نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: عدم اعتماد به نفس

7175
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18653
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم اعتماد به نفس

سلام .من 26 سالمه،تو خونه با پدر و مادرم زندگی میکنم یه برادر دارم که ازدواج کرده و من خیلی احساس تنهایی میکنم اعتماد به نفسم خیلی پایینه یه خواستگار دارم که هیشکی تو خونه باهاش موافق نیس ولی من میخوامش نه کار دارم و نه هیچ امیدی به زندگی پیرترین دختر فامیل منم همه دخترا فامیل ازدواج کردن خیلی نا امیدم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم اعتماد به نفس

نقل قول نوشته اصلی توسط مرمری نمایش پست ها
    سلام .من 26 سالمه،تو خونه با پدر و مادرم زندگی میکنم یه برادر دارم که ازدواج کرده و من خیلی احساس تنهایی میکنم اعتماد به نفسم خیلی پایینه یه خواستگار دارم که هیشکی تو خونه باهاش موافق نیس ولی من میخوامش نه کار دارم و نه هیچ امیدی به زندگی پیرترین دختر فامیل منم همه دخترا فامیل ازدواج کردن خیلی نا امیدم

دوست عزیز امیدوارم به خاطر چنین طرز فکر پوچی خودت و خانوادت رو به زحمت نندازی

اینکه فکر میکنی با 26 سال سن پیر شدی طرز فکر پوچ و بیهوده ایه که میتونه زندگی تورو تحت تاثیر قرار بده

چون میتونی به خاطر چنین احساسی وارد ازدواجی بشی که زندگی تورو برای یک عمر خراب کنه

به خانواده خودت اعتماد کنید و کمی بیشتر با عقل و منطق رفتار کن تا چند سال دیگه دوباره برای مشکلات خانوادگی دست به دامن یاری دیگران نباشید

دقت کنید طرز فکر شما رفتار و اعمال شمارو میسازه و در نهایت ارامش زندگی شما

اعتماد به نفس پایین و حساسیت بیش از حد
    افرادی که اعتماد به نفس خوبی دارند، معمولا زندگی بهتری را هم تجربه می‌کنند و در زندگی شرایط مناسب‌تری خواهند داشت. این شرایط تا جایی پیش می‌رود که به گفته دکتر ناظمی کمبود اعتماد به نفس حتی می‌تواند موجب ایجاد حساسیت و زود رنجی هم بشود.
    پایین بودن میزان اعتماد به نفس، یکی از مهم‌ترین دلایلی است که می‌تواند فرد را حساس و زود رنج کند. نباید فراموش کنیم حساسیت بیش از حد افراد، به اعتماد به نفس آنها بستگی دارد. به این معنی که این افراد چون نسبت به نوع زندگی و شرایطی که دارند، حساس هستند و خودشان را پایین‌تر از دیگران می‌دانند، نمی‌توانند حرف‌ها و نظرات دیگران را تحمل کنند و چنین رفتارهایی را از خود نشان می‌دهند.

چنین اشخاصی معمولا فکر می‌کنند دیگران هر حرفی که می‌زنند و هرطور که رفتار می‌کنند، فقط می‌خواهند آنها را متوجه اشتباه‌شان کنند و برای همین خیلی سریع در هر جمع و گروهی که قرار می‌گیرند، واکنش نشان می‌دهند. گاهی ممکن است این واکنش‌ها خیلی شدید باشد و برای همین روابط اجتماعی و کاری آنها را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حساس‌ها مراقب باشند
    دوست ندارد این‌طور باشد، اما کاری هم از دستش برنمی‌آید. حساس است و خیلی زود از حرف‌های دیگران ناراحت می‌شود. تصمیم می‌گیرد رفت و آمدهایش را کم کند، روابط اجتماعی‌اش را حذف می‌کند و در خانه می‌ماند تا نه از حرفی ناراحت شود و نه کسی را ناراحت کند. غافل از این‌که این کناره ‌گیری‌ کردن فقط شرایطش را بدتر می‌کند و موجب تشدید حساسیت‌هایش می‌شود. البته خیلی وقت‌ها هم دست به کار می‌شود و سعی می‌کند رفتارهای اشتباهش را تغییر دهد ولی چون این کار برایش سخت است، در همان ابتدای کار، پشیمان می‌شود و دوباره به همان روال قبل برمی‌گردد؛ یعنی حساسیت و ناراحت شدن، بعد تنهایی و فرار از موقعیت برای کم شدن این همه ناراحتی و پس از آن هم تشدید مشکل و بدتر شدن شرایط.

نوع رفتار به گذشته افراد ارتباط پیدا می‌کند و تجربه و اتفاقی در دوره کودکی یا شیوه تربیتی والدین در آن سنین موجب بروز چنین احساساتی شده است، اما این مطالب به این معنی نیست که کاری از دست‌ فرد بر نمی‌آید و او نمی‌تواند رفتارش را تغییر دهد.

این افراد در اولین قدم باید اعتماد به نفس‌شان را تقویت کنند و هر کاری از دست‌شان برمی‌آید ـ مانند خود گویی‌های مثبت ـ برای تقویت اعتماد به نفس انجام دهند. همچنین خوب است برای تقویت اعتماد به نفس، به خود آگاهی رسیده و شناخت دقیقی از نقاط ضعف و قوت‌شان پیدا کنند.

از جمع فرار نکنید
    کسانی که حساس هستند، معمولا خیلی دوست ندارند در جمع حاضر شوند و ترجیح می‌دهند تنها بمانند. گروهی از این افراد هم هستند که همیشه از دیگران ناراحتند و برای همین هنگامی که در جمع هستند، احساس خیلی بدی را تجربه خواهند کرد. در نتیجه طبیعی است این افراد کم‌کم از جمع دور ‌شوند و تنهایی را ترجیح دهند، اما وقتی آنها از دیگران فاصله می‌گیرند، طرز فکر و نگرش منفی‌‌ که نسبت به جمع و دیگران دارند نیز تقویت می‌شود و در نتیجه نمی‌توانند با شرایط و موقعیت‌های جدید هماهنگ شوند.

بنابراین گاهی افراد حساس تصمیم می‌گیرند به جای حل مساله و ایجاد توانایی برای برطرف کردن این مشکل، از جمع فرار کنند و همین دوری از گروه باعث تشدید مشکلات‌شان می‌شود.

روابط اجتماعی گسترده‌تر می‌تواند به بهبود این شرایط کمک کند و توصیه می‌شود این افراد بیشتر در جمع حاضر شوند.

اولین و یکی از بهترین کارهایی که می‌توان برای این گروه از افراد انجام داد، مواجه شدن با موقعیت است. به این معنی که قرار نیست زمانی که احساس می‌کنید از قرار گرفتن در جمع ناراحت می‌شوید یا از حرف‌ها و نظرات دیگران احساس خوبی ندارید، رفت و آمدهایتان را قطع کنید. بلکه توصیه می‌شود روابط اجتماعی بیشتری داشته باشید، اما قبل از این مرحله، خودتان را بهتر بشناسید و اعتماد به نفس‌تان را تقویت کنید و پس از آن مهارت‌های ارتباطی را بیاموزید و بدانید در هر رابطه‌ای چطور باید برخورد کرد.

افرادی که حساسیت بیش از حد دارند، معمولا از کمبود قدرت ابراز وجود هم رنج می‌برند و نمی‌توانند حرف‌ها و نظرات‌شان را بدرستی مطرح کنند. برای همین هم احساسات‌ منفی‌شان بیشتر می‌شود و همین می‌تواند شرایط آنها را بدتر کند. همچنین به این موضوع هم توجه داشته باشید که تمام رفتارها و حرف‌های دیگران را به خودتان نسبت ندهید و بدانید خیلی از حرف‌ها و رفتارها به شما ارتباطی پیدا نمی‌کند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

اونایی ک ازدواج کردن همشون خوشبخت و راضی هستن
    زندگی ک توش احساس رضایت و خوشبختی نباشه چه ارزشی داره
    اگه تو خونه بابات احساس رضایت ندلری میدونی این تقدیرت هست و حق انتخاب نداشتی
    اما اگه تو ازدواجت خوشبخت و راضی نباشی این تقصیرخودت هست چون حق انتخاب داشتی و ی عنر باید سرکوفت بشنوی.
    چرا عاقل کند کاری ک باز آرد پشیمانی خانومی
    مسیر خوشبختی منتهی به ازدواج نیست
    بلکه ازدواج هم مرحله ای از خوشبختیت باید باشه نه بدبختیت
    چشمات را خوب باز کن هرکسی تو این دنیا ی یار داره ک به وقتش سرراهش قرار داده میشه مواظب باش باانتخاب بیجا و غلط اونی ک قسمتت هست رااز دست ندی
    از زندگی ک داری لذت ببر
    اگه تونسی میون ی جهنم برای خودت بهشت بسازی خوشبختی
    تو دربهترین سن برای رسیدن به پیشرفت و شکوفایی قرار داری
    قدر لحظه هات را بدون و زندگی کن

شاید این ماه بیاید...شاید

5. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18653
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

از پاسختون ممنونم ولی من با خواستگارم به صورت خیلی اتفاقی که من هیچ وقت فکرشم نمیکردم که به رابطه جنسی ختم بشه، رابطه داشتم چون همش به من میگف ما ازدواج میکنیم دلیلی نداره که خونوادت مخالفت کنن هنوز با کره ام ولی بازم عذاب وجدان دارم. همش میترسم اگه با کس دیکه ای ازدواج کنم متوجه بشه اونوقت که ابروی من بره اخه همه تو فامیل منو به دختر متدین و پاکی میشناسن چون همینطور بوده تنها پسری که باهاش دوست بودم همینه چون دوسش داشتم دوتا خواستگارم بخاطرش رد کردم.از خدا خواستم دیگه هیشکی نیاد خواستگاریم نمیدونم چیکار کنم خیلی پشیمونم

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

توبه
    پس این انتخاب شما بدترین انتخاب هست
    چون همیشه بهتون شک داره ک نکنه با کس دیگه ای هم قبل از من ارتباط داشت
    ارتباط قبل از ازدواج نابود کننده زندگی هست
    از گذشته تون توبه کنید و فراموشش کنید و آینده ای زیبا بسازید
    تواین شبهای عزیز فرصت خوبیه برای خالص و پاک شدن.
    از خدا تقدیری زبا بخواه و بهش قول بده دیگه خطا نمیری و ازش بخواه آبروت را حفظ کنه
    مطمین باش حاجتت برآورده میشه.
    التماس دعا

شاید این ماه بیاید...شاید

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18653
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

ازتون ممنونم فاطمه خانم. میدونم که خدا منو میبخشه ولی خیلی نگرانم.ازتون التماس دعا دارم

9. کاربران زیر از مرمری بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    43959
    تشکـر
    133
    تشکر شده 18 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط مرمری نمایش پست ها
    سلام پیر نیستی عزیزم تازه جوونیته اول راهی
    منم ۲۴ سالمه و فعلا خواستگار ندارم منک از نظر ظاهر خیلی ضعف دارم میگم شاید بخاطر اونه نمیدونم آخه اخلاقم بد نیس دارم بهترش میکنم اما خب همیشه حسرتش ب دلم مونده توهم امید داشته باش ناامیدی گناه کبیرس

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)