نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سردرگمی در انتخاب مسیر حرفه ای آینده

994
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21415
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی در انتخاب مسیر حرفه ای آینده

من پسر هستم،هفده سال دارم و در رشته ریاضی و فیزیک تحصیل میکنم،مشکل من اینه که واقعا نمیتونم اولویت بندی کنم و بین چیزهای مختلف تفاوت قایل بشم،بعنوان مثال با اینکه به رشته ریاضی رو اوردم و درس ریاضیم هم خوبه،ولی عاشق زیست هم هستم و کتاب های بیولوژی رو در کنار درسم میخونم...
    یا مثلا شدیدا به ورزش علاقه دارم و خیلی زیاد ورزش میکنم و اگه مدتی از باشگاه دور باشم احساس گنگی و خستگی شدید دارم...حتی کلاس های بدلکاری هم ثبت نام کردم(که متاسفانه بدلیل سنم قبولم نکردند).
    عاشق طبیعت و گشت و گذار توشم(نه اینکه تور و اینجور چیزا،با یه کوله بزنی به دل کوه و جنگل)و حتی چند دفعه تجربش کردم و واقعا لذت بردم از اینکه شب رو بالای درخت بخوابم...دوس دارم از خونه زندگی بکنم و بزنم برم بیرون،برم شهرای جهان رو تک تک بگردم،بدون هیچ پولی....از طرفیم زندگی مجلل یک ادم ثروتمند رو میپسندم...
    معلمیرو دوست دارم،به عضویت در ارتش هم فکر میکنم...به یک زندگی اروم کارمندی کنار زن و بچم فکر میکنم،عاشق یه زندگی پر از هیجان توی طبیعتم هستم....
    اینم بگم که توی همشون بنظر خودم و اطرافیانم استعداد دارم و توی هر کلاس و باشگاهی بعد از مدت کوتاهی با استعدادشون منم...
    بقول دوستام(و معلمام)خیلی خوب تدریس میکنم و از نظر معلمام درسم خیلی خوبه...در عرض یک ماه تو باشگاه رزمی به ارشد باشگاه تبدیل شدم و مطمینم توی بدلکاریم به یه جایی میرسیدم...
    من حتی نویسندگی هم میکنم و کلاس های زیادی در این رابطه گذروندم..............
    اما مشکل من اینه که مطمئنا هیچ آدمی نمیتونه همه اینارو باهم انجام بده و باید یه تعدادیشون رو انتخاب کنه،ولی من به حدی به هر کدوم از این مواردی که ذکر کردم(و همینطور بسیاری دیگر که ذکر نکردم)علاقه دارم(کلا از هیچی بدم نمیاد)که حتی فکرشم نمیتونم بکنم که یه روزی بتونم الویت بندی کنم......

همین علاقه من به همشون باعث شده توی هیچکدومشون موفقیت چشمگیری کسب نکنم و از این شاخه به اون شاخه بپرم...یک هفته برنامه نویسی کار میکنم،هفته بعد فنون نینجوتسو و بقا در طبیعت شب و روزم رو مشغول میکنه،و هفته بعد از اون بفکر سرمایه گذاری تو بورسم و کتابای مرتبط رو میخونم...خلاصه الان بعد از اندی سال اینجوری زندگی کردن چیزی رو پیدا نمیکنید که من توش اطلاعات بعضا تخصصی نداشته باشم......ژنتیک زیست و ساختار سه پرده ای فیلمنامه و راهکار های سرمایه گذاری موفق.......

ولی الان به این نتیجه رسیدم که لازمه یه کاری رو پیدا کنم و به همون بچسبم و ادامش بدم،ولی نمیتونم انتخاب کنم،واقعا نمیتونم...
    بنظرتون باید چیکار کنم؟همینجوری همرو باهم ببرم جلو میشه یه روزی موفق شم؟استاد همه چیز دان!!!....یا اگه قرار باشه انتخاب کنم چکار باید بکنم که انتخابم درست باشه(با توجه به اینکه به همشون علاقه شدید(و همینطور استعداد)دارم)...
    ممنون...
    Eddie_CooRo

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21342
    تشکـر
    57
    تشکر شده 58 بار در 43 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : سردرگمی

سلام خوبه که استعداد زیادی دارین و باید درست ازش استفاده کنین.شما باید شرایط خودتو، خانواده و جامه رو باهم بسنجی تا ببینی چه کاری درسته.مثلا رشتت ریاضیه و دوسش داری زیست رو هم دوس داری به این فکر کن اگه بخوای در کنار رشتت زیست بخونی به خاطر وقتی که روی زیست میذاری به رشتتو مدرست ضربه میزنی از طرفی رشته ریاضی برای پسر موقعیت بهتری داره و اگه توی رشتت تلاش کنی میتونی به دوستات درس بدی شما که تدریسو دوس داری ؛که بعدا میتونی وارد تربیت معلم شی. ولی نباید علاقتو از زیست کنار بذاری میتونی توی تابستون یا وتوی بیکاریت زیست بخونی ولی باید اهمیتش نسبت به رشتت کمتر باشه.یا ورزش و گشتو گذار توی طبیعتو دوس داری باید در نظر داشته باشی که گشت زدن توی طبیعت تنها توی سن تو امکان نداره و وقت زیادی رو ازت میگیره و الان باید تو فکر درست باشی میتونی باشگاه بری که هم برا سلامتت خوبه هم مثل گردش تدارکات نمیخوادو زیاد وقت گیر نیست.محیط خانوادتو در نظر بگیر اگه با ورزش تو مشکلی ندارن درسو بذار کنار و به ورزشت برس که مقام کسب کنی که به نظر من درست نیست چون اگر شما مهندس یا دبیر بشین موقعیت شغلی و ازدواج خیلی بهتر وبیشتری براتون پیدا میشه تا مقام کسب کنین شما هم که از وضع ورزش کشور خبر دارید که چندان خوب نیس.من فکر میکنم الان به درست فکر کن زمانی که دانشجو بشی وقت داری که به علایقت برسی و براشون وقت بذاری.امیدوارم هرجا هستی موفق و سال باشی
    ویرایش توسط fati76 : 09-03-2015 در ساعت 06:02 PM

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18356
    تشکـر
    16
    تشکر شده 38 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظر من خیلی کار خوبی میکنی که چیز های مختلف رو امتحان می کنی.

این جوری می تونی اون کار هایی که واقعا علاقه و استعداد داری رو پیدا کنی.

تازه یاد گرفتن کارهای مختلف به درد اینده هم می خوره ( بالاخره از هر چیزی یکم بلد می شی)

اما این رو بدون که مهم ترین چیز برای سن تو درسه.

پس این چیزهای مختلف رو تا جایی جلو ببر که به درست صدمه نزنه.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من میفهمم واقعا چی میگی

به نظرم برو پیش یه روانشناس، خیلی خوب میتونه کمکتون کنه

منم رفتم به نظرم بد نبود
    ولی راستش ادامه اش ندادم
    اگه وقتی پیدا کردم حتما میرم

دقیقا منم ویژگی های شما رو دارم
    واسه همین میفهمم چی میگین

اگه خواستین چیزایی که بم گفت رو میگم
    البته اگه برگشو پیدا کنم

اینجور که من شنیدم اینا ویژگی افراد کمال طلبه

برین توی نت در این باره سرچ کنید، شاید راهکار داده،

من خودم بابت کارهایی که نکردم، یعنی رشته هایی که ادامه ندادم ناراحتم، چون میدونم به احتمال زیاد و اگه خدا میخواس به موفقیت میرسیدم ولی خب عوامل دیگه باعث میشد نتونم وقت بزارم روشون، ولی چون موفقیتای دیگه هم داشتم، سعی میکنم به چشمم نیان، هرچند اونا هم منو ارضا نمیکنه

در مورد روانشناس که گفتم بیشتر فکر کنید
    حتما یه بار برید

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21415
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام،ممنونم از راهنماییتون
    اتفاقا منم درنظر داشتم که به روانشناس مراجعه کنم و داشتم تو نت بدنبال یه روانشناس خوب میگشتم که به این سایت برخوردم...

میخواستم ببینم اگه ممکنه یه مقدار از مشاوره هاتون با روانشناس رو به اشتراک بذارین...
    بازم ممنون در رابطه راهنماییتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)