نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مشکل با مادر شوهر

1174
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21307
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با مادر شوهر

سلام من دختر 24 ساله ام 4 ساله با مردی ازدواج کردم که درآمدی نداشت پدر شوهرم تو جلسه خواستگاری گفت من کمکش می کنم من که تو خانواده پرجمعیت بودم 4 تا خواهر و 1 برادر دارم اینا 2پسر و 1دختر داشتن که برادر شوهر با وجود کوچیکی ازدواج ناموفق داشته و خواهر شوهرم بی خواستگار تو مراسمات ما که مادر شوهر فقط میخواست مراسمات رو خراب کنه تا حرف من نشه چیزی هم میشد میگفت من بلد نیستم حتی واسه عروس که سرویس میخرن این خانم میخواست فقط گردنبند بخره و... من خیلی دوست دارم با خواهر و مادرش رابطه ام خوب باشه ولی مادر شوهر با رفتاراش نمیذاره تو خونشون کلا اینو به فلانی نگو اونو اینطور بگو هستش. خودشم دوس داره حرصم بده کلا از نظر روحی داغونم کرده از نظر مالی هم با کلی مشکلات روبه رو هستم نمیدونم دردم رو به کی بگم الان یه پسر 9 ماهه دارم یه روز در میان باید بریم اونجا آخه این تنها نوه شونه و منم تنها عروسشون به اسم دوست داشتن دارن اذیتم میکنن چن بار به خواهر شوهرم گفتم من از ایما و اشاره متنفرم و...ولی نمیشه این مادرشوهرم نفهمه نمیدونم چیکار کنم تا از درون حرص نخورم شوهرمم که اصلا بلد نیست یا هم خودشو زده به بلد نبودن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21772
    تشکـر
    12
    تشکر شده 84 بار در 39 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : مشکل با مادر شوهر

سلام زهرا خانوم. میدونی برای چی به این دنیا اومدیم؟ اومدیم تا بزرگ شیم و بچه نمونیم. میدونی خدا چقدر دوستت داره؟ از اونقدری که تو بچتو دوست داری خیلی بیشتر. اون همه مشکلات تو رو می بینه. اون میخواد بزرگ شی. بزرگوار بشی. غذا برای جسم ما لازمه و مشکلات برای روح ما. ما بیش از 99 درصد روح هستیم و کمتر از 1 درصد جسم. اینها رو گفتم که بگم باید مشکلات رو با سعه صدر حل کنی. من هم مشکلات خودم رو داشتم و دارم. بقیه هم همینطور. می تونی هر روز به مادر شوهر و خواهر شوهرت بد بگی و گلایه کنی، هم می تونی به کارهای خوبشون فکر کنی و سعی کنی بدیهاشون رو ببخشی. درسته بخشیدن دیگران مقدماتی میخواد که باید مهارت اونو یاد گرفت. سعی کن اطرافیانت رو با همه مشکلاتشون قبول کنی. یکی حسوده، یکی مغروره، یکی سنگدله، یکی دروغگوه. هیچکس گل بی عیب نیست. باید نگاهمون رو عوض کنیم به دیگران مهر بورزیم ازشون بگذریم و بعد ببینیم چه جوری ما رو دوست خواهند داشت.

3. کاربران زیر از شکیب بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست گرامی. زهرا خانم
    من هم مشکلی شبیه مشکل شما دارم . فقط جایگاه من و شما توی این موضوع فرق داره. همسرم مثل شما با مادرم مشکل داره. به هیچ وجه ایراداتی رو که مطرح میکنه رد نمی کنم. ولی روش رو به رو شدنش با موضوع اختلاف رو قبول ندارم. چرا؟ برای اینکه به نظر من هر کسی باید اختلاف بین محیطی رو که توی اون بزرگ شده رو با محیطی که همسرش توی اون بزرگ شده بپذیره. زندگی بدون مشکل وجود نداره. من رابطه خوبی با همسرم دارم . می تونم بگم 99 درصد ناراحتی های بین ما مربوط به رفتار ها یا صحبت های پدر و مادر و مخصوصا مادرمه.
    خوب این وسط من و یا همسر شما چه گناهی داریم؟ وقتی من نمی تونم روی مادرم یا پدرم تاثیر گذار باشم (و از طرفی بخاطر پایبندی شدیدم به احترام به پدر و مادر و اینکه نمی تونم هیچ برخورد تندی با اونها داشته باشم) و از طرفی هم همسرم به علت فشار عصبی زیادی که بهش وارد میشه رو در روی من کلمات زشتی رو نثار پدر و مادرم میکنه، تنها کاری که از من سر میزنه چی میتونه باشه؟
    1- دلسرد شدن نسبت به همسرم بخاطر خرد کردن نماد احترام و وجود من بخاطر فحش دادن به مادرم و یا پدرم
    2- کشیدن فریادی از ته دل برای خاتمه دادن و فرار از شرایطی که توش قرار گرفتم
    3- قهر یه روزه یا کمتر و پشیمونی و بعدش دوباره تلاش در بدست آوردن دل همسرم و...
    تنها چیزی که میتونم به همسرم و شما خواهر گرامی بگم اینه ...
    بخاطر زندگیمان تحمل کنیم
    ویرایش توسط ali_1360 : 01-26-2016 در ساعت 12:18 PM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_1360 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تازه عضو این سایت شدم. مشکلی دارم که مربوط به اختلاف همسرم با مادرم و توهین هایی که رو در روی من به مادرم می کنه. کجا سوالم رو مطرح کنم؟
    بريد قسمت انجمن قسمت مشاوره مورد نظرتون كليك كنيد ارسال موضوع جديد

6. کاربران زیر از محمدزاده بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    4839
    تشکـر
    920
    تشکر شده 1,137 بار در 614 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط ساجده زهرا نمایش پست ها
    سلام من دختر 24 ساله ام 4 ساله با مردی ازدواج کردم که درآمدی نداشت پدر شوهرم تو جلسه خواستگاری گفت من کمکش می کنم من که تو خانواده پرجمعیت بودم 4 تا خواهر و 1 برادر دارم اینا 2پسر و 1دختر داشتن که برادر شوهر با وجود کوچیکی ازدواج ناموفق داشته و خواهر شوهرم بی خواستگار تو مراسمات ما که مادر شوهر فقط میخواست مراسمات رو خراب کنه تا حرف من نشه چیزی هم میشد میگفت من بلد نیستم حتی واسه عروس که سرویس میخرن این خانم میخواست فقط گردنبند بخره و... من خیلی دوست دارم با خواهر و مادرش رابطه ام خوب باشه ولی مادر شوهر با رفتاراش نمیذاره تو خونشون کلا اینو به فلانی نگو اونو اینطور بگو هستش. خودشم دوس داره حرصم بده کلا از نظر روحی داغونم کرده از نظر مالی هم با کلی مشکلات روبه رو هستم نمیدونم دردم رو به کی بگم الان یه پسر 9 ماهه دارم یه روز در میان باید بریم اونجا آخه این تنها نوه شونه و منم تنها عروسشون به اسم دوست داشتن دارن اذیتم میکنن چن بار به خواهر شوهرم گفتم من از ایما و اشاره متنفرم و...ولی نمیشه این مادرشوهرم نفهمه نمیدونم چیکار کنم تا از درون حرص نخورم شوهرمم که اصلا بلد نیست یا هم خودشو زده به بلد نبودن

آخ دست گذاشتي رو دلم....
    شوهرت چطوره اونم مثل خانوادشه يا فرق ميكنه بدي هاي خانوادش رو ميبينه يا ميگه تو بدي؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26124
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد