نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ترس و عدم اعتماد به نفس

752
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    19479
    تشکـر
    266
    تشکر شده 146 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    9

ترس و عدم اعتماد به نفس

سلام به همه!
    من یه مسئله رو میخوام با شما در میون بگذارم و اینه که من آدم ترسویی هستم و شاید فاقد اعتماد به نفس مثلا بزارید چندتا نمونه رو بگم:

توی دوره کارشناسی معمولا از انجام پروژه های درسی شانه خالی میکردم و سعی میکردم که پروژه انجام ندم!! واقعن پروژه درسی و کلا کلمه ی پروژه برای من ترس عجیبی ایجاد میکرد و میکنه.
    دلیل: من هیچ وقت یه همگروهی و یا یه رفیق مثل خودم نداشتم که با هم بشینیم پروژه رو انجام بدیم، آدمایی هم که اطراف من بودن خیلی آدمای تنبلی بودن و هیچ علاقه ای به انجام کارهای درسی نداشتن و همین باعث شد که من دلسرد بشم!

پروژه کارشناسی رو هم به سختی انجام دادم. باز اینم به این دلیل که هی امروز فردا کردم تا رسید به ماه آخر تحویل پروژه و دست آخر یه چیزی سر هم کردم!

لازم این نکته رو بگم که واقعن من توی درس و تخصصم (کامیپوتر و برنامه نویسی) از خیلی از همکلاسی هام بهتر بودم فقط جرات نداشتم برم جلو.

همین مسئله هم باز توی دوره کاراموزی اتفاق افتاد ، یعنی یه پروژه ای رو به من محول کرده بودن ولی باز وسطای پروژه ولش کردم. کاراموزی هم دلیلش یه چیز دیگه بود به نظرم، این محیطی که ما کار میکردیم یه مشت آدم بی سواد بودن که اصلا هیچ دیدی از انجام یه پروژه ی نرم افزاری نداشتن و از من دانشجو به اندازه ی یه مهندس کارکشته انتظار داشتن !!! یعنی طراحی یه نرم افزار از صفر تا صد، خلاصه من بعد از یه مدتی دیدم خیلی فشار روی من هست تصمصیم گرفتم که بیخیال بشم و از اونجا بیام بیرون.

من توی توانایی های خودم شکی ندارم! دلیلشم اینه که همیشه توی هر زمینه ای که پا میگذارم جز بهترین ها هستم. مثلا یه دوره برنامه نویسی شرکت کردم، توی یه جمعی که کلاس رو اومده بودن ، من بهترین نفرشون بودم.

باز الانم که میخوام برم دنبال کار، همین ترس رو دارم !!! هی دارم امروز فردا میکنم که برای فلان شرکت رزومه بفرستم یا نه و هی دارم وقتم رو هدر میدم.

از طرفی پایان نامه ارشدم هم هست که باید اونم استارت بزنم ولی باز میترسم که برم با استادا حرف بزنم و همش فکر میکنم که باید توی یه سری حوزه ها خیلی حرفه ای بشم و بعدش شروع کنم. خلاصه اوضاعی داریم!

همه روزام الکی داره سر فکر کردن به این چیزا هدر میره، همش حسرت گذشته رو میخورم که کاش بهتر کار میکردم و الان چند تا نمونه کار خوب داشتم که میتونستم ارائه کنم و .....

به نظر شما من چیکار کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18810
    تشکـر
    195
    تشکر شده 341 بار در 140 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ترس و عدم اعتماد به نفس

سلام

اینجور که از صحبتات متوجه شدم اتفاقا خیلی اعتماد به نفس بالایی داری

مشکلتم اینه که فکر میکنی از همه بیشتر میدونی یه کلاس 30_40 نفره شاخص خوبی نیست واسه اینکه شما بهترینی

و اینکه خودت هیچ کاری انجام نمیدی و بقیرو تنبل صدا میکنی

و نظرم اینه که خودتو یه مقداری مثه دیگران بدون از دیگران جدا نیستین شما خودتو در حد همونا قرار بده مشکلت حل میشه

شما هم یه کم بی سواد باش یه کم مثه اونا تنبل باش مطمئنن مشکلت حل میشه (نمیدونم منظور دو تا جمله آخرمو گرفتی یا نه ؟)

3. کاربران زیر از Taghi Jooon بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)