نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: برخورد با همسری که به خودش دروغ می گوید!

828
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18274
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

برخورد با همسری که به خودش دروغ می گوید!

همسر من مکرراً حوادث را در ذهن خود تحریف می کند.
    البته این تحلیلی است کوتاه از آنچه در مدت 8 ماه زندگی مشترک بسیار تجربه کرده ام.

مشکل بزرگی که من با آن مواجهم این هست که نمی دانم چطور باید با او رفتار کنم.
    امیدوارم شما بتوانید کمکم کنید.

مثلاً چندین بار شده که همسرم گلایه کرده من یک ساعت یا دو ساعت است منتظر تو هستم و من با استفاده از تلفن همراه و زمان تماس ها و پیامک ها ثابت کردم کمتر بوده، 15 دقیقه بوده، نیم ساعت بوده
    موضوع این بود که من برای آن 15 دقیقه دلیل موجه داشتم، اما برای یک ساعت نه.
    شاید ابتدا همسرم یک ساعت را همینطوری می گفت. اما در ادامه ی بحث از آن استفاده می کرد و مثلاً میگفت: "خوب اینها که گفتی میشه یک ربع ساعت!!!" یعنی 45 دقیقه ی دیگر چی؟

یک بار میان جمع دوستان تعریف میکرد که انگشت دستم لای درب ماشین گیر کرد و کبود شد، خیلی درد می کرد، بعد به من اشاره کرد و گفت "این میخندید".
    همانجا گفتم اتفاقاً تنها کسی که نخندید من بودم، برعکس نگران هم شده بودم. گفت ولی اول برادرم متوجه شد..
    وقتی تنها شدیم گفتم من آن شب به تو نخندیدم. اصولاً از این کار و این رفتار که وقتی کسی درد می کشد من بخواهم با او شوخی کنم یا بخندم بیزارم.
    گفت: من گفتم تو می خندیدی؟!
    گفتم: بله
    گفت: چنین چیزی یادم نمیاد!
    گفتم: بعد من این را گفتم و فلانی این را گفت. همه در بحث شرکت کردند. چطور یادت نیست؟
    گفت: بذار فکر کنم...
    من خیلی ناراحت شدم و گفتم چطور حرفی که چند ساعت پیش زدی و همه هم در مورد آن صحبت کردیم ممکن است فراموشت شده باشد؟
    موضع گرفت و گفت من که نگفتم این حرف را نزدم! وقتی تو می گویی این را گفتم پس حتماً گفتم.
    اما در ادامه ی بحث از همین موضوع استفاده کرد و گفت تو داری در مورد حرفی که من اصلاً یادم نمی آید زده باشم مرا بازخواست می کنی.

یک بار دیگر هم وقتی حجاب مناسبی نداشت و به او تذکر داده بودم، با این استدلال که جایی که من نشسته بودم فقط پدرشوهر و شوهرم و خانم ها به من دید داشتند نزد دوستانش از من گلایه کرده بود.
    من بعد ها عکسی از آن مهمانی نشانش دادم و ثابت کردم که همان موقع داشته با یک فرد نامحرم صحبت می کرده و تمام طول مهمانی آن فرد همانجا نشسته بود.

یک بار دیگر هم در میان جمع با من با کلام نامناسب صحبت کرده بود و ناراحت بود که چرا دیر آمدی؟
    گفتم اصلاً قرار نبوده من اینجا باشم
    گفت سختته میتونی بری..
    گفتم با این چهره ی ناراحتی که داری همه متوجه می شوند.
    خنده ی مصنوعی کرد
    آخر سر هم گفت می تونی زحمتُ کم کنی...

چند ماه بعد در مورد آن شب از من گلایه کرد
    من پاسخ دادم که آن شب حرف هایی که به من زدی و برخوردی که با من کردی خیلی نامناسب بود
    من هیچوقت به رویت نیاوردم، ولی الآن که می بینم تو داری گلایه می کنی نمی توانم کنار بیایم و قبول کنم
    گفت من به خاطر خودت گفتم "سختته می تونی بری"
    اینجا بود که خون من به جوش آمد
    گفتم چطور ممکن است به خاطر خودم با من آنطور برخورد کرده باشی؟!
    به خاطر خودم گفتی "می تونی زحمتُ کم کنی"؟
    چطور انتظار داری باور کنم؟
    گریه افتاد و گفت به مرگ مادرم قسم به خاطر خودت بود..!.!.!..

گفتم مشکل تو این هست که خودت را هم گول می زنی.

خیلی ناراحت شد و گفت تو که تا این حد به حرف های انسان ها دقت می کنی؟ تو که این قدر خودت را درستکار و بادقت می دانی؟ آیا من باید از همسرم این حرف را بشنوم؟ آیا همسر من باید به من بگوید تو خودت را هم گول می زنی؟ و مدت زیادی گریه کرد.

من فکر نمی کنم که همسرم از روی بدطینتی و تمایل به دروغگویی این کارها را انجام می دهد
    اما نمی دانم دلیل این همه تحریف و دستکاری واقعیت ها در ذهنش چیست؟!

احساس می کنم یک جور بیماری باشد
    چون تا حدی واقعیت های دستکاری شده را باور می کند که یا مدت زیادی طول می کشد به او بقبولانم واقعیت چیز دیگری بوده
    یا هیچوقت قبول نمی کند و حتی حاضر می شود به مرگ مادرش قسم بخورد!

من نمی دانم باید در مقابل این رفتار چه برخوردی نشان دهم.
    امیدوارم به امید خدا کسی را پیدا کنم که بتواند به من کمک کند.

ممنون می شوم نظرتان را با من به اشتراک بگذارید.

2. کاربران زیر از morison بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : برخورد با همسری که به خودش دروغ می گوید!

دوست عزیز تا در این مورد به مشاوری مجرب مراجعه حضوری نداشته باشید نمیتونید به طور قاطع این مشکل رو بررسی کنید

میتونه این کارش برای تفریح و شوخی با شما باشه که به این صورت نمود پیدا میکنه و

تا مادامی که شما با حساسیت خودتون خریدار این رفتارها باشید ... شوهرتون هم برای شوخی هم که شده باشه چنین کاری رو انجام میده

اگر این مشکل رو از نظر روانشناسی بخوایت نگاه کنید میشه یادزدودگی گسستی، ناتوانی ناقص یا کامل در یادآوری تجربه‌های گذشته‌ ...

اگرچه از دست دادن حافظه همچنین همراه با آسیب مغز، روان پرشی و سوء مصرف مواد همراه می‌شود، یادزدودگی گسستی شامل ناتوانی در یادآوری اطلاعات خاص است.

اطلاعات «فراموش شده» هنوز در حافظه وجود دارند، ولی در زیر سطح هشیاری تجمع یافته‌اند.

افراد مبتلا به این اختلال اطلاعات شخصی، مانند نام و نشانی منزل خود را فراموش می‌کنند

و نمی‌توانند والدین و دوستان خود را شناسایی کنند. ولی آن‌ها به ندرت، اطلاعات غیر شخصی مانند نام کشور خود یا مهارت‌هایی مانند رانندگی یا خواندن را فراموش می‌کنند.

در طی دورهٔ یادزدودگی، شخص معمولاً دربارهٔ اختلال حافظه احساس نگرانی نمی‌کنند، ولی ممکن است مبهوت یا گیج به نظر برسد و بدون هدف سرگردان باشد.

در فیلم‌های تخیلی، بازگشت حافظه اغلب هنگامی صورت می‌گیرد که فرد یک ضربه به سر را تجربه کند. باوجود این،

در زندگی واقعی، خاطره‌ها معمولاً به طور خود به خودی و بدون محرک فیزیکی بازگشت می‌کنند، به وری که بهبودی معمولاً کامل است و یادزدودگی دیگر عود نمی‌کند.

در این مورد میتونید با این شماره مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18274
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : برخورد با همسری که به خودش دروغ می گوید!

ضمن تشکر از پاسختان
    مشکلی که ذکر شده مشکل من با خانمم هست
    در مثال ها حجاب ایشان اشاره کردم!!

همینطور احتمال اینکه برای شوخی این حرف ها را میزند با توجه به بحث های جدی ای که داشتیم شاید خیلی ضعیف باشد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)