نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: مشکل در ارتباط با دوستان

1630
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17942
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل در ارتباط با دوستان

سلام،من یه دوست دارم که خیلی به هم نزدیکم در حد برادر ولی یه چند مدتی من به نظر خودم ایشون دارن از من کناره گیری میکنن!
    دليلشم اینکه مثلا جلوی جمع نسبت به من بی اعتناع هستند و اینجور چیزا!
    و ما چند وقتی هست سر چیزای خیلی کوچیک با هم جر و بحث میکنم و ...!
    و ایشون من هرکاری میکنم سریع از دستم اعصباني یا دلخور میشن و بعد میگن من فلان مشکل و دارم و غیره!
    میخواستم بدونم دلیل اینجور رفتارا چیه!
    مشکل از منه یا چیز دیگه ای هست!?

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل در ارتباط با دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhosein نمایش پست ها
    سلام،من یه دوست دارم که خیلی به هم نزدیکم در حد برادر ولی یه چند مدتی من به نظر خودم ایشون دارن از من کناره گیری میکنن!
    دليلشم اینکه مثلا جلوی جمع نسبت به من بی اعتناع هستند و اینجور چیزا!
    و ما چند وقتی هست سر چیزای خیلی کوچیک با هم جر و بحث میکنم و ...!
    و ایشون من هرکاری میکنم سریع از دستم اعصباني یا دلخور میشن و بعد میگن من فلان مشکل و دارم و غیره!
    میخواستم بدونم دلیل اینجور رفتارا چیه!
    مشکل از منه یا چیز دیگه ای هست!?

دوست عزیز شاید رابطه صمیمی شما تبدیل به نوعی حصار برای دوستیتون شده

دوست شما هم با این رفتارها سعی در کم کردن چنین مشکلی هست ...

میتونه مشکلات شخصی باشه که برای دوست شما اتفاق افتاده باشه

ولی اگر واقعا" در رفتار ایشون تغییری رخ داده ؛ بهترین کار اینه که مستقیما" ازشون سوال کنید ...

و اینکه موارد زیر رو هم مطالعه و بررسی کنید

کنترل حدود انتظارات از دیگری
    اینکه گفته می شود دوستان قدیمی در ارتباطشان با یکدیگر افراد بی توقعی هستند، حرفی است کاملاً اشتباه. برای داشتن دوستی طولانی مدت باید به موقع خواسته های خود را از دوستتان بیان کنید. در واقع دوست شما باید به موقع از شما حمایت کند، همراه شما باشد و باعث ارتقا شما در زندگی شود. در طرف مقابل، نباید دوست خود را تحت فشار بگذارید تا در تمام مراحل سخت زندگی به نوعی جُور شما را بکشد. هیچ گاه این موضوع را فراموش نکنید که دوست شما نمی تواند تمام نیازهایتان را بر آورده کند.

سازگار و انعطاف پذیر باشید
    اغلب افرادی که دوستی های طولانی مدت دارند نه تنها انعطاف پذیر هستند بلکه توانایی فراموش کردن را نیز دارا هستند و به خوبی دریافته اند هیچ فردی یا رابطه دوستی کامل نیست. این موضوع بدین معناست که آنها به دوست اجازه رشد، پیشرفت و تغییر را می دهند، هم چنین متوجه می شوند عمق یک رابطه دوستی در برخی زمان ها بیشتر و گاهی اوقات به دلیل برخی مشکلات کمتر می شود، اما این موضوع به معنی از بین رفتن آن دوستی نیست.

برای یکدیگر وقت بگذارید
    این امر موضوعی واضح و حیاتی است، ساخت لحظه های مشترک و داشتن تجربیات مشترک موجب حفظ پیوندهای دوستانه می شوند. شما باید زمانی به دوست صمیمی خود اختصاص دهید تا او به ظرائف و خصوصیات اخلاقی شما آگاه شود، در واقع باید هر زمان که می توانید خاطره جدید برای هم بسازید و به عکس و خاطراتی که از گذشته دارید بسنده نکنید. خوش باشید و از لحظاتی که با یکدیگر دارید لذت ببرید.

از دوست خود به خاطر بودنش تقدیر کنید
    یکی از موضوعاتی که اغلب انسان ها چه در روابط دوستانه و چه در روابط زناشویی خود فراموش می کنند تقدیر از دیگری است. سعی کنید در موقع لزوم به دوست خود بگوئید که چه قدر از دوستی و ارتباطی که با او دارید خوشحال و راضی هستید. داشتن دوستی های طولانی مدت اتفاقی است نادر و ساختن یک رابطه دوستی جدید که سال ها ادامه داشته باشد کاری است سخت تر، پس قدر دان تک تک لحظه هایی باشید که کنار دوست خود هستید.

به خاطرات مشترک به موقع پایان دهید
    اگرچه قطع ارتباط با کسی که شریک بسیاری از لحظات زندگی شما بوده است کار دشواری است، اما نکته بسیار مهم این است که اگر دوستی باعث تحلیل شما می شود به موقع آن را تمام کنید. نشانه های چنین حالتی زمانی است که شما در کنار دوست خود هستید ولی حرف مشترکی ندارید با او بزنید، در مقابل او احساس ضعف می کنید، عصبی می شوید یا متوجه می شوید که دوستی شما پُر شده از سوءتفاهم و تحقیرهای مکرر. در چنین شرایطی هر چه قدر دشوار اما به دوستی خود خاتمه دهید و به ساختن یک ارتباط دوستانه جدید امیدوار باشید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20058
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من یک مشکل بزرگی برام پیش اومده دوستم که دختر هم هست الان چند ماه که قهریم من خیلی دوسش دارم اما اون الان منو دشمنش می بینه نمی دونم چیکار کنم که برگردهچیکار کنم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10395
    تشکـر
    1,130
    تشکر شده 1,749 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط اسفندی نمایش پست ها
    سلام من یک مشکل بزرگی برام پیش اومده دوستم که دختر هم هست الان چند ماه که قهریم من خیلی دوسش دارم اما اون الان منو دشمنش می بینه نمی دونم چیکار کنم که برگردهچیکار کنم

دوست عزيز..
    خوش اومدي.يك تاپيك جديد درست كن و سوالات خودتو اونجا مطرح كن.اين تاپيك براي موضوع ديگه اي ايجاد شده.برو به ادرس پايين و ايجاد رو بزن و بگو مشكلتو...
    مشاوره های فردی
    موفق باشيد
    امضای ایشان
    09124843303 (دعاوی حقوقی - کیفری و مشاور حقوقی ازدواج)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)