نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: چطور فرزندی باهوش به دنیا بیاورید؟

1335
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10395
    تشکـر
    1,130
    تشکر شده 1,749 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    11

چطور فرزندی باهوش به دنیا بیاورید؟

همه مادران دلشان می‌خواهد فرزندشان سالم و باهوش باشد اما اغلب نمی‌دانند چطور باید این کار را انجام دهند. ما به شما راهکارهای ساده‌ای یاد می‌دهیم تا بتوانید فرزند باهوشی به دنیا بیاورید.
    همه مادران دلشان می‌خواهد فرزندشان سالم و باهوش باشد اما اغلب نمی‌دانند چطور باید این کار را انجام دهند. دانشمندان می‌گویند تجربه‌های مادر در دوران بارداری بر شکل‌گیری مغز کودک تاثیر می‌گذارد. این تاثیرها می‌توانند در تمام عمر کودک ادامه داشته باشند. با این وجود، زنان در دوران بارداری می‌توانند با انجام چند کار ساده سلول‌های مغزی فرزندشان را گسترش دهند و کودکی باهوش به دنیا بیاورند. این پیشنهادها به شما کمک می‌کنند ضریب هوشی فرزندتان را از دوران جنینی افزایش دهید.

با فرزندتان حرف بزنید

لازم نیست صبر کنید فرزندتان به دنیا بیایید و بعد حرف زدن با او را شروع کنید. در همان دوران بارداری هم می‌توانید جنین را مخاطب قرارداده و با فرزند متولد نشده حرف بزنید. وقتی با جنین حرف می‌زنید او به صدای شما عادت می‌کند و الگوهای زبانی را از همان زمان تشخیص می‌دهد. درباره تجربه‌ها و فعالیت‌های روزانه با او صحبت کنید. برایش با صدای بلند کتاب بخوانید تا گوش او را به شنیدن تشویق کنید.

میوه‌های تازه مصرف کنید
    توصیه می‌شود در دوران بارداری از مصرف سبزیجات و میوه‌های تازه غافل نشوید: مصرف این قبیل مواد غذایی علاوه بر اینکه به کنترل وزن و سلامت خودتان کمک می‌کند، در افزایش هوش کودکتان نیز تاثیرگذار است. سبزیجات و میوه‌های مختلف ویتامین و املاح معدنی مورد نیاز بدن شما را به خوبی تامین می‌کنند و نیاز روزانه شما به مصرف مکمل‌های غذایی را کاهش می‌دهند. در صورتی که به هر دلیل نمی‌توانید میوه و سبزیجات مختلف را در رژیم غذایی‌تان داشته باشید توصیه می‌شود حتما از مکمل‌های غذایی کمک بگیرید.

استرس‌تان را کاهش دهید
    کمتر حرص بخورید. بعضی از پژوهش‌های اخیر نشان می‌دهند یکی از عواملی که روی هوش کودک تاثیر می‌گذارد، استرس مادر است. وقتی مادر در دوران بارداری استرس داشته باشد این موضوع روی شخصیت کودک و رشد سلول‌های مغز او تاثیر منفی می‌گذارد؛ بنابراین در دوران بارداری سعی کنید راه و فعالیت‌هایی برای کاهش استرس و آرامش پیدا کرده و از محیط‌های پرتنش دوری کنید.
    ورزش کردن فعالیت خوبی است که به کاهش استرس و سلامت جنین کمک می‌کند. تمرین‌های ریلکسیشن هم به آرامش بیشتر شما کمک می‌کند؛ پس آنها را در برنامه تان بگنجانید. نتایج پژوهش های دیگر نشان می دهد کودکانی که مادران آنها در دوران بارداری استرس زیادی دارند، در پنج سالگی دچار اختلال شناختی می‌شوند و در یادگیری زبان، کم‌هوش‌اند.

