نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: انگیزه برای درس خواندن

1188
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22491
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

انگیزه برای درس خواندن

سلام.
    بنظرتون برای اینکه انگیزمون برای درس خوندن بیشتر بشه چیکار کنم ؟!
    من اینجوری فکر میکنم که انگیزه ندارم چون با خودم میگم برای چی درس بخونم و اخرش هیچی نشه؟کنکور رتبه خوب بیارم و دانشگاه خوب قبول بشم که چی؟برای اینکه فقط درس بخونم!؟ موفق بشم برای چی ؟که اخرش به سختی یا با احتمال کم کاری برام پیدا بشه واگه نشه باید بشینم تو خونه.! این همه درس بخونم که اخرش چی؟ بهم بگن خانم دکتر یا مهندس! دایم فکر میکنم اخرش هیچی نیس و من الکی دارم وقت خودمو هدر میدم. البته قبول دارم که ادم باید سواد داشته و باشه ودرس بخونه چون کسی که درس خونده باشه از همه لحاظ بهتراز کسی هست که درس نخونده.ولی من میخام فایدهای دیگه درسو بدونم جوری که بهم انگیزه بده تا تو رقابت های درس بیشتر تلاش کنم.بنظرتون چیکار کنم؟!

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21342
    تشکـر
    57
    تشکر شده 58 بار در 43 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : انگیزه برای درس خواندن

سلام انگیزه برا درس خوندن زیاده ولی بستگی داره که ادامه تحصیل چقد برا خودتو خانوادت مهمه.خیلیا برا رسیدن به شغلی که دوس دارن درس میخونن و بعضیا برا پولش.ی عده هم هستن که هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل ندارن ولی به خاطر خانوادشون مجبور میشن که بخونن.به نظر من اگه خودت هیچ علاقه ای نداریو خانوادت مشکلی با این موضوع ندارن بیخیال درس شو چون واقعا موفق نمیشی وبهتره بری دنبال کار فنی شاید استعداد هات برا کا فنی بیشتر باشه.موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22491
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fati76 نمایش پست ها
    سلام انگیزه برا درس خوندن زیاده ولی بستگی داره که ادامه تحصیل چقد برا خودتو خانوادت مهمه.خیلیا برا رسیدن به شغلی که دوس دارن درس میخونن و بعضیا برا پولش.ی عده هم هستن که هیچ علاقه ای به ادامه تحصیل ندارن ولی به خاطر خانوادشون مجبور میشن که بخونن.به نظر من اگه خودت هیچ علاقه ای نداریو خانوادت مشکلی با این موضوع ندارن بیخیال درس شو چون واقعا موفق نمیشی وبهتره بری دنبال کار فنی شاید استعداد هات برا کا فنی بیشتر باشه.موفق باشید
    استعداد درس رو دارم.تا راهنمایی درسم خوب بوده.ولی از وقتی وارد دبیرستان شدم هرسال دارم افت میکنم.و درضمن چیزای تو دورهای تحصیلیم وجود داشته که علاقمو و پشتکارمو خیلی کم کرده. نمیخوام بیخیال بشم و نمیشم. ولی اینکه یه حالت معلق دارم و نمیدونم میخام به چی برسم اذیتم میکنه مخصوصا الان که سال کنکورمه. هدفی ندارم. دایم فکر ایندم که قراره چی بشه.نمیدونم چی دوست دارم چی دوست ندارم!

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21342
    تشکـر
    57
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrins نمایش پست ها
    استعداد درس رو دارم.تا راهنمایی درسم خوب بوده.ولی از وقتی وارد دبیرستان شدم هرسال دارم افت میکنم.و درضمن چیزای تو دورهای تحصیلیم وجود داشته که علاقمو و پشتکارمو خیلی کم کرده. نمیخوام بیخیال بشم و نمیشم. ولی اینکه یه حالت معلق دارم و نمیدونم میخام به چی برسم اذیتم میکنه مخصوصا الان که سال کنکورمه. هدفی ندارم. دایم فکر ایندم که قراره چی بشه.نمیدونم چی دوست دارم چی دوست ندارم!
    عزیز این خیلی بده که هدف نداری این یعنی هدر داد وقت و عمری که خدا بهت داده تو میتونی به بهترین شکل از ش استفاده کنی.پس قشنگ و از سر حوصله فکراتو کن و ی هدف برا خودت انتخاب کن تو بدون داشن هدف نمیتونی انگیزه داشته باشی

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22491
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط fati76 نمایش پست ها
    عزیز این خیلی بده که هدف نداری این یعنی هدر داد وقت و عمری که خدا بهت داده تو میتونی به بهترین شکل از ش استفاده کنی.پس قشنگ و از سر حوصله فکراتو کن و ی هدف برا خودت انتخاب کن تو بدون داشن هدف نمیتونی انگیزه داشته باشی
    مرسی از راهنماییتون.
    ولی به دلایلی که همون اول گفتم نمیتونم هدف برای خودم تعیین کنم.مخصوصا هدفی که بلندمدت باشه. شما پیشنهادی ندارین که کمکم کنه بتونم هدفی رو برای خودم تعیین کنم ؟؟

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    21342
    تشکـر
    57
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrins نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون.
    ولی به دلایلی که همون اول گفتم نمیتونم هدف برای خودم تعیین کنم.مخصوصا هدفی که بلندمدت باشه. شما پیشنهادی ندارین که کمکم کنه بتونم هدفی رو برای خودم تعیین کنم ؟؟
    از کارای کوچیک شروع کن.یعنی قبل از انجام کاری مشخص کن که برای چی داری میری سمت اون کار.وقتی تشنت میشه میخوای اب بخوری همین فکر اب خوردن ی هدف کوچیکه محدودی افکارتو بالا ببره درمورد شغلا و زندگی افراد موفق تحقیق کن و واقعا خودت بخوای که هدف داشته باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)