نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دعوای من‌ و شوهرم

4731
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18547
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دعوای من‌ و شوهرم

سلام متنم یکم طولانی هستش ببخشید دیگه
    من حدودا یک هفته پیش سر یک موضوع خیلی مسخره و کوچیک با همسرم دعوام شد
    یعنی خیلی کوچیکم که نه، ایشون جلوی همه اعضای خونوادش طوری وانمود کرد که من کاملا دروغگو نشون داده شدم
    عصر همون روز چون من خیلی از کار ایشون ناراحت شده بودم دوباره دعوامون شد اما خیلی شدید
    ما تا حالا به هم هیچ فحشی نداده بودیم :-(
    اونم خیلی عصبانی بود به من حرفتی بد زد منم همینطور،و در ضمن به من گف کاری نکن بفرستمت خونه مامان بابات
    خلاصه کلی دعوا کردیم اون روزای اول خیلی ناراحت بود اما الان مثل اینکه طلبکارم هست کلا با هم هیچ حرفی نمیزنیم
    من خیلی ناراحتم تا حالا تو دعواهامون من کوتاه اومدم و پیش رفتم ، شوهرم خیلی خیلی مغروره
    من چون خیلی دوسش دارم و نمیخوام سر یک موضوع مسخره دیگه دعوامون شدید شه همش میخوام برم باهاش صحبت کنم اما خودمو کنترل میکنم که‌نرم
    فکرم‌نکنم اون جلو بیاد
    نا گفته نماند منم حرفهای خیلی بدی زدم :-(
    به نظرتون چیکار کنم ؟
    مامانم‌و خواهرم بهم میگن به هیچ عنوان تو پیش قدم نشو چون عادت میشه که سر هر موضوعی بهت بگه برو خونه مامان بابات...
    البته بگم از روی عصبانیت این حرفو زد منم خیلی رو مغزش راه رفتم!!!
    اما خب گفت دیگه! حالا چیکا کنم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17532
    تشکـر
    27
    تشکر شده 54 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : دعوای من‌و شوهرم :-(

سلام بانوی گرامی
    ببخشید که من نظر میدم اما شما از خودتون گذشت نشون بدید
    این حرف یعنی چی که عذرخواهی شما برای ایشون عادت میشه؟! خوب ایشون هم ممکنه همین فکرو کنن که اگه بیان جلو ممکنه شما بدعادت بشین... ولی در نهایت اینو بدونید که "بخشش از یزرگان است"
    به نظر من یک بار منطقی باهاشون صحبت کنید و تقصیرات خودتون رو بپذیرید و اشتباهات ایشون رو هم خیلی مودبانه و محترمانه بهشون یادآور بشید، البته بدون تاکید زیاد که غرورشون جریحه دار بشه
    اما اگه تکرار شد قطعا به مشاور مراجعه کنید
    بهرحال گذشت در زندگی یک اصله که خیلی ها ازش غافلن. بدون گذشت زندگی مشترک رفته رفته جهنم میشه واقعا
    امیدوارم مشکلتون حل شه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : دعوای من‌و شوهرم

نقل قول نوشته اصلی توسط تایسیز نمایش پست ها
    سلام متنم یکم طولانی هستش ببخشید دیگه
    من حدودا یک هفته پیش سر یک موضوع خیلی مسخره و کوچیک با همسرم دعوام شد
    یعنی خیلی کوچیکم که نه، ایشون جلوی همه اعضای خونوادش طوری وانمود کرد که من کاملا دروغگو نشون داده شدم
    عصر همون روز چون من خیلی از کار ایشون ناراحت شده بودم دوباره دعوامون شد اما خیلی شدید
    ما تا حالا به هم هیچ فحشی نداده بودیم :-(
    اونم خیلی عصبانی بود به من حرفتی بد زد منم همینطور،و در ضمن به من گف کاری نکن بفرستمت خونه مامان بابات
    خلاصه کلی دعوا کردیم اون روزای اول خیلی ناراحت بود اما الان مثل اینکه طلبکارم هست کلا با هم هیچ حرفی نمیزنیم
    من خیلی ناراحتم تا حالا تو دعواهامون من کوتاه اومدم و پیش رفتم ، شوهرم خیلی خیلی مغروره
    من چون خیلی دوسش دارم و نمیخوام سر یک موضوع مسخره دیگه دعوامون شدید شه همش میخوام برم باهاش صحبت کنم اما خودمو کنترل میکنم که‌نرم
    فکرم‌نکنم اون جلو بیاد
    نا گفته نماند منم حرفهای خیلی بدی زدم :-(
    به نظرتون چیکار کنم ؟
    مامانم‌و خواهرم بهم میگن به هیچ عنوان تو پیش قدم نشو چون عادت میشه که سر هر موضوعی بهت بگه برو خونه مامان بابات...
    البته بگم از روی عصبانیت این حرفو زد منم خیلی رو مغزش راه رفتم!!!
    اما خب گفت دیگه! حالا چیکا کنم ؟

دوست عزیز باید بدونید مردان در عصبانیت کلامی هستند پس در این مورد باید اجازه تخلیه این ناراحتی رو بدید

ولی بعد از اين كه در بحث و دعوايي ناخواسته با همسر خود قرار گرفتيد، توصيه هاي ارائه شده در اين مقاله را به كار بگيريد تا بتوانيد سريع تر آشتي كرده و آرامش را دوباره به روابط تان بازگردانيد.

رفتار غيرعادي و عجيب
    اين قضيه كه شما بپذيريد، بحث و دعوا نيز بخشي از روابط شما با همسرتان را تشكيل مي دهد، بسيار مهم است.

همه ما در زمان و مكان هاي مختلف ممكن است رفتارهاي متفاوتي از خود بروز دهيم.

اما وقتي به نظر مي رسد، بحث و دعوا جز اين كه باعث انزجار و لطمه ديدن احساس شده و به رابطه سالم صدمه وارد مي كند، فايده ديگري ندارد بايد آن را متوقف كنيم.

اولين گام به سوي اين هدف، اين است كه بفهميد واقعاً سر چه چيزي در حال بحث كردن با يكديگر هستيد و ديدگاه متضادتان را تعادل ببخشيد.

بعد از آن شما مي توانيد تكنيك هاي زير را به كار ببنديد. اجراي بعضي از اين تكنيك ها را بايد خود به تنهايي بر عهده بگيريد و در بعضي ديگر، همكاري همسرتان نيز ضروري به نظر مي رسد.

خودآگاه باشيد
    خودآگاهي و مسئوليت پذيري، اولين گام براي اجتناب از تضادها است. تقريباً غيرممكن است كه شما بتوانيد همسرتان را بدون تغيير رفتار خود تغيير دهيد.

اما اگر رفتار خودتان را تغيير دهيد، در اكثر اوقات واكنش رفتاري او نيز متفاوت خواهد بود.

- وانمود كنيد كه بهترين هستيد: اگر بي جهت لجبازي نكرده و كج خلق نباشيد، به همسرتان حس خوبي را منتقل مي كنيد و او در بي نظير بودن شما شكي نخواهد كرد.

- وجدان خود را در نظر بگيريد: در حال جر و بحث هستيد، چون شما حاضر نيستيد عذرخواهي كنيد. مصالحه كنيد يا ببخشاييد.

مطمئن شويد كه به دعوا فقط براي اين كه غرور خود را نشكنيد، ادامه نمي دهيد.

- در مورد اين كه آيا شما تحت تأثير عوامل ديگري قرار گرفته ايد يا نه؟ فكر كنيد: نيروي عوامل و شرايط خارجي به هيچ وجه تخمين زدني نيست. آيا شما خسته ايد؟

در مورد چيزي نگرانيد؟ يا از موضوعي ناراحت هستيد؟

بچگي نكنيد: آيا شما تمايل داريد، مثل يك بچه، بد عنق، بهانه گير و لجباز باشيد؟ يا مانند يك والد انتقادگر دائماً منت بگذاريد، انتقاد كرده و يا سرزنش نماييد؟

يك فرد بزرگسال، آرام است، روي مسائل تمركز مي كند، گوش مي دهد و مذاكره مي كند.

- احساسات خود را كنترل كنيد: همسر شما نمي تواند به شما القاء كند كه چه احساسي داشته باشيد. احساسات شما تحت نظارت و كنترل خود شما است.

اگر عصباني هستيد بگوييد: من عصباني ام به اين علت كه ... نه اين كه فقط بگوييد: تو مرا عصباني كردي.

بهبودسازي روابط
    داشتن ارتباطات مناسب براي برقراري آرامشي دوباره، بسيار حياتي و مهم است. اغلب دعواهايي كه مرتب تكرار مي شوند،

فقط به اين دليل است كه يكي از همسران يا هر دوي آنها، احساس مي كنند طرف مقابل حرف هايش را نمي شنود و يا به آن اعتنا نمي كند.

تكنيك هاي زير ضمن اين كه، شانس مورد توجه قرار گرفتن شما را توسط همسرتان، افزايش مي دهند، به شما نيز كمك مي كنند به همسرتان نشان دهيد،

به او توجه داريد و به حرف هايش اهميت مي دهيد.

- گوش كنيد: اين مهمترين بخش براي داشتن ارتباطي خوب و مناسب است. به حرف هاي همسر خود بدون حدس و گمان و قضاوت، گوش دهيد.

- كنكاش كنيد: سؤالاتي بپرسيد براي اين كه مطمئن شويد، منظور حرف هاي همسر خود را به درستي فهميده ايد.

- توضيح دهيد: اين نوع ديگري از كنكاش است. براي اين كه در جهت درك ديدگاهتان، به همسر خود اطلاعات بيشتري بدهيد، آماده باشيد. توقع نداشته باشيد كه او ذهن شما را بخواند.

- تأكيد كنيد: خود را به جاي همسرتان قرار دهيد. حدس بزنيد كه او چه احساسي دارد و بگذاريد او بفهمد كه شما به او توجه داريد. مثلاً بگوييد: «مي دانم كه الآن چقدر ناراحت هستي؟»

- به طور گويا بيان كنيد: بگوييد، منظورتان چيست و آنچه مي گوييد چه معنايي دارد. واضح و آشكار سخن بگوييد و نكته گويي كنيد.

- لبخند بزنيد: شايد ذكر اين راهكار در حين دعوا عجيب به نظر برسد. اما شوخي كردن و لبخند زدن راهكار بسيار نيرومندي جهت توقف و پرت شدن مسير دعوا است.

- خشم خود را كنترل كنيد: عصبانيت نيز نيرويي است كه به ما كمك مي كند تا بتوانيم به خواسته هاي خود برسيم.

اما اگر عصبانيتتان به حدي است كه از بحثي اصولي و عاقلانه جلوگيري مي كند، سعي كنيد بحث خود را متوقف كرده و از راهكارهاي زير استفاده كنيد.

تكنيك هاي برقرارسازي ارتباط
    - از بزرگترها جهت پادرمياني كمك بگيريد: مي توانيد براي جلوگيري از ادامه دعوا از كسي كه با شما همفكر است جهت پادرمياني كمك بگيريد.

شما تعجب خواهيد كرد كه ادب و منطق با هم چقدر مؤثر واقع مي شوند.

- واژه هاي مناسب به كار ببريد: قبول كنيد، كلماتي كه در زمان بحث و زماني كه هر دوي شما بيش از حد احساساتي هستيد به كار مي بريد، بسيار مهم اند.

- منطقي باشيد: سعي كنيد تكنيك هاي حل مسئله را فرا بگيريد تا بتوانيد مشكل خود را به طور منطقي حل كنيد.

- مخالفت طرف مقابلتان را بپذيريد: گاهي اوقات اين راهكار آسان تر است. همه دعواها نياز به برنده و بازنده ندارد.

- به صورتي مؤثر و ثمربخش بحث كنيد: سعي كنيد در هر مكان و هر زماني اين راهكار را به ياد داشته باشيد.

هر بحثي اگر نتيجه اي داشته باشد كه توسط همسران مورد توجه قرار گيرد، راهكاري است براي جلوگيري از وقوع بحثي مشابه.

- نوبت حرف زدن را رعايت كنيد: به طرف مقابلتان نيز فرصت براي حرف زدن بدهيد و نوبت خود را حفظ كنيد. در اين صورت است كه بحث تا بهبود روابط ادامه مي يابد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15384
    تشکـر
    0
    تشکر شده 62 بار در 44 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : دعوای من‌و شوهرم

سلام
    من نمونه اش رو توی فامیلمون دیدم ... این تیپ افراد (خانوم یا آقا) فکر میکنن همیشه حق با اوناست و حق دارن توی زمان ها و مکانهایی که اراده می کنن شخصیت سایرین رو خرد کنن ... به نظرم خواهر و مادرتون درست می گن البته شما هم فراموش نکنید که توهین کردید می دونید که کارتون درست نبوده پس شما هم عذرخواهی بدهکار هستید

(البته به نظر من بعد از اینکه اوشون به اشتباهشون پی بردن که این پی بردن میتونه با یک گفتمان شروع شه مثلا بگید نمیخوام داد و بیداد کنیم باز ، اما تو منو شکستی شخصیتمو خرد کردی جلوی خانواده ات با حرفات ... حرف زشت بهم زدی و زور بازوتو به رخم کشیدیو دست روم بلند کردی ... حالا از من چه انتظاری داری ؟ بیام معذرت بخوام ازت ؟ بگم ممنون بابت کارات ؟؟؟ .... یا هر مدلی که خودتون دوست دارید صحبت کنید و البته می دونید که باز دعوا نمی شه و مشکل پیچیده تر نمیشه ... اما با صحبت شروع و تموم کنید نه دعوا )

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22104
    تشکـر
    5
    تشکر شده 7 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دعوای من‌ و شوهرم

سلام
    این که همسرتون جلوی خانوادش به شما بی احترامی کرده خیلی مهمه ونباید ساده ازش گذشت
    تجربه شخصیه من با همسرم که اونم ادم مغروریه اینه که خودم جلومیرم و اشتی میکنم وقتی نرم شد از تقصیر های اون میگم و فرصت اینو بهش میدم که اونم عذر خواهی کنه و در نهایت بدهکار بشه
    شاید همسر شما هم مثل شوهر من اصلا بلد نیست که چطوری یه رابطه قطع شده (قهر) رو درست کنه اشتی از طرف شما اگه به شکلی که گفتم انجام و مدیریت بشه نه تنها بد نیست بلکه ارزش شما رو هم نزد همسرتون بیشتر میکنه
    بهتون پیشنهاد میکنم اغلب درد دلتون رو بجای اینکه به کسانی بگید خیلی شما رو دوست دارند با دوستانی درمیون بذارید که منطقی تر هستند وجانب انصاف و رعایت میکنند اینطوری هم با درد دل کردن خودتون سبک میشین وهم اینکه اون دوست کمکتون میکنه از حق به جانب بودن دور شین وایراد رفتار خودتون رو پیدا بفهمین .موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)