومی ها و زیست و سیمی وقت بزار و عمومی هاتو برسون به بالای 80-70-نگو نمیسه که خیلی راحته و زیست و سیمی ام رو فصلای مهم وقت بزار تو همین یک هفته میتونی سک نکن و به سال بعد فکر نکن اصلا.
    امضای ایشان
    هر یک از ما میتوانیم یک سفیر اهدای عضو باشیم،61=53+8=1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد