نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: روابط مجازی خواهر

1304
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7582
    تشکـر
    5
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

روابط مجازی خواهر

سلام,
    من یه خواهر سیزده ساله دارم , ک خیلی دغدغه م شده و براش نگرانم , ازتون خواهش میکنم کمک کنین و راهکار خوبی پیش روم بزارید تا از نگرانی در بیام.ممنون

ما توی خونه از وای فای استفاده میکنیم و تقریبا خانواده پر مصرفی هستیم, پدرم هرچند سعی میکنه ک از اینترنت درست استفاده بشه ولی تمرکزش رو گذاشته روی من که بیست سال سن دارم و خوب و بد رو تشخیص میدم , و از خواهر کوچیکم غافله,
    چن ماهی هست که براش تبلت خریده و هرچند من بسییییار مخالف بودم اما گوشش بدهکار نبود و حرفای من و مادرم براش بی اهمیت بود, مدتی گذشت و براش سیم کارت هم گرفت و باز هم نگرانی و حرف های من بی فایده بود,
    به همین منوال, با اصرار خودش و پشتیبانی های پدرم,مجبور شدم براش لاین نصب کنم, و البته خیلی حواسم بود و تنطیمات امنیتی اش را فعال کردم,اما این کافی نیست..
    دو هفته ی پیش, ک احساس میکردم استفاده اش از چت و این نرم افزار ها زیاد شده و کم کم وابستگی درش داره ایجاد میشه نگران شدم و گوشیش رو وقتی نبود چک کردم, و متاسفانه متوجه شدم که با افرادی چت میکنه که مناسبش نیست و داره به بیراهه میره, این خیلی برام دردناک بود, و نمیتونستم با پدر یا مادرم هم مطرح کنم ,چون عکس العمل اونها رو پیشبینی میکردم که کار رو ازین خرابتر خواهد کرد, پس سعی کردم خودم بجای محدود کردن ناگهانیش, براش غیرمستقیم عواقب رو توضیح بدم و داستان هایی تعریف کردم ک شاید باعث بشه بیشتر حواسش رو جمع کنه, ولی تاثیری نداشته و حالا اون خیلی بیشتر تو این باتلاق فرو رفته,
    حالا شماره اش رو ب اشتراک میزاره و تماس تلفنی داره, و روز ب روز با افراد بیشتری چت میکنه, و بدتر اینکه, با دختر عموم که یک سال ازش بزرگتره, رابطه دارن و او روی ذهن خواهرم تاثیر گذاشته و کم کم میبینم که سمت آرایش کردن میره ,حتی عنوان کردن این چیز ها عذابم میده , دیگه داره از کنترلم خارج میشه , و مشکل اصلی اینه که پدرم جلوی خواهرم,حرف ها و نگرانی های منو ب سخره میگیره و این باعث شده که نه تنها دیگه حرف هام واسش اهمیتی نداشته باشه , بلکه رسیدن به خواسته هاش رو خیلی راحت, در کمی ناله کردن برای پدرم میدونه....
    اتفاقی که همین ساعات پیش افتاد,اینکه , مادرم خیلی اتفاقی من رو در حال بررسی تبلت دید و متوجه قضیه شد, اما هنوز به عمق فاجعه پی نبرده, فقط ازش خواهش کردم ک پدرم فعلا چیزی نگه.
    من الان با کوله باری از اندوه و فکری مغشوش متوصل به این سایت شدم تا بتونم یه راهکار پیدا کنم و این مسئله بیشتر از این تبدیل ب معضل نشه.

محدودش کنم؟ قطع اینترنت؟پاک کردن لاین؟ بلاک کردن دوستاش؟گرفتن تبلت؟ سوزوندن سیم کارت؟ نه؟ پس چکار کنم؟
    مغزم دیگه نمیکشه....
    ویرایش توسط hamiref : 07-07-2015 در ساعت 08:39 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17490
    تشکـر
    0
    تشکر شده 89 بار در 60 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : کمکم کنید , خواهرم در خطره

دوست عزیز سلام
    به نظر من سعی کنید بهش خیلی نزدیک شید مثل یه دوست قابل اعتماد،سعی کنید که هی ازش ایراد نگیرید و غر نزنید ونصیحت نکنید چون تو این سن اصلا گوش نمیدن و دنبال استقلا هستن،شما با نزدیک شدن بهش میتونید از کاراش سر در بیارید و از خطرای احتمالی آگاهی پیدا کنید و ازشون جلوگیری کنید این کاریه که من با دختر عموم دارم انجام میدم و جواب گرفتم تا حالا

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظر من وقتی دور هم نشستین یه جوری در مورد چت و تلفنی صحبت کردن با افراد غریبه و اینا حرف بزنین که توی خونوادتون قبح داره و اصلا این رفتارها رو نمی پسندین، و مثلا از فلانی بگین که این کارو انجام میده و شما به حال خودشو و خونوادش تأسف میخورید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15307
    تشکـر
    1,185
    تشکر شده 204 بار در 134 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام دوست عزيز
    بنظر من سعي کنيد وقتشو پر کنيد.مثلا اگه از خونه ميريد بيرون ازش بخوايد ک همراهيتون کنه...يا وقتي تو خونه ايد ي سري بازي هاي گروهي انجام بديد و بخوايد ک شرکت کنه...مثل شطرنج...اسم فاميل بيست اسمي و .... .شايد بنظر مسخره بياد ولي جواب ميده.يا مثلا فيلم بياريد خونه و بگيد ابجي بيا فلان فيلم جديد رو اوردم بيا باهم ببينيم.و تاکيد کنيد ک وقتي باهميد گوشيشو بذاره کنار.شمام همينکارو کنيد.کم کم واسش عادت ميشه.
    و ي مطلب ديگه.بهتره ب پدر و مادرتون بگيد ولي نه با ذکر جزئيات.فقط بگيد زيادي چت ميکنه و مثالي از اتفاقايي ک واس همسن و سالهاش ميفته،بياريد ک خانواده قانع شن.
    ان شالله همه چي حل ميشه.موفق باشيد و هميشه شاد.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : روابط مجازی خواهر

نقل قول نوشته اصلی توسط hamiref نمایش پست ها
    سلام,
    من یه خواهر سیزده ساله دارم , ک خیلی دغدغه م شده و براش نگرانم , ازتون خواهش میکنم کمک کنین و راهکار خوبی پیش روم بزارید تا از نگرانی در بیام.ممنون

ما توی خونه از وای فای استفاده میکنیم و تقریبا خانواده پر مصرفی هستیم, پدرم هرچند سعی میکنه ک از اینترنت درست استفاده بشه ولی تمرکزش رو گذاشته روی من که بیست سال سن دارم و خوب و بد رو تشخیص میدم , و از خواهر کوچیکم غافله,
    چن ماهی هست که براش تبلت خریده و هرچند من بسییییار مخالف بودم اما گوشش بدهکار نبود و حرفای من و مادرم براش بی اهمیت بود, مدتی گذشت و براش سیم کارت هم گرفت و باز هم نگرانی و حرف های من بی فایده بود,
    به همین منوال, با اصرار خودش و پشتیبانی های پدرم,مجبور شدم براش لاین نصب کنم, و البته خیلی حواسم بود و تنطیمات امنیتی اش را فعال کردم,اما این کافی نیست..
    دو هفته ی پیش, ک احساس میکردم استفاده اش از چت و این نرم افزار ها زیاد شده و کم کم وابستگی درش داره ایجاد میشه نگران شدم و گوشیش رو وقتی نبود چک کردم, و متاسفانه متوجه شدم که با افرادی چت میکنه که مناسبش نیست و داره به بیراهه میره, این خیلی برام دردناک بود, و نمیتونستم با پدر یا مادرم هم مطرح کنم ,چون عکس العمل اونها رو پیشبینی میکردم که کار رو ازین خرابتر خواهد کرد, پس سعی کردم خودم بجای محدود کردن ناگهانیش, براش غیرمستقیم عواقب رو توضیح بدم و داستان هایی تعریف کردم ک شاید باعث بشه بیشتر حواسش رو جمع کنه, ولی تاثیری نداشته و حالا اون خیلی بیشتر تو این باتلاق فرو رفته,
    حالا شماره اش رو ب اشتراک میزاره و تماس تلفنی داره, و روز ب روز با افراد بیشتری چت میکنه, و بدتر اینکه, با دختر عموم که یک سال ازش بزرگتره, رابطه دارن و او روی ذهن خواهرم تاثیر گذاشته و کم کم میبینم که سمت آرایش کردن میره ,حتی عنوان کردن این چیز ها عذابم میده , دیگه داره از کنترلم خارج میشه , و مشکل اصلی اینه که پدرم جلوی خواهرم,حرف ها و نگرانی های منو ب سخره میگیره و این باعث شده که نه تنها دیگه حرف هام واسش اهمیتی نداشته باشه , بلکه رسیدن به خواسته هاش رو خیلی راحت, در کمی ناله کردن برای پدرم میدونه....
    اتفاقی که همین ساعات پیش افتاد,اینکه , مادرم خیلی اتفاقی من رو در حال بررسی تبلت دید و متوجه قضیه شد, اما هنوز به عمق فاجعه پی نبرده, فقط ازش خواهش کردم ک پدرم فعلا چیزی نگه.
    من الان با کوله باری از اندوه و فکری مغشوش متوصل به این سایت شدم تا بتونم یه راهکار پیدا کنم و این مسئله بیشتر از این تبدیل ب معضل نشه.

محدودش کنم؟ قطع اینترنت؟پاک کردن لاین؟ بلاک کردن دوستاش؟گرفتن تبلت؟ سوزوندن سیم کارت؟ نه؟ پس چکار کنم؟
    مغزم دیگه نمیکشه....

حقیقت اینه که دوست عزیز کار زیادی نمیتونید انجام بدید

روابط دوستی در این سن بسیار زیاده و اگر بخوایت روی ایشون تاثیرگذار باشید باید دوستی خوب رو همراهش کنید

تا از این طریق بتونید روی رفتارش اثرگذار باشید

به هر حال مادر شما باید از موضوع با خبر باشه چون بهتر میتونه ارتباط گیری کنه ...

و متاسفانه پدر شما با مسخره کردنتون تاثیری که شما میتونستید روی خواهرتون داشته باشید رو از بین برده

کاری جز مراقبت دورانه و کنترل نامحسوس نمیتونید انجام بدید

چون هر کاری کنید جور دیگه ای تعبیر شده و تاثیر برعکسی خواهد داشت
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

6. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7582
    تشکـر
    5
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام , از راهنمایی تون کمال سپاس رو دارم , پیشنهاد کمک کننده ای بود,ممنون

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7582
    تشکـر
    5
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ,
    خیلی خیلی متشکرم , واقعا پیشنهاد کمک کننده ای بود, خیلی ممنون

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7582
    تشکـر
    5
    تشکر شده 8 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : روابط مجازی خواهر

سلام,
    ممنون از راهنمایی تون , ان شاالله به کمک شما دوستان میتونم این مشکل رو حل کنم.بازم سپاس

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)