نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: احساس پوچی و افسردگی

3286
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16830
    تشکـر
    25
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    9

احساس پوچی و افسردگی

سلام من 26 سالمه دختر هستم ودانشجوی ارشد این ترم ان شالله دفاع میکنم اما بینهایت احساس پوچی و افسردگی میکنم . دارم فکر میکنم بعد از فارق التحصیلی چکار کنم شغلی ندارم دکترا خوندن تو ایرانم یه کار پوچه به علاوه دوس ندارم تو ایران ادامه بدم ضمن اینکه تو کل کشور با احتساب شبانه و پردیس تو رشته ما 20 نفر میگیرن و قبولی من تقریبا محاله. وضع مالی آن چنانی هم ندارم که بگم میرم خارج .خواستگار مناسبی هم ندارم که بگم ازدواج میکنم . دوستامو که میبینم بغض میکنم بخدا آدم حسودی نیستم از خوشبختیشون خوشحال میشم اما دلم برا بدبختی خودم میسوزه . میبینم دوستام ارشدشونم تموم شد برا دکترا اکثرا رفتن اروپا و امریکا خیلیاشونم ازدواج موفقی کردن بقیه هم سر کار اما من تو همه چی طلسم شدم . الآنم بغض گلومو گرفته من نه کار دارم نه میتونم برم خارج نه خواستگار درستی تو خونمونم اکثرا دعواست کلا از نظر روانی تحت فشار خیلی خیلی زیادی هستم از یه طرف میبینم 26 سالمه و هنوز دارم پول توجیبی میگیرم از یه طرف اوضاع نابه سامان خونه از یه طرف سنم داره از سن استخدام میگذره و متاسفانه کم کم دارم ترشیده هم میشم . ارگان ها هم همه پسر استخدام میکنن. کلا انگار ما دهه 60 ایا باید بمیریم بخصوص دختر هم باشیم بخدا سر به راهم همه عمرمم درس خوندم هم کارشناسی و هم ارشدم دانشگاه درجه 1 دولتی بودم و هستم . مگه خدا نمیگه از تو حرکت و از من برکت ؟ من که حرکت کردم پس کی برکت میده نکنه منو یادش رفته ؟

نه تو کار شانس دارم نه ازدواج نه خارج .کشته مرده هیچکدومشون نیستم اما بالاخره نمیشه کنج خونه بشینم و بترشم و بخورم و بخوابم اونم تو خونه ما
    دوستام حتی همکلاسام که پسرن عکسای خارجشونو با همسراشون میزنن وقتی میبینم دلم میگیره آخه یه پسر همسن من خارجشو میره کار میکنه ازدواجشم میکنه ولی من که دخترم و قاعدتا باید زودتر از پسرای همسالم ازدواج کنم خبری نیست حتما میگید نبینم اما ندیدن من حقیقتو عوض نمیکنه . دیگه از افسردگی رد کردم پرخاشگر شدم عصبی هستم و تمرکز رو کارام ندارم پایان نامم نمیتونم درست انجام بدم چون فکر بدبختیام تمرکزمو گرفته چیکار کنم ؟ دارم دیوونه میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : احساس پوچی و افسردگی

نقل قول نوشته اصلی توسط مهرناز123 نمایش پست ها
    سلام من 26 سالمه دختر هستم ودانشجوی ارشد این ترم ان شالله دفاع میکنم اما بینهایت احساس پوچی و افسردگی میکنم . دارم فکر میکنم بعد از فارق التحصیلی چکار کنم شغلی ندارم دکترا خوندن تو ایرانم یه کار پوچه به علاوه دوس ندارم تو ایران ادامه بدم ضمن اینکه تو کل کشور با احتساب شبانه و پردیس تو رشته ما 20 نفر میگیرن و قبولی من تقریبا محاله. وضع مالی آن چنانی هم ندارم که بگم میرم خارج .خواستگار مناسبی هم ندارم که بگم ازدواج میکنم . دوستامو که میبینم بغض میکنم بخدا آدم حسودی نیستم از خوشبختیشون خوشحال میشم اما دلم برا بدبختی خودم میسوزه . میبینم دوستام ارشدشونم تموم شد برا دکترا اکثرا رفتن اروپا و امریکا خیلیاشونم ازدواج موفقی کردن بقیه هم سر کار اما من تو همه چی طلسم شدم . الآنم بغض گلومو گرفته من نه کار دارم نه میتونم برم خارج نه خواستگار درستی تو خونمونم اکثرا دعواست کلا از نظر روانی تحت فشار خیلی خیلی زیادی هستم از یه طرف میبینم 26 سالمه و هنوز دارم پول توجیبی میگیرم از یه طرف اوضاع نابه سامان خونه از یه طرف سنم داره از سن استخدام میگذره و متاسفانه کم کم دارم ترشیده هم میشم . ارگان ها هم همه پسر استخدام میکنن. کلا انگار ما دهه 60 ایا باید بمیریم بخصوص دختر هم باشیم بخدا سر به راهم همه عمرمم درس خوندم هم کارشناسی و هم ارشدم دانشگاه درجه 1 دولتی بودم و هستم . مگه خدا نمیگه از تو حرکت و از من برکت ؟ من که حرکت کردم پس کی برکت میده نکنه منو یادش رفته ؟

نه تو کار شانس دارم نه ازدواج نه خارج .کشته مرده هیچکدومشون نیستم اما بالاخره نمیشه کنج خونه بشینم و بترشم و بخورم و بخوابم اونم تو خونه ما
    دوستام حتی همکلاسام که پسرن عکسای خارجشونو با همسراشون میزنن وقتی میبینم دلم میگیره آخه یه پسر همسن من خارجشو میره کار میکنه ازدواجشم میکنه ولی من که دخترم و قاعدتا باید زودتر از پسرای همسالم ازدواج کنم خبری نیست حتما میگید نبینم اما ندیدن من حقیقتو عوض نمیکنه . دیگه از افسردگی رد کردم پرخاشگر شدم عصبی هستم و تمرکز رو کارام ندارم پایان نامم نمیتونم درست انجام بدم چون فکر بدبختیام تمرکزمو گرفته چیکار کنم ؟ دارم دیوونه میشم

راستش این وضع حال تنها شما نیست و اکثر مردم بهش مبتلا هستند

بهتره افق دیدتو برای کار کردن از این رشته بالاتر ببری ...

لازمه در کارهای دیگه ای هم تبحر پیدا کنید و بتونید تجربه کارهای دیگه ای رو هم داشته باشی

شما میتونید یک دختر مجرد و افسرده باشید و هم میتونید یک دختر مجرد ولی با انگیزه باشید

در ماهیت شما تغییری رخ نداده ولی شما اهنگ زندگیتون رو تغییر دادید

شاید مسخره به نظر بیاد ولی باید با گروه های پیاده روی و کوهنوردی به دامن طبیعت پا بذاری تاثیر بسیار عالی در کم کردن افکار منفی داره

دوستان تازه ای پیدا میکنی که میتونن واسطه خیر برای کارت باشن و از حرف بزنید و متوجه بشید دیگران هم چه مشکلاتی دارن

باید از آب الهام بگیرید که وقتی پشت سدی قرار میگیره بلاخره راهی برای عبور از کنار هم که شده پیدا میکنه

پس به جای ثابت موندن کمی رابطه ایجاد کن تا خداوندم که مسبب الاسبابه سبب و راهی رو برای شما باز کنه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. 2 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14809
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام عزیزم.منم دقیقا شرایط تو رو دارم از بچگیم همش سرم تو کتابو درس بوده و شاگرد اول دانشگام بودم الان سه ساله درسم تموم شده و کلی این درو اون در زدم برای کار هزار جا رفتم واسه مصاحبه که یا من نخواستم و یا اونا قبولم نکردن دیگه دارم از این وضعیت دیوونه میشم.پارسال ی موقعیت خوب برای ازدواج پیش اومد و منم مثله شما فکر میکردم با ازدواج مشکلاتم حل میشه که اوایلم خوب بود اما بعد از چند ماه دوباره برگشتم به حالت قبل.نمیخوام بگم افسردم اما خسته شدم.وقتی یاد دانشگاه و درس خوندنم میوفتم گریه ام میگیره وقتی یاد این میوفتم که چه شب هایی بیداری کشیدم چقدر از تفریحاتم زدم که آخرشم بشم ی زنه خونه دار مثله بقیه بغضم میگیره نمیخوام بگم خونه داری بده ولی هدف من این نبود من خیلی تلاش کردم که با کلاسای ورزشی و متفرقه روحیه و اعتماد به نفسمو بدست بیارم اما نشد و بدترم شد چون هر بار که میرفتم سر هر کلاس با خودم میگفتم واقعا هدفت این بود!! باور کن خیلی توقعم رو پایین آوردم حتی دیگه به کار اداری و ساده هم راضی شدم ولی وقتی به قرار داد بستن میرسم نمیتونم ،دلم راضی نمیشه که پشت پا بزنم به همه چی. اگه راه حلی پیدا کردی خوشحال میشم منم راهنمایی کنی

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16830
    تشکـر
    25
    تشکر شده 17 بار در 13 پست
    میزان امتیاز
    9

سلامdelgir عزیز راستش برا بقیه آسونه بگن این کار رو بکن و اون کار رو تا روحیت عوض بشه ولی واقعا هیچی نمیتونه حقیقت رو عوض کنه زندگی و جوونی ماس که داره میری حالا بازم خوبه شما ازدواج کردید من که اون موقعیتم ندارم لااقل شما از حرفل و حدیث های خونواده و فامیل دیگه راحت شدی و کسی دیگه بهت نمیکه چرا شوهر نکردی
    متاسفانه کسی هم انگار از این صفحه بازدید نمیکنه یا لااقل کسی دوست نداره جواب ما رو بده

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17235
    تشکـر
    66
    تشکر شده 306 بار در 174 پست
    میزان امتیاز
    9

درکتون میکنم

منتظر معجزه هستید!!!

توقعات برای اردواج پایین بیارید مهم اخلاق و ایمان هست اگه مورد مناسبی که هم سالم باشه و هم صالح
    حتما قبول کنید... ازدواج مدرک ها نیست اینو فراموش نکنید.
    رشته های فنی و حرفه ای خیلی خوبن مثل حسابداری و کامپیوتر و خیاطی و ... تو جامعه بعضی از رشنه ها طرفدار داره اما کار نداره و بالعکس بعضی رشته ها کار داره طرفدار نداره
    امضای ایشان
    حضرت محمد(ص) فرمودند:
    برای هر چیزی قلبی است و قلب قران سوره یس است.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14809
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من خودم کامپیوتر خوندم پارسال که اومدم مشکلمو اینجا مطرح کردم بهم گفتن برو کلاس برنامه نویسیو ... منم رفتم و نسبتا هم خوب پیش میرفتم و بعد کلاس به صد تا شرکت زنگ زدم واسه کارآموزی که یا اونا قبولم نکردن و یا محیطشون بد بود و.... الان یسال گذشته و منم خیلی چیزا یادم رفته و اعصابم از قبل داغون تره اصلا حوصله هیچکیو ندارم تو این یسال 10 کیلو وزن اضافه کردم ازدواجم فقط باعث شد از دوستای مجردیم فاصله بگیرمو تنها بشم و هیچ فایده دیگه ایی نداشت .بدبختیم اینه که همسرمم تغریبا بیکاره .دردم یکی دو تا که نیس...

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17235
    تشکـر
    66
    تشکر شده 306 بار در 174 پست
    میزان امتیاز
    9

دیشب اخبار یک زن را نشان داد که تعویض روغنی داره ماشالله یه عالمه پسر داشت ... پسرهاشم دنبال رو مادرشون بودن و از راه همین شغل چند تا مغازه زده بودن.
    توکلت به خدا باشه... کاریابی استقلال هم ثبت نام کنید تو شهر ما که کوچکه شغل هم زیاد نیست اما انصافا بعد از مدتی شغل های خوبی پیشنهاد میدن... به دوست و اشناهم بسپارید انشاالله که درست میشه...
    امضای ایشان
    حضرت محمد(ص) فرمودند:
    برای هر چیزی قلبی است و قلب قران سوره یس است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)