مراقب دندان‌هایتان باشید
    مشکلات و بیماری‌های مربوط به دهان و دندان در دوران بارداری بر سلامت کودک تاثیر می‌گذارد و با زایمان زودرس و کاهش وزن نوزاد در ارتباط است. وقتی مادران در دوران بارداری بهداشت دندان و دهان را رعایت نمی‌کنند فرزندان آنها احتمالا در یادگیری دچار مشکل می‌شوند. سیگار کشیدن در دوران بارداری خطر بزرگی است که نباید آن را نادیده گرفت. سیگارکشیدن اثرهای مشابهی بر جای می‌گذارد و سبب اختلال در یادگیری کودک می‌شود؛ ضمن اینکه سلامت دندان‌ها را کاهش می‌دهد.

وزن‌تان را کنترل کنید
    خیلی از خانم‌های باردار چاقی را در دوران بارداری تجربه می‌کنند و دچار اضافه وزن زیادی می‌شوند، بنابراین باید در دوران بارداری مراقب وزن خودتان باشید تا نوزادتان با وزن متعادلی متولد شود. افزایش وزن مادر در دوران بارداری با تولد نوزاد کم وزن در ارتباط است. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد کودکانی که با وزن مناسب به دنیا می‌آیند از ضریب هوشی بالاتری برخوردارند. محققان بعد از بررسی تاثیر وزن در میان همه فرزندان خانواده به این نتیجه رسیده‌اند که ارتباط نزدیکی بین کاهش وزن نوزاد و کم‌شدن ضریب هوشی کودکان وجود دارد.

از مصرف شکر پرهیز کنید
    در دوران بارداری بهتر است مصرف شکر را به حداقل ممکن برسانید. شکر ارزش غذایی کمی دارد و در دسته مواد غذایی ناسالم قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید فرزند باهوشی داشته باشید توجه به این نکته بیشتر اهمیت دارد. مصرف مواد غذایی بسیار شیرین تعادل هورمون انسولین را بر هم می زند، در نتیجه احتمال کاهش عملکرد ذهنی کودک افزایش می‌یابد. ساده‌ترین راه برای کاهش مصرف شکر این است که به برچسب‌های مواد غذایی توجه بیشتری داشته باشید و از مصرف نوشابه‌های گازدار، انواع کیک و شیرینی‌های مختلف و همینطور آبمیوه‌های صنعتی پرهیز کنید.

به موسیقی گوش دهید
    از معجزه نت‌های موسیقی برای سلامت فرزندتان بهره‌مند شوید. البته یادتان باشد که بهتر است هنگام گوش دادن موسیقی از هدفون استفاده نکنید. اجازه دهید کودک شما در دوران جنینی صدای موسیقی را بشنود و با آهنگ‌های مختلف آشنا شود. به دنبال آهنگ‌های کلاسیک و آرامبخش باشید. موسیقی حتی برای پرورش هوش و خلاقیت کودکان نوپا هم تاثیر شگرفی دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهند گوش دادن به موسیقی‌های کلاسیک از جمله آهنگ‌های موتزارت به تقویت هوش میان‌شناختی کودک کمک می‌کند.

روغن‌های سالم بخورید
    بعضی از مادرها در دوران بارداری از هرگونه چربی فراری هستند چون فکر می‌کنند که مصرف هر نوع چربی سبب افزایش وزن و چاقی می‌شود؛ درصورتی که این باور اشتباه است. برای اینکه بچه باهوشی به دنیا بیاورید باید گروهی از چربی‌های مفید را در رژیم غذایی‌تان جای دهید. مغزهایی مانند بادام، گردو و فندق چربی‌های مفید دارند. اسیدهای چرب امگا۳ و امگا۶ که در ماهی و غذاهای دریایی پیدا می‌شود برای سلامت مغز جنین مفید است و به بهبود ساختار عصبی، خون‌رسانی و سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

از مصرف کلسیم غافل نشوید
    یکی دیگر از مواد معدنی مورد نیاز مادران که به سلامت مغز و باهوش شدن کودکان کمک می‌کند، کلسیم است. به جز لبنیات منابع دیگری هم برای تامین کلسیم وجود دارد که در کنار کلسیم ریز مغذی‌های دیگری مانند آهن، اسید فولیک، ویتامین C و فیبر را تامین می‌کنند، بنابراین برای تامین کلسیم از مغزهایی مانند بادام، انجیر، کشمش، ماهی سالمون، سبزیجاتی با برگ سبز تیره مانند اسفناج و کلم بروکلی کمک بگیرد. حبوباتی مانند نخود و عدس هم کلسیم دارند.
    امضای ایشان
    09124843303 (دعاوی حقوقی - کیفری و مشاور حقوقی ازدواج)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20085
    تشکـر
    32
    تشکر شده 17 بار در 12 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : چطور فرزندی باهوش به دنیا بیاورید؟

ممنون
    میگم به خانومم اینا رو رعایت کنه واسه بارداریشون

3. کاربران زیر از yarmiya بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

.
    باوری وجود دارد که مصرف صمغ (کندر)توسط مادران باردار موجب افزایش هوش و ضریب هوشی جنین و کودک آینده آن‌ها می‌شود. این نکته صحیح است اما مادران باردار باید مراقب باشند که مصرف کندر بیش از ۳ ماه موجب بیش‌فعالی کودک آن‌ها شده و این مسئله در آینده آن‌ها را با مشکلات متعددی روبه‌رو می‌کند. بنابراین مادران باردار باید توجه داشته باشند که برای افزایش میزان هوش و تقویت حافظه نوزاد خوردن یک ماه کندر کفایت می‌کند و این یک ماه باید بعد از ۴ ماهگی جنین صورت گیرد.

سیده ندا موسوی، دانشجوی دکترای تخصصی علوم تغذیه
    ویرایش توسط ستیلا : 08-10-2015 در ساعت 12:04 PM
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

5. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10395
    تشکـر
    1,130
    تشکر شده 1,749 بار در 636 پست
    میزان امتیاز
    11

ستيلا خانم ببخشيد
    من اين كندر رو دارم خونه.خيلي دلم ميخواد بتونم مصرفش كنم ولي مزش خيلي تلخه.راهي براي استعمال مناسبش هست؟
    امضای ایشان
    09124843303 (دعاوی حقوقی - کیفری و مشاور حقوقی ازدواج)

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    10133
    تشکـر
    990
    تشکر شده 9,053 بار در 2,070 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام .مثل قرص با آب بخورش...........

8. کاربران زیر از احمد یوسفی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    17322
    تشکـر
    3,638
    تشکر شده 6,747 بار در 2,688 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط احمد یوسفی نمایش پست ها
    سلام .مثل قرص با آب بخورش...........
    درسته باید با آب بخورید .لازم نست جویده بشه .اندازه اون از عدس بزرگتر نباشه .بیشتر از سه ماه هم استفاده نشه .

میزان مصرفش رو برای مردان بپرسید.
    امضای ایشان
    خدا مرهم تمام دردهاست هر چه عمق

خراش های وجودت بیشتر باشد

خدا برای پر کردن آن بیشتر در وجودت جای می گیرد

خدایا دردهایم دلنشین می شود

وقتی درمانم " تویی "

10. کاربران زیر از ستیلا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    11132
    تشکـر
    6,908
    تشکر شده 4,097 بار در 2,142 پست
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط خليلي نمایش پست ها
    ستيلا خانم ببخشيد
    من اين كندر رو دارم خونه.خيلي دلم ميخواد بتونم مصرفش كنم ولي مزش خيلي تلخه.راهي براي استعمال مناسبش هست؟

اولا من خودم وقتی باردار بودم چون از فواید کندر شنیده بودم که واسه هوش بچه خوبه مصرف کردمو ماشالله پسرم ضریب هوشیش فوق بالاست ، حالا اینو یا از خودم به ارث برده یا اثرات کندره

بعدشم حامد خان برو از خدا بترس، ببین جوانهای ما به کجا رسیدن ، پسر سه ساله ی من مثل نقلو نبات کندر میخوره ( البته یکم اغراقه ولی میخوره راحت ) ، تا یه ساعت بعد نگاش میکنم میبینم هنوز تو دهنشه نمیدونم چجوری تلخیشو حس نمیکنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد