نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: موضوع قد در ازدواج

5274
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22273
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

موضوع قد در ازدواج

سلام من به مدت يك سال با آقايي دوست بودم كه حالا به من پيشنهاد ازدواج داده. تمام معيارهاي من به عنوان همسر رو دارن ولي ما هم قد هستيم و گاهي باعث اذيت من ميشه اين موضوع در مكان هاي عمومي. ميخواستم كمكم كنين كه آيا اين هم قد بودن ميتونه مشكل به وجود بياره و دليل موجه اي براي قبول نكردن باشد ؟ چون ترس از اين موضوع هم دارم كه شايد در آينده ديده متفاوتي نسبت به قد پيدا كنم و پشيمون بشم از رد كردن پيشنهاد، با توجه به اين كه اين آقا با مابقيه معيار هاي من خيلي نزديك هست. ممنون ميشم كمكم كنين

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    18447
    تشکـر
    152
    تشکر شده 197 بار در 120 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ازدواج

آقاجون ملت سر چه چیزایی دارن رو کیساشون فک میکنن...قد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    نمیدونم والا...ولی قد؟؟؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : موضوع قد در ازدواج

نقل قول نوشته اصلی توسط مهسا جبار نمایش پست ها
    سلام من به مدت يك سال با آقايي دوست بودم كه حالا به من پيشنهاد ازدواج داده. تمام معيارهاي من به عنوان همسر رو دارن ولي ما هم قد هستيم و گاهي باعث اذيت من ميشه اين موضوع در مكان هاي عمومي. ميخواستم كمكم كنين كه آيا اين هم قد بودن ميتونه مشكل به وجود بياره و دليل موجه اي براي قبول نكردن باشد ؟ چون ترس از اين موضوع هم دارم كه شايد در آينده ديده متفاوتي نسبت به قد پيدا كنم و پشيمون بشم از رد كردن پيشنهاد، با توجه به اين كه اين آقا با مابقيه معيار هاي من خيلي نزديك هست. ممنون ميشم كمكم كنين

1. یکی از تناسبات دختر و پسر در ازدواج، تناسب آن ها در زیبایی و وضعیت جسمانی است. اگر دختر و پسر در این معیار نیز با هم تناسب و همخوانی لازم را داشته باشند، در صورت تناسب آن ها در سایر معیارها و ملاک­های اساسی ازدواج، زندگی آن ها قرین خوشبختی و شادکامی بیش تری خواهد شد.

2. تناسب قدِ دختر و پسر در ازدواج، بخشی از تناسب زیبایی آن ها تلقی می گردد که ما به طور معمول، توصیه می کنیم که دختر و پسری که قصد ازدواج دارند، با هم تناسب قدی هم داشته باشند. تناسب در قد، به این معنا است که قد آقا مقداری از قد خانم بلندتر باشد. این مقدار تفاوت از آن جا که به طور متوسط قد خانم­ها از قد آقایان کوتاه­تر است، کاملاً نرمال و طبیعی است؛ ولی اگر قد آقا بیش از 15سانتیمنتر بلندتر از خانم باشد و یا قد خانم بلندتر از آقا باشد، این مقدار تفاوت طبیعی نمی باشد و در حالت طبیعی، چنین فاصله و تفاوت قدی توصیه نمی شود. علت آن این است که اگر قد دختر از قد پسر خیلی کوتاه­تر باشد و یا بر عکس قد دختر از پسر بلندتر باشد، زمینه تمسخر آن ها در جامعه به وجود می آید و این موضوع می تواند بر زندگی آن ها اثر منفی داشته باشد. از سوی دیگر، اگر قد پسر از قد دختر کوتاه­تر باشد، مقداری جنبه اقتدار و تکیه­گاهی مرد برای زن خدشه دار می شود.

3. اگر چه بهتر بود قد شما مقداری از قد شوهرتان کوتاه تر می بود، ولی با یکسان بودن قد شما، تناسب شما در این زمینه از حالت طبیعی خیلی فاصله ندارید. به همین جهت، این موضوع نمی تواند چندان تأثیری بر زندگی شما بگذارد و یا این که زمینه تمسخر شما را در اجتماع به وجود بیاورد، مگر این که خودتان با حساسیت­های افراط گونه، این موضوع کاملاً جزئی و بی اهمیت را به بحران تبدیل کنید و آرامش خود را برهم زنید و زندگی خود را با ناملایماتی همراه سازید.

4. تناسب قدی به آن معنایی که گفتیم، بخش کوچکی از تناسبات دختر و پسر می باشد و به خودی خود تأثیر بسیار اندکی در شادکامی و خوشبختی ازدواج دارد و اصولاً جزء معیارهای دسته سوم و چهارم ازدواج به حساب می آید كه شرط كمال ازدواج هستند و براي بهتر و كامل‏تر شدن زندگي اند و بيش تر به سليقه و موقعيت افراد بستگي دارند. بنابراین، تا معیارهای دسته اول و اساسی مراعات نگردد، نوبت به معیارهای دیگر نمی رسد و طبیعتاً اگر شما با پسری که قد او بلندتر از شما بود ازدواج می کردید، ولی در معیارهای اساسی ازدواج با هم تناسب و همخوانی لازم را نداشتید، در زندگی روی خوش نمی دیدید و ازدواج شما با شکست مواجه می گردد.

5. به نظر ما شما نباید به این موضوع، اهمیت دهید و اجازه دهید که زندگی شما را دست خوش تغییر و تحول قرار دهد و شما را آزار دهد؛ چرا که اهمیت دادن به این موضوع بسیار جزئی و بی اهمیت، باعث می شود که شما از بسیاری از نکات مثبت و جنبه­های روشن زندگی و شوهر خود غافل گردید و به تدریج با تمرکز ذهنی به این موضوع، تمام زندگی خود را تیره و تاریک بپندارید. شما باید به جای تمرکز به نقاط منفی و تاریک زندگی، به داشته­ها و به نقاط مثبت توجه کنید تا از زندگی لذت ببرید. این را بدانید که کمال مطلق و چیز بی عیب و نقص در این کره خاکی و زندگی دنیایی وجود ندارد؛ بلکه انسان­ها و دیگر اشیا در کنار هزاران نکته مثبت، از برخی کمبودها نیز برخوردارند. بنابراین، بهتر است شما شناخت خود را اصلاح کنید و نگرش خود را به زندگی تغییر دهید و بیش تر نکات مثبت زندگی خود را ببینید و بر آن تأکید داشته باشید.

6. به صورت طبیعی، انسان وقتی ازدواج می کند، باید تمام عشق و علاقه­اش را خرج همسر و خانواده­اش کند و با مثبت اندیشی و تقویت آن، از توجه به نقاط منفی به شدت بپرهیزد تا زندگی آرام و بی حاشیه ای را در پیش گیرد و به آرامش که هدف ازدواج است، برسد. اصولاً در زمان خواستگاری به دختر و پسر توصیه می شود که در زمینه همسرگزینی، دقت و اهتمام ویژه­ای داشته باشند و چشمان خود را کاملاً باز کنند؛ ولی بعد از ازدواج توصیه می گردد که زن و شوهر چشمان خود را برهم نهند و از دیدن نقاط منفی و عیوب همسر خود، پرهیز کند. این شیوه رفتاری یقیناً در تداوم زندگی و آرامش زندگی زن و شوهر تأثیر شگرفی دارد. مسلماً وقتی شما با شوهرتان با وجود یکسان بودن قدتان، با او ازدواج کرد­ه­اید، جنبه­های مثبت و مهم دیگری را در او مشاهده کرده­اید. بهتر است همچنان به آن نکات مهم تمرکز کنید و اجازه ندهید در هیچ شرایطی مسئله به این کوچکی در زندگی و تعامل شما با شوهرتان تأثیر منفی داشته باشد. پرداختن به این موضوع، باعث شکل گیری افکار منفی و مزاحم در ذهن شما و شدت و افزایش یافتن آن می گردد که موجب نشخوار دائمی ذهنی و افکار وسواس گونه می گردد. بنابراین، لازم است با این گونه افکار منفی مقابله کنید تا از آسیب­های آن در امان بمانید.

7. توصیه می شود برگه­ای همراه خود داشته باشید و نکات مثبت زندگی و نکات مثبت شوهرتان را در آن یادداشت کنید و روزی چند بار آن را ملاحظه کرده و آن را بخوانید.

8. مرتب به خودتان تلقين کنید که می توانید در برابر افكار منفی و مزاحم و بي‏ارزش كه اصلاً هيچ فايده‏اي هم ندارند، مقاومت كنید. خيلي راحت به خودتان بگوييد: اين افكار نه تنها به من كمكي نمي‏كند، بلكه مضر هم هست؛ اين‏ها هيچ سودي براي من ندارند؛ تازه كلي هم به ضررم تمام مي‏شوند. نبايد به آن‏ها اجازه ورود بدهید و باید با تمام قدرت با آن‏ها مقابله كنيد. این کار باعث می شود که افکار منفی، همان ابتداي كار ضعيف ‏شوند و با كمي تمرين پيشرفت‏هاي بيش‏تري هم مي‏كنيد.

9. هر گاه اين افكار به سراغتان آمد و متوجه شديد، سریعاً وسط افكار به خود بگوييد: «بس است ديگر». بدين وسيله، رشته افكار منفی و مزاحم را قطع كرده و به سراغ مطلبى ديگر بروید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. 3 کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22062
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

در کل این انتخاب سلیقه ای بوده و تا حد بسیاری به خود فرد برمیگردد این خود فرد است که باید انتخاب کند .اصولاً دختران دوست دارن که پسرانی با قد و هیکل بزرگتر نسبت به خودشان را انتخاب کنند و همچنین پسران اصلاً تمایلی به ازدواج با دخترانی با قد و جثه بزرگتر نسبت به خودشان ندارند .در انتخابهای افراد برای اولویت ازدواجشان، مردان انعطاف بیشتری نسبت به زنان در مورد انتخاب هایشان دارند به این معنی که مردان حاضرند با برخی از انتخاب ها که دختران قد بلندتری دارند کنار بیایند اما دختران جوان به هیج وجه اینگونه عمل نمی کنند.
    در ازدواج به نوعی باید به مجموعه ای از رفتارها ، خصوصیات ظاهری و اخلاقی و خانواده و .... توجه داشت و انتخاب یک فرد کامل به گونه ای که همه ی خصوصیات مد نظر ما را داشته باشد غیر منطقی و دست نیافتنی است بنابراین باید در بعضی موارد کمی از سختگیری هایمان کم کنیم.

6. کاربران زیر از گیسوی شمال بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22273
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممننونم از كمك و اطلاعات جامعتون

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6350
    تشکـر
    884
    تشکر شده 624 بار در 313 پست
    میزان امتیاز
    10

قد خیلی مهمه؟؟؟؟ اختلاف قد درحد 7-8 سانت مشکلی نیست شما هم که میگید هم قد هستید خیلی راحت وقتی میخواد باهم باشید شما کفش پاشنه دار نپوش و آقاتون هم کفش های لج دار بپوشه اینجوری یه 2-3 سانتی اختلاف قد پیدا میکنید
    امضای ایشان
    Who looses today, won’t find tomorrow, There is nothing important as today

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)