نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: شغل آزاد یا دولتی

2228
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    تشکر شده 3,828 بار در 1,232 پست
    میزان امتیاز
    12

شغل آزاد یا دولتی

سلام دوستان
    بنظرتون کسیکه اینهمه درس میخونه وبعدش ازمون میده واستخدام میشه ویه حقوق بخور ونمیر میگیره شغلو وکارش بهتره
    یا کسیکه شغل ازاد داره ودرس نخونده
    این سوال یه عزیزه که برای انتخاب رشته ریاضیو انتخاب کرده چون کارای عمرانیو دوس داره
    این بحث کمی به موضوع علم بهتر است یا ثروت هم ختم میشه...
    دوستان همه دعوت اید منتظر نظراتتون هستم ...؟؟؟
    امضای ایشان

آموخته ام که:خدا عشقست و عشق تنهاخداست!
    آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

آموخته ام: اگر تاکنون به آنچه خواستم نرسیدم،خدا برایم بهترش را درنظر گرفته!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    16953
    تشکـر
    353
    تشکر شده 330 بار در 225 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : شغل آزاد یا دولتی

بستگی به دیدگاه طرف داره
    من اولی رو ترجیح میدم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    میزان امتیاز
    12

فکر کنم کسی نظری نداره
    مچکر از نظر دهی ...
    امضای ایشان

آموخته ام: وقتی ناامید میشوم خدا،با تمام عظمتش،عاشقانه انتظار میکشد،دوباره به رحمتش امیدوارشوم!

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14282
    تشکـر
    365
    تشکر شده 396 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

الآن برات کامل تشریح می کنم
    اگه کسی فقط بخاطر شغل آیندش درس میخونه در اشتباهه درسو فقط باید برای علاقه خوند...همین و بس! مگه رشته هاییی مثل پزشکی و دندونپزشکی، داروسازی و علوم مرتبط با آزمایشگاه...و معلمی!
    رشته هایه تاپی مثل برق و عمران و مکانیک و معماری ...اون هم درصورتی که توی دانشگاههای فوق العاده درس بخونه
    در غیر اینصورت فقط باید بخاطر علاقه درس خوند...
    شغل های دولتی هم خیلی خوبن برای کسایی که آدم هایه قانعین و دنباله زندگیه آروم و رو نرمین...
    بهترین شغله دولتی هم برای این آدما معلمیه....اونم استخدام رسمی...چون بهترین حقوقو تو دولتیا دارن...بیشتر تعطیلیو و کمترین دردسرو بعلاوه ی اینکه میتونن تو ایام تعطیل مثله تابستونا کار دومی برای خودشون انتخاب کنن...

کارای آزادم خوبه در صورتی که علاقه باشه!هر کاری بدون علاقه تباهیه زندگیه!!!

در کل اگه کسی خیلی به فکره درآمده.....کار کنه از هرجایی میتونه شروع کنه حتی از پادویی ....تا به درآمدی که میخاد برسه!
    اگه هم درسو دوس داره هم درآمد....رشته ایو که بش علاقه داره رو شروع کنه بخونه و بدون توجه به آینه ی شغلیه این رشته بره نیمه وقت هرکاری که از انجام دادنش لذت می بره انجام بده تا درآمدی هم به دست بیاره در کناردرسش...
    اگه درسو دوس نداره و درآمدو دوس داره و مدرک داشتنو....بره کار کنه و یه پولی بده بره آزادایی که راحت دانشجو میگیرن راحت مدرکشو بگیره
    اگه عزیزه مدنظره شما
    عمرانو معماریو دوس داره ...به نظر من بره آموزشگاههای آزاده فنی حرفه ای ...خیلی بهتر از دانشگاه(البته نه دانشگاههای عالی) آموزش میدن و بعد از یه دوره ی کوتاه و فشرده و حرفه ای وارد بازار کارشه...

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8109
    تشکـر
    2,867
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط atrin1 نمایش پست ها
    الآن برات کامل تشریح می کنم
    اگه کسی فقط بخاطر شغل آیندش درس میخونه در اشتباهه درسو فقط باید برای علاقه خوند...همین و بس! مگه رشته هاییی مثل پزشکی و دندونپزشکی، داروسازی و علوم مرتبط با آزمایشگاه...و معلمی!
    رشته هایه تاپی مثل برق و عمران و مکانیک و معماری ...اون هم درصورتی که توی دانشگاههای فوق العاده درس بخونه
    در غیر اینصورت فقط باید بخاطر علاقه درس خوند...
    شغل های دولتی هم خیلی خوبن برای کسایی که آدم هایه قانعین و دنباله زندگیه آروم و رو نرمین...
    بهترین شغله دولتی هم برای این آدما معلمیه....اونم استخدام رسمی...چون بهترین حقوقو تو دولتیا دارن...بیشتر تعطیلیو و کمترین دردسرو بعلاوه ی اینکه میتونن تو ایام تعطیل مثله تابستونا کار دومی برای خودشون انتخاب کنن...

کارای آزادم خوبه در صورتی که علاقه باشه!هر کاری بدون علاقه تباهیه زندگیه!!!

در کل اگه کسی خیلی به فکره درآمده.....کار کنه از هرجایی میتونه شروع کنه حتی از پادویی ....تا به درآمدی که میخاد برسه!
    اگه هم درسو دوس داره هم درآمد....رشته ایو که بش علاقه داره رو شروع کنه بخونه و بدون توجه به آینه ی شغلیه این رشته بره نیمه وقت هرکاری که از انجام دادنش لذت می بره انجام بده تا درآمدی هم به دست بیاره در کناردرسش...
    اگه درسو دوس نداره و درآمدو دوس داره و مدرک داشتنو....بره کار کنه و یه پولی بده بره آزادایی که راحت دانشجو میگیرن راحت مدرکشو بگیره
    اگه عزیزه مدنظره شما
    عمرانو معماریو دوس داره ...به نظر من بره آموزشگاههای آزاده فنی حرفه ای ...خیلی بهتر از دانشگاه(البته نه دانشگاههای عالی) آموزش میدن و بعد از یه دوره ی کوتاه و فشرده و حرفه ای وارد بازار کارشه...
    ممنون از نظرتون
    عزیزی که گفتم برادرزادمم بود که امسال میره دوم دبیرستان دیشب در این مورد خیلی باهاش بحث کردم ولی خوب قانع نشد
    اینجا این بحث ازادو گذاشتم
    امضای ایشان

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18356
    تشکـر
    16
    تشکر شده 38 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    9

به نظرم من همه چیز بستگی به این داره که ما چی از زندگیمون می خوایم.

یکی فقط پول و خوش گذارنی دوست داره ، خب طبیعتا توی دانشگاه از زندگیش لذت نمی بره. چنین کسی بهتره بره به سمت کارهایی که سریع اونو به خواستش می رسونه.

یکی واقعا علم رو دوست داره و از فهمیدن چیزای جدید لذت می بره. من خودم رشتمو واقعا دوست دارم. حتی از اول دبیرستان خود جوش برای خودم دنبال ساختن چیز های مختلف بودم.

مطمئنا پول هم اهمیت داده و الزامی نداره هرکی میره دانشگاه بعدش بره یه شغل دولتی با حقوق بخرنمیر بگیره. (البته شغل های با حقوق بالا هم هست)

میشه ادم با علمی که یاد میگیره خودش یه شرکت خصوصی راه بندازه. این جوری دارمدش میتونه از شغل ازاد هم بیشتر بشه چون داره خدمات تخصصی ارائه میده.(توی همین ایران خودمون توی بعضی رشته ها واقعا به شرکت های خصوصی و دانش بنیان نیاز هست.)

در ضمن شما با درس خوندن ، طبقه اجتماعی که باهاش در اینده سر و کار خواهید داشت رو تعیین می کنید. مثلا کسی که شغل ازاد داره با هم تیپ خودش معاشرت خواهد کرد و کسی که دکتره هم با هم رده های خودش سر و کار خواهد داشت. این بستگی به شخص داره که بخواد با کدوم تیپ معاشرت کنه.

7. کاربران زیر از hamed_s بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط mahestey نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنظرتون کسیکه اینهمه درس میخونه وبعدش ازمون میده واستخدام میشه ویه حقوق بخور ونمیر میگیره شغلو وکارش بهتره
    یا کسیکه شغل ازاد داره ودرس نخونده
    این سوال یه عزیزه که برای انتخاب رشته ریاضیو انتخاب کرده چون کارای عمرانیو دوس داره
    این بحث کمی به موضوع علم بهتر است یا ثروت هم ختم میشه...
    دوستان همه دعوت اید منتظر نظراتتون هستم ...؟؟؟

دقیقا" همونطور که دوستان گفتن به دیدگاه طرف مقابل بستگی داره ...

اینکه چه انتظاری از شغلش میخواد داشته باشه

خیلی از افراد هستند حاضرن موقعیت اجتماعی رو داشته باشن هرچند که درآمدشون کم باشه

و این مورد در کشورهایی مثل انگلستان میتونه کاملا" برعکس باشه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)