نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: گاهی انسان دلش برای خدا میسوزد

1159
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    11

گاهی انسان دلش برای خدا میسوزد

ما انسانها هیچگاه به رفتار خودمان توجه میکنیم ؟ به ارتباطمان با خدا و جایگاه خدا در زندگیمان فکر میکنیم؟

به دور و اطرافمان که خوب نگاه میکنیم میبینیم همه موجودات خواسته یا ناخواسته بسمت یک نیروی توانا که حاجات و نیازهایشان را برطرف نماید و از درد و رنج نجاتشان دهد و از گرافتاریها رهائیشان بخشد توجه دارند و استدعا میکنند که نیازهایشان را برطرف نماید .
    این حالت را بیشتر از هر کس در خودمان تجربه کرده ایم ، حتی زمانی که دستهایمان برای دعا بسمت آسمان بلند نیست از اعماق وجودمان رو بسوی توانای بی همتائی داریم که به ما توجه و کمک کند .گاهی این مشکلات و دردها بشکلی عمیقتر ما را متوجه این موضوع میکند که نعمتهائی که به ماداده شده بخشش و عطا بوده نه حق مسلم ما .یک دندان درد ساده کار ما را میتواند به مستاصل شدن بکشاند و یا یک ترس و هراس ناگاه باعث میشود بشدت احساس احتیاج به پروردگار و محافظت او داشته باشیم و همینطور تمام نیازهای دیگر ما یکدفعه ما را متوجه شدت نیاز ما میکند و احتیاج ما به بی نیازی مطلق را برای ما یادآور میشود.
    کسی بدنبال مسکن است دیگری بدنبال روزی و دیگری بدنبال همسر و ازدواج و دیگری برای دفع بیماری و بلا و . . . و چه جالب است وقتی انسان به زندگی خود توجه میکند میبیند تمام خواسته هایش در بهترین زمان به او عطا شده که اگر در زمان خود نبود چقدر وضعیت بد میشد .
    همیشه ما خواسته هائی از خداوند داریم و وقتی واقعاً این خواستن یک خواستن واقعی و عمیق باشد خداوند به ما عطا میکند و چه بد است که با وجود اینکه همه این عطایا از طرف خداوند متعال است باز توجه ما به خواسته هایمان بیشتر از توجه به خداوند باشد .
    ای کاش انسان میدانست کسی که گنجینه کلیه عطایا در دست اوست خود از هر گنجینه ای با ارزشتر ،از هر محبوبی زیباتر ،از هر آسایشی شادیبخشتر ،از هر رهائی آرامشبخشتر ، از هر خواسته ای خواستنی تر و از هر کمالی کاملتر است .و در آنصورت شکرگزار خداوند میشد و فقط یک نعمت برای او کافی بود که خداوند متعال پروردگار و خالق و ولی اوست و در پس این قدردانی به داده ها و نداده های خداوند راضی میشد و برای هر کوچک و بزرگی به خداوند مطمئن و متوکل میشد.
    خدایا شکر مخصوص توست بعدد تمام ذرات عالم و بمدت عمر خلقت تمام مخلوقات و به پیمانه عرش و زمین و آسمان دنیا و آخرت بدانگونه که تو شایسته حمد و ستایش هستی
    خدایا تسبیح و تقدیس شایسته ذات توست آنگونه که تو خود را تسبیح و تقدیس نمائی و آنگونه که تو اهل آنی بعدد تمام ذرات عالم و مخلوقات تو و بمدت عمر تمام مخلوقات تو و به پیمانه عرش و زمین و آسمان دنیا و آخرت چنانکه تو بپسندی و راضی شوی
    خدایا تو خود شکرگزاریت را به ما بیاموز
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

2. 5 کاربران زیر از سوگل1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : گاهی انسان دلش برای خدا میسوزد

دوستش دارم..."خدایا قربونت برم چقدر غریبی رو زمین"
    شاید دلم میسوزه واسه اینکه خدا هواشون رو داره و بازم جوری رفتار میکنن که انگار خدا نیست
    رو نرده وایسادن خدا نرده رو ول کنه میوفتن اما فکر میکنن طرز قدم برداشتنشون معجزه کرده
    من اگه دلم بسوزه واسه ایناست

4. 3 کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    15431
    تشکـر
    1,705
    تشکر شده 2,460 بار در 1,195 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط من خاص نمایش پست ها
    دوستش دارم..."خدایا قربونت برم چقدر غریبی رو زمین"
    شاید دلم میسوزه واسه اینکه خدا هواشون رو داره و بازم جوری رفتار میکنن که انگار خدا نیست
    رو نرده وایسادن خدا نرده رو ول کنه میوفتن اما فکر میکنن طرز قدم برداشتنشون معجزه کرده
    من اگه دلم بسوزه واسه ایناست
    "خشت اول چون نهد معمار کج

تا ثریا میرود دیوار کج"

نگران قدم دیگران نباش

اگه اونا انسانیت رو به تاراج نمیدادن

زمین بوی ناپاکی نمیداد

و قطعا روزی تاوان خواهند داد

وقتی حرکت یه مورچه روی کل کائنات تاثیر داره

قطعا گردونه میپچرخه و روی اونا هم تاثیر خودشو خواهد گذاشت

پشت و پناهتون رو ب خدا ببندین
    امضای ایشان
    من ریشه های تو را دریافته ام

با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام

و دستهایت با دستان من آشناست

در خلوت روشن با تو گریسته ام برای خاطر زندگان

و در گورستان تاریک با تو خوانده ام زیباترین سرودها را

زیرا که مردگان این سال عاشقترین زندگان بوده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    17587
    تشکـر
    480
    تشکر شده 1,427 بار در 770 پست
    میزان امتیاز
    10

چشم بانو

7. کاربران زیر از مرسانا 19 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد