نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: کارمندی من و رفتار همسرم

699
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19080
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

کارمندی من و رفتار همسرم

باسلام. من 3 ساله که ازدواج کردم و شاغل هستم. اوایل زندگی من و شوهرم پس اندازهامون رو روهم گذاشتیم و ی خونه خریدیم ولی در نهایت تعجب دیدم که شوهرم شش دنگ خونه رو به اسم خودش زد . بع اون موضوع هم همیشه شوهرم می گفت تو شاغلی وظیفته واسه زندگیت خرج کنی. الآن بعد سه سال زندگی من نه تنها هیچ پس اندازی ندارم بلکه شوهرم همش بهم میگه تو حقوقتو چی کار می کنی؟ لابد ولخرجی که پولی نداری . منو ببین هم پس انداز دارم هم خونه دارم . واقعا نمی دونم باید با این رفتارهاش چیکار کنم ؟ لطفا راهنماییم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18720
    تشکـر
    117
    تشکر شده 142 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : یک زن کارمند

پیگیر سهمت از خونه باش.
    در ضمن میتونی در خصوص هزینه های حقوقت صحبت کنی و متوجه شکنی

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16374
    تشکـر
    23
    تشکر شده 101 بار در 69 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : یک زن کارمند

خب این حرفایی که بهتون زدن که به نظر میرسه جنبه ی شوخی و کل کل داشته باشه (من پس انداز دارم تو نداری و...)
    دوست عزیز اونچه که توی قوانین حقوقی کشور ما بر اساس دستوران اسلام هستی اینه که تامین هزینه های زندگی مشترک بر عهده مرد هست و زن در این خصوص وظیفه ای نداره.
    اما خب این که یه قانون استریکته و الزاما همه جا و توی همه شرایط واقعی زندگی های امروزی قابل اجرا نیست. مثلا با هزینه های کمرشکن زندگی توی شرایط فعلی کشور ما اکثرا درآمد مرد به تنهایی کفاف نمیده و خانومهای شاغل هم توی هزینه های زندگی مشترک مشارکت می کنند. برای پیشگیری از این بحث ها هم من توصیه ای رو که توی زندگی اطرافیان نزدیکم دیدم به شما می کنم:
    با این صورت که در هر خانواده بسته به روحیات و استعدادهای مالی همسران یکی از زوجین حساب ورودی و خروجی درآمد ها و هزینه ها رو مدیریت می کنه مثلا در یک مورد یکی از آشنایان که خانوم کارمند بانک هستش و به مسائل حسابداری و مدیریت مالی به خوبی واقفه کل مدیریت مالی خودشو همسرشو به عهده گرفته و همسرش سر ماه کارت حقوقیشو به همسرش میده و خانومش از حقوق هردوشون هزینه می کنه و مدیریتشون هم خیلی خوب بوده با این توضیح که به سرعت تونستن خونه بگیرن و طی برنامه ریزی بلند مدتی که خانوم داشت امسال (بعد دو سه سال زندگی مشترک) خونه قبلی رو عوض کردن و یه خونه بزرگتر توی منطقه بهتر شهر گرفتن و برنامه بلند مدت بعدیشون عوض کردن ماشین و خریدن خودرو مدل بالاتر هستش و الی آخر ...
    عوضش توی خانواده یکی دیگه از آشناینمون که آقا از استعداد مالی و مغز اقتصادی خیلی خوبی برخورداره با اینکه هردو(زن و شوهر توی یه شرکت همکار هستن) اما کل هزینه های زندگی دست آقا هستش و با ریسک پذیری و استعدادی که داره و خرید به موقع ملک و زمین و مغازه و .. با اضافه درآمدشون توی نقاط رو به پیشرفت بعدا فروش اونها وضع زندگیشونو ترقی داده و توی خانواده اونها کلا مدیریت درآمد و مخارج با آقا هستش. به نظر من شما باید بشینید با همسرتون مشورت کنین و از این جدایی حساب و کتاب ها دست بردارین و به اصطلاح خرج و دخل زندگی مشترکتون رو یک کاسه کنین و بدین دست اونیکه موفقتره و بهتر مدیریت می کنه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد