نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: عدم تغییر قیافه

852
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20229
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم تغییر قیافه

سلام.
    من پسری 23 ساله هستم که موضوعی بیش از حد من را رنج می دهد و آن این است که از 14 سالگی به بعد قیافم تغییر چندانی نکرده است به نحوی که اگر عکس 8 سال پیش و الانم را مقایسه کنید تفاوت به خصوصی را در آن حس نخواهید کرد.این موضوع اعتماد به نفسم را به طرز فجیعی پایین آورده است چون اکثرا دوستان و آشنایان این موضوع را به من گوشزد می کنند که قیافه ام هیچ تغییری نمی کند.
    خواهشمندم در این مورد راهنمایی کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم تغییر قیافه

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر ارسلااان نمایش پست ها
    سلام.
    من پسری 23 ساله هستم که موضوعی بیش از حد من را رنج می دهد و آن این است که از 14 سالگی به بعد قیافم تغییر چندانی نکرده است به نحوی که اگر عکس 8 سال پیش و الانم را مقایسه کنید تفاوت به خصوصی را در آن حس نخواهید کرد.این موضوع اعتماد به نفسم را به طرز فجیعی پایین آورده است چون اکثرا دوستان و آشنایان این موضوع را به من گوشزد می کنند که قیافه ام هیچ تغییری نمی کند.
    خواهشمندم در این مورد راهنمایی کنید

کم کاری غدد جنسی در مردان عبارت از نارسائی بیضه ها در تولید آندروژن یا اسپرم و یا هر دو می باشد.

اصطلاح آندروژن شامل هورمون های مردانه می شود که سردسته آن ها هورمون تستوسترون می باشد.

بیضه ها 2 کار اصلی انجام می دهند، تولید هورمون های مردانه یا آندروژن ها و تولید اسپرم؛ بنابراین کم کاری غدد جنسی می تواند شامل یکی از 2 مورد فوق و یا هر دو مورد باشد.

این بیماری فوق العاده شایع است ولی میزان شیوع واقعی آن مشخص نیست.

تولید تستوسترون توسط بیضه ها با افزایش سن کاهش می یابد که به آن یائسگی مردانه گفته می شود ولی بحث ما در این جا کم کاری غدد جنسی در نوجوانان، جوانان و افراد بالغ می باشد.

بیضه ها برای تولید هورمون تستوسترون و اسپرم وابسته به مراکزی در مغز هستند و یک محوری وجود دارد

که از بالا به پایین شروع می شود، این محور در مردان عبارت از هیپوتالاموس – هیپوفیز – بیضه می باشد

به طور خلاصه جهت آگاهی خوانندگان محترم هیپوتالاموس هورمونی بنام GnRH تولید می کند که از طریق جریان خون وارد غده هیپوفیز شده و سبب ترشح دو هورمون LH و FSH

توسط هیپوفیز می گردد. این 2 هورمون از طریق خون به بیضه ها منتقل شده و هورمون LH ترشح تستوسترون توسط بیضه ها را تحریک می کند

و هورمون FSH سبب تولید اسپرم توسط بیضه ها می شود. بلوغ در پسر بچه ها موقعی شروع می شود که هیپوتالاموس شروع به کار کند.

با توجه به توضیحات فوق مشخص می شود که کم کاری غدد جنسی یا کم کاری بیضه ها در مردان می تواند علل مختلفی داشته باشد.

کم کاری غدد جنسی در مردان به 2 دسته بزرگ تقسیم می شود: اگر نقص در عملکرد خود بیضه ها باشد، آن را اولیه و اگر نقص در هیپوتالاموس و یا هیپوفیز باشد آن را ثانویه می گویند.

به همین خاطر بهتره با متخصص غدد در این مورد صحبت و مشاوره کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)