نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: فوت همسر

2880
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19489
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

فوت همسر

سلام.الان که دارم این پست رو میذارم در اوج بی انگیزگی و نا امیدی هستم.همسرم هفته پیش فوت کرد.من ۲۷سالمه.دیگه هیچ انگیزه ای برای ادامه زندگیم ندارم.اخه همسرم همه زندگیم و دلیل فعالیت و نفس کشیدنم بود.نمیدونم چکار کنم و چجور زندگیمو تموم کنم فقط دیگه نفس کشیدن هم برام زیاده.
    ویرایش توسط مهدی تکیه ای : 07-24-2015 در ساعت 01:23 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19324
    تشکـر
    2
    تشکر شده 17 بار در 11 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : فوت همسر

سلام عمر دست خداست درسته خیلی خیلی سخته ولی چاره ای جز تحمل نداری توکل به خدا کن انشاالله همه چیز درست میشه خودت رو سرگرم کن تا از این فکر و خیال در بیایی

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

خدابیامرزه همسرتون روتسلیت میگمببخشید میشه علت فوت ایشون رو بگید؟ناگهانی بوده یا در اثر بیماری و ....
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی تکیه ای نمایش پست ها
    سلام.الان که دارم این پست رو میذارم در اوج بی انگیزگی و نا امیدی هستم.همسرم هفته پیش فوت کرد.من ۲۷سالمه.دیگه هیچ انگیزه ای برای ادامه زندگیم ندارم.اخه همسرم همه زندگیم و دلیل فعالیت و نفس کشیدنم بود.نمیدونم چکار کنم و چجور زندگیمو تموم کنم فقط دیگه نفس کشیدن هم برام زیاده.این شماره منه.اگر میشه تو یکی از برنامه های اجتماعی بام در تماس باشید.09396708554

دوست عزیز کسی نمیتونه حال شمارو درک کنه ولی تنها راهی که میتونید با این قانون ـفرینش و طبیعت کنار بیایت قبول واقعیته ...

واقعیتی که در رگ های این دنیا جریان داره و باید بتونید درکش کنید

1- در مرحله انكار، قبول مرگ عزیزمان بسیار غیر ممكن خود را نشان می دهد.

این مسئله مخصوصاً در حوادثی كه منجر به مرگ مغزی می شود بیشتر مشهود است.بی دلیل نیست بیشتر بازماندگان فردی كه مرگ مغزی شده است، با اهداء ‌اعضاء ‌موافقت نمی كنند. چون انكار واقعیت مرگ یكی از مراحل است. برنامه ای كه در بالا به آن اشاره كردیم كمك موثری به ما می كند كه این مراحل را به خصوص مرحله انكار را به سرعت سپری كنیم.

2 – در مرحله خشم،‌ در اینجا اگرچه مرگ عزیزمان را باور كردیم ولی نسبت به علل آن خشم می گیریم.

جالب این است كه این خشم را ممكن است به دیگران نیز انتقال دهیم. این مسئله را بیشتر در چنین حوادثی شاهد هستیم: تصادفات رانندگی؛ سكته هایی كه به خاطر یك بگو مگو پیش آمده؛ یا در اتاق عمل جراحی كه ممكن است با پزشك سر دعوا برداریم. لذا به هنگامی كه در این مرحله هستیم، ممكن است حرف های ناشایست به مسببین بزنیم یا دست به انتقام یا رفتارهای تهدید كننده بزنیم. اگر فردی به علت تصادف باعث مرگ كسی شده است، بهتر آن است كه در این مرحله، اقدامی به گرفتن رضایت از بازماندگان متوفی نكند كه نتیجه عكس خواهد گرفت. اگر هم مسببی برای مرگ عزیزان نیابیم ممكن است خدایی ناكرده، شروع به شكایت از خدا بكنیم، مثلا «خدایا چرا باید اینطور می شد یا ...». برنامه ریزی مرگ كه در این یادداشت اشاره شد، موجب عبور سریع از مرحله خشم می شود.

3 – مرحله غم،‌ نسبت به سایر مراحل قبل طولانی تر است. ولی حداكثر نباید از شش ماه بیشتر شود.

در غیر این صورت، مسئله افسردگی و درمان آن باید در نظر گرفته شود. برنامه ریزی برای مرگ، كمك فراوانی در جهت كوتاه شدن این مرحله می كند.تمركز زدایی نیز تكنیكی هست كه می تواند در این زمینه به فرد غمگین كمك كند و آن اینست كه به جای تمركز بر روی خاطراتی كه با متوفی داشته ایم. دنیای دید خود را وسیع كنیم و وقت بیشتری با زندگان بگذاریم ، یعنی كسانی كه هنوز نوبت از دست رفتنشان نرسیده است. بیشتر اوقات فقط یك داغ عزیز دیده ایم و این فرصت خوبی است كه بیشتر به دیگر عزیزانمان نزدیك شویم و قدر آنها را بدانیم.

4– مرحله پذیرش كه از دید عموم، به اشتباه فراموشی مردگان نام گذاشته می شود.

مرحله آخر در رابطه با مرگ عزیزان است. همه باید به این مرحله برسند ولی برنامه ریزی در مورد مرگ اولاً‌ باعث تسهیل این روند می شود ؛ ثانیاً موجب سرعت آن می شود؛ ثالثاً عوارض منفی ناشی از داغ عزیزان را از بین می برد،‌به علاوه اینكه به ما در خودشناسی بینش می دهد.استفاده دیگری كه از این مراحل می شود ، نحوه تسلی دادن به بازماندگان و داغ دیدگان است. اگر ما با این مراحل آشنا باشیم ، به نحو موثر و مفیدی با بازماندگان همدردی می كنیم.الف) به فرد داغ دیده مخصوصاً در مراحل نخست ، نصیحت نكنیم مثلا اینكه «این شتری هست كه در خانه همه می خوابه » یا اینكه « تو باید صبور باشی ، تو باید تكیه گاه باشی ». همچنین به او نگوئیم « تو غمگین نباش ، او الان در بهشت جایش خوب است » .ب )‌ بیشترین كمك ما به داغ دیدگان ابراز همدردی با جملاتی مانند: « فوت عزیزتان برای ما نیز بسیار متاثر كننده بود» یا « واقعا داغ بزرگی برای شما بوده »یا « الان لحظات سختی باید برای شما باشد».ج )‌ شاید بتوان گفت سكوت و در آغوش گرفتن داغ دیده، كمك بسیار موثری به او در طی كردن مراحل چهارگانه پذیرش مرگ است.د )‌كمك به داغ دیده در جهت كارهای اجرایی متعدد ‌از قبیل ،‌كارهای پزشكی قانونی، هماهنگی جهت صدور مجوز و كفن و دفن، هماهنگی مراسمات و .... ، بسیار در تسكین داغ دیده موثر است.هـ )‌ در مرحله سوم یعنی غم ، كه معمولاً مراسمات تمام شده و شركت كننده گان نیز دور فرد را خلوت كرده اند و بیشتر بعد از هفتم یا چهلم نمود پیدا می كند، بهتر است كه به این افراد سر بزنیم ، یا آنها را به منزل دعوت كنیم . همچنین با صحبت های شناختی ،‌فلسفی یا توصیه های دینی و نصیحت هایی را كه در بند (‌الف ) ‌آورده شده، می توانیم مرحله خروج از غم و پذیرش را سهل كنیم. به شرطی كه بستر مناسبی از نظر محیطی فراهم كرده باشیم.

باید به این موضوع اشاره كنیم كه برنامه ریزی برای مرگ كه در اوائل این یادداشت توضیح داده شد. اولا عبور از چهار مرحله كنار آمدن با مرگ عزیزان را تسهیل می كند .

ثانیاً پرداختن به این برنامه ، ناخودآگاه ما را به سوی فلسفه زندگی و مرگ می كشاند و می تواند باعث تغییر در رویه زندگی ما شود
    .

با این برنامه ما متوجه این نكته مهم می شویم كه آرزوها و برنامه های خیالی و زیادی برای اهداف نه چندان روشن آینده خود داریم ، لیكن مرگ را كه كاملا طبیعی و در كنار ماست و مهمترین مرحله زندگی را تشكیل می دهد ، غیر منصفانه نادیده می گیریم.
    مرگ را هم اكنون برای خود و عزیزانمان با برنامه قبلی بپذیریم ، قبل از آنكه بدون آمادگی، ما را فراگیرد.

آنچه که باید فردداغدار انجام دهد

- فرد احساسات خود را به دیگران بگوید تا بتواند غم و اندوه را پشت سر گذارد.- به سلامت خود توجه کند. با بی اشتهایی مبارزه کند.- صبور باشد. ماهها یا یک سال طول می کشد که فرد تغییر زندگی و مرگ را بپذیرد.- اگر فرد مرگ را به عنوان واقعیت زندگی بپذیرد، غم و اندوهش کمتر می شود. فرد باید بپذیرد که می تواند با مرگ و شرایط جدید سازگار شود. با پشت سر گذاشتن مرحله رشد روان شناختی، فرد می تواند در مقابل رویدادهای سخت زندگی مقاوم شود.

آنچه که فرد داغدار نباید انجام دهد

- منزوی و گوشه گیر نشود و خود را از دیگران پنهان نکند.- با سیگار داروهای آرام بخش بدون تجویز خود را آرام نکند.- احساسات خود را انکار نکند.- در مورد مسائل مهم زندگی نظیر ازدواج سریع تصمیم نگیرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

حالا احتیاجی نیست شمارتو بذاری
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19489
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.ناگهانی بود.اخر تابستون عروسیمون بود

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,740 بار در 6,988 پست
    میزان امتیاز
    24

دوست عزیز بهتر شمارتون بردارید

اینجا دنیایی مجازی هرنوع ادمی پیدا میشه

هیچ ادمی نمیاد برای کمک به شما بهتون پیام بده و قطعا قسدش سو استفاده هست. و ممکن مزاحمتون بشن

کسایی که کمکتون بخوان کنن همینجا کمک میکنن

شب خوش
    ویرایش توسط پریماه. : 07-24-2015 در ساعت 01:23 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)