نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: علوم سیاسی بخونم یا جامعه شناسی

5734
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy علوم سیاسی بخونم یا جامعه شناسی

درود
    دوستان من جامعه شناسی دانشگاه خیام مشهد تو سراسری اوردم ولی این رشته علاقه ی سوم منه و من به عنوان علاقه دوم دوست دارم علوم سیاسی بخونم!علاقه اولم هستی شناسیه ک تو ایران همچین رشته ای ندیدم !"دبیرستان انسانی خوندم"
    الان موندم که برم علوم سیاسی یا برم جامعه شناسی!
    مسئله ای که باعث میشه جرعت نکنم برم سمت رشته ی علوم سیاسی و راجع بهش شک کنم اینه که:
    1این رشته خیلی مباحث اسلامی داره!مثلا دولت در اسلام ،جنبش های اسلامی،ارمانهای انقلاب و و و و !" چارتش رو میتونید ببینید خودتون در اینجا "من هم جناحم مخالف دین و دولته و میترسم یه مقدار سرکلاس دچار خودخوری و انزجار بشم ولی خیلی از دروس این رشته رو هم دوس دارم مث سیاست در غرب و روابط خارجی ایران در قبل انقلاب و ...
    ولی همونطور که گفتم مباحث مرتبط با اسلام زیاد داره و این باعث میشه احساس کنم درس بیشتر شبیه رشته های الاهیاتی و دینیه تا سیاسی "من از دین خوشم اصلا نمیاد"واقعا هم برخی دروس اینطورین بعضی کتابا رو از دوستم گرفتم همش دینی بود :| .ولی سیاست رو دوس دارم
    2بعد مسئله ی دیگه اینه که احساس میکنم این کتابا سانسور و تحریف زیاد دارن و مغرضانه نوشته شدن مثلا واحد اندیشه سیاسی در غرب یا روابط خارجی ایران از فلان تاریخ تا فلان واقعا یه کتاب جامع و خوبه ؟ یا اینکه با کلی سانسور و تحریف و در جهت پیش برد یه سری اهداف خاص نوشته شده و همه ی چیزهایی که باید بگه رو نمیگه؟ همین مسئله باعث میشه شک کنم باز
    پس تا اینجا شد دو مسئله
    3مسئله سوم که باعث ایجاد شبه در من میشه اینه که میترسم با یه فضای ازار دهنده ای توی کلاس مواجه بشم!من خودم سنم زیر بیسته ولی میترسم برم اونجا با یه مشت پاسدار و نیرو انتظامی بالای سی سال مواجه بشم که برای افزایش حقوق اومدن مدرک بگیرن! ایا واقعا این طوریه یا این تصورم واهیه؟ من خودم یکی ا دوستانم پیامنور سیاسی میخونه میگه دانشجوها با تسیبح میان سرکلاس البته اون همونطور ک گفتم پیامنور میخونه پیام نور میتونه از ازاد متمایز باشه !
    مشکل 4 ام ربطی به علوم سیاسی نداره مرتبط با جامعه شناسیه! ینی من اطلاعات کاملی راجع به این رشته ندارم و نمیدونم که قراره چی بخونم توش!چارتش رو هم رفتم گرفتم ولی از عنوان واحد ها و کتب اطلاعات دقیق از رشته دستگیرم نشد.
    خلاصه بدجوری موندم تو دوراهی نمیدونم باید چیکار کنم فرصتی هم ندارم باید زود اقدام کنم چیکار کنم به نظرتون؟
    امضای ایشان
    مرده ی یک شبه چو نمره ی بیست
    ثلث اول که هیچش ارزش نیست
    مرده ی قرن را چنین بنگر
    همچو تجدید نــــاب شهریور

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : علوم سیاسی بخونم یا جامعه شناسی

مدیران گرامی لطفا پستم رو پاک یا ویرایش نکنید اخه نمیتونستم همه چیزرو نگم اقلا فرصت بدید یه مدتی بعد اقدام کنید به تغییر در تاپیک بعد این که نتیجه رو گرفتم
    جدی فرصت زیادی ندارم وگرنه عجله نمیداشتم : ((!
    امضای ایشان
    مرده ی قرن را چنین بنگر

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21182
    تشکـر
    764
    تشکر شده 1,211 بار در 755 پست
    میزان امتیاز
    10

اخه اینا که هیچکدوم بارار کار ندارن !!
    تازه به نطر من جذاب هم نیستن ..باید ببینی خودت به کدوم بیشتر علاقه داری ..که بتونه با توجه به یکی دو تا از محدودیت هاش باز هم بهش علاقمند باشی ..متاسفنه من درمورد جامعه شناسی اطلاعی ندارم ولی علوم سیاسی رشته خیلی خشکیه و همونطور که گفتید کتاباشم نویسنده هاش ایرانین و کاریش نمیشه کرد ..باز باید خودتون تصمیم بگیرید.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal1 نمایش پست ها
    اخه اینا که هیچکدوم بارار کار ندارن !!
    تازه به نطر من جذاب هم نیستن ..باید ببینی خودت به کدوم بیشتر علاقه داری ..که بتونه با توجه به یکی دو تا از محدودیت هاش باز هم بهش علاقمند باشی ..متاسفنه من درمورد جامعه شناسی اطلاعی ندارم ولی علوم سیاسی رشته خیلی خشکیه و همونطور که گفتید کتاباشم نویسنده هاش ایرانین و کاریش نمیشه کرد ..باز باید خودتون تصمیم بگیرید.
    این نکته کلیدی رو فراموش کردم بگم
    من به بازار کار در ایران اهمیت نمیدم چون هدفم اینه که برای ارشد یا دکترا بورسیه دانشگاه خارجی بگیرم برای همین هم بازارکار در ایران برام مهم نیست و از این جهت برای خودم محدودیت نمیذارم

برا همین در حال حاضر چالش اصلیم با انتخاب یکی از این دو رشته همون هاییه که گفتم و با مسئله ی بازارکار به چالش های خودم توی انتخاب رشته اضافه نمیکنم
    امضای ایشان
    مرده ی قرن را چنین بنگر

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

دوستان نظراتتون رو بگید
    امضای ایشان
    مرده ی قرن را چنین بنگر

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22192
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

داداش علوم سياسي نخون كه متضرر ميشي دين و اينجور بحثا انقد مسخره و خنده داره كه من خودم زمان دانشجوييم به زور ميتونستم رغبت كنم دروس عموميو پاس كنم وقتي به دين علاقه نداري نخونش علوم سياسي پر از چرندياته

7. کاربران زیر از رامينus بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط رامينus نمایش پست ها
    داداش علوم سياسي نخون كه متضرر ميشي دين و اينجور بحثا انقد مسخره و خنده داره كه من خودم زمان دانشجوييم به زور ميتونستم رغبت كنم دروس عموميو پاس كنم وقتي به دين علاقه نداري نخونش علوم سياسي پر از چرندياته
    داداش جدی دانشجوی این رشته بودی؟
    اووف دستت طلا بیا یکم برام توضی بده اگ دانشجو بودی!نه اصلا علاقه ندارم بدم میاد !یعنی واقعا پره از اینجور چیزا؟ تو چند ترم خوندی مدرکشو گرفتی؟ بعد فضای کلاس چطوری بود همونطور ک گفتم پر بود از فاطی کمانو وو بسیجیو پیرو پاتال؟ یا جوونای تازه تَر هم بودن!؟
    امضای ایشان
    مرده ی قرن را چنین بنگر

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط MediC نمایش پست ها
    درود
    دوستان من جامعه شناسی دانشگاه خیام مشهد تو سراسری اوردم ولی این رشته علاقه ی سوم منه و من به عنوان علاقه دوم دوست دارم علوم سیاسی بخونم!علاقه اولم هستی شناسیه ک تو ایران همچین رشته ای ندیدم !"دبیرستان انسانی خوندم"
    الان موندم که برم علوم سیاسی یا برم جامعه شناسی!
    مسئله ای که باعث میشه جرعت نکنم برم سمت رشته ی علوم سیاسی و راجع بهش شک کنم اینه که:
    1این رشته خیلی مباحث اسلامی داره!مثلا دولت در اسلام ،جنبش های اسلامی،ارمانهای انقلاب و و و و !" چارتش رو میتونید ببینید خودتون در اینجا "من هم جناحم مخالف دین و دولته و میترسم یه مقدار سرکلاس دچار خودخوری و انزجار بشم ولی خیلی از دروس این رشته رو هم دوس دارم مث سیاست در غرب و روابط خارجی ایران در قبل انقلاب و ...
    ولی همونطور که گفتم مباحث مرتبط با اسلام زیاد داره و این باعث میشه احساس کنم درس بیشتر شبیه رشته های الاهیاتی و دینیه تا سیاسی "من از دین خوشم اصلا نمیاد"واقعا هم برخی دروس اینطورین بعضی کتابا رو از دوستم گرفتم همش دینی بود :| .ولی سیاست رو دوس دارم
    2بعد مسئله ی دیگه اینه که احساس میکنم این کتابا سانسور و تحریف زیاد دارن و مغرضانه نوشته شدن مثلا واحد اندیشه سیاسی در غرب یا روابط خارجی ایران از فلان تاریخ تا فلان واقعا یه کتاب جامع و خوبه ؟ یا اینکه با کلی سانسور و تحریف و در جهت پیش برد یه سری اهداف خاص نوشته شده و همه ی چیزهایی که باید بگه رو نمیگه؟ همین مسئله باعث میشه شک کنم باز
    پس تا اینجا شد دو مسئله
    3مسئله سوم که باعث ایجاد شبه در من میشه اینه که میترسم با یه فضای ازار دهنده ای توی کلاس مواجه بشم!من خودم سنم زیر بیسته ولی میترسم برم اونجا با یه مشت پاسدار و نیرو انتظامی بالای سی سال مواجه بشم که برای افزایش حقوق اومدن مدرک بگیرن! ایا واقعا این طوریه یا این تصورم واهیه؟ من خودم یکی ا دوستانم پیامنور سیاسی میخونه میگه دانشجوها با تسیبح میان سرکلاس البته اون همونطور ک گفتم پیامنور میخونه پیام نور میتونه از ازاد متمایز باشه !
    مشکل 4 ام ربطی به علوم سیاسی نداره مرتبط با جامعه شناسیه! ینی من اطلاعات کاملی راجع به این رشته ندارم و نمیدونم که قراره چی بخونم توش!چارتش رو هم رفتم گرفتم ولی از عنوان واحد ها و کتب اطلاعات دقیق از رشته دستگیرم نشد.
    خلاصه بدجوری موندم تو دوراهی نمیدونم باید چیکار کنم فرصتی هم ندارم باید زود اقدام کنم چیکار کنم به نظرتون؟

چیزی که بسیار مهمه یک کلامه ...

باید ببینید شما به چه چیزی علاقه دارید ... پس تمام این توضیحات بی مورده ....

وقتی به رشته ای علاقه داشته باشید .. بهتر رابطه برقرار میکنید و موفق تر عمل خواهید کرد

پس بر اساس توانایی های خودتون رشته ای که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید و ادامه بدید

و گرنه با شرایطی که وجود داره شما نمیتونید بگید چه رشته ای بازار کار خوبی داره یا خیر
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

10. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7735
    تشکـر
    11
    تشکر شده 25 بار در 9 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    چیزی که بسیار مهمه یک کلامه ...

باید ببینید شما به چه چیزی علاقه دارید ... پس تمام این توضیحات بی مورده ....

وقتی به رشته ای علاقه داشته باشید .. بهتر رابطه برقرار میکنید و موفق تر عمل خواهید کرد

پس بر اساس توانایی های خودتون رشته ای که بهش علاقه دارید رو انتخاب کنید و ادامه بدید

و گرنه با شرایطی که وجود داره شما نمیتونید بگید چه رشته ای بازار کار خوبی داره یا خیر
    https://www.google.com/url?sa=t&rct=...2PIO7y2J9GTImQ
    بله منم در پی علاقمم ولی مسئله اینه که رشته ی مورد علاقه ی من خیلی تغییر کرده و بیشتر به سمت مباحث دیانتی رفته تا سیاستی چارتش رو تو اینترنت یا لینکی که دادم نگاه کنید خیلی دینی داره الان تمام دل مشغولی من اینه که ایا واقعا با یک رشته ی مذهبی ازار دهنده مواجهم یا وضعیت به این وخامت هم نیست؟
    اخه دانشگاه ازاده دراش بازن هرکی هرکیه شک دارم خیلی
    امضای ایشان
    مرده ی قرن را چنین بنگر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)