نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: اختلاف روش زندگی

3753
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18709
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف روش زندگی

سلام
    من دین اسلام رو به عنوان روش زندگی انتخاب کردم، و دوست دارم تمام زندگیم رو با دستورات اسلام هماهنگ کنم، و خیرات و آثار مثبت اون رو هم با تمام وجودم احساس کردم، ولی پدر و مادرم و خواهرم که با اونها زندگی می کنم، از این موضوع راضی نیستند و می خوان منم مثل اونها زندگی کنم، با اونا بخوابم، با اونا از خواب بلند شم، مثل اونها و در ساعاتی که اونها غذا می خورند غذا بخورم و ...
    مثلا، من دوست دارم شب ها حداکثر ساعت یازده بخوابم، و صبح ها یک ساعت مانده به اذان صبح از خواب بلند شم، و بعد از اون دیگه نخوابم تا ظهر و اگر شد نیم ساعتی قبل از اذان ظهر بخوابم و یا یکی دو ساعتی بعد اذان ظهر. یا دوست دارم در روز دو وعده غذا بخورم، یکی صبحانه قبل اذان صبح و شامم بعد از نماز عشا و بین این دو وعده به جز آب چیز دیگه ای نخورم و ترجیح میدم به جای این کار روزه بگیرم و...
    ولی زیاد خوششون نمیاد و سعی میکنند صبحا هر جور شده منو بخوابانند و زیاد از خواب ظهر من راضی نیستند، و خوش ندارند روزه بگیرم و مسائل دیگه...
    نمیدونم چرا میخوان روش زندگیشون رو به من تحمیل کنند در صورتی که من با اینکه می دونم این روش زندگی بهترین روشه، ولی اونا رو مجبور نمی کنم مثل من زندگی کنند، هر چند دوست دارم.
    پیشنهاد می کنم به سایت استاد پناهیان« bayanmanavi.ir» و وبلاگ ایشون« yaali.blog.ir» سری بزنید. مخصوصا مبحث« تنها مسیر» و مبحث« تنها مسیر برای زندگی بهتر» و همین طور این آدرس« http://yaali.blog.ir/post/825/زمان-ه...ب-خواب».
    خواهش می کنم از اساتید گرامی و دوستان عزیز که منو راهنمایی کنند.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : اختلاف روش زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط mortezar نمایش پست ها
    سلام
    من دین اسلام رو به عنوان روش زندگی انتخاب کردم، و دوست دارم تمام زندگیم رو با دستورات اسلام هماهنگ کنم، و خیرات و آثار مثبت اون رو هم با تمام وجودم احساس کردم، ولی پدر و مادرم و خواهرم که با اونها زندگی می کنم، از این موضوع راضی نیستند و می خوان منم مثل اونها زندگی کنم، با اونا بخوابم، با اونا از خواب بلند شم، مثل اونها و در ساعاتی که اونها غذا می خورند غذا بخورم و ...
    مثلا، من دوست دارم شب ها حداکثر ساعت یازده بخوابم، و صبح ها یک ساعت مانده به اذان صبح از خواب بلند شم، و بعد از اون دیگه نخوابم تا ظهر و اگر شد نیم ساعتی قبل از اذان ظهر بخوابم و یا یکی دو ساعتی بعد اذان ظهر. یا دوست دارم در روز دو وعده غذا بخورم، یکی صبحانه قبل اذان صبح و شامم بعد از نماز عشا و بین این دو وعده به جز آب چیز دیگه ای نخورم و ترجیح میدم به جای این کار روزه بگیرم و...
    ولی زیاد خوششون نمیاد و سعی میکنند صبحا هر جور شده منو بخوابانند و زیاد از خواب ظهر من راضی نیستند، و خوش ندارند روزه بگیرم و مسائل دیگه...
    نمیدونم چرا میخوان روش زندگیشون رو به من تحمیل کنند در صورتی که من با اینکه می دونم این روش زندگی بهترین روشه، ولی اونا رو مجبور نمی کنم مثل من زندگی کنند، هر چند دوست دارم.
    پیشنهاد می کنم به سایت استاد پناهیان« bayanmanavi.ir» و وبلاگ ایشون« yaali.blog.ir» سری بزنید. مخصوصا مبحث« تنها مسیر» و مبحث« تنها مسیر برای زندگی بهتر» و همین طور این آدرس« http://yaali.blog.ir/post/825/زمان-ه...ب-خواب».
    خواهش می کنم از اساتید گرامی و دوستان عزیز که منو راهنمایی کنند.

دوست عزیز تمام این موارد درسته ولی شما میتونید اینکارهارو بدون اینکه تظاهری کرده باشید انجام بدید

بهتون توصیه میکنم در انجام واجبات بیشتر غیرت نشون بدید تا در انجام مستحبات

شاید بیدار شدن یک ساعت قبل از اذان خوب باشه ولی احترام به والدین یکی از واجباته که خداوند بعد از پرستش خودش در قران بهش اشاره کرده

رفتار شما وقتی خوب باشه و بتونید در خانه یاریگر خوبی باشید خانواده به سمت شما و اخلاق و اعتقادتون جذب میشن

و این کار شما ارزش داره و میتونه به شما امتیاز بده

به همین خاطر واجبات رو بشناسید و بر انجامشون مواظبت کنید و در انجام سایر امور دینی بسیار راحت و آرام باشید و وسواس گونه رفتار نکنید

رفتار شما نشان دهنده تاثیر اموزه های دینی در شماست پس از افراط و تفریط در این مورد جدا" پرهیز کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18709
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اختلاف روش زندگی

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    دوست عزیز تمام این موارد درسته ولی شما میتونید اینکارهارو بدون اینکه تظاهری کرده باشید انجام بدید

بهتون توصیه میکنم در انجام واجبات بیشتر غیرت نشون بدید تا در انجام مستحبات

شاید بیدار شدن یک ساعت قبل از اذان خوب باشه ولی احترام به والدین یکی از واجباته که خداوند بعد از پرستش خودش در قران بهش اشاره کرده

رفتار شما وقتی خوب باشه و بتونید در خانه یاریگر خوبی باشید خانواده به سمت شما و اخلاق و اعتقادتون جذب میشن

و این کار شما ارزش داره و میتونه به شما امتیاز بده

به همین خاطر واجبات رو بشناسید و بر انجامشون مواظبت کنید و در انجام سایر امور دینی بسیار راحت و آرام باشید و وسواس گونه رفتار نکنید

رفتار شما نشان دهنده تاثیر اموزه های دینی در شماست پس از افراط و تفریط در این مورد جدا" پرهیز کنید
    سلام، از توجهتون ممنونم، این که می فرمایید، کارم بدون تظاهر باشه اگه میشه بیشتر توضیح بدید، فکر می کنم منظور شما اینه که برای اطرافیانم این سوء تفاهم پیش اومده که من این کار ها رو برای تظاهر انجام میدم.
    فرمایش شما درسته، ولی اگر شما بدونید یه کاری- مثلا درس خوندن، ازدواج با ایده آلتون، ورزش کردن، یه رژیم درمانی که میدونید برای سلامتیتون مفیده و...- درسته و با تمام وجودتون به درست بودن اون اعتقاد داشته باشید، سعی نمی کنید به پدر و مادرتون هم نشان بدید که اون کار خوبه و اونها رو با خودتون همراه کنید؟ منظور من بیشتر این موضوع بود، و از اساتید گرامی خواهش می کنم به من راه حل نشون بدن؟
    در مورد اخلاق و رفتار هم که فرمودید، فکر می کنم زمانی می تونم با دیگران به بهترین نحو معاشرت کنم که از زندگیم راضی باشم، و برای دوست داشتن دیگران و احترام به اونها، اول باید خودمو دوست داشته باشم و به خودم احترام بذارم.
    همیشه به همه احترام میذارم، و سعی میکنم منافع دیگران رو بر منافع خودم ترجیح بدم، مخصوصا پدر و مادرم، ولی مسئله اینجاست که اگر من این کارا رو انجام بدم، با منافع کسی در تضاد نیست. و از طرفی می دونم این روش بهترین روش زندگیه و حتی اگه دیگران هم مثل من زندگی کنند به نفع خودشونه.
    البته گذشته من در بروز این مشکلات بی تاثیر نبوده، چون در گذشته اشتباهات و خطا ها و گناهان زیادی داشتم، که باعث نارضایتی پدر و مادرم از من شده که البته الآن دیگه اون رفتار ها رو ندارم، ولی فکر می کنم تا جبران گذشته زمان لازم باشه، الآن مسئله دیگه ای که دارم اینه که چطور به پدر و مادرم بگم که تغییر کردم، و چطور گذشته رو جبران کنم؟
    از توجه و وقتی که صرف می کنید ممنونم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47189
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ

اسلام دین اخلاق است و مهم تر از هر چیزی باید اخلاق نیکو داشته باشید، در روایت نیز داریم با رفتار و اعمال خود و بدون هیچ حرفی به اسلام دعوت کنید
    علاوه بر این بیدار شدن سحرگاهی فواید زیادی برای سلامتی دارد، از جمله غده تیرویید صبح ها ترشح می شود، و بیدار شدن در صبح مانع افسردگی است، با ذکر این مسائل به خانواده می توانید آنها را با خودتان همراه کنید

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41329
    تشکـر
    155
    تشکر شده 112 بار در 90 پست
    میزان امتیاز
    5

پاسخ : پاسخ

شما بهتره قبل از اینکه نظر بدی اول یه نگاه به تاریخ تاپیک بندازی بعد جواب بدی نه تاپیک شش سال قبلو
    امضای ایشان

خدایا چون نوشتی سرنوشتم
    که بخت از من رمید ازبس که زشتم
    زبانم لال اگر خط تو بد بود
    تو میگفتی خود من مینوشتم
    کارو (نامه'های سرگردان)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد