نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ازدواج باخواستگار دیابتی

25661
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 89 بار در 60 پست
    میزان امتیاز
    9

ازدواج باخواستگار دیابتی

سلام خدمت دوستان عزیز
    من دختری 27 ساله هستم بایه پس27ساله، یکسال ونیم هست که دوستم ودر حین دوستی به من گفتن که دیابت دارن واز انسولین استفاده میکنن،چند وتی هست که ایشون ازمن خواستگاری کردن،من ایشون رو خیلی دوست دارم وایشون معیارهای مرد ایده ال منو دارن تنها مشکل من دیابت ایشونه،خواستم ببینم باازدواج با ایشون چه مشکلاتی در اینده برام پیش میاد؟یا اصلا با ایشون ازداج کنم یا نه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15277
    تشکـر
    345
    تشکر شده 2,644 بار در 1,053 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج باخواستگار دیابتی

دیابت یا بیماری قند بیماری است که با افزایش بیش از حد غلظت قند خون مشخص می گردد. وقتی تشخیص این بیماری توسط پزشک برای کسی مطرح می گردد در خیلی از اوقات یک تعجب همراه با ترس برای فرد مبتلا ظاهر می شود.بیماران دیابتی در مراحل اولیه در بعضی از موارد از به کار بردن لفظ دیابت اِبا داشته و می گویند فقط قند خون آن ها کمی بالا است. اما واقعیت با این کتمان عوض نمی شود.داشتن اطلاع صحیح از این بیماری از آن جا که بیماری دیابت، بیماری مزمنی می باشد شما را در کنترل بیماری کمک خواهد کرد.حتما شما هم شنیده اید که فردی مبتلا به دیابت نوع یک و یا نوع دو است. منظور از این تقسیم بندی چیست؟ و چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟دیابت نوع 1 چیست؟

در دیابت نوع 1 ( یا دیابت جوانی یا دیابت وابسته به انسولین)، پانکراس هیچ انسولینی ترشح نمی کند، انسولین هورمونی است که بدن را قادر می سازد تا گلوکز موجود در غذا را به انرژی تبدیل کند.درنبود این هورمون، گلوکز به جای تبدیل به انرژی به جریان خون باز می گردد و سبب ایجاد علایم و مشکلات بسیاری از جمله خستگی می شود.دیابت نوع 1 با نوع 2 متفاوت است زیرا که دیابت نوع 1 تنها با انسولین قابل درمان است، که این انسولین معمولا یا از طریق تزریق زیر پوستی یا از طریق پمپ انسولین به فرد تجویز می گردد.بسیاری از علایم دیابت نوع 1 مشابه نوع 2 هستند. پزشک شما می تواند با انجام آزمایشاتی عملکرد پانکراس شما را بررسی کرده و تشخیص قطعی را بدهد.چه عاملی سبب ابتلا به دیابت نوع 1 می شود؟

علت ابتلا به دیابت نوع 1 هنوز ناشناخته است البته تصور می شود که ترکیبی از عوامل ژنتیکی ،سابقه خانوادگی و فاکتورهای محیطی مثل ویروس در ایجاد بیماری دخالت داشته باشند.معمولا در چه سنی افراد به دیابت نوع 1 مبتلا می گردند؟

زمانی که پانکراس توانایی تولید انسولین برای تنظیم قند خون را از دست بدهد شما به دیابت نوع 1 مبتلا خواهید شد.اکثر افرادی که دیابت نوع 1 در آن ها تشخیص داده شده، در سنین کودکی یا جوانی به سر می برند.
    دیابت نوع 1 چگونه درمان می شود؟

بر خلاف مبتلایان به دیابت نوع 2 که در مراحل اولیه نیاز به انسولین ندارند و اگر با وجود مصرف قرص های ضد دیابت درتنظیم قند خون ناتوان بودند باید از انسولین استفاده کنند، مبتلایان به دیابت نوع 1 هرگز نمی توانند از دارو استفاده نمایند.هدف انسولین درمانی این است که کار انسولین ترشح شده در بدن را تقلید کند.یکی از فاکتورهای کلیدی در انسولین درمانی افراد دیابتی، این است که گلوگز خون را به دقت کنترل کند و کمک کند تا میزان قتد خون تا حد ممکن به حد طبیعی نزدیک گردد.بیماران دیابتی باید با پزشک خود در مورد میزان گلوکز خون هدف خود مشورت نمایند. همچنین تعیین میزان A1C بسیار مهم است.A1C آزمایشی است که نشان می دهد کنترل دیابت شما طی 2 تا 3 ماه گذشته چگونه بوده است.با کنترل قند خون و رساندن آن به حد طبیعی شما می توانید از بسیاری از مشکلاتی که سایر افراد دیابتی با آن مواجه هستند، پیشگیری نمایید.افراد دیابتی مستعد ابتلا به چه مشکلاتی هستند؟

خون در سراسر بدن شما جاری است و زمانی که میزان گلوکز موجود در خون بالا باشد، محیطی را که ارگان های مختلف بدن در آن وظایف خود را انجام می دهند، مختل می سازد. در این هنگام بدن شما علایمی را ظاهر می سازد تا نشان دهد که اوضاع داخلی بدن شما مناسب نیست، این علایم، همان علایمی هستند که افراد دیابتی تجربه می کنند. اگر این وضعیت که تحت عوامل مختلف ایجاد می گردد، بدون درمان رها شود، سبب ایجاد مشکلاتی مثل حمله های قلبی، سکته، کوری،نارسایی کلیه و بیماری رگ های خونی می گردد که ممکن است سبب قطع عضو، آسیب های عصبی و ناتوانی جنسی شود.البته پیشگیری نقش مهمی در کاهش این مشکلات خواهد داشت. با کنترل قند خون تان می توانید به بدن خود کمک کنید تا اعمال خود را تا حد ممکن به صورت مطلوب انجام دهد. با این کار شانس تجربه مشکلات ناشی از قند خون بالا را کاهش خواهید داد.آیا دیابت نوع 1 قابل پیشگیری است؟

هیچ راهی برای پیشگیری از دیابت نوع 1 وجود ندارد. با وجود این حقیقت، شما می توانید با اجرای مراقبت های دیابتی و میزان هموگلوبین A1C نرمال و کنترل دقیق قند خون، شانس ایجاد مشکلات ناشی از دیابت را کاهش دهید. کلینیک ها و مراکز درمانی بسیاری هستند که به شما کمک می کنند تا با استفاده از برنامه های جامع درمانی تا حد ممکن به سلامتی دست یابید.برای کنترل دیابت نوع یک فقط باید انسولین تزریق نمود؟

اگرچه کنترل دیابت نوع اول بدون تزریق انسولین امکان پذیر نیست، ولی فرد مبتلا می تواند با داشتن شیوه زندگی سالم اعم از تغذیه مناسب، فعالیت بدنی و کنترل استرس در کنترل قند خون موفقیت بیشتری داشته باشد که این، نیاز به انسولین را برای فرد مبتلا محدود تر می نماید.
    امضای ایشان
    خداحافظ
    این ایدی دیگه دست من نیست..خصوصی نفرستید..
    اینم از سعید021 ک ب پایان رسید.....

3. کاربران زیر از saeed021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15307
    تشکـر
    1,185
    تشکر شده 204 بار در 134 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام عزيزم
    بنظرم وقتي دوسش داري و مرد ايده الي هست،ترديد نکن.
    فقط بايد رژيم غذايي مناسب داشته باشه و رعايت کنه.عصبي نشه.گرمش نشه.و ....
    باباي من هم ديابت داشت،و من يادمه هميشه مامانم مواظبش بود و غذاي متفاوت واسش درست ميکرد.
    موفق باشي و هميشه شاد

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33348
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست خوبم
    من 14 سال هست که به دیابت نوع 1 مبتلا هستم و هیچگونه مانعی برای من محسوب نشده.
    مردم جامعه ی ما باورهای قدیمی و غلطی راجع به این بیماری دارند و بدون مطالعه و تحقیق نظرات مختلفی راجع بهش صادر میکنند.
    فرد دیابت تنها باید سبک زندگی سالمی داشته باشه .
    نیاز به غذای متفاوت نداره
    نیاز به ترحم بیجا نداره
    اصلا با بقیه فرقی نداره
    فقط باید کاملا در مورد بیماریش شناخت داشته باشه و سبکی سالم برای زندگیش انتخاب کنه
    شما اگر اون پسر رو تایید می کنید و تنها مشکلتون دیابتشه , با مراجعه به پزشک متخصص غدد سوالاتتون رو بپرسید و کاملا توجیه بشید
    گابریک انجمن حمایت از بیماران دیابتی هست شما میتونید مطالب مرتبط با دیابت و ازدواج این سایت رو مطالعه کنید و با شناخت کامل از این بیماری تصمیمتون رو بگیرید. گابریک همچنین کانال تلگرام داره که شما میتونید از ساعت8 صبح تا 5 بعدازظهر با مشاوران اونجا صحبت کنید.آدرس کانالش هم @gabric هست.
    اما من به شخصه به عنوان یک فرد دیابتی , دیابت رو مانع ازدواج نمیدونم .فرد دیابتی اگه توسط بقیه درک بشه و ترحم بیجا بهش نشه کاملا عادی میتونه زندگی کنه.
    موفق و سربلند باشید..

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44265
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Ti Ti نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز
    من دختری 27 ساله هستم بایه پس27ساله، یکسال ونیم هست که دوستم ودر حین دوستی به من گفتن که دیابت دارن واز انسولین استفاده میکنن،چند وتی هست که ایشون ازمن خواستگاری کردن،من ایشون رو خیلی دوست دارم وایشون معیارهای مرد ایده ال منو دارن تنها مشکل من دیابت ایشونه،خواستم ببینم باازدواج با ایشون چه مشکلاتی در اینده برام پیش میاد؟یا اصلا با ایشون ازداج کنم یا نه؟
    دیابت یک بیماری مادام العمر است که باعث می شود سطح قند خون بیش از حد بالا برود و بدن نتواند از آن به درستی استفاده کند. این امر به این دلیل است که پانکراس (لوزالمعده) واقع در شکم، قادر به تولید انسولین کافی یا هیچ انسولینی برای کمک به ورود قند (به عنوان انرژی) به سلولهای بدن شما نیست. دو نوع دیابت وجود دارد که می تواند مردان و زنان را به طرق نامطلوب تحت تأثیر قرار دهد. اگر از لحاظ ایجاد رابطه زناشویی نگران هستید، افراد دیابتی چه دختر و چه پسر به احتمال زیاد ممکن هست با کاهش میل جنسی روبرو بشن (منبع: faanistore.com) که کاهش میل جنسی هم درمان داره و میتونید با روش های پزشکی مشکل رو رفع کنید. اگر واقعا از نظر خودت و مشاور ازدواج از لحاظ اخلاقی به هم میخورید این مشکلی نیست که بخوای بخاطرش یک عمر آرامش و عشق رو تجربه نکنی

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Ti Ti نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوست عزیز
    ضمن اینکه استارتر مدت هاست آنلاین نشده !
    بهتره دراین تاپیک پست گزاشته بشه تا افراد با مشکل مشابهه بهتر به نتیجه برسن
    در این شرایط ابتدا به افراد توصیه میشه تا با بیماری طرف مقابل آشنایی کامل داشته باشن ، از نحوه پیدایش و بروز بیماری ، میزان اثر گزاری بیماری در زندگی فرد و قابلیت انتقال بیماری به عنوان ژن معیوب و حامل بیماری
    درواقع افرادی که در شرایط استار تر هستند باید سوالات زیر را از خود بپرسند و به طبع دنبال پاسخ این سوالات از طریق تحقیق و دکتر باشند تا به نتیجه گیری برسند
    اینکه آیا ممکنه روابط زناشویی و زندگی زناشویی فرد مقابل رو تحت تاثیر بزاره ؟
    آیا این بیماری میتونه به عنوان یک ژن معیوب در ساختمان dna
    فرد وجود داشته باشه و سپس به فرزندان ایشون منتقل بشه ؟

درگام بعدی پس از آشنایی کامل با بیماری چنان چه از نظر شما مشکلی وجود نداره ، میتونید برای تحقیق ، مشاوره پیش از ازدواج بر مبنای شناخت کامل از یک دیگر اقدام کنید تا بتونید به نتیجه ثبات شده برسید

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47016
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دیابت یک بیماری ای هست که همیشه عمر همراه بیمار هست. اما بهتره که کلا با یک پزشک در این خصوص مشورت کنید که چه چالش هایی پیش روتون هست.

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    تشکر شده 26 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    3

ازدواج برای هیچ کس کار درستی نیست حتی افراد کاملا سالم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)