نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سردرگمی تحصیلی

1229
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20243
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی تحصیلی

سلام 3متوسطه ریاضیم وبرنامه ای برای کنکورندارم؟ازچه منابعی استفاده کتم؟رچارسردرگمی درسی ام وچندساعب روزانه مطالعه کنم وازچه کتابهایی شروع کنم؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14045
    تشکـر
    964
    تشکر شده 1,477 بار در 547 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : سردرگمی تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط gameover نمایش پست ها
    سلام 3متوسطه ریاضیم وبرنامه ای برای کنکورندارم؟ازچه منابعی استفاده کتم؟رچارسردرگمی درسی ام وچندساعب روزانه مطالعه کنم وازچه کتابهایی شروع کنم؟

سلام .

اولین کاری که باید بکنید .هدف گذاری تحصیلی هست.

ابتدا باید بدونید که به کدوم مقصد می خوایید برسید.اگر مقصد و هدف بزرگی دارید حتما باید تلاش بالایی داشته باشید.

دومین قدمی که باید بردارید برنامه ای مدون و دقیق هست.

اصولا 3 نوع برنامه ریزی داریم.

برنامه ریزی سالانه برنامه ریزی ماهانه و در نهایت برنامه ریزی هفتگی.

2 مورد اول رو نیازی نیست برناه ریزی کنید.خوشبختانه آموزشگاه های مختلف این کار رو انجام دادن

و به راحتی میتونید از یکی این آموزشگاه ها برنامه ی راهبردی شون رو بگیرید .

کاری که شما باید انجام بدید برنامه ریزی هفتگی هست.یعنی برنامه ی هفتگی خودتون رو تعیین کنید و طبق برنامه تون پیش برید.

و در مورد اینکه چه دروسی رو با چه کتابی بخونید میتونید از معلمای خودتون در مقطع پیش سوال بپرسید و طبق نظر اونا پیش برید.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21150
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام.خسته نباشید .من مهر امسال وارد کلاس نهم می شوم.امسال ازمون ورودی دبیرستان دارم و این ازمون برام خیلی خیلی مهمه چون رو کنکورم هم تاثیر داره ولی تا الان متاسفانه هیچی نخوندم .چه هشتم رو چه نهم رو.بابت این موضوع خیلی ناراحت و عصبی شدم .هیچ برنامه ریزی هم براش ندارم.خواهش میکنم کمکم کنید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35699
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام و خسته نباشید.
    من 20 سالم هست. از بچگی عاشق الکترونیک و کامپیوتر و فیزیک بودم. کل رویای کودکی من از سوم ابتدایی تا الان این بود که یه روز بزرگ شم و فیزیکدان بشم . به خاطر همین رویا و انگیزه به شدت درس خوندم و تو پنجم ابتدایی از تیزهوشان شهرمون (شهید مدنی 1) قبول شدم. ما تو مدرسمون علاوه بر بقیه دروس ، درس برنامه نویسی هم داشتیم ، و این درس برای من شروع یه انگیزه و رویای دیگه بود ، هدفم شده بود المپیاد کامپیوتر ، که برم تو دبیرستان یه مدال خوشرنگ بیارم. واسه همین دوباره خوب درس خوندم ، هم درس های مدرسه و هم درس های المپیاد کامپیوتر که از همسن هام خیلی جلو افتادم. تو سوم راهنمایی هم مجددا از آزمون تیزهوشان قبول شدم و رفتم دبیرستان تیزهوشان. من که از خوشحالی داشتم بال در می آوردم چون الان هدفم دقیقا جلو چشمم بود .
    اما تو آخر اول دبیرستان که انتخاب رشته داشتیم خانواده من با اصرار و حتی دعوا منو مجبور کردن که برم تجربی بخونم و پزشک شم !! حتی فامیلهامون هم اومده بودن نظر می دادن که من برم تجربی !!
    خلاصه من هم یه بچه 14 ساله ، تسلیم شدم. ولی چون عادت داشتم المپیادی درس بخونم و به ساختار کنکور عادت و توجهی نداشتم تصمیم گرفتم برم المپیاد زیست بخونم ، سال دوم دبیرستان خوب بود با علاقه کتاب هارو می خوندم و تو آزمون های آزمایشی هم نتیجه خوبی میگرفتم ، اما سال سوم که امتحان داشتیم این بی علاقه گی اومد سراغم و نتونستم خوب بخونم و با اختلاف خیلی کمی قبول نشدم.
    خلاصه با این انتخاب ها ، منی که غیر از کتاب خوندن کاری بلد نبودم به شدت افت کردم تا جایی که معدلم از نوزده و هفتاد تو اول دبیرستان رسید به نه تو دیپلم !! الان کنکور تجربی 96 سومین کنکوری هست که دو هفته دیگه میدم و هیچ علاقه و انگیزه هم ندارم و احتمالا امسال هم قبول نشم.

دیگه واقعا گیج شدم ، استعداد دارم هم تو تجربی و هم تو ریاضی. چون چند ساله دارم تجربی می خونم به نوعی علاقه هم بهش دارم . یکی از دوستام که سال 2 پزشکی میخونه سوال هایی ازش می پرسم که هنگ می کنه چون 3 برابر اون کتاب فیزیولوژی خوندم یکی دیگه از دوستام هم که داره برق می خونه همیشه پروژه های برنامه نویسی اش رو من انجام میدم. الان شدم یک بام و دو هوا ، می خوام اگه امسال قبول نشدم تو 97 با مشاوره هایی که انجام میدم یه کار اساسی و کامل انجام بدم منتها نمی دونم چه مسیری رو برم.

ببخشید طولانی شد ، ولی واقعا نیاز داشتم اینا رو یه جایی بگم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)