نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: اختلاف با همسر درباره حجاب

3355
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22880
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف با همسر درباره حجاب

سلام من دو سال با همسرم همکلاسی بودم،8 ماه نامزد بودیم و الان حدود یک سال است که عقد بستیم و در خانه پدر شوهرم با هم زندگی می کنیم تا شرایط ایشان مناسب شود و مستقل شویم.
    همونطور که گفتم در دو سال همکلاسی بودنم همسرم کاملا با نحوه پوشش من آشنا شده بود و در دوران نامزدی، و هیچ گاه مشکلی با این مسئله نداشنتد، اما اواخر دوران نامزدی گفتن که تمایل دارن من حجابم رو بیشتر رعایت کنم، ما خانواده مذهبی هستیم و اطلا بد حجاب نیستم فقط مقدار کمی موهام بیرون بود و مانتوهام تا زیر زانو بوده. اما خانواده ایشون خیلی خیلی مذهبی ان و به حجای بیش از حد گیر می دن. من با اینکه برام سخت بود و اصلا دوست نداشتم قبول کردم که از هد استفاده کنم یا شالم رو همیشه جلوم بکشم . ایشون اوایل می گفتن از چادر بدشون میاد اما الان تمایل شدید دارن من از چادر استفاده کنم، با اینکه ما خیلی همدیگر رو دوست داریم و به هم احترام می گذاریم اما من از گیراشون سر پوشش خسته شدم و دلم نمی خواد اصلا دیگه رعایت کنم، قبلن اگه می گفت این لباست مناسب بیرون رفتن نیست عوض می کردم اما دیشب دیگه محل نزاشتم و با همون لباس با هم رفتیم بیرون و لی قهر کردیم و با هم حرف نزدیم
    تنها اختلاف من و همسرم همین موضوع هست و به جز این مشکل در کنار هم خوشبختیم راه چاره ای بدید تا بتونم این اختلاف رو حل کنم
    ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22880
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اختلاف با همسر درباره حجاب

لازمه بگم الان نسبت به اوایل حجابم کاملا تغییر کرده اما انگار ایشون راضی نشدن هنوز، هرچند که منم با رضایت این حجابم رو بیشتر نکردم و توی دلم خیای ناراضیم از این موضوع

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    14456
    تشکـر
    6
    تشکر شده 575 بار در 298 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام. بهتره هرچه زودتر با همسرتون در مورد این موضوع کاملا روشن و صریح حرف بزنین و مواضع خودتون رو مستقیما بیان کنین. یکبار برای همیشه پرونده این قضیه باید بسته بشه وگرنه مشکلات بدتری در انتظارتونه.
    اینو میگم چون خودم شاهدش بودم. با این تفاوت که من چادرم ملی بود و علاوه بر مذهبی بودن، اهل بزن و بکوب هم بودم.
    همه اینارو روز خواستگاری به همسرم گفتم و ایشون پذیرفت. اما بعد از ازدواج خانواده ایشون مدام اذیت میکردن. چرا چادرش ملیه، چرا آرایش داره، چرا عروسی هایی که موزیک داره میره، چرا هیئتی نیست، چرا زیر چادرش رنگهای شاد میپوشه و.....
    همسرم برای اینکه جریان بیخ پیدا نکنه، ازم میخواست جلوی اونا به سبک اونا لباس بپوشم. اوایل قبول میکردم ولی به یه سال نکشیده صبرم تموم شد چون بهونه گیری های اونا تمومی نداره.
    شما هم شک نکن این قضیه از سمت خونواده همسرت آب میخوره وگرنه ایشون از اول شما رو دیدن و با تیپ تون مشکلی نداشتن.
    اینجا مصالحه جواب نمیده. هرچی شما کوتاه بیای، اونا پیشروی میکنن. به درست و غلطش کار ندارم. اونا باید بفهمن برای حریم شخصی شما حرمت قائل بشن.
    از همسرتون بخواین تکلیفشو با خانواده ش مشخص کنه. شما مجبور نیستین همه رو از خودتون راضی نگه دارین.
    فقط و فقط رضایت همسرتون مهمه.
    اگه الان کوتاه بیاین، افسار کل زندگیتون رو میدین دست اونا و دیگه نمیشه کاری کرد.
    اونها یا باید شما رو همونجوری که هستین بپذیرن یا کنار اومدن با خودشون رو شروع کنن (که مشکل خودشونه و به شما ربطی نداره)
    فقط یادتون باشه شما مستقیما دخالت نکنین، اول با همسرتون به توافق برسین و بعد برنامه تون رو از طریق همسرتون به خونواده ش ابلاغ کنین.

موفق باشین.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22880
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از جوابتون، چند بار باهاش صحبت کردم و یک بار هم سر این موضوع بحثی با خانوادش پیش اومد بعد از صحبت هایی که با هم کردیم به خانوادش گفت تمام مسائل همسرم فقط به من ربط داره و کسی جق نداره راجع به اون بد یا خوب به من بگه.
    واسه همین فکر کنم خانوادش الان نقشی نداشته باشن و من هم مقداری که اون خواسته رو رعایت می کنم یا حداقل تلاش می کنم که رعایت کنم
    اما هنوز بعضی مواقع به بعضی از لباس های من گیر می ده که باعث می شه من حسابس قاطی کنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد