نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: این سوال دو سال هست که دنبالشم

796
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22240
    تشکـر
    1
    تشکر شده 2 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

این سوال دو سال هست که دنبالشم

باسلام و خسته نباشید

من همیشه با مشکلی که روبرو میشم اینه که وقتی موضوعی و یا خاطره ای رو میخوام برای شخصی توضیح بدم طرف مقابل وقت و حوصله نمیذاره.در صورتی که دیگران تا میخوان یه تعریفی کنن سراپا گوش میشن.من خودم در رابطه با گوش کردن صحبت دیگران و احترام گذاشتن خیلی حساسم ولی در این مواقع احساس میکنم که به من بی احترامی میشه. دقیقا چند وقت پیش داشتم پخت یه دسر خوشمزه رو به دوستم میگفتم ولی اون وسط حرف من با شخص دیگری صحبت کرد و حتی عذر خواهی هم نکرد . منم حفظ شخصیت کردم و حرفم رو قطع کردم و دیگه ادامه ندادم.

قبلا واکنش نشون میدادم و اعتراض میکردم ولی بعدش گفتم چرا خودمو ناراحت کنم شاید دوست نداشته باشه.

بنظرتون چیکار کنم.
    یعنی ما فقط به این موضوع حساس شدیم؟ از این به بعد اگر هم حرفمون رو گوش ندادن حساس نشیم و دوباره حرفمون رو بزنیم؟ یا بگیم ولش کن؟یا مثلا به طرف بگیم چرا حرف منو گوش نمیدی؟یا ....

باید واقعا چیکار کنیم؟

2. 2 کاربران زیر از 0محمد بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : این سوال دو سال هست که دنبالشم

سلام دوست عزیز

شما حق دارین همانطور که به حرفای بقیه گوش میدین بقیه هم حتی به خاطر احترام هم که شده به شما گوش بدن

اما نمیشه به با یقین گفت که دلیل این کارشون بی احترامی به شماس

دلایل زیادی میتونه داشته باشیه ...

به طور مثال شاید این رو نمیدونن که گوش ندادنشون بی احترامی باشه و براشون عادیه ، به نحوی احساس نمیکنن رفتارشون درست نیست .

بعضی وقت ها موضع های هم که برای ما جالب هستن برای دیگران جالب و جذاب نیستن و به صورت ناخوداگاه شنونده علاقه ای به گوش دادن نشون نمیده ...

شما سعی کنید به دل نگرین ، میتونین در مورد موضوعی باهاشون صحبت کنید که اون ها هم علاقه من باشن ...

به طور مثال کمتر پسری پیدا میشه که بخواد با من در مورد آشپزی و یا طبیعت صحبت کنه . و یا مثلاً وقتی یکی در مورد فوتبال با من صحبت کنه ازش میخوام که بحث رو عوض کنه چون بهش علاقه مند نیستم

یا حتی میتونید با تکنیک های خاص به صحبت کردنتون جذابیت بدین تا شنونده رو جذب موضوع خودتون کنید ، به نحوی که اگر علامند هم نباشن جذب موضوع و حتی صحبت کردن با شما بشن .

4. 4 کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6383
    تشکـر
    5,296
    تشکر شده 3,316 بار در 981 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : این سوال دو سال هست که دنبالشم

این مشکل شما نیست که بقیه کم درک هستن..

ولی رضا درست میگه سعی کن بجا و با آب و تاب خاصی صحبت کنی تا جذب حرف زدنت بشن.البته برای آدمای عادی و نرمال...نه غیر عادی و بی تربیت.

مثلا ما ی اکیپی از دوستان داریم که سطح بیشعور بازی نشانه برتری هست و اگه کم بیاری تو اون گروه نمیتونی دوام بیاری.یکی از رسمامون اینه تا یکی میخواد حرف بزنه همه به اتفاق گوش نمیدیمو طرف ضاسع میشه.اما این شوخی هست,و به دل نمیگیریم.

من خودم شدیدا رو این موضوع حساسم به حدی که ی بار سر سفر ده پونزده نفر بودیم داشتم حرف میزدم ۳بار حرفمو قطع کردن طاقت نیاوردم گفتم خفه اشید دیگه نمیبینید دارم حرف میزنم.بعد پاشدم قهر کردم!!

خلاصه با توجه با جمع و جو باید بسنجی و سعی کنی ناراحت نشی.

6. 2 کاربران زیر از sr1494 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)