نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: دوستی های پی در پی و افسردگی

2183
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17210
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

Question دوستی های پی در پی و افسردگی

سلام من 28 سالمه دوران کوددکی و نوجوانی سختی داشتم چون تو ۱ خانواده ی شلوغ و پر از کمبود عاطفه بزرگ شدم و همیشه مشکل مالی داشتیم مادرمم فوق العاده عصبی و پرخاشگر بود.همیشه غمگین بودم ولی قوی بودم فقط درس میخوندم با هر سختی و ناراحتی که بود.تا سن 24 سالگی هیچ دوست پسری نداشتم اصلا بهش فکر نمیکردم.ولی خسته بودم هیچ چیزی نداشتم دلمو خوش کنم دوستم منو با ۱ پسر اشنا کرد ازش خوشم نمی اومد اصلا لایق من نبود ولی قبول کردم چون دوست داشتم یکی نگرانم بشه دوسم داشته باشه ولی ۲ ماه نشده جدا شدیم با وجود اینکه دوست نداشتم و عذاب میکشیدم برای فرار از مشکلاتم به روابط غلط پناه آوردم ولی هیچ کدوم با من نمی موندن الان 28 سالمه بارها و بارها تن به این دوستیا دادم با چد تاشونم رابطه داشتم ولی هر بار غمگین تر از قبل بودم۱ سال پیش با پسری اشنا شدم نتونستیم ازدواج کنیم تا درست شدن شرایطش خاست کنار هم باشیم اولین باری که باهاش رابطه داشتم بکارتمو زد بعد از چند ماه هم تنهام گذاشت.افسرده شدم دلم واسه معصومیتم تنگ شده دوست ندارم با کسی حرف بزنماز همه ادما بدم میاد کاش ........از زندگی سیر شدم خسته ام.احساس میکنم خدا هم با من قهر کرده.خیلی تنهام هیچ دوستی ندارم اعتماد به نفس ندارم.بارها خاستم ازدواج کنم ولی نشد خاستگار خوبی نداشتم.انگاری بد شانس به دنیا اومدم من خانواده دارم زیبا هستم ولی ............ میخام گذشته از ذهنم پاک بشه همیشه دارم به مرگ فکر میکنم.من هیچ شانسی تو زندگیم نداشتم.خیلی دخترارو دیدم و میبینم با پسرای متفاوتی رابطه دارن وداشتن براشونم مهم نیست ولی من دارم عذاب میکشم. تا حالا چند بارم اقدام به خودکشی کردم. لطفا راهنماییم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17182
    تشکـر
    0
    تشکر شده 10 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوستی های پی در پی و افسردگی

سلام من نمیتونم درکت کنم ، اما تو داشتی از مشکلت فرار میکردی که اینجوری شد، الانم داری از مشکلت فرار میکنی اولش باید باور کنی که تقصیره خودته و بد شانسی نیس، دومن خدا از کسی قهر نمیکنه بخصوص اگه توبه کنی بیشتر هم دوست داره توبه کن گذشتتو سعی کن فراموش کنی تا کم کم بتونی معصومیتتو بدست بیاری و رابطت با خدا خوب شه ، نماز و قرآن هم بخون بخدا توکل کن تا مشکلتو برات حل کنه . بعدشم اگه الان مشکلی داری بخاطر اینکه خودت کاره بدی کردی پس باید جبرانش کنی ، شاید کاملا نشه ولی نا یه حدی که میشه

3. 4 کاربران زیر از shirina بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط s@de نمایش پست ها
    سلام من 28 سالمه دوران کوددکی و نوجوانی سختی داشتم چون تو ۱ خانواده ی شلوغ و پر از کمبود عاطفه بزرگ شدم و همیشه مشکل مالی داشتیم مادرمم فوق العاده عصبی و پرخاشگر بود.همیشه غمگین بودم ولی قوی بودم فقط درس میخوندم با هر سختی و ناراحتی که بود.تا سن 24 سالگی هیچ دوست پسری نداشتم اصلا بهش فکر نمیکردم.ولی خسته بودم هیچ چیزی نداشتم دلمو خوش کنم دوستم منو با ۱ پسر اشنا کرد ازش خوشم نمی اومد اصلا لایق من نبود ولی قبول کردم چون دوست داشتم یکی نگرانم بشه دوسم داشته باشه ولی ۲ ماه نشده جدا شدیم با وجود اینکه دوست نداشتم و عذاب میکشیدم برای فرار از مشکلاتم به روابط غلط پناه آوردم ولی هیچ کدوم با من نمی موندن الان 28 سالمه بارها و بارها تن به این دوستیا دادم با چد تاشونم رابطه داشتم ولی هر بار غمگین تر از قبل بودم۱ سال پیش با پسری اشنا شدم نتونستیم ازدواج کنیم تا درست شدن شرایطش خاست کنار هم باشیم اولین باری که باهاش رابطه داشتم بکارتمو زد بعد از چند ماه هم تنهام گذاشت.افسرده شدم دلم واسه معصومیتم تنگ شده دوست ندارم با کسی حرف بزنماز همه ادما بدم میاد کاش ........از زندگی سیر شدم خسته ام.احساس میکنم خدا هم با من قهر کرده.خیلی تنهام هیچ دوستی ندارم اعتماد به نفس ندارم.بارها خاستم ازدواج کنم ولی نشد خاستگار خوبی نداشتم.انگاری بد شانس به دنیا اومدم من خانواده دارم زیبا هستم ولی ............ میخام گذشته از ذهنم پاک بشه همیشه دارم به مرگ فکر میکنم.من هیچ شانسی تو زندگیم نداشتم.خیلی دخترارو دیدم و میبینم با پسرای متفاوتی رابطه دارن وداشتن براشونم مهم نیست ولی من دارم عذاب میکشم. تا حالا چند بارم اقدام به خودکشی کردم. لطفا راهنماییم کنید.
    سلام، به انجمن خوش اومدی عزیزم

باتوجه به نوشته ت من چند تا مشکل اساسی میبینم که برای شروع باید سعی کنی روش کار کنی تا شرایطت بهتر بشه:

1. فرافکنی، یعنی اشتباهات را دائما به شرایط و افراد دیگه نسبت میدی و مسئولیت زندگیت و خوشبختیت را خودت قبول نمیکنی
    2. برای جبران هر اشتباهی یه اشتباه دیگه انجام میدی، درواقع خودت رو مدام از چاله به یه چاله بزرگتر میندازی
    3. بی هدفی و بی برنامگی، که خودش باعث سردرگمی و احساس پوچی میشه
    4. و بدتر از همه ناامیدی ، ناامید شدن از خودت، از زندگیت و ناامید شدن از مغفرت خدا

همینکه اومدی اینجا و برای اصلاح شرایط دنبال راه حلی خودش یه قدم بزرگ برای تغییره، معمولا اولین قدم ها سخت ترین قدم ها هستن

گرچه شما الان تازه 28 سالته و هنوزم فرصتای خوبی برای ازدواج میتونی داشته باشی...
    ولی درکل سعی کن زندگی رو فقط در ازدواج خلاصه نکنی، و برنامه های دیگه ای هم برای زندگیت بریزی

مشکل اینجاست که شما الان نسبت به چیز و همه کس بدبین و بددل شدی،
    خودت رو خسته ، تنها و بدشانس میدونی... و این نگرشی که نسبت به خودت داری ناحوداگاه روی بقیه هم تاثیرگذاره
    کسی که خودش را دوست نداره متقابلا دیگران نمیتونن دوسش داشته باشن و به تنهایی محکوم میشه

پس هیچ وفت خودت رو از دست رفته نبین، از همین الان شروع کن که برای یه زندگی سالم و هدفمند تلاش کنی
    ارتباطت را با خدا عمیق تر کن و از لطفش ناامید نباش

و در نهایت باید بگم هر اشتباهی تاوانی داره... مثل همون موضوع از دست رفتن بکارت، اما زندگی جریان داره و راه توبه و بازگشت هم همیشه بازه، فقط کافیه بخوایم
    وقتی همت کنی و با توکل به خدا اولین قدم رو در مسیر درست برداری، خدا خودش آنچنان برات مسیر رو هموار میکنه که تصورشم نمیتونی بکنی
    امضای ایشان

5. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17210
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

از روزی که پیام گذاشتم جرات سر زدن به سایت و دیدن پاسخ شمارو نداشتم الان که دیدم کلی انرژی گرفتم واقعا ممنونم از جوابتون که سرزنشم نکردین.مرسی من تا حالا این دردارو به کسی نگفته بودم.فقط ازتون خاهش میکنم بیشتر راهنماییم کنید.میخام زندگی کنم. لطفا به من بگید که چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

7. 2 کاربران زیر از s@de بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6459
    تشکـر
    5,007
    تشکر شده 3,611 بار در 1,092 پست
    میزان امتیاز
    12

از روزی که پیام گذاشتم جرات سر زدن به سایت و دیدن پاسخ شمارو نداشتم الان که دیدم کلی انرژی گرفتم واقعا ممنونم از جوابتون که سرزنشم نکردین.مرسی من تا حالا این دردارو به کسی نگفته بودم.فقط ازتون خاهش میکنم بیشتر راهنماییم کنید.میخام زندگی کنم. لطفا به من بگید که چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    قرار نیست سرزنش کنیم، قراره کمکت کنیم تا بتونی آرامشتو بدست بیاری
    آرامش یه فرمول کلی نداره که بخوایم در چند خط برات توضیح بدیم، اما یه سری اصول کلی هست که میتونه بهت کمک کنه...

- در گذشته نمون، درجا نزن، ازش رد شو و تمرکزت رو بر حال و آینده بذار، به خاطرات تلخ به چشم یه تجربه نگاه کن
    مسئولیت اشتباهاتت را بپذیر، ازشون درس بگیر و برای جبران تلاش کن

- آدمای اضافی را از زندگیت حرف کن، یعنی اونایی که به گناه تشویق میکنه، اونایی که از خدا دورت میکنن، اونایی که ازت سواستفاده میکنن،
    اونایی که شانت رو به عنوان یه انسان سالم زیر سوال میبرن
    قدر خودتو بدون، همونطور که بار اول با خودت فکر میکردی لیاقتت بیشتر از قبول کردن هر رابطه ایه، الانم برای خودت ارزش قائل شو و زیر بار هر رابطه ای نرو

- برای زندگیت برنامه بریز،
    هر کس علایق و استعداداهایی داره، نقاط مثبت و مهارت هاتو پیدا کن، برای ارتقای این مهارت ها تلاش کن و بر اساس علایق و مهارت ها برای زندگیت برنامه ریزی کن

- سعی کن مولد باشی، مولد یعنی به پیشرفت خودت و بقیه کمک کنی، مسئولیت به عهده بگیری، شغل مناسبی پیدا کنی

- خودت رو دوست داشته باش و برای خوشبختی خودت تلاش کن، چه روحی و چه جسمی،
    وقت گذاشتن برای کارایی که بهت آرامش روحی میده، مثل مناجات با خدا، ارتباط با طبیعت،... ورزش، تغذیه ، زیبایی،...

- ازین به بعد هرکار و هر تصمیمی که میگیری رضایت خدا را در اولویت قرار بده،
    وقتی آدم پشتت به خدا گرم باشه دیگه نه احساس تنهایی میکنه و نه ناامید میشه
    چون میدونه خدا خودش بهترینا را به موقعش براش رقم میزنه

- یه بزرگی هست که میگه:"خوب بودن ساده است، فقط کافی است "خوب" باشیم!!!"

برات آرزوی بهترینا را دارم
    امضای ایشان

9. 3 کاربران زیر از naghme بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17210
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیزم مرسی خیلی مفید بود .واقعا ممنونم از حالا شروع میکنم .

11. 2 کاربران زیر از s@de بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17406
    تشکـر
    81
    تشکر شده 173 بار در 67 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    اول از همه بهتون تبریک میگم
    با این همه مشکلی ک داشتید هنوزم دنبال زندگی کردن هستید
    خیلی از آدما تو این مرحله تا موی سر تو ناامیدی غرق میشن و میمیرن
    درسته تو متنی ک دادید ب خیلی از اشتباهایی که کردید اعتراف کردید
    و منصفانه اش اینکه همه تو زندگیمون کارایی کردیم که تا آخر عمر پشیمونمون میکنه
    اما نکته ایناست ک تای کی اشتباه کنیم ؟
    واقعا تاکی قراراشتباه کنیم ؟
    تاوقتی که بمیریم ؟
    بزارید ی جور دیگه ای بگم
    تا کی قراره ی اشتباه و هزار بار تکرارش کنیم ؟
    وقتی این همه اشتباه جدید هست چرا قبلی هارو تکرار کنیم ؟
    شما خیلی اشتباهاتو تکرار کردی
    حالا هم حس میکنم به اندازه کافی بزرگ شدید که اشتبهاتون و قبول کنید
    تنها پیشنهادی که میخوام بهتون بکنم اینکه :
    از امروز ی اشتباه و 2 بار تکرار نکنید .چون دفه اول تجربه است و سازنده دفه دوم حماقته و نابود کننده

و سعی کنید اصلا تو دوره دوستی رابطه جنسی نداشته باشید
    ب 2 دلیل
    یک این عمل یعنی سیراب کردن پسر از چشمه لذت
    (ی نصیحت از طرف ی پسر داشته باشید پسرا بعد از رابطه به شدت از طرف مقابلشون متنفر میشن به دلیل تخلیه منی و تنها ازدواجه که باعث میشه این پسر بازم به شما علاقه مند بشه به دلیل غیرتی که رو همسرش داره تنهاش نمیزاره )
    دلیل دوم اینکه ..
    رابطه جنسی باعث ترشح هورمن های خاص زنانه تو بدن شما میشه تا شمارو به شدت به اون پسر وابسته کنه
    (این موهبت خداست تاشما به همسرتون واوبسته بشید و بدون اون خوابتون نبره پس این موهبت و به همسرتون هدیه بدید نه یه پسر خیابونی هوس باز )

امیدوارم از اشتباهاتون درس های بزرگی بگیرید و زندگی رو از همین امروز شروع کننید و بسازیدش و ازش لذت ببرید .

13. کاربران زیر از ReepaaR بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17210
    تشکـر
    4
    تشکر شده 7 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

واقعا جالب بوود.من تو این چند سال خیلی عذاب کشیدم حتی نمیتئنستم تو تنهاییم از چیزایی که عذابم میدادن حرف بزنم.از اینکه جرات کردم و اینجا حرفامو زدم جند روزه ارومم.من افسردگی شدید دارم ولی الان بهترم. این قدرتو تو خودم احساس میکنم که میتونم از اول زندگیمو شروع کنم. واقعا از همه پستاتون ممنونم.من آدمی بودم که فقط با فکر مرگ زندگی میکردم صحبت کردن راجبه چیزایی که عذابم میداد خیلیییییی سبکم کرده. از همه دوستان ممنونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)