نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: خیلی نا امید و افسردم

1948
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19099
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy خیلی نا امید و افسردم

سلام دوستان
    من 40 سالمه مجرد کارم طراحی وب هستش . حدود یک ساله یا بیشتره که هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم دائم بی حوصلم و دچار افسردگی شدم مشکلم اینه که اصلا تو زندگیم موفق نبودم بعد از 40 سال زندگی یک ریال پس انداز ندارم و اگه کار نکنم سر هزینه زندگی روزمرم میمونم . قبلنا خیلی انگیزه داشتم میگفتم کار میکنم پیشرفت میکنم میرسم به هدفام اما بعد از چند بار شکست خوردن توی کارم ( دو بار شرکت زدم ولی موفق نبودم که داستانش مفصله) دیگه بریدم .

برای خودم هیچ آینده ای نمیبینم اولا تنهایی خیلی آزارم میده هیچ دختری توی زندگیم نیست از طرفی هم فکر میکنم توی این سن دیگه کی کار کنم کی بتونم یه سرمایه ای جمع کنم که بتونم حد اقل ازدواج کنم . یعنی اگه موفقم بشم توی کارم دیگه پیر میشم و از سن ازدواجم میگذره که همین الانم گذشته.

همین مسئله انگیزه کار کردنم ازم گرفته همیشه دوست داشتم یه برنامه نویس موفق بشم اما همش فکر میکنم که سنم بالا رفته و به علت همین نا امیدی نسبت به آیندم انگیزه این کار هم ازم گرفته شده.

یه مدته بیکار شدم دارم دنبال کار میگردم اما اینقدر بی انگیزه و بی حوصله شدم که نمیدونم چیکار کنم الان حدود یک ماه بیشتره از خونه بیرون نرفتم حوصله دیدن دوستامم ندارم این فکر بالا رفتن سنم دائم آزارم میده
    فکر میکنم یه کم پراکنده صحبت کردم اما میخام لطفا کمکم کنید که یه کم امید پیدا کنم این زندگی آشفتم رو یه سروسامونی بدم . با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    17532
    تشکـر
    27
    تشکر شده 54 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : خیلی نا امید و افسردم انگیزه ای برای کار و زندگی ندارم

سلام دوست عزیز و بزرگوار

بدون اینکه قصد نصیحت کردن داشته باشم، خدمتتون عارضم که به نظر من بزرگترین عامل ناامیدی و افسردگی آدمها، مقایسه های درونی مکرر با اطرافیان و نیز تمرکز بیش از اندازه روی نقاط منفی و نقایص فردی هست

مادامیکه این مقایسه ها و این تمرکز توسط شما انجام میشه، این حالت ناخوشایند هم در شما وجود خواهد داشت... متاسفانه انزوا و گوشه گیری حس بدبینی شخصی رو به نحو قابل توجهی در شما تشدید خواهد کرد و لذا حتما سعی کنید دوستانی هم سطح خودتون رو پیدا کنید و باهاشون مراوده داشته باشید...

شما بی شک باید یه مقدار روی توانایی ها و نقاط مثبتتون زوم کنید و اونها رو به خودتون یادآوری کنید، حال اگر خودتون توانایی چنین کاری رو ندارید حتما از یک مشاور زبده در این خصوص کمک بخواهید

ورزش مرتب و منظم میتونه دیدگاههای منفی رو تا حد زیادی از شما دور کنه... همینطور توکل به خدا (من اصلا مذهبی نیستم اما بر طبق تجربه بنده، آدمهای مذهبی خیلی کمتر دچار افسردگی و یاس میشن)

انقدر روی مساله ازدواج زیاد تمرکز نکنید و اون رو برای خودتون به دغدغه تبدیل نکنید... هیچ وقت برای یک ازدواج مناسب دیر نیست چه برسه به اینکه شما هنوز پا به سن گذاشته نیستید... اگر اطرافیانی در کنار شما هستن که از شما راجع به قصد ازدواج سوال میکنن، ارتباطتتون رو باهاشون کمرنگ کنید و یا ازشون بخواهید در مورد ازدواج با شما صحبت نکنند

در انتها لازمه بگم که بیماری "افسردگی" در روانشناسی و روانپزشکی، دارای یک بار معنایی و علائم مشخص هست و خیلی از ما آدمها فرق "ناراحتی و غمزدگی" با "افسردگی" رو نمیدونیم و چه بسا واقعا افسرده نباشیم

مطالعه سرنوشت آدمهای موفق در طول تاریخ و شکستهایی که در راه رسیدن به موفقیت متحمل شدن رو هم شدیدا به شما توصیه میکنم

موفق باشید

3. کاربران زیر از mhdgh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18828
    تشکـر
    2
    تشکر شده 18 بار در 15 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام هرکاری سختی داره بنظرزود ازهمه چی ناامیدوخسته میشی که یعنی پشتکارت کمه اعتمادبه نفست که کورکردی میدونی که اینطوری نمیتونی ادامه بدی ازحرفه ات واسه کارپیداکردن مایه بذار

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    12210
    تشکـر
    112
    تشکر شده 329 بار در 212 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خیلی نا امید و افسردم

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_danesh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من 40 سالمه مجرد کارم طراحی وب هستش . حدود یک ساله یا بیشتره که هیچ انگیزه ای برای زندگی ندارم دائم بی حوصلم و دچار افسردگی شدم مشکلم اینه که اصلا تو زندگیم موفق نبودم بعد از 40 سال زندگی یک ریال پس انداز ندارم و اگه کار نکنم سر هزینه زندگی روزمرم میمونم . قبلنا خیلی انگیزه داشتم میگفتم کار میکنم پیشرفت میکنم میرسم به هدفام اما بعد از چند بار شکست خوردن توی کارم ( دو بار شرکت زدم ولی موفق نبودم که داستانش مفصله) دیگه بریدم .

برای خودم هیچ آینده ای نمیبینم اولا تنهایی خیلی آزارم میده هیچ دختری توی زندگیم نیست از طرفی هم فکر میکنم توی این سن دیگه کی کار کنم کی بتونم یه سرمایه ای جمع کنم که بتونم حد اقل ازدواج کنم . یعنی اگه موفقم بشم توی کارم دیگه پیر میشم و از سن ازدواجم میگذره که همین الانم گذشته.

همین مسئله انگیزه کار کردنم ازم گرفته همیشه دوست داشتم یه برنامه نویس موفق بشم اما همش فکر میکنم که سنم بالا رفته و به علت همین نا امیدی نسبت به آیندم انگیزه این کار هم ازم گرفته شده.

یه مدته بیکار شدم دارم دنبال کار میگردم اما اینقدر بی انگیزه و بی حوصله شدم که نمیدونم چیکار کنم الان حدود یک ماه بیشتره از خونه بیرون نرفتم حوصله دیدن دوستامم ندارم این فکر بالا رفتن سنم دائم آزارم میده
    فکر میکنم یه کم پراکنده صحبت کردم اما میخام لطفا کمکم کنید که یه کم امید پیدا کنم این زندگی آشفتم رو یه سروسامونی بدم . با تشکر

من تشابهاتی با شما دارم ؛ و یادم میا همیشه وقتی کم میاوردم ؛؛ بابام خدا بیامرز میگفت رابطتو با خدا درست کن ؛ وهرچی اون میگفت من متوجه منظورش نمیشدم

و فکر میکردم که خوب نماز که میخونم و.............

اما الان فهمیدم منظورش چیه و در یک کلام راضی بودن به رضای خدا و توکل واقعی و قلبی نتیجهی اونه ؛؛ بی شیله پیله و بی آلایش و روراست با خدا

و حالا از متاع زندگی هیچ چیز کم ندارم ؛ شکر خدا

و اگه بهم فرصت بده ؛ نقشه های بزرگی برای تحت پوشش قرار دادن نیازمندان دارم که تبدیل میشه به یک چرخه که بصورت هرمی گسترش خواهد یافت و افراد بیشماری رو پوشش میده

((كه گروهى از گروه ديگر [در داشتن امكانات و رفاه زندگی] افزونترند جز اين نيست كه خدا شما را بدين وسيله می آزمايد و روز قيامت در آنچه

اختلاف می ‏كرديد قطعا براى شما توضيح خواهد داد(۹۲)سوره نحل

انشاالله
    ویرایش توسط ali502902700 : 07-15-2015 در ساعت 10:06 AM

6. کاربران زیر از ali502902700 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19099
    تشکـر
    4
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط havva نمایش پست ها
    سلام هرکاری سختی داره بنظرزود ازهمه چی ناامیدوخسته میشی که یعنی پشتکارت کمه اعتمادبه نفست که کورکردی میدونی که اینطوری نمیتونی ادامه بدی ازحرفه ات واسه کارپیداکردن مایه بذار
    مرسی دوست عزیز
    من فکر نمیکنم زود از چیزی خسته شم یا پشتکارم کم باشه والا بعد از 20 سال کار کردن و موفق نبودن یه کم خسته شدن فکر کنم زیاد غیر طبیعی نباشه

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16262
    تشکـر
    17
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خیلی نا امید و افسردم

با خوندن حرفات یکم ترسیدم
    راستش منم یجورایی شبیه تو هستم
    البته با سن 22 سال
    کاملا درکت میکنم.سعی و تلاش کردی و به جایی که میخواستی نرسیدی
    نگفتم به جایی نرسیدی چون واقعا اینطور نیست.
    شما گفتی که تخصص خاصی داری به نظر من هم اگه میخوای موفق بشی باید از اون تخصصت استفاده کنی تو دنیای الان خیلیا با تخصصشون پولهایی در میارن که ادم دهنش باز میمونه
    مثل طراحای صفحات وب مشهور توی حرفه شما
    شما هم میتونید اگر هم نشد حداقل میتونید در امد خوبی داشته باشید حالا شاید عالی نه
    نظر من بود امیدوارم تونسته باشم کمکت کنم.
    معنویاتم خوبه حداقلش اینه که بهت ارامش میده

9. 2 کاربران زیر از nimax بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)