نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: درمان کم حرفی

2401
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22894
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation درمان کم حرفی

باسلام خدمت مشاوران عزیز
    بنده دختری هستم که نمیتوانم با خانواده یا دوستان یا در اجتماع رابطه و گفتگو داشته باشم و خیلی کم حرف و کم رو هستم در جمع شرکت نمیکنم و هیچ دوست روانشناس و همکلامی هم ندارم که از او کمک بگیرم این سایت را از اینترنت گیر آوردم احتیاج به کمک روانشناس دارم تا راحت تر با این موضوع کنار بیام . هنگامی که در جمع شرکت میکنم انقدر استرس و اضطراب دارم که زود میخوام برم خونه و از جمع دوری می کنم و موقعی که میخوام بحث یا حرفی بزنم نمیدونم از کجا و چجوری صحبت کنم میترسم شخصی که دارم با او حرف میزنم از حرفم ناراحت شود.
    بنده به این دلیل که نمی تونم صحبت و گفتگو کنم و به طور کلی کم حرفم از دوست و همکارام واحمه دارم و دوست زیادی ندارم .از این میترسم که بهم بوتون بچسبانند و نکنه بهم برچسبی بچسبانند و بهم من و یه آدم ساده و نابلد و بچه یا خجالتی ویا ... خطاب کنند . موقع حرف زدن یه اضطراب و استرس در وجودم قرار میگیره . هنگام صحبت کردن فکرم به کلی بهم میریزه و حول میشم و کلمات از یادم میره و هی میگم چیز یا همون دیگه و بریده بریده صحبت میکنم
    لطفا راهنماییم کنیم با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : درمان کم حرفی

نقل قول نوشته اصلی توسط sara2015 نمایش پست ها
    باسلام خدمت مشاوران عزیز
    بنده دختری هستم که نمیتوانم با خانواده یا دوستان یا در اجتماع رابطه و گفتگو داشته باشم و خیلی کم حرف و کم رو هستم در جمع شرکت نمیکنم و هیچ دوست روانشناس و همکلامی هم ندارم که از او کمک بگیرم این سایت را از اینترنت گیر آوردم احتیاج به کمک روانشناس دارم تا راحت تر با این موضوع کنار بیام . هنگامی که در جمع شرکت میکنم انقدر استرس و اضطراب دارم که زود میخوام برم خونه و از جمع دوری می کنم و موقعی که میخوام بحث یا حرفی بزنم نمیدونم از کجا و چجوری صحبت کنم میترسم شخصی که دارم با او حرف میزنم از حرفم ناراحت شود.
    بنده به این دلیل که نمی تونم صحبت و گفتگو کنم و به طور کلی کم حرفم از دوست و همکارام واحمه دارم و دوست زیادی ندارم .از این میترسم که بهم بوتون بچسبانند و نکنه بهم برچسبی بچسبانند و بهم من و یه آدم ساده و نابلد و بچه یا خجالتی ویا ... خطاب کنند . موقع حرف زدن یه اضطراب و استرس در وجودم قرار میگیره . هنگام صحبت کردن فکرم به کلی بهم میریزه و حول میشم و کلمات از یادم میره و هی میگم چیز یا همون دیگه و بریده بریده صحبت میکنم
    لطفا راهنماییم کنیم با تشکر

یکی از علل کم حرفی کم حوصلگی است که ناشی از خستگی ذهن یا توجه به مرکز دیگری است.

اگر چنین است، فعالیت ذهنی خود را محدود کنید و فکرتان را متمرکز سازید و در وقت حضور در کنار دیگران به چیز دیگر فکر نکنید.

مطالعاتتان را بیشتر کنید و اطلاعاتتان را در زمینه مسائل مختلف بالا ببرید تا حرفی برای گفتن داشته باشید و نگران نباشید که حرفتان جالب نبوده یا اشتباه باشد.

گاهی به دلیل ترس از قضاوت دیگران افراد از اظهار نظر و صحبت خودداری می کنند.

سعی کنید از مسایل که در اطرافتان می گذرد اطلاعات بیشتری کسب کنید تا وقتی در جمع هستید شما هم حرفی برای اظهار نظر داشته باشید.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    021-88422495
    021-88472864
    021-22689558
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد