صفحه 2 از 2 12
نمایش نتایج: از 51 به 72 از 72

موضوع: ایا روابط گذشته را به همسرمان بگوییم ؟

54926
  1. بالا | پست 51

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1019
    تشکـر
    15
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : ایا روابط گذشته مان را به همسرمان بگوییم یا نه؟

نميدونم...
    من خيلي فکرم درگير اين تاپيک شده...

من کسي ام که ترجيح ميدم بدونم و زجر بکشم...وقتي تاپيکو باز کردم و ديدم اکثريت خلاف اينو نوشتن خيلي شوکه شدم...

يعني اين خانوم اگه هيجي هم يه نامزدش نگه و اونم برگرده و به خوبي وخوشي هم زندگي کنن خود اين خانوم چقد در آينده آرامش روحي داره؟

من کسي ام که همه چيو ميگم و از طرف مقابلمم همين انتظارو دارم هرچند که از اين ماجرا زياد آسيبم ديدم ولي...

با افراد ديگه تو زندگيم اصلا اينجوري نيستم.

2. کاربران زیر از 123 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 52

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط nasimi نمایش پست ها
    اصلا از رابطه گذشته چیزی نباید بهش بگی
    من با شوهرم همین کارو کردم تیشه به ریشه خودم زدم البته کار بدی نکرده بودم دوستی معمولی ولی همون رو تو دعوا یا شوخی میزنه تو سرم .
    دست اقایون نباید بهونه داد وگرنه کارت زاره
    شدیدااااااااااااااااااااا ااا باهات موافقم سر منم اومده بود. هر چی هم اصرار کرد نباید گفت.من به کسی که عاشقانه میپرستیدم و کارایی کرد برام به مراتب از مجنون برای لیلی بهتر بود گفتم به اصرار خودش.شکستنشو به چشم خودم دیدم.حتی کارش به روانپزشک و متخصص اعصاب رسید و چندماه قرص مصرف کرد و بعد بی اجازه پزشک قطعش کرد.نمیدونم از شدت علاقش بود اینجور شد یا از شدت تعصبی بودنش(چون من براش مریم مقدس بودم و بینهایت هم غیرتی بود)اما با گفتن حقایق گذشتم هم اونا ناخواسته نابود کردم هم رابطمونا.هیچوقت دیگه علاقش مثل قبل نشد و حتی مارو از ازدواج دور کرد.البته به قول نسیم خانوم چیز ناجوری نبود یه سری مسایل پیچیده بود

4. بالا | پست 53

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4509
    تشکـر
    3
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نننننننننننننننننننننن اصلا نگو به خدا که پشیمون می شی گذشته ادما فقط به خودشون مربوط من این کارو کردم و حالا بیشتر مشکلاتمون از اینجا اب می خوره در صورتی که رابطه هام معمولی بود

5. کاربران زیر از دختر فروردین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 54

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3322
    تشکـر
    118
    تشکر شده 146 بار در 94 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام به نظرمن تعادل روباید رعایت کردولی بیشتر اتفاقات باید گفته نشه چراکه آرامش روتوی زندگی همین چیزهاست که ازبین میبره وباعث هزارجورفکروخیال میشه!
    امضای ایشان
    توراباغیرمی بینم
    صدایم درنمی آید
    دلم میسوزدوکاری
    زدستم برنمی آید......

7. کاربران زیر از خسته دل بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 55

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4509
    تشکـر
    3
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moon نمایش پست ها
    سلام
    منم همین مشکل رو دارم .قبلا با پسری دوست بودم که خیلی دوستش داشتم(البته توی نت باهاش آشنا شده بودم ورابطه ما فقط در حد چت وتلفن بود .خیلی هم طولانی نشد یعنی حدود 6 ماه باهم دوست بودیم) بعدش فهمیدم که داره بهم خیانت میکنه و رابطه ما تموم شد .الان میخوام ازدواج کنم نمیدونم که آیا به خواستگارم بگم که قبلا این روابط رو داشتم یانه .با توجه به اینکه من توی اون سایتی که با اون پسر آشنا شده بودم همچنان عضوم و دارم فعالیت میکنم و دونفر از دوستای صمیمیم ماجرا رو میدونن .نمیدونم اگه به خواستگارم نگم و یه روزی بیاد توی اونجا و از ماجرا خبردار بشه چی میشه .از طرفی می ترسم بگم و باعث سوتفاهم و بدبینی بشه .لطفا کمکم کنید . بسیار ممنون.
    خودت می گی در حد تلفن خوب چه لزومی داره بگی عزیزم می تونی عضویتتو غیر فعال کنی به همین راحتی

9. بالا | پست 56

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4509
    تشکـر
    3
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1234 نمایش پست ها
    به نظر من یسری چیزا که گذشته اتفاق اوفتاده بهتره گفته بشه چون زندگی مشارکتی هست و حق همسره از گذشته همسرش بدونه اما نه همه چیز صداقت و اعتماد جز پایه زندگی بهتره که گفته شه چون امکان داره بعد مدتها خودش بفهمه یا کسی بهش بگه اونوقت بدبینی پیش میاد و یسری مشکلات چون دقیقا مثل این موضوعو من تو خانوادم داشتم که به مشکلات زیادی برخورد...
    گفته شه بهتره اما نه همه چیز
    فقط باید مسایلی از قبیل اعتیاد و بعضی از بیماریها گفته بشه که تو زندگی تاثیر می ذاره

10. کاربران زیر از دختر فروردین بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 57

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4509
    تشکـر
    3
    تشکر شده 6 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط unforgiven نمایش پست ها
    من گفتم روابط جنسی بمعنای فساد اخلاقی نیست.
    به این منظور که اگه طرف یه خطا در زندگیش بکنه و "واقعا پشیمون بشه و نخواد تکرارش کنه"
    نمیشه اون شخص رو مفسد خطاب کرد
    و گفتم منه نوعی اگه صدبار... بهتر از اینه که بعدها دچار خیانت بشم بازم به همون دلیله
    نه اینکه هوس رانی کنم و بعد بگم من ادم خوبیم!
    اصل حرف من نادیده گرفته شد اون هم اینکه من اگه رابطه ای در گذشتم حتی ساده داشتم این حق همسر منه که قبل ازدواج بدونه و تصمیم بگیره که من لایقش هستم یانه! اگر ازم بخواد و پنهونش کنم مدیون خدا هستم!
    اینجور مواقع اول خودتونو جای اون فرد بذارید
    و خطاب به شما باران خانوم
    از نظراتون تو تاپیکم ممنونم و کاملا محترم واقع شد
    ولی شمایی که این آیه رو برای من به کار بردید
    من بلد نیستم آیه بیارم ولی بدونید که همون خداوند هرگونه رابطه قبل ازدواجم حرام دونسته!
    ولی جای توبه رو واسع نادما باز گذاشته!
    من ناراحت نیستم که راجبم چی قضاوت شد
    ناراحتم که میبینم اکثرا رأی به پنهان کاری دادن
    شاید بد نباشه یکم رو حرفام فکر کنید
    به امید دیدار
    درسته این گناه شما شخصییه (البته اگه ناله و نفرینی پس این رابطه ها نباشه)پس به خودتون و خدای خودتون ربط داره که ببخشه یا نه چرا اینو باید به همسر ایندت بگی ذهن انو اشفته کنی

12. بالا | پست 58

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1196
    تشکـر
    16
    تشکر شده 93 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    11

ببخشید دختر فروردین روابط نامشروع مث اعتیادو بیماری تاثیر نداره کسی که تو گذشتش روابط درست درمون نداشته بعدا تو زندگیش تاثیری نداره؟حرفا میزنیا چطور اعتیاد و مریضی و سوء سابقه تاثیر داره اما رابطه نامشروع نه؟دلیل اصلی خیانت و جدایی خیلی از زوجا همینه میگی نه یه سرچ کن بازم نه برو یه سر تو جامعه...

13. بالا | پست 59

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    6958
    تشکـر
    6
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم باید حقیقت گفته بشه من که میگم حتی در حد چت هم بوده باشه همه چیو همون اولش بهش میگم الان دیگه اگر کسی بگه رابطه نداشته باید بهش شک کرد! کیه که نداشته باشه؟ لابد دختر 5-6ماهه آره نداشته دیگه! دنبال فابریک نباشید که از این سن به بعد خیلی کم یاب هست/// بخصوص اگه رابطه قبلیتون حضوری بود و در حد چت و اینا نبوده(تقریبا همه با جنس مخالف چت داشتن حالا عده ای فراتر رفتن... و نزدیک 70درصد هم رابطه های حضوری یا دوستی رو داشتن) چون آخرش یروزی فاش میشه هیچ رابطه ای تا ابد که پنهان نمیمونه نکنه میخواید یک عمر با استرس و دلهره زندگی کنید؟ و بهتره موقعی گفته بشه که مثلاً همون ابتدای آشنایی باشه طرف یا میره یا نمیره ازین که بیشتر نیست نه وقتی که طرف( فرقی هم نداره دختر یا پسر ) کلی از نظر عاطفی وابسته شده و حالا حقیقت رو بدونه میشه یه افسرده یه مرده متحرک... خلاصه این شما هستید و وجدان خودتون
    ویرایش توسط loee : 09-27-2014 در ساعت 08:33 PM

14. بالا | پست 60

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    3761
    تشکـر
    197
    تشکر شده 180 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa_1234 نمایش پست ها
    چه دنیایی شده خدا جون. دگ به هیشکی نمیشه اعتماد کرد. هر جا میری یا از خیانت حرف میزنن یا از روابط کثیف گذشته و .... ممریم تو سایت مشاوره. زنه به شوهرش خیانت کرده. و... بابا من پسر جون اینچیزا رو میخونم دیدم نسبت به دختر و زن جماعت عوض میشه. دگ به کی اعاماد میشه کرد. توروخدا از خدا بترسید. اون یکی میگه من با دوست پسرم. س.ک.س دارم. این. ینی چی تو این ججامعه به کدوم دختر اعتماد کنم دختری که س.ک.س داره اونی که هر روز قهوه خونس یا اونی که.....ماشاالله محیط دانشگاه های الانم که دگ همه درجربان هستید دگ من بدبخت به کی دل ببندم به کی دخترا. چرا اینجوری شدن ...
    قربون پسرا که سالمن!!!!!....من کار به شما ندارم که سالمی سالم میخوای.ولی همچین میگی انگار مقصر این اوضاع دختران!!!برادر من واقع بین باش.کبریت تا جعبش نباشه آتیش نمیگیره...مسبب این وضعیت هر دو جنسن.چطور مثل دوران عرب جاهلیت فکر میکنید و این خطاها را برای دخترا بد میدونید؟این خطاها به همون اندازه برای پسر هم ننگه ولی تنها تفاوتش با دخترا تو یک غشای نازکه!!!
    همیشه عرضه متناسب با تقاضاست برادر من....به فساد و بی حیایی قشر همجنس خودتونم یه نظر بنداز.

15. بالا | پست 61

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6271
    تشکـر
    1,498
    تشکر شده 560 بار در 143 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام
    اصلا نباید گفت...اصلا...من خودم یه دخترم تاحالا باکسی هم حتی دوست نشدم چ برسه به بقیه چیزها
    ولی دوست ندارم از گذشته همسرم بدونم چون این همیشه میاد اوله هر بحثی و میشه پیش ذهنه من .... نه فقط من..همه
    توی برنامه زلال احکام آخونده اسمش یادم رفت اون هم گفت ک نباید بگین..اصلا نیازی ب گفتنش نیس چون دردی رو ک دوا نمیکنه هیچ بدتر موقع بحثها نمک میپاشونه ....

16. بالا | پست 62

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    5829
    تشکـر
    470
    تشکر شده 242 بار در 113 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام. منم دقیقا همچین مشکلی داشتم. 1بار نشستم روبروش و کامل براش توضیح دادم و بهش گفتم اگه میخوای با من بمونی این بحث رو همینجا واسه همیشه تموم کن البته جاهاییش که به ضررم بودرو نگفتم ولی انقدر با اعتماد به نفس و حق به جانب باهاش حرف زدم که دیگه نتونست مقاومت کنه به نظرم تو هم همین کارو بکن ولی مواظب باش جاهاییش که به ضررت هست رو نگی ولی انقدر کامل و جدی براش توضیح بده که تو ذهنش ملکه بشه که تو اشتباهی نکردی که از گفتنش بترسی

17. بالا | پست 63

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17470
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خب فرض کنید پسره بگه واسه من مهمه گذشتت!اونوقت چی؟بازم نباید بگه؟

18. بالا | پست 64

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ایا روابط گذشته را به همسرمان بگوییم ؟

بستگی به حساسیت طرفین داره.
    اگه قرار بعدا بگه و مشکلات پیش بیاد . الان بگه بهتره . ولی اگه بگه و زندگیش خراب بشه . نگه بهتره . به قول دوستا پاسخ سربسته بده و جزئیات را نگه.

19. بالا | پست 65

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6769
    تشکـر
    631
    تشکر شده 706 بار در 360 پست
    میزان امتیاز
    10

باید بگی ، پ وجدانت چی؟
    امضای ایشان
    خداحافظ همه ، حلالم كنين

20. کاربران زیر از bahram.a بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 66

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

22. بالا | پست 67

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19218
    تشکـر
    0
    تشکر شده 42 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام دوست عزیز
    بیان گذشته به طور جزیی وریز صداقت نیست حماقته
    ضمنا آدمی که بدبین وشکاک باشه مطمن باش با گفتن گذشتت هزار برابر بیشتر بهت شک میکنه
    گذشته تو مربوط به خودته به شرطی که ازش درس گرفته باشی وپشیمون باشی
    واینم بگم که در رابطه ات با این نامزدت وازدواج باهاش لطفا منطقی تصمیم بگیر
    چون شما با این نامزدت رابطه جنسی داشتی صد در صد این شک که تو قبل از ایشون با چند نفر دیگه هم رابطه داشتی اگه به ازدواج ختم شه تا آخر زندگی واست هست وزندگی رو واست جهنم میکنه
    اصلا چرا باهم رابطه داشتین شماکه قصدتون ازدواج بود شما اگه قبل این آقا هم این رابطه رو داشتی باید دیگه همچین اشتباهی رو هیچ وقت تکرار نمیکردی
    حقیقتش اینکه شما ونامزدتون اگه باهم ازدواج کنید زندگیتون به یک سال هم نمیکشه
    عشق خیلی مهمه اما همه چیز نیست تو زندگی اگر اعتماد وباور وایمان دوطرفه نباشه پایه های زندگی متزلزل میشه
    شما وایشون به قولی الان عشق آتشین توسرتونه ومیگید میبخشم واین چیزا اما وقتی وارد زندگی بشید سایه شک وبدبیبنی زندگیتونو نابود میکنه مخصوصا اینکه این آقا هنوز چیزی ازگذشته شما نمیدونه شمارو تهدید به رفتن کرده
    شما به هیچ وجه گذشتتون رو نگید این آقا در هر صورت میره ولی اگه گذشتتون رو بگید ممکنه برای انتخاب بعدیتون مشکل پیش بیاد وازتون سواستفاده شه
    ازهم جداشید بدون اینکه گذشته رو بگید یا برید پیش روان شناس که مطمنم عاقبت خوبی برای رابطه شما نمیبینه
    واینکه عزیزم چرا باید قبل ازدواج جسمت رو در اختیارش بگذاری حتی از روی عشق؟
    اگه تونستی بیا تایپیک منو بخون شاید واست عبرت بشه
    واینکه از خدا طلب بخشش کن وزندگیتو بسپار دست خودش
    یه دختر ارزش خیلی بالاتر از این حرفاس که بخاد عشقش در گرو جسمش باشه

23. بالا | پست 68

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    23085
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Helish نمایش پست ها
    سلام. منم دقیقا همچین مشکلی داشتم. 1بار نشستم روبروش و کامل براش توضیح دادم و بهش گفتم اگه میخوای با من بمونی این بحث رو همینجا واسه همیشه تموم کن البته جاهاییش که به ضررم بودرو نگفتم ولی انقدر با اعتماد به نفس و حق به جانب باهاش حرف زدم که دیگه نتونست مقاومت کنه به نظرم تو هم همین کارو بکن ولی مواظب باش جاهاییش که به ضررت هست رو نگی ولی انقدر کامل و جدی براش توضیح بده که تو ذهنش ملکه بشه که تو اشتباهی نکردی که از گفتنش بترسی
    این کار خطرناکه. من خودم به همچین موردی بر خوردم. در حالی که گذشتشو میدونستم. اون با اعتماد به نفس کامل برام از گذشتش گفت و خبر نداشت که من میدونم. من با توجه به گذشته ای که ازش میدونستم آماده ازدواج باهاش بودم. ولی نه گذشتش بلکه عدم صداقتش همه چیز رو برام عوض کرد. پس مواظب باش وقتی از گذشتت حرف می زنی احتمال این وجود داره که اونو کامل بدونه یا حتی ممکنه بعدا بفهمه

24. بالا | پست 69

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

صداقت مهمه

25. بالا | پست 70

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21119
    تشکـر
    252
    تشکر شده 188 بار در 121 پست
    میزان امتیاز
    9

خیلی از مشاورین ازدواج معتقدن که نیازی نیست روابط قبل از ازدواج برای طرف مقابل فاش بشه (البته اینجا صحبت راجع به کسی هست که واقعا سر عقل اومده و تصمیم داره یه زندگی جدی رو در کمال وفاداری شروع کنه. اگه کسی نتونه قید این جور چیزا رو بزنه باید به فکر ازدواجم نباشه) و ممکنه فقط بد بینی به همراه بیاره ولی به نظر من اگه رابطتت جوری بوده که ممکنه بعد ازدواج فاش بشه و باعث از هم پاشیدن زندگی بشه پنهانکاری عاقلانه نیست. این موضوع هم شدیدا بستگی به طرف مقابلت داره که چه جوری برخورد کنه.بعضیا چه زن چه مرد می تونند رابطه گذشته همسرشون رو بپذیرند و باهاش کنار میان بعضیا هم نه.
    ویرایش توسط کرانه آسمان : 10-16-2015 در ساعت 08:09 PM
    امضای ایشان

تنها کسی که با من درست رفتار می کند، خیاط من است
    که هربار اندازه های جدیدم را می گیرد. بقیه به همان اندازه های قبلی چسبیده اند
    و توقع دارند من خودم را با آنها جور کنم.

جرج برنارد شاو

26. بالا | پست 71

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27306
    تشکـر
    0
    تشکر شده 6 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

یه توصیه برادرانه دارم
    هیچوقت هیچوقت هیچوقت در مورد روابط گذشته خودتون به همسرتون چیزی نگید و همینطور هم اصرار نداشته باشید که براتون تعریف کنه. حتی اگه خودش خواست تعریف کنه اجازه ندید.
    این کار فقط و فقط باعث ایجاد ایجاد فکر و خیال میشه. باعث میشه شکاک بشین و زندگیتون رو تلخ میکنه.
    گذشته مال گذشته بوده و تموم شده رفته. دیگه چه لزومی داره که توش کنکاش کنیم.

27. بالا | پست 72

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    21877
    تشکـر
    2,345
    تشکر شده 1,788 بار در 1,138 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط hp1360 نمایش پست ها
    سلام

یه توصیه برادرانه دارم
    هیچوقت هیچوقت هیچوقت در مورد روابط گذشته خودتون به همسرتون چیزی نگید و همینطور هم اصرار نداشته باشید که براتون تعریف کنه. حتی اگه خودش خواست تعریف کنه اجازه ندید.
    این کار فقط و فقط باعث ایجاد ایجاد فکر و خیال میشه. باعث میشه شکاک بشین و زندگیتون رو تلخ میکنه.
    گذشته مال گذشته بوده و تموم شده رفته. دیگه چه لزومی داره که توش کنکاش کنیم.
    دوست عزیز تاپیک مال 3سال پیش هستش.یا الان طلاق گرفتند یا هم که زندگی می کنند.

در ضمن گذشته تو گذشته گاه نمی مونه و به خصوص اینجور ماها امثال این خانوم قبل اینکه وارد روابط نامشروع بشن باید فکر اینجاها هم بکنند ،یا فکر ازدواج از سرشون بندازند بیرون و بادوستی عمر خودشون تلف کنند.

گند زدن به جامعه .اکثر طلاق های کا مربوط به جنسی حاصل این روابط پنهانی گذشته است که اشکار میشه.

صفحه 2 از 2 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